Şimdi Ara

Bazı AMD Ryzen 5 1600 işlemciler kutudan 8 çekirdekli çıkıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maalesef öyle basit bir şey değil. R5 1600'e aynı parayı verip farklı performans almayı sindiremeyenler olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bizde yohh.

• 1600 serisi peynir ekmek gibi satıp stok kalmayınca 1800 serisi de fiyatı yüzünden daha az satınca 1600 kutularının içine 1800 koyup göndermişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lorenzo__ -- 22 Nisan 2020; 19:19:18 >
  • 1500X var. Yeni aldım bakalım büyüyünce 5-6 çekirdek olur bizimki de herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 cekirdek olanlarin sucu gunahi ne simdi? Ya da 8 cekirdek diye R7 alip iki kati para veren adamlarin sucu ne?

Ilk bakista iyi birsey gibi gozukuyor ama esasinda uc tane adami sevindirirken binlerce insani kusturecek bir hareket bu demedi demeyin.
  • 6 çekirdek sözü verip 4 gönderseydi büyük sıkıntı olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lorenzo__ -- 22 Nisan 2020; 19:19:54 >
  • Şimdi bunun içinde kaç tane çekirdek var oturup hesaplıyor musun işte amd'de böyle, şaka bir yana satışları canlandırmak için iyi bir hamle, şans oyunu oynar gibi almak isteyenler olacak.

Bazı AMD Ryzen 5 1600 işlemciler kutudan 8 çekirdekli çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 4 Ekim 2017; 17:51:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sky_Vision

quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

8 çekirdek çıkmayanlar üzülmesin, işlemciyi suladığınızda 2-3 gün sonra 2 çekirdek daha yetişiyormuş.

Şuan yurt dışı forumlarda bu tartışılıyor.

hocam normal su mu yoksa zemzem suyu mu ?

Hoşaf suyu hocam.
  • Lorenzo__ kullanıcısına yanıt
    Konu zaten hukuk ya da kanun degil ki, yarattigi intiba.

Intele bile, hicbir verilmis sozu, hicbir vaadi olmamasina ragmen 8. jenerasyon inteller neden Z270'de calismiyor diye trip atan bir tuketici davranisi var ortada, dusunsene bugune kadar satilan yuzbinlerce 1600 6 cekirdekliydi, ama bugun 8 cekirdekli olanlar filan cikmaya basladi bazi sanslilara. Ayni paraya, iki kati paralik islemci almis oldular. Hele iki kati para verip R7 alanlar iyice sacma bulacaktir bu durumu.

Herseyi gectim r5 1600 speclerinde 6 cekirdek 12 thread diyor, gelen islemci 8 core. Bu nasil bir amatorluktur yahu? Bakkal isletiyor sanki adamlar...

Herneyse, 6 yerine 8 cekirdek gelenler sevinecek ama boyle amatorce PR yapilmaz, muhtemelen de karisiklik olmustur fabrikada PR degildir yani. Hem zaten kendi bacagina da sikmaktir bu ticari olarak. Neresinden bakarsak bakalim tuhaf bu olay.
  • biri de test yapmamış mı performans fark ediyor mu diye ?

• TheLawMan kullanıcısına yanıt
    Ben hukuksal olarak sıkıntı olmaz kısmını başı ağrıyabilir vesaire yazan arkadaşlar için yazmıştım aslında. Belki dediğiniz gibi buna canı sıkılan müşteriler olacaktır ama kendi fikrimce az sayıda olur. Çoğunluk bunu eli bolluk olarak görecek ve sempati duyacaktır bence. Şimdi bu olay tonla yerde haber oldu, çoğunlukla da olumlu bir yazı diliyle. Kendi kanaatimi söylüyorum bundan iyi PR olmaz
  • ssonerb kullanıcısına yanıt
    Yapanlar birebir 1800X performansı almış. Bildiğin 1800X koymuşlar paketin içine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lorenzo__ -- 22 Nisan 2020; 19:17:7 >
  • Phenom II X3 720 BE 4 çekirdeği aktif 3.6 GHZ yılarca kullandım işlemcimden sonra Ryzen 1600 almak şart oldu.

• ilk once zemzem suyuyla denedim olmadi. sonra okunmus olaniyla denedim sonra oda olmadi. dedim bari kliseye gidim kutsal su alim dedim yok olmadi. arkadaslar uzun ugraslar sonucu imam papaz kombosuyla okuyup uflettim oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1600x alalım derken bize 1700x mi vermiş oluyorlar ?
  • Gökten 8 çekirdekli ryzen 1600 yağsa benim kafama 6 çekirdeklisi düşer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bol bol koymuşlar işte daha ne :D

• Akşama kadar pc ile haşır neşir olmaktan mizahtan bayapı bir uzak kalmışlar.

İlkokul esprileri dönüyor, bu ne la?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskidende öle durumlar oldu amdnin 3 çekirdekli işlemcisi vardı 4 çekirdek olurdu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.