Şimdi Ara

Bayram Kazası (Small Overlap içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz bayramda şu ana kadarki en yüksek hasarlı kazamı yaptım

Bayramın ikinci günü, O3 Vatan Caddesi girişinde sol şeritte ilerlerken ilerideki Topkapı sapağından ayrılacağım için sağa geçmek istedim. Trafik ağır ağır akıyordu. Sağ şeridi kontrol etmek için sağ dikiz aynama baktım, tam benim aynaya baktığım anda sol şeritte trafik sert bir şekilde durmuş. Önüme bakmamla çarpmam bir oldu, önümdeki Fluence'e arkadan frensiz bir şekilde daldım

Sol far hizamdan Fluence'in sağ arka köşesine. Tam bir Small Overlap çarpışması oldu. Çarpma hızım tahminen 30 km/h civarı.

Fluence'deki hasar : arka tamponun sağ tarafındaki ayakları kırıldı, üst kısmı yerinden çıktı, sahibi ile tekrar yerine oturttuk. Bir de bagaj kapağı yamuldu, yerine tam oturmuyordu.

Bendeki hasar ise tamponda çizikler, sol far kırıldı, çamurluk ve kaputta fotoğrafta görünen hasar oluştu.

Fluence leylek formunda bir araç olduğu için çarpınca biraz altına doğru girdim. Serviste tamponu ve kırılan farı falan söktüklerinde baktık, benim alttaki tampon demirlerime ve şasiye bağlantı noktalarına hiç darbe gelmemiş, yukarıdan sıyırıp içeri girmiş, hasar o yüzden daha da arttı sanırım . İçeride de far yuvasının demirleri ve radyatörü tutan bağlantılar eğilmiş fakat radyatör ve fan sağlamdı.

Bakalım servis ne kadar fatura çıkaracak kaskoya, sadece fara 1450 TL dediler

• geçmiş olsun
  • Geçmiş olsun. Bu kasko olduğundan servisler çok şişiriyor fiyatları. Sadecede far 1450TL nedir yahu. Yani bir önden kaza ki yani büyük bir kaza değil sizinki çok şükür, 5-6 bin TL falan tutacak gibi gözüküyor. Kasko olmasa dışarda yaptırsanız o daha kötü işini iyi yapan yok. Valla zor iş çok geçmiş olsun tekrardan.
  • Ya aslında normalde 307'nin farı 250 TL falan. Ama bende orijinal xenon paketi var, şasi numarası ile benim araca uygun fara baktığımızda parça fiyatı 1450 TL çıkıyor, felaket bir durum
  • Geçmiş olsun.

Sizinkisi "very small overlap" olmuş. Hızınız 30.

Tekrardan geçmiş olsun, anlattiginiz sekilde kaza kaçınılmaz olmuş.cana gelmesin mala gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rst78

Ya aslında normalde 307'nin farı 250 TL falan. Ama bende orijinal xenon paketi var, şasi numarası ile benim araca uygun fara baktığımızda parça fiyatı 1450 TL çıkıyor, felaket bir durum

Haklısınız benimde farım soluk geçmiyor hiç bir türlü. Değiştireceğim fakat işte farklı modellerini gördüm düşünme aşamasındayım. Sizinki direk Xenon paketli bir far ise dediğiniz fiyat çıkabilir kötü bir durum.
  • Geçmiş olsun, bu daha çok small bir kaza olmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1750 lira...42 inc tv sanki...Yeni nesi full ledleri düşünmek bile istemiyorum.
  • her işte bir hayır vardır, bu küçük kaza belki de daha büyük bir kazanın keffaretidir. geçmiş olsun
  • Geçmiş olsun.

