Şimdi Ara

Bayramdaki kazaların cogu gurbetçiler yuzunden

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
2
Favori
4.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eve geldim konu acayım dedim forumu ozlemisim .

Bunlar varya bakın kimse kusura bakmasın Avrupa bizden ileri ama bu insanlar geri ne park etmeyi biliyorlar ne yemek yemeyi ne sıraya girmeyi . Ya Avrupa kültürü ille buyumussun be adam ayıptır .

Almanya gibi ülkelerin otobanların da araba surmuş buraya gelince havadan mı sudan mı nedir başlıyor gezelemeye ne yol verir ne dikkat eder . 900 km kaza bela atlatarak geldik bu gurbetçiler yuzunden . Son İzmit tünellerinde harbi iyi atlattık

5.20D vardı Avusturya plakalı kimseye yol vermedi benim 2 araba önümde yavas yavas gidiyor neyse onun arkasındaki 3.18i baya Selektor yaptı etti bu Avusturyalı Allah siz sonra saga gecti . Ben tam gecicem sola atladı sol sinyali yakıp geldigimi de biliyor , Selektor falan yaptım sola geçince bir anda ani fren yaptı ve önü bomboştu bilerek yaptı kesin . Fren yaptım sonra saga atladım ama vurucaktim yani adam ani fren yaptı sonra gaza bastı ben frene bastım o ABs sesini duydum bir adrenalin patlaması oldu geçtim sagda araba yoktu Allah tan .

Gecen sene bayramda yine Avusturyalı 3.20 yuzunden kaza yapıyorduk .
    Arkadaslar bunları görünce dikkat edin lutfen tetikte bekleyin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 29 Temmuz 2014; 23:31:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öyle deme, herüfler turistlerden daha çok döviz bırakıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim gördüklerim gayet muntazam sürüyorlardı

Şerit değiştirirken sinyal vermeler falan bizim vatandaşta nadir görürsün bunları

Yolun uzunluğundan dolayı biraz hızlılar onuda normal karşılıyorum. Sonradan görme bazı tipler var tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toygun_ank

Benim gördüklerim gayet muntazam sürüyorlardı

Şerit değiştirirken sinyal vermeler falan bizim vatandaşta nadir görürsün bunları

Yolun uzunluğundan dolayı biraz hızlılar onuda normal karşılıyorum. Sonradan görme bazı tipler var tabi

Istanbul - Mersin - istanbul yaptık abi cogu öyleydi . Aralarında var tabi orta şeritten kurallara uyarak giden ama Avrupa da hos mu karşılanıyor bilmiyorum ki pat diye one atlıyor garip garip hareketler ya .

Bayram da çıkmama kararı aldık biz de

• Bi kısmıda kullandığı aracı tanımıyor çünkü altındaki aracı kiralayıp geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az rastladım dediğinize. Diğer yönlerden gormemisler ama trafikte pek sıkıntı görmedim.

• Avrupa gormekle olmaz. Hem egitim olacak hemde DUNYA GORMUS olacak. Onlar avrupadan geliyorlar diye avrupa gormus olmuyorlar. Altlarindaki arabalar cogu kiralik zaten.
    Maalesef avrupadaki gurbetcilerin cogu hayatini zor daim ettiriyor. Ne avrupa gormesi allasen...
    Mevzu cok deridir anlatamazsiniz.

• Gidip bir manheimle berlini görün ne halde yaşadıklarına siz karar verin, fikirtepede yaşayıpta denizi görmeyenler olduğu gibi avrupada olupta avrupayı görememiş tipler var, adam hala köyündeymiş gibi yaşıyor

• almanyada gariban gibi yaşayıp mercedes kiralayıp türkiyeye gelince kendini avrupalı zanneden kavruk tipli gurbetçilerimize hastayım

pek kazalarına denk gelmedim ama aşırı kuralcılıkları adamı öldürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

almanyada gariban gibi yaşayıp mercedes kiralayıp türkiyeye gelince kendini avrupalı zanneden kavruk tipli gurbetçilerimize hastayım

pek kazalarına denk gelmedim ama aşırı kuralcılıkları adamı öldürüyor.

Ve her fırsatta da Türkiyeyi eleştirirler şöyle kötü şöyle sorunlu vs diye.

• Şöyle bir durum da var, Avrupa'da öyle süremezler polis affetmez, içindeki magandayı burada salıyor olabilirler.

Şaka bir yana, ben böyle bir ayrımcılığı doğru bulmuyorum. Türk halkının genelinde var trafik sorunu.
  • Almanyadan arabayla gelen kuzenim yolların daha iyi olduğunu söylüyor en iyi yol Türkiye'idi dedi bana

• kazayı bilmiyorum da çoğusu bilerek kurallara uymuyor saygısızlık yapıyor altındaki bmw mercolarla artislik yapıyor ve çoğunun da farları göz alıyor muhtemelen bagajlar full olduğu için far yükseklik ayarını tek tuşla değiştirmek akıllarına gelmediği için.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Eve geldim konu acayım dedim forumu ozlemisim .

