Şimdi Ara

Bayram yoğunluğu operatörleri yine çökertti (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
0
Favori
7.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cep telefonu şebekeleri Türk Telekom Sabit hat şebekesine bağlı oldukları için ara bağlantı ücreti ödüyorlar. Bu sebepten dolayı operatörlerde şebeke içi görüşmeler ücretsizdir.

Eğer ara bağlantıyı sağlayan Türk Telekom Sabit hat şebekesi çöktüyse şebekeler arası görüşmeler çöker.
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Eskiden halkı en iyi silkeleyen Turkcell'di, halen öyle. Yalnız BTK konuşma ücretleriyle ile ilgili düzenlemeleri var ama bu seferde operatörler farklı yöntemlerle halkı silkeliyor. Mesela Turkcell'in neredeyse bütün servisleri ücretlidir.
  • Bakın cümlede ne diyor: "Operatör fark etmeden kullanıcıların sevdikleri ve akrabalarına uzun süre ulaşamadıkları dile getiriliyor."
    Benim anlayamadığım burada tıpkı depremde olduğu gibi bütün eleştirilerin sadece Turkcell'e yapılması. Malum bu markayı kullananlar zaten Vodafone ve diğer yabancı hatları kullanıyor iken her hat sorununda tekrar tekrar kullanmadıkları Turkcell çökmüş gibi yazıp kendi kendilerini likelamakları çok garip ve kuşku verici geliyor. Kullanmadığınız hat sizi nasıl mağdur edebilir ki?

• MaximillianFoe kullanıcısına yanıt
    Bakın cümlede ne diyor: "Operatör fark etmeden kullanıcıların sevdikleri ve akrabalarına uzun süre ulaşamadıkları dile getiriliyor." Vodafone çökmemiş gibi sadece Turkcell çökmüş algısı yaratmak için acaba kaç dölar yüro alıyorsunuz beyler?

• monacomen kullanıcısına yanıt
    O garip yorumun sebebi belli. Diğerlerinin aslında bir cacık olmadığını icten içe biliyorlar. Bunlar böyle ne gerek var tayfası ve 5-10 kişiden oluşup algı kasıyorlar. Birbirlerine like atıyorlar falan, tam komedi.

Turkcell'in sorun çıkartmasını dört gözle bekliyorlar. Kendilerini böyle tatmin ediyorlar, napsınlar. Bu tayfa 2 sene sonra gelen vowifi'a ilk onlara gelmiş gibi sevinip lanse ediyor. Bunu yapandan ne beklersin ki

Forumda ki bu tipler Turkcell'e ekstra müşteri kazandırıyor haberleri yok. Gerçi bizzat onlara tekrar şahsım adına teşekkür etmeliyim. Sayelerinde Turkcell'e sempatim oluştu. Tıpkı son seçimlerde imamoğluna yapılan gibi.

Bilinçli bir kullanıcı der ki, anormal bir gündü ve yüklenme fazlaydı. Bunun kaliteyle falan alakası yok. Ama nerdeeeeee. Ben kullanmıyorum, kimse kullanmasın kafası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 25 Mayıs 2020; 10:16:12 >

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Kanki canki Turkcell'den daha kaliteli hizmet veren varsa PM bekliyorum. Bütçe 500+ lira. Ama Vodafone önerme sakın o var zaten. Türk Telekom'da istemiyorum 3 hattı yeni kapattım.

Bayram yoğunluğu operatörleri yine çökertti

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, belirli markalar mesaj başına para ödüyor uyanıklar. Sözlük sitelerinde de var. mesaj başına 20+30 kağıt atıyor algı kastırıyorlar, klavye çalışanları da oo paralar geldi asılın beyler diye zıplıyorlar forumlara sosyal medyaya. Arada kaynayan dürüst ve bu tür provakasyon ve algı olayları ile işi olmayan firmalara oluyor. Günümüzde dürüstlük zor iş.
    Bir çok hat sıkıntı çekti bayram sabahı, çünkü evinden çıkamayan her insan sabah saatlerinde gerek sesli gerek görüntülü bütün akrabalarını arama gayretine girdi. Burada ben sen gibi sağduyulu insanlar firmalara küfür etmeyi bırakıp günün sakin olabilecek saatlerinde aramayı tercih ederken, fırsatçılar hemen "boykot" alarmını çalıştırıyor. Kaldı ki o firmayı operatörü kullanmadıkları halde sadece ergen bir kaç çocuğu belki etkiliyorlar. Onlar da zaten hatlarını babaları ödediği için bir halt yapamıyor bayram harçlığı ile oyun alıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 25 Mayıs 2020; 9:33:54 >

• monacomen kullanıcısına yanıt
    E yani, bayram sabahı herkes evinde. Her evde 3 telefon olsa, oluşabilecek yoğunluk akla zarar, ki hiçbir operatörde çökmemiş yine iyi dayanmışlar. Sadece bazı bölgelerde kapasiteler anlık olarak yetmemiş, hepsi bu.

Turkcell'e burada kasıtlı olarak yardırılıyor ve hep aynı kişiler. Ben TT kullandığım zamanlarda eleştirdim bu benim hakkım. Ama adam kullanmıyor etmiyor giydirip duruyor. Bunu hangi yaş ve akıl grubu yapar tahmin edersin.