Farlar neden bu kadar pahalı bir bilginiz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rst78

Arkadaşlar merhaba;

Geçtiğimiz bayramda şu ana kadarki en yüksek hasarlı kazamı yaptım

Bayramın ikinci günü, O3 Vatan Caddesi girişinde sol şeritte ilerlerken ilerideki Topkapı sapağından ayrılacağım için sağa geçmek istedim. Trafik ağır ağır akıyordu. Sağ şeridi kontrol etmek için sağ dikiz aynama baktım, tam benim aynaya baktığım anda sol şeritte trafik sert bir şekilde durmuş. Önüme bakmamla çarpmam bir oldu, önümdeki Fluence'e arkadan frensiz bir şekilde daldım

Sol far hizamdan Fluence'in sağ arka köşesine. Tam bir Small Overlap çarpışması oldu. Çarpma hızım tahminen 30 km/h civarı.

Fluence'deki hasar : arka tamponun sağ tarafındaki ayakları kırıldı, üst kısmı yerinden çıktı, sahibi ile tekrar yerine oturttuk. Bir de bagaj kapağı yamuldu, yerine tam oturmuyordu.

Bendeki hasar ise tamponda çizikler, sol far kırıldı, çamurluk ve kaputta fotoğrafta görünen hasar oluştu.

Fluence leylek formunda bir araç olduğu için çarpınca biraz altına doğru girdim. Serviste tamponu ve kırılan farı falan söktüklerinde baktık, benim alttaki tampon demirlerime ve şasiye bağlantı noktalarına hiç darbe gelmemiş, yukarıdan sıyırıp içeri girmiş, hasar o yüzden daha da arttı sanırım . İçeride de far yuvasının demirleri ve radyatörü tutan bağlantılar eğilmiş fakat radyatör ve fan sağlamdı.

Bakalım servis ne kadar fatura çıkaracak kaskoya, sadece fara 1450 TL dediler

Geçmiş olsun. En cok korktugum kaza cesidi. Bi iki kere bende zor durdum. Artik ayagimi gazdan cekiyorum gozum aynalardayken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun. Vatan Caddesi girişi en çok korna ve selektör yediğim yerdir. Bağlantı yolundan araçlar kaptırıp gelir ve üstgeçitten sonraki ilk ışıklar yüzünden trafik olur. Siz D100'den bağlanmışsanız hem hızınız düşüktür hem de bunu idrak edersiniz ama geriden 100+larla gelen araçlar çok ciddi sıkıştırır ve korna selektör ile eziyet ederler. D-100den gelen araçlar bağlanmadan evvel Mahmutbey bağlantı yolundan gelenlerin hızlarını 30-40 km/saate düşürecek yeni moda uzun ve hafif kambura ihtiyaç var orada. Bireysel hatanız düşündüğünüz kadar yüksek değil bence, yolun o kesiminin arızası.
  • Geçmiş olsun, her şey bir kaç sn de olup bitiyor,
  • Trilyonum olsa bir daha asla pejo almam isterse dünyanın en iyi arabası olsun şu an ki 207'mden dolayı.

Ayrıca kağıt gibi arabaya biniyoruz sizin aracın vb peugeotların durumu ortada.

Edit: Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAUL WALKER -- 27 Ekim 2013; 11:36:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Objektif34

Geçmiş olsun.

Farlar neden bu kadar pahalı bir bilginiz var mı ?

Farlar orijinal xenon. Far yükseklik ayarını falan aracın yüküne göre kendisi otomatik yapıyor, sensörleri, elektronik aksamı var biraz, o yüzden pahalı sanırım. Ama bu kadar fazla beklemiyordum ben de, 7 yaşında araba sonuçta.

Yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi yeni nesil LED'ler, direksiyon yönlendirmeli farlar falan kim bilir ne kadardır. Kullanması, işlevi güzel de, bir durum olduğunda bu tarz şeylerin parça fiyatı üzüyor insanı. Allah'tan kasko var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 27 Ekim 2013; 11:52:29 >
  • Geçmiş olsun,

Ciddi bir hasar gözükmüyor, ama sizinde dediğiniz gibi yedek parça fiyatları el yakar cinsten. Lambadan oluşan stoplar ve halojen yapıdan oluşturulan farların fiyatları daha makul düzeyde, siz birde mercekli Bi-Xenon farları ve LED'li stopları düşünün.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.