Şimdi Ara

Bayramdaki kazaların cogu gurbetçiler yuzunden (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
178
Cevap
2
Favori
4.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: djoz

quote:

Orijinalden alıntı: NayirNolamaz

quote:

Avrupadan gelenleri "avrupalı" olarak düşünürsen çok hayal kırıklığına uğrarsın.. Onlar bildiğin Türk..
    Üstelik çoğu Türkiyede bir baltaya sap olamadığı için avrupaya düz işçi olarak gitmiş cahil insanlar (ve onların yetiştirdiği gençler)..

Taner Göde gibi eğitimli kültürlü gurbetçiler çok çok az..

Bu neyin kafasi yahu ,neye dayanarak soyluyorsun bunlari cok merak ediyorum neden bu genelleme ? 1960 larda ilk nesil dedelerimiz buraya yerlesmis ozamanlar egitim imkani mi vardi ? adamlar ekmek pesinde kosuyordu ,o zamanlar kici kirik vw t2 lerle zar zor memlektine giderken simdi ise torunlari
     Bayramdaki kazaların cogu gurbetçiler yuzunden

buralara kadar geldiler ,bir kere de helal olsun demeyi ogrenin ,dur birazdan alinti yapip bu arac kiralik diyenler cikar.

------

Cekememezlik hat safada gurbetcilere bok atmak icin sallayin da sallayin ,ulan tuvatelet de temizler fabrikada'da surunur SANA NEY ? onun bindigi araca sen binebiliyormusun ? hayir avrupada araclar cok ucuzmus ,sende gel calis tutan mi var arkadas ?

"sana NEY" ifadesinde görüldüğü gibi eğitimsizlik konusunda haklıyım.

"onun bindigi araca sen binebiliyormusun ? hayir" cümlesine bakarsak da hava atmaya çalıştığınızı söyleyen arkadaşlar haklı.

Emin ol gurbetçilerin çoğunun bindiği araçlara rahat rahat binerim. Üstelik Türkiyedeki yüksek vergilere rağmen. Fakat gösteriş budalası değiliz, aileden böyle gördük.
    Bu kadar "ne oldum delisi" olmayın. Sizin getirdiğiniz araçların çok daha pahalılarını benim sokağımda çocuklar kale yapıyor. Mercedese tek binen sizler değilsiniz yani.

Al bak sokağımdan birkaç görüntü.. "onun bindiği araca binemeyen" Türklerin arabaları. Türkiyede herkesin şahine bindiğini falan sanıyorsanız biraz bilgilendirelim sizi.

Alt sokağımda da bir X6 vardı.. Bunlar yetmediyse onu da çekip koyayım bir ara..

Edit:
    En sondaki araç maserati.
    Hyundai coupe falan sanma yani.
    Daha da çok var, Porsche Macan, Panamera, Camaro'lar falan.. Böyle bir konu olacağını bilseydim hepsini çekerdim..

Hiç uğraşma.Burayı hala 80'li 90'lı yıllarda sanıyorlar.Eskiden lüks araba getirince saygı görüyorlardı bizde kuş serisine binerdik.Tabi işçi olarak gidip burada zenginlerin bindiği arabalarla gelip saygı görmek adamların gururlandırıyordu.
    Artık devir değişti herkes araba alıyor sokaklar bmw, mersedes doldu iş arabayı almakla bitmiyor, bu ülkede arabaya bakmak ve lüks araban var diye ülkedeki ekstra kazıkları karşılayacak gelirin olmalı.Alamancılar lüks arabayla hava atma devrinin bittiğini bir türlü anlayamadı.Eski düzen bitti yurtdışındaki işçi parasıyla türkiyede üst sınıf sayılmak bitti bunlar öğrenemedi.

• Bu konuda ki bakış açısı yüzünden arabasız dahi Vatanıma anca beş sene de bir geliyorum. Ne yaparsan yap bize karşı "yine geldiler hava atmaya, bir bilseler biz de neler var..." önyargısı olduğundan tatil inanın zehir oluyor.

İnsanların gözlerinden okunuyor bu durum.

Uçakla, bir tane sırt çantası takıp gelsem bile aynı "geldi görmemiş almancı" tavrı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgar81

Bu konuda ki bakış açısı yüzünden arabasız dahi Vatanıma anca beş sene de bir geliyorum. Ne yaparsan yap bize karşı "yine geldiler hava atmaya, bir bilseler biz de neler var..." önyargısı olduğundan tatil inanın zehir oluyor.