• 10mbit internete 200 tL isteyen Turkcell bayramda düzgün bir altyazpı sağlayamıyor. 3 operatörün hepsi de gelen paraları cep yaptıkları belli. Yenilikmiş 5G miş bunların hiçbiri yok. 5G gelince birkaç kısım hariç yine 10mbit interneti 5G diye yuttururlar.
    Bak 4G de yutturuluyor 10mbit 200 TL
    Türk telekom 4G 20GB kotalı 49 TL
    Vodafone 4G 110 TL ve berbat ping ile.

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Haklısın. Zaten haber tüm operatörler çöktü diyor ama trollerin bütün mesajları Turkcell çöktü üzerine yazılmış. Yazıktır günahtır, bu ülkede bu korona günlerinde zor şartlarda çalışan bir çok operatör çalışanı var. Evinden klavyeden trollük yaparak para kazananlar bu tür insanların kaçının işsiz kalmasına neden olacağını düşünmek gerek. O aldığınız para boğazınızdan nasıl geçecek?

Ramazan Bayramında Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatları çöktü:

https://tr.euronews.com/2020/05/24/ramazan-bayram-nda-turkcell-vodafone-ve-turk-telekom-hatlar-coktu-sorun-bizde-degil-rakip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 25 Mayıs 2020; 9:59:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Kanki canki Turkcell'den daha kaliteli hizmet veren varsa PM bekliyorum. Bütçe 500+ lira. Ama Vodafone önerme sakın o var zaten. Türk Telekom'da istemiyorum 3 hattı yeni kapattım.

Gecen ay bende turkcell deki taahhut bozdum

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Niye bozdun ki? Senin oralarda çok iyi diyordun.

• Avrupa basınında bile tüm operatörler çöktü diye haber yapılmış ama buraya sadece Turkcell çöktü karalayıcıları üşüşmüş yine. Türk operatörleri kadar taş düşsün kafanıza.
    https://tr.euronews.com/2020/05/24/ramazan-bayram-nda-turkcell-vodafone-ve-turk-telekom-hatlar-coktu-sorun-bizde-degil-rakip

Ramazan Bayramında Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatları çöktü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Niye bozdun ki? Senin oralarda çok iyi diyordun.
    Müşteri hizmetleri yalan yanlış bir islem yapmis düzeltmek yerine özür dilerim arkadasim adına dedi geçti 355 tl mi 680 Tl cayma bedeli var

• Hiçbir bayramda şebeke sorunu yaşanmazdı ama bu bayram herkes evde olunca millet telefona abandı, tıpkı depremde olduğu gibi. İnsanlarımız bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı çok sever ne yazık ki çoğu kişide işkembeden sallamış, zamanında sektörün içinden gelen biri olarak şunu bilmenizi isterim. Baz istasyonlarının belli bir kapasitesi vardır aynı anda 10.000 - 20.000 kişiye hizmet edecek şekilde tasarlanır, sen dersen ki arkadaş böyle olmaz 50 bin 100 bin kişiyi aynı anda konuştursun o zaman 100 tl olan tarifen sana olur 1.500 tl çünkü gsm sektrörü yatırımları milyar dolar civarlarındadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emekli Komutan

Turkcell'in baz istasyonları planlaması zaten şuan sizin örnek verdiğiniz hastane siatemi gibi fazla kapasite içeriyor zaten. Baz istasyonu genel abone sayısı 200 ise,Turkcell 400 kişilik kapasite bulunduruyor yani 2 katı. Yani burada ortalama abone sayısı 200 deyip 200 abonelik baz istasyonu koymuyor,her ihtimale karşı 2 katını bulunduruyor ve genellikle bu kapasitenin abone tarafından zorlandığı olmuyor,fazlasıyla yetiyor.
    Bayramların ilk günü ise bu 2 katı kapasitenin birkaç saat yetmediği oluyor. Bu durum sadece yılda neredeyse 2 gün de bir kaç saat. Bu öngörülebilir ve kabul edilebilir bir durum. Yılda sadece 2 gün 2 saat bu durum yaşanıyor diye daha büyük,yada daha fazla istasyon yerleştirmeye gerek yok. O istasyonlar hadi şuraya koyalım demekle olmuyor,maddiyatını geçelim,bir çok zorluğu var.
    Çok doğru anlatmışsın ama çoğu anlamıyor, bu olay şuna benzer senin 300 kişilik restoranın var ama genelde her gün kapasiten ortalama 150 kişi civarındadır sende ona göre personel çalıştırırsın. Ama bir gün aniden bir anda 300 kişi gelirse yoğunluk yaşanacak bu normaldir, baz istasyonları da bu şekilde işler

• Evde 3 farkli operator kullaniyoruz. Ben tt, abim ve babam vodafone, annem turkcell. Dun annemin hatti aksama kadar kilitti, ne aranabiliyor ne arayabiliyordu. Bi arada vodafone'da cortladi ama kisa surdu o. Benim tt'de sikinti olmadi. Halam rize'de yasiyor, hatti turkcell o da ayni sikintiyi yasamis. Operatorler goz gore gore yalan konusuyor, hayret ya, pes vallahi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Yuh.

Niye üzerine gitmedin ki? Onca mağduriyet gördük, Turkcell bu konuda hassas. Eğer haklısan -ki öyleymişsin- üzerine gitmen yeterliydi. En basiti Superbox'ta bile cayma bedeli ödemeyen onca kişi var.

Keşke bassaydın üzerlerine..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.