Şimdi Ara

Bazen Bu Spordan Nefret Ediyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2senedir yapıyorum yaşım 22 neden böyle bir başlık attım diceksiniz aslında olay tamamiyle ekonomik ve ülke şartlarından kaynaklı ben şuan vardiyalı çalışıyorum 9 saat 10 saate kadar çıkabiliyor akşam iş çıkışı yapabildiğim sadece ve sadece1.5saat spor özel hayayımda bunun dışında yemek yiyip yatağın yolunu zor buluyorum herşey çok yavaş ilerliyor gelişmiyormuyum tabii helişiyorum peki sonra ne olcak ben şuan ailemle yaşıyorum ileride evlendikten sonra her ay 300 tl besin supplemente 100 tl salona verebilecekmiyim hiç sanmıyorum şuan devam etmenin tek nedeni emeğim boşa gideceğinden dolayıdır sağlıklı beslenme ve öğrendiğim bilgiler hayatımda her zaman devam edecek ama suanki aklım olsa bu spora başlarmıyım hayır. Artık ingilizce kursuna gitmek istiyorum yada ne bileyim daha faydalı bir şey spor beden için elbette sağlıklı ama bilmiyorum iyice bunaldım artık yapasımda gelmiyor

Birde lanet olası bu ülkede yapılcak bir spor değil bu adamlar bizden kat kat ucuza supplement alıyor et balık yiyor biz lor peynirinden protein hesabı yapıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allahdiyenspen -- 9 Mart 2015; 1:21:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Durum böyle. Diğer ülkelerde bu miktarlarda çalışan insanlar yok. Avrupada günde 10 saat çalışıcak adam bulamassın. Bulsanda çook sağlam para vermen gerekir. Oysa bizim ülkede normal.

İnsanlar memnun olduğu sürece sistem değişmeyecek. Bunları düşünürsen kafayı yersin. Kaçıp kurtulmaya bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lentus

Durum böyle. Diğer ülkelerde bu miktarlarda çalışan insanlar yok. Avrupada günde 10 saat çalışıcak adam bulamassın. Bulsanda çook sağlam para vermen gerekir. Oysa bizim ülkede normal.

İnsanlar memnun olduğu sürece sistem değişmeyecek. Bunları düşünürsen kafayı yersin. Kaçıp kurtulmaya bak.

Bunun için ingilizce öğrenmek istiyorum müslümanlık Türk olmak güzel şey ama artık bu ülkenin çivisi çıktı gibi geliyor özellikle son 10 yıldır durmak için hiç bir neden yok boş bir ülkeyiz tamamen vergilere dayalı boş ülke

• Arkadaslar hakli, burada kole gibi 3 kurus paraya calisiyoruz, kalan daracik vakitte kurs mu spor mu hangi birine vakit ayiracak insan akli sasiyor. Bazen yurt disindaki yasayan arkadaslarimla konusuyorum, haftasonu calismak mi o da nedir falan diyorlar, lanet olsun burada haftasonu da calisayim da bari hakkimi ver ama yok. Uzun zamandir benimde motivasyonum bu yuzden gidip geliyor ama pes etmemeye kararliyim, buyuk emek verdim neredeyse 1 senedir, heba etmeye de hic niyetim yok. Eve ufak bir salon kurmayi bile dusunuyorum, biraz masrafli olacak ama en azindan kafam rahat eder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

Arkadaslar hakli, burada kole gibi 3 kurus paraya calisiyoruz, kalan daracik vakitte kurs mu spor mu hangi birine vakit ayiracak insan akli sasiyor. Bazen yurt disindaki yasayan arkadaslarimla konusuyorum, haftasonu calismak mi o da nedir falan diyorlar, lanet olsun burada haftasonu da calisayim da bari hakkimi ver ama yok. Uzun zamandir benimde motivasyonum bu yuzden gidip geliyor ama pes etmemeye kararliyim, buyuk emek verdim neredeyse 1 senedir, heba etmeye de hic niyetim yok. Eve ufak bir salon kurmayi bile dusunuyorum, biraz masrafli olacak ama en azindan kafam rahat eder.

Sakın kurma sakın. Ben kurmuş biri olarak söylüyorum inan bana hiç çalışmıyorsun eve geldikten sonra kendini dinlenme moduna alıyorsun otomatikmen en azından salona gidince başlayınca bitiyor evde daracık alanda hiç yapılmıyor bu iş alenler kaldırdım boş boş duruyolar

