Şimdi Ara

Bazı Oyunlarda Anlık Fps Drop

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta da olduğu gibi örneğin Shadow of The Tomb Raider oynarken ani fps düşüşleri yaşıyorum. Mesela fps 55-65 arası gezerken anlık 1 2 saniye 30 olup geri yükseliyor Sebebini birtürlü çözemedim öyle kötü bir sistemede sahip değilim ve üstelik bu düşüş malesef oyunun tüm ayarlarında geçerli low veya ultra farketmiyor. Çözümü bilen yardımcı olacak birileri varsa lütfen vardım etsin sizce darboğaz nereden kaynaklanıyor olabilir ramin xmp profili açık 3000 de kullanıyorum. Sistem genel sıcaklığı da kötü değil CPU 65i geçmiyor GPU da 70-75 arası takılıyor. İşin kötü yanı bu sıkıntı oyunu ilk kurduğumda yoktu. Sonradan kendini göstermeye başladı.

Sistem Bileşenleri
    Ryzen 5 1600 12nm
    Asus dual Rx580 4G
    Gskill sniper x 8GB 3000mhz
    Crucial SSD
    500w 80+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rezn0v.dll -- 5 Ocak 2020; 3:7:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ram i 16 yapmayı dene. V-Sync açmayı dene.

• Bilgisayarda nasıl bir işlem yaptıktan ya da program yükledikten sonra başladı hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-903B34048

Ram i 16 yapmayı dene. V-Sync açmayı dene.
    Hocam Rami 16 yapıcam da ilk yüklediğimde neden yoktu bu sıkıntı onu anlamadım bir türlü yani 8 iken ilk başlarda gayet güzel oynuyordum Drop olmadan.
    Bu arada v sync açık kapalı aynı hocam devam ediyor sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rezn0v.dll -- 5 Ocak 2020; 13:27:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Bilgisayarda nasıl bir işlem yaptıktan ya da program yükledikten sonra başladı hocam?
    Afterburner yükledim Asus gpu tweak kurdum. Birde ekran kartı driverı kendini güncelledi hocam 2020 sürümüne geçti arayüzü felan değişti

• Rezn0v.dll kullanıcısına yanıt
    Afterburnerde power limit tarzı Bi şey var açınca ondan olabilir kart tam yükte kullanmıyo o sıfırda falan olunca, furmark falan açıp kaç mhzde çalışıyor kart bak afterburdan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rezn0v.dll

Afterburner yükledim Asus gpu tweak kurdum. Birde ekran kartı driverı kendini güncelledi hocam 2020 sürümüne geçti arayüzü felan değişti

Alıntıları Göster
    Driver hariç kalanları sil hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brnk

Afterburnerde power limit tarzı Bi şey var açınca ondan olabilir kart tam yükte kullanmıyo o sıfırda falan olunca, furmark falan açıp kaç mhzde çalışıyor kart bak afterburdan.
    Afterburner ı kökten sildim hocam sanırım bahsettiğiniz sorunu kökten halletmştir diye düşünüyorum

• quote:

Driver hariç kalanları sil hocam.

Alıntıları Göster
    İkisinide kaldırdım hocam ama pek değişen birşey olmadı. Acaba oyunun başlarında ekran kartını zorlayacak grafikler yokmuydu ki . Belkide bu anlık droplar sahneden sahneye göre değişiyordur. Ekran kartının vrami sonuna kadar kullanıyor oyun. Ramde 7k küsürlerde dolaşıyor. Ram takviyesi yapsam bir faydası olur mu sizce

• quote:

İkisinide kaldırdım hocam ama pek değişen birşey olmadı. Acaba oyunun başlarında ekran kartını zorlayacak grafikler yokmuydu ki . Belkide bu anlık droplar sahneden sahneye göre değişiyordur. Ekran kartının vrami sonuna kadar kullanıyor oyun. Ramde 7k küsürlerde dolaşıyor. Ram takviyesi yapsam bir faydası olur mu sizce

Alıntıları Göster
    RAM yükseltmek her şeye faydalı hocam ama oyuna faydası dokunur mu? Denemeden bilemeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V1CT0RY -- 5 Ocak 2020; 16:12:37 >
  • Rezn0v.dll kullanıcısına yanıt
    Yine amd programı son sürümde o ayar var afterburnerla daha kolay 😅

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

RAM yükseltmek her şeye faydalı hocam ama oyuna faydası dokunur mu? Denemeden bilemeyiz.

Alıntıları Göster
    Hocam acaba afterburner veya diğer programlarla ilgili mi diye oyuna en baştan başladım ve farkettim ki oyunun ilk bölümlerinde kasma vs olmuyor demek ki sorun oyunun o bölümleri ile ilgili sanırım ya da benim sistem bileşenleri bu kadarına yetiyor. Ram takviyesi yapacağım en kısa zamanda

• quote:

Orijinalden alıntı: brnk

Yine amd programı son sürümde o ayar var afterburnerla daha kolay 😅
    Hocam oyun 8Gb rami sonuna kadar kullanıyor ram takviyesi yapacağım ilerleyen günlerde ne yaptıysam engel olamadım Drop yoğun sahnelerde olmaya devam ediyor.

• quote:

Hocam acaba afterburner veya diğer programlarla ilgili mi diye oyuna en baştan başladım ve farkettim ki oyunun ilk bölümlerinde kasma vs olmuyor demek ki sorun oyunun o bölümleri ile ilgili sanırım ya da benim sistem bileşenleri bu kadarına yetiyor. Ram takviyesi yapacağım en kısa zamanda

Alıntıları Göster
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.