Uçakla, bir tane sırt çantası takıp gelsem bile aynı "geldi görmemiş almancı" tavrı var.

Altın zincirin yüzündendir belki de veya garip sac seklin .

Yoksa sırt çantası takmış bir insana kim nasıl alamanci desin sesini duymadan tanımadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 80'li 90'lı yıllarda ve hala da öyle ne kadar konuşmayı bilmeyen görgü adap nedir bi haber adamlar evlilik yoluyla yurt dışına gitti sonuç aşağıda
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Bu konuda ki bakış açısı yüzünden arabasız dahi Vatanıma anca beş sene de bir geliyorum. Ne yaparsan yap bize karşı "yine geldiler hava atmaya, bir bilseler biz de neler var..." önyargısı olduğundan tatil inanın zehir oluyor.

Altın zincirin yüzündendir belki de veya garip sac seklin .

Yoksa sırt çantası takmış bir insana kim nasıl alamanci desin sesini duymadan tanımadan

Yazdığıma güzel bir örnek vermiş oldun, eyvallah.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NayirNolamaz

quote:

Avrupadan gelenleri "avrupalı" olarak düşünürsen çok hayal kırıklığına uğrarsın.. Onlar bildiğin Türk..
    Üstelik çoğu Türkiyede bir baltaya sap olamadığı için avrupaya düz işçi olarak gitmiş cahil insanlar (ve onların yetiştirdiği gençler)..

Taner Göde gibi eğitimli kültürlü gurbetçiler çok çok az..

Bu neyin kafasi yahu ,neye dayanarak soyluyorsun bunlari cok merak ediyorum neden bu genelleme ? 1960 larda ilk nesil dedelerimiz buraya yerlesmis ozamanlar egitim imkani mi vardi ? adamlar ekmek pesinde kosuyordu ,o zamanlar kici kirik vw t2 lerle zar zor memlektine giderken simdi ise torunlari

buralara kadar geldiler ,bir kere de helal olsun demeyi ogrenin ,dur birazdan alinti yapip bu arac kiralik diyenler cikar.

------

Cekememezlik hat safada gurbetcilere bok atmak icin sallayin da sallayin ,ulan tuvatelet de temizler fabrikada'da surunur SANA NEY ? onun bindigi araca sen binebiliyormusun ? hayir avrupada araclar cok ucuzmus ,sende gel calis tutan mi var arkadas ?

"sana NEY" ifadesinde görüldüğü gibi eğitimsizlik konusunda haklıyım.

"onun bindigi araca sen binebiliyormusun ? hayir" cümlesine bakarsak da hava atmaya çalıştığınızı söyleyen arkadaşlar haklı.

Emin ol gurbetçilerin çoğunun bindiği araçlara rahat rahat binerim. Üstelik Türkiyedeki yüksek vergilere rağmen. Fakat gösteriş budalası değiliz, aileden böyle gördük.
    Bu kadar "ne oldum delisi" olmayın. Sizin getirdiğiniz araçların çok daha pahalılarını benim sokağımda çocuklar kale yapıyor. Mercedese tek binen sizler değilsiniz yani.

Al bak sokağımdan birkaç görüntü.. "onun bindiği araca binemeyen" Türklerin arabaları. Türkiyede herkesin şahine bindiğini falan sanıyorsanız biraz bilgilendirelim sizi.

Alt sokağımda da bir X6 vardı.. Bunlar yetmediyse onu da çekip koyayım bir ara..

Edit:
    En sondaki araç maserati.
    Hyundai coupe falan sanma yani.
    Daha da çok var, Porsche Macan, Panamera, Camaro'lar falan.. Böyle bir konu olacağını bilseydim hepsini çekerdim..

üstelik biz boyle luks aracları sıradan yol kenarına bırakabilecek kadar zenginiz. alamancılar kiralık araclarını , kıymetli araçlarını koyacak fillik fillik otopark arıyor.