• Güzel kardeşim, hiç canını sıkma. Aynı dertten ben de muzdaribim, hikayeler de benzer aslına bakarsan. Bir işte çalış, asgari ücretin bir tık üzeri para kazan. Okula git haftanın 5 günü, projelerle ödevlerle uğraş. Okuldan çık koşa koşa işe git. Bilmem kaç saat ayakta dur. O arada öğününü yarım yamalak ayarla, apar topar salona git, antrenmanına yüklenebildiğin kadar yüklen(supplementler olmasa o enerjiyle nereye) Antrenmanını bitir eve koş, son öğününü tamamla, yüzün anca yastık görsün. Bu olayı tam 6 ay sürdürdüm ve 5.ayın sonundaki ölçümlerimde 2 kg zar zor kas almış olduğumu gördüm. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim ama durmak, pes etmek yok. Bu ülkede çünkü işler böyle ilerliyor. Hamal gibi çalışacaksın, 2-3 kuruş para kazanacaksın ve onun büyük bir kısmını spora beslenmene harcayınca elde avuçta ne varsa gidiyor, çoğu zaman ay sonunu çıkartamıyorsun. Neyse ki altyapım sağlam, birkaç yıl içerisinde çekip gitmek istiyorum bu ülkeden. Bıktım usandım artık.

• Bende yeni salona yazıldım yeni olduğum halde bile sıkılıyorum 1 saat sonra acaba gitsemmi diye düşünüyorum

Dediğin son cümlede çok haklısın avrupada ucuza kaliteli supplement alırken biz tavuk göğüsü lor ile protein hesabı yaparak matematik geliştirdik.

Savaş hoca var bilenler bilir evi supplement doludur videosu'da var zaten kendisi dedi ben avrupada yaşıyorum burda supplementi deniyip beğenmezsem atabilirim çünkü ucuz ama Türkiyede böyle bir lüks yok çünkü orda pahalı falan dedi haklı yani adam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

Arkadaslar hakli, burada kole gibi 3 kurus paraya calisiyoruz, kalan daracik vakitte kurs mu spor mu hangi birine vakit ayiracak insan akli sasiyor. Bazen yurt disindaki yasayan arkadaslarimla konusuyorum, haftasonu calismak mi o da nedir falan diyorlar, lanet olsun burada haftasonu da calisayim da bari hakkimi ver ama yok. Uzun zamandir benimde motivasyonum bu yuzden gidip geliyor ama pes etmemeye kararliyim, buyuk emek verdim neredeyse 1 senedir, heba etmeye de hic niyetim yok. Eve ufak bir salon kurmayi bile dusunuyorum, biraz masrafli olacak ama en azindan kafam rahat eder.

Evde sakin kurma hocam 1 2 ay anca calisirsin sonra yuzune bakmassin.evde calismak daha saglam motivasyon istiyor .

Konuya gelince bende yeni is hayatina basladim hic vaktim kalmiyor eve gelince uykum geliyor zaten.Isten sonra spora gitsem barin altinda uyuya kalmam olasi bi durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi towyedi -- 10 Mart 2015; 22:05:48 >

• Herkesin iyi yaşamaya hakkı var ama bu böyle olmuyor tabi ki bizden durumu çok kötü olan ülkelerde var onları da düşünelim.Haklısınız asgari ücret veya ona yakın ücret alanlar için gerçekten çok zor .Spora aylık verdiğimiz paralarla çoçuklarını geçindiren aileler vardır belkide bu spor ile biz israf yapıyoruzdur ? Suplementler pahalı ülkemizde nedeni belli üretmiyoruz ucuz olması beklenebilir mi sizce . Nasıl ki telefon,bilgisayar,araba gibi ürünleri pahalıya alıyorsak bunlarda o biçim pahalı.Hayat zor ne yazık ki Allah hepimizin yardımcısı olsun .
  • Gittigim gymde de aksam saatleri pazar yerine donuyor, zaman kaybi cok oluyor. O yuzden eve ufak bir seyler yapayim dedim de anlasilan gorundugu gibi degilmis. Biraz daha paraya kiyip daha luks salonlara gitmek lazim herhalde, sira derdi ve kalabalik biktiriyor insani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihylc

Herkesin iyi yaşamaya hakkı var ama bu böyle olmuyor tabi ki bizden durumu çok kötü olan ülkelerde var onları da düşünelim.Haklısınız asgari ücret veya ona yakın ücret alanlar için gerçekten çok zor .Spora aylık verdiğimiz paralarla çoçuklarını geçindiren aileler vardır belkide bu spor ile biz israf yapıyoruzdur ? Suplementler pahalı ülkemizde nedeni belli üretmiyoruz ucuz olması beklenebilir mi sizce . Nasıl ki telefon,bilgisayar,araba gibi ürünleri pahalıya alıyorsak bunlarda o biçim pahalı.Hayat zor ne yazık ki Allah hepimizin yardımcısı olsun .

