Şimdi Ara

Bazen kontrolü kaybediyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tüm öğrendiğim bildiğim, farkında olduğum her şeyi bir kenara atıp çıldırıyorum sebepsizce.

Yani bir insan satranç maçına odaklanamıyor diye ortalığı yıkıp sinir krizinden ölme noktasına gelmemeli. Resmen kontrolden çıktım, saçma salak bir tavra büründüm. Bir oyunda başarılı olmuşsun ya da olmamışsın, ne fark edecek? Ne değişecek? Kime neyi kanıtlayacaksın?

Aslında sinirim tamamen kendime, odaklanamadığımın farkındayım, salsam oynamayı bıraksam 1-2 saat sonra belki oynayabilecek bir kafaya girip oynayacağım ve zevk alacağım. Ama odaklanamadığım zamanlarda da oynamaya çalışıyorum, her şeyin farkındayım ama sırf oynamak için oynuyorum oyunu resmen. Haliyle başarısız oluyorum ve sonra vahşi duygusal reflekslerimle kendimi değersizleştirme noktasına gelene kadar çıldırıyorum. Yaşayan elbet ki vardır bunu burada da.

Yani bugün kontrolü kaybeder gibi oldum fakat durumu analiz edince yine mantığım üstün geldi, kendime zarar vermeyeceğim. Bundan sonra odaklanamadığım zamanlarda kendimi hiçbir şey yapmaya zorlamayacağım.

Cheers...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barryallenn -- 27 Nisan 2021; 20:58:45 >

• yalancı,riyakar,yavşak ve röntgenci olma gerisi önemli değil.

• Dünyanın belirsizliğine ayak uydurmayan her şeyi kontrol etmek öngörmek isteyen insan sinir krizi geçirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sizde borderline bozukluk falan var mı? Yazdıklarınızın çoğunu ona benzetiyorum yanlış anlamayın

• Ben de satrançta sinirlenen birisiydim. Çok oynuyordum hocam şuan toplasan haftada 5 6 tane güzel ciddi maç atarım araya zaman girince çok sinirlenmiyorsunuz. Satranç yerine başka bir şeyler koymaya bakın derim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sansar Salvo - Sinir Krizi adlı parçasını dinle biraz iyi hissedersin

• Ne demiş ünlü düşünür Tyler Durden :herşeyi kontrol etmeye çalışmaktan vazgeçbırak ne olacaksa olsunbırak olsun.

Biraz kendini sal gitsin. Forumda bile derdini uzun uzun anlatma. Bence en mutlu kişi kısaca kestirip atanlar oluyor hep.

• En sert kaybedişlerimde bile yüzüm güler karşıyı tebrik ederim. Ender sevdiğim özelliklerimden biri. Kaybetmeler gelecekte kazanmanın anahtarı ne de olsa.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.