• Tanıdığım ne kadar gurbetci varsa hepsinin soyledigi birşey var. Türkiye'de araba kullanmaktan korkuyoruz ozellikle istanbulda. Bu yuzden bir cok tanidigim ucakla gelmeyi tercih ediyorlar. Arabasiyla gelenlerde korkularini yenmeye calisirken hata yapiyorlar sanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CesarJuTwo

Almanyadan arabayla gelen kuzenim yolların daha iyi olduğunu söylüyor en iyi yol Türkiye'idi dedi bana

Kendisine kısaca "yav he he" derim. Hiç görmesek yeriz belki.

Bence "duble yol şahane, oyum yine Tayyip'e" demeye getirmiş.

19 mayis haftasi ist samsun gumushane bayburt erzurum agri dbayazit van bitlis batman mardin dbakir elazig malatya sivas ankara ist 3800 km yol yaptim.duble yoldan nadiren ciktim.once bi klavye basindan kalkip etrafinizi gozleyin sonra elestirin...

Eskiye göre iyileşme olduğunu zaten belirttim diğer mesajımda.

Ama Almanya'dan daha iyi demek sadece kendini kandırmaktır.

Türkiye'de de Almanya'da da binlerce kilometre araç kullandım merak etmeyin.

yok almanya ile kiyaslanmaz onda hemfikirim.ama bi yerden baslanmasi lazimdi , 50 yil geride idik resmen.
    ama iyi seyler yapiyorlar.bence bir iktidarin yapmasi gerekende bu.
    yol hastane egitim sehircilik noktasinda guzel seyler yapiyorlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Almanyadan arabayla gelen kuzenim yolların daha iyi olduğunu söylüyor en iyi yol Türkiye'idi dedi bana

19 mayis haftasi ist samsun gumushane bayburt erzurum agri dbayazit van bitlis batman mardin dbakir elazig malatya sivas ankara ist 3800 km yol yaptim.duble yoldan nadiren ciktim.once bi klavye basindan kalkip etrafinizi gozleyin sonra elestirin...

yok almanya ile kiyaslanmaz onda hemfikirim.ama bi yerden baslanmasi lazimdi , 50 yil geride idik resmen.

Hocam devasa arazileri bedavaya topladılar.birşeyler yapıyorlar ile köprü,havalimanı,kanalistanbul,otoyol vs kastediyorsanız bu işleri halka hizmet için değil o bölgeyi yapılaşmaya açabilmek,daha çok nüfus yığabilmek ve devasa arazilerini 100-200 kat pahalandırmak için yapıyorlar.dikkat ederseniz bütçeyi eğitime değil inşaat sektörüne akıtıyorlar.Arnavutköyde yeni yerleşim birimleri var henüz inşaat aşamasında ama bir yollar yapmışlar uçak indirirsin.yol yapmaktaki amaç yandaşların yaptıkları daireleri tavan fiyatlardan satabilmek.gidin esenyurta tıka basa nüfus dolu ama insanlara yol yapmıyorlar.çünkü orada yandaş büyük müteahhitlerin işi yok.silivride çoğu yeri imara kapattılar.çünkü belediye seçimini kazanamadılar.

• Onlar ne Türk nede Alman vatansiz gibi birşeyler
    Bu ülke bu ülkede yaşayanlarindir onlar bu ülkenin insani değil hele trafikte
    Biz yillarca otobusculuk yaptik yaz aylarındainsan gibi araba kkullanmıyor bu insanlar

• quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

Onlar ne Türk nede Alman vatansiz gibi birşeyler
    Biz yillarca otobusculuk yaptik yaz aylarındainsan gibi araba kkullanmıyor bu insanlar

Sen mi karar veriyorsun buna?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

Onlar ne Türk nede Alman vatansiz gibi birşeyler

Sen mi karar veriyorsun buna?

Kusura bakmasinlar Türkiye yer gelince biz avrupaliyiz biz soyleyiz boyleyiz
    Avrupaya gidince malum yabancılar
    Ama avrupa yabancı olduklarini kabul ederler burada kurallara uymayinca uyarınca biz avrupada diye konuşmaya basliyorlar gerçek orada en pis isi yapıyorlar ediliyorlar burada bizi ezmeye calisiyorlar
    Bir defasında otobüste çekirdek yerken uyardim temizlemesi zor oluyor dedim konuşmaya basladiginda Ben Almanyada boyle bir şey görmedim ;)
    Zaten kendilerinde diyor Burada Gurbetçi almanyada yabanciyiz

• Kendi milletine tahammülü olmayan kaç millet vardır acaba?