Hocam peynir altı suyu tozu da üretemiyorsak toptan kapatıp gidelim bu ülkeyi. Bunlar hep bahane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flying Dutchman

quote:

Herkesin iyi yaşamaya hakkı var ama bu böyle olmuyor tabi ki bizden durumu çok kötü olan ülkelerde var onları da düşünelim.Haklısınız asgari ücret veya ona yakın ücret alanlar için gerçekten çok zor .Spora aylık verdiğimiz paralarla çoçuklarını geçindiren aileler vardır belkide bu spor ile biz israf yapıyoruzdur ? Suplementler pahalı ülkemizde nedeni belli üretmiyoruz ucuz olması beklenebilir mi sizce . Nasıl ki telefon,bilgisayar,araba gibi ürünleri pahalıya alıyorsak bunlarda o biçim pahalı.Hayat zor ne yazık ki Allah hepimizin yardımcısı olsun .

Hocam peynir altı suyu tozu da üretemiyorsak toptan kapatıp gidelim bu ülkeyi. Bunlar hep bahane.

Bahane değil , teknoloji yok o ürünü yapmaya demekki teknolojimiz yetmiyor Türk Firmalarına bak yurt dışında üretip getiriyorlar nedenn Türkiye de üretilmiyor peki niçin fabrikasi yok. Belki olsa daha pahaliya mal olacak her üründe türkiyede uretilicek diye bir kaide yok.zaten akıl yürüten adam yokki memlekette hazira konuyoruz sürekli.

• quote:

quote:

quote:

Bahane değil , teknoloji yok o ürünü yapmaya demekki teknolojimiz yetmiyor Türk Firmalarına bak yurt dışında üretip getiriyorlar nedenn Türkiye de üretilmiyor peki niçin fabrikasi yok. Belki olsa daha pahaliya mal olacak her üründe türkiyede uretilicek diye bir kaide yok.zaten akıl yürüten adam yokki memlekette hazira konuyoruz sürekli.

Demek istediğim yapıyoruz zaten Hardline var bizde de yalnız çakallar Piyasaya göre veriyorlar ucuza değil. Mentaliteyi değiştirmek lazım.

• Bu isler çalısma zamaninda degil daha erken basliyor.
    Lise 2 de halter yapardım ve haftada sadece 3 gun gidebiliyordum. Sebebi ise malum okul haftada 45 saat ders. Antrenmana vakit yok. Soylediginiz herseyde haklisiniz bu sistem insan dusmani. Tam bir modern köleyiz.

• Arkadaşlar tek kurtuluş yolu devlet memurluğundan geçiyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flying Dutchman -- 18 Mart 2015; 20:50:43 >
  • quote:

Arkadaşlar tek kurtuluş yolu devlet memurluğundan geçiyor gibi.

Memur oluncada bişey değişmiyor ki geçen konu dışında bir öğretmen maaşının excel tablosunu atmış 2900 kusur bir rakam 700 tl sine yakın vergi kesilmiş. Çok sıkıldım artık herşeyden vergisini ödeyerek aldığımız arabananın ötv den bahsediyorum ki araç fiyatından pahalı neredeyse 6 ayda bir yine vergisini ödüyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Allahdiyenspen

quote:

Arkadaşlar tek kurtuluş yolu devlet memurluğundan geçiyor gibi.

Memur oluncada bişey değişmiyor ki geçen konu dışında bir öğretmen maaşının excel tablosunu atmış 2900 kusur bir rakam 700 tl sine yakın vergi kesilmiş. Çok sıkıldım artık herşeyden vergisini ödeyerek aldığımız arabananın ötv den bahsediyorum ki araç fiyatından pahalı neredeyse 6 ayda bir yine vergisini ödüyoruz

Ooo öğretmensen daha da iyi 2 ay yaz tatili, 15 gün sömestre tatili vs vs.. Ayrıca o kesilen 700tl yi ek ders ücretleri sayesinde geri alıyor sayılırlar. Bu kadar da karamsar olmayın yahu hem durum o kadar da vahim değil çok şükür hem de kataboliktir.

• Olay türk insanının çakallığı ile alakası sırf spor değil her üründe böyle Türkler üretmezler hazır yerler üretenlerde milleti keklemek için satar.Örneğin aynı özelliklerde samsung ve vestel televizyonu ele alalım vestel daha pahalı ve kalitesiz.Hemde samsungun lojistik masrafları olduğu halde.Çünkü herif karını düşünüyor tüketiciyi düşünmüyor.20 lira ucuz satayımda herkesin evine teknolojisi girsin demiyor.Kazandıkça kazanayım diyor.Bakınız Hardline yav arkadaş neredeyse optimum ile aynı fiyatı var böyle bir aptallık olabilir mi.Birde bunu alanlar var.Müstehak ama bu halka alın yerli malı diye 3-5 tane trilyonerin ceplerini daha çok parayla doldurun.Kimse kusura bakmasın yerli malı almam da aldırtmam da.

• Bırak kurtul harbi eziyet ya yazmaya başlasam nefret kusarim

• quote:

Orijinalden alıntı: Anarşo

Bırak kurtul harbi eziyet ya yazmaya başlasam nefret kusarim

Yaz hocam gerçekten bu sporla ilgili iyi kötü herkesin fikrini almak istiyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.