Bunlar varya bakın kimse kusura bakmasın Avrupa bizden ileri ama bu insanlar geri ne park etmeyi biliyorlar ne yemek yemeyi ne sıraya girmeyi . Ya Avrupa kültürü ille buyumussun be adam ayıptır .

Almanya gibi ülkelerin otobanların da araba surmuş buraya gelince havadan mı sudan mı nedir başlıyor gezelemeye ne yol verir ne dikkat eder . 900 km kaza bela atlatarak geldik bu gurbetçiler yuzunden . Son İzmit tünellerinde harbi iyi atlattık

5.20D vardı Avusturya plakalı kimseye yol vermedi benim 2 araba önümde yavas yavas gidiyor neyse onun arkasındaki 3.18i baya Selektor yaptı etti bu Avusturyalı Allah siz sonra saga gecti . Ben tam gecicem sola atladı sol sinyali yakıp geldigimi de biliyor , Selektor falan yaptım sola geçince bir anda ani fren yaptı ve önü bomboştu bilerek yaptı kesin . Fren yaptım sonra saga atladım ama vurucaktim yani adam ani fren yaptı sonra gaza bastı ben frene bastım o ABs sesini duydum bir adrenalin patlaması oldu geçtim sagda araba yoktu Allah tan .

Gecen sene bayramda yine Avusturyalı 3.20 yuzunden kaza yapıyorduk .
    Arkadaslar bunları görünce dikkat edin lutfen tetikte bekleyin .

Dostum açıklaması çok basit bazıları gerçekten gurbetçi. Bazıları ise görgüsüz (sonradan gören kimse) gurbetçi sıkıntı burda. İyi bayramlar.

• Daha dün, Porsche satış ve pazarlama müdürü yurtdışı plakalı bir araçla kazaya karışıp hayatını kaybetti. Dikkat etmekte fayda var bencede. Altlarında lüks arabayla buraya gelince ne oldum delisi olabiliyorlar.

• Avrupadan gelenleri "avrupalı" olarak düşünürsen çok hayal kırıklığına uğrarsın.. Onlar bildiğin Türk..
    Üstelik çoğu Türkiyede bir baltaya sap olamadığı için avrupaya düz işçi olarak gitmiş cahil insanlar (ve onların yetiştirdiği gençler)..

Taner Göde gibi eğitimli kültürlü gurbetçiler çok çok az..

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Şöyle bir durum da var, Avrupa'da öyle süremezler polis affetmez, içindeki magandayı burada salıyor olabilirler.

Şaka bir yana, ben böyle bir ayrımcılığı doğru bulmuyorum. Türk halkının genelinde var trafik sorunu.

Yanlislikla eksilemisim aynen oyle orada yapamadigini burada yapiyor aylarca belki bu zamani bekliyor olabilirler onun disinda kiraladiklari araclari tanimamalarida var bi cogu hala tr yi eski tr (köyü) saniyor ve tabi onlarin soyundan gelen yeni nesilleride ,bi kac istisna haric yasak u donusu kirmizida gecme gibi hatalari bilerek yaptiklarina bolca sahitoluyorum

• djoz kullanıcısına yanıt
    Çok güzel gözlemişsiniz
  • Genelleme yapmak doğru olmaz tabi ama işte bir kaç çürük elma tüm sepeti batırıyor.
  • Adapazarı-Bursa yaptık dün. Yolda Almanya,Avusturya,Fransa,İtalya,Hollanda,İsviçre plakalı araçlarla karşılaştık. 5-6 kaza gördüm,bunlardan sadece biri yabancı plaka idi.O da Pamukova çıkışında,İznik yönüne sapmadan hemen önceydi. Fransa plakalı bir Mercedes E-Klasse,Jetta'ya arkadan çarpmıştı duramayınca.

Onun dışında,Sakarya-Karasu yolunda,Ferizli kavşağında bir Range Rover ile Şahin çarpışmıştı.RR'ın sağ ön lastiği janttan fırlayıp çıkmış,Şahin'in ise ön dingil kırılmıştı.
    Maddi hasarlı kazalardı hepsi.

Ama bir Transporter sürücüsünün yokuş yukarı bizi sollamaya çalışması (İznik yolu-Mekece mevki) beni sinirlendirdi.Karşıdan gelen görünmüyor,ne diye sollamaya çıkar anlamam ki. Neyse ki,ayağı gazdan çekip yavaşladık.Allah'a şükür karşıdan da gelen yoktu.Ama inat sürücünün biri olsa,ayağını gazdan çekmez,aksine daha da basan birisi çıksa,o zaman felaket olabilirdi.Minibüste çocuklar da vardı,onlara yazık olacaktı.

Hayırlı geceler,
    Emre.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.