İnsanlara tepeden bakıyor alamancılar diyenler acaba kendileri kaçıncı kattan bakıp küçük görüyorlar bir düşünmek gerek.

Neyse...

Nasıl mutsuz, egolar tavan ve sorunlu bir jenerasyonun geldiğinin aynası gibi konu olmuş.

• gurbetçileri sevelim arkadaşlar, adamlar vatandaşımız adamlar gurbet hasreti ile orada yaşıyorlar

evet %80'i düşük gelirli insanlar oraya gidince ne kadar zorluk içinde yaşıyorlar bu yılların gerçeği... ki taş çatlasın 50-60 gün boyunca görüyoruz bu göçmen kuşlarını...
    hor görmeyin garipleri garibanları...hoş gelsinler yine gelsinler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam devasa arazileri bedavaya topladılar.birşeyler yapıyorlar ile köprü,havalimanı,kanalistanbul,otoyol vs kastediyorsanız bu işleri halka hizmet için değil o bölgeyi yapılaşmaya açabilmek,daha çok nüfus yığabilmek ve devasa arazilerini 100-200 kat pahalandırmak için yapıyorlar.dikkat ederseniz bütçeyi eğitime değil inşaat sektörüne akıtıyorlar.Arnavutköyde yeni yerleşim birimleri var henüz inşaat aşamasında ama bir yollar yapmışlar uçak indirirsin.yol yapmaktaki amaç yandaşların yaptıkları daireleri tavan fiyatlardan satabilmek.gidin esenyurta tıka basa nüfus dolu ama insanlara yol yapmıyorlar.çünkü orada yandaş büyük müteahhitlerin işi yok.silivride çoğu yeri imara kapattılar.çünkü belediye seçimini kazanamadılar.

Katiliyorum maaleaef haklisiniz.
    Cozum ne peki chp mi?
    Bizim milletimizin kani bozuk abi.milletce bitmisiz okeye donuyoruz.nato altinda bi 40 50 sene yasadik.simdi onu da tasfiye ediyoz allah sonunu hayr etsin.bi kurtulus savasi yapacak erkeklikte genclik goremiyorum ben.

• quote:

Kendi milletine tahammülü olmayan kaç millet vardır acaba?

İnsanlara tepeden bakıyor alamancılar diyenler acaba kendileri kaçıncı kattan bakıp küçük görüyorlar bir düşünmek gerek.

Neyse...

Nasıl mutsuz, egolar tavan ve sorunlu bir jenerasyonun geldiğinin aynası gibi konu olmuş.

Abicim allah askina git sapanca bercesteye otur bi yarim saat iki cay ic.gor bak bmw mercedes ile gelen avrupai arkadaslar yan tarafa sergi serip cimlerde ne yiyorlar coluk cocuk.haslanmis yumurta abi...lan madem oraya girme sokma coluk cocugunu bari...

• quote:

quote:

Neyse...

Abicim allah askina git sapanca bercesteye otur bi yarim saat iki cay ic.gor bak bmw mercedes ile gelen avrupai arkadaslar yan tarafa sergi serip cimlerde ne yiyorlar coluk cocuk.haslanmis yumurta abi...lan madem oraya girme sokma coluk cocugunu bari...

Bilirim oraları, tabiki var, katılıyorum sana ama hepsi bir değil ki. Bunlar Türkiye’de yok mu sanki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rüzgar81 -- 2 Ağustos 2014; 9:14:04 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Bulgaristanda yasiyorum ve gurbetciler burdan geciyor hergun goruyorum ve ist a gelislerimi onlarin gitmedigi tarihlere ayarlamaya calisiyorum siz onlari bir de gidis gelis yolda konvoy halinde giderlerken gorun sozum hepsi icin degil ama 4 5 araba konvoy seklinde gidiyorlar ve cogu saatli bomba gibiler. Bu arada son 1 ayda assa yukari milyona yakindir Turkiyeye girenler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Züğürt tesellisi diye bir laf var.

• quote:

Neyse...

Konudaki yorumlara bakarsanız sadece millete değil komple devlete karşı bir tepeden bakma var. Küçük görme var. Maalesef.

Bu arada gurbetçileri severim, her seye rağmen...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.