Şimdi Ara

Baymak STAR BRIDGE 240/310 Fi Parametre Ayarları Hk. Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69
Cevap
7
Favori
49.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce yeni bir eve taşındık ve yeni evde Baymak Star Bridge 240 veya 310 Fi modeli (hangisi olduğundan tam emin değilim) olan bir kombi bulunmakta. Maalesef ne yapıp ne ettiysek bu kombinin evi düzgün bir şekilde ısıtmasını sağlayamadık. Bunun da kombinin sol üstteki program tuşuna basılı tutunca çıkan yerdeki parametre ayarlarındaki yanlışlıktan kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Acaba bu kombiden anlayan birisi var ise bu parametrelerin nasıl olması gerektiğini yazabilir mi? Yaklaşık 2 haftadır donuyoruz resmen :( Ev çatı katı dubleks olmasından dolayı aşağı ısınsada yukarı kat gene buz gibi oluyor ve petekler ilk önce ısınıyor hatta el değmiyor yaklaşık bir saat sonra ılıklaşmış bir şekilde stabil kalıyor ve göstergedeki derecede ilk 29 a kadar çıkıyor sonra 25-26 ya geri düşüyor. Genel olarak chslyi 50 de tutuyoruz fakat 55 çıkartıldığındada gene aynı şeyi yapıyor. Şu anda otomağe alıp deniyim dedim fakat gene bir fark yok manuel olarak kullanıldığında da aynı şeyi yapıyor. Eğer nasıl düzeltilebileceği hakkında bir bilginiz varsa paylaşabilirseniz sevinirim.
     Baymak STAR BRIDGE 240/310 Fi Parametre Ayarları Hk. Yardım Baymak STAR BRIDGE 240/310 Fi Parametre Ayarları Hk. Yardım

• servisi ara tüm parametreleri cihazın kapasitesine göre pp lesin
  • ColdCry kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen Ambon ayarı "1" onu "0" yapmanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

servisi ara tüm parametreleri cihazın kapasitesine göre pp lesin

Hocam servisi aradım bugün geldiler fakat bu ayarları parametreleri sorduğumda onlar zaten kombinin yanış biçimini değiştirmez dediler ve bi kaç ayarı sorduğumda bizde bilmiyoruz okumamız lazım onun için dediler. Bu nasıl iş ben anlamadım açıkcası. Kombiye baktıklarında da bir kaç hafta önce bakım yapılmış olmasına rağmen buna bakım yapılmamış dediler. Bana para tuzağı gibi geldiği için yapın da demedim. Kombiniz normal çalışıyor diyip gittiler sadece economy comfort modunu söylediler economyde yanarsa petekleriniz soğur kendiliğinden soğuyunca yanar tekrar dediler. Burdan da şunu anladım valla güzel ülkemde bi komibiyi tornavidayla açıp bir iki şeyide okuyup söylemek 50tl ediyormuş. Hazır gelmişlerken modelinide tam öğreniyim dedim star bridge extradır bu dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Şuan ambon 0 ayarında, sanırım 1 değeri merkezi ısıtma içinmiş. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColdCry -- 25 Aralık 2014; 13:37:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColdCry

quote:

Şuan ambon 0 ayarında, sanırım 1 değeri merkezi ısıtma içinmiş. Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için :)

Ambon 1 olunca üzerindeki panel oda termostatı olarak çalışmaya başlar ve ayarlı olduğu oda sıcaklığına göre kombiyi kapatıp açar, yüklemiş olduğunuz resimlere bakılırsa panel kombi üzerinde olduğundan oda sıcaklığını yüksek algılayıp kombiyi kapatıyordu. Aşağıdaki linkte kullanma kılavuzu var takıldığınız başka konular varsa faydalanabilirsiniz.

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/6935c97b0e85539f/26/brotje-heizung-baymak/star-extra-240-fi/kombi

PDF:
    http://www.kombiklimaburada.com/images/Kombi%C3%9Cr%C3%BCnPdf/star-bridge-24-fi-montaj.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 25 Aralık 2014; 15:30:08 >

• quote:

quote:

quote:

Ambon 1 olunca üzerindeki panel oda termostatı olarak çalışmaya başlar ve ayarlı olduğu oda sıcaklığına göre kombiyi kapatıp açar, yüklemiş olduğunuz resimlere bakılırsa panel kombi üzerinde olduğundan oda sıcaklığını yüksek algılayıp kombiyi kapatıyordu. Aşağıdaki linkte kullanma kılavuzu var takıldığınız başka konular varsa faydalanabilirsiniz.

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/6935c97b0e85539f/26/brotje-heizung-baymak/star-extra-240-fi/kombi

PDF:
    http://www.kombiklimaburada.com/images/Kombi%C3%9Cr%C3%BCnPdf/star-bridge-24-fi-montaj.pdf

Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Sorunum tamamen çözüldü. Gereken ayarlamaların hepsini yaptım ve şuan hiç bir sıkıntı yok. :)

• ColdCry kullanıcısına yanıt
    Sorunun çözüldüğüne sevindim, geçmiş olsun.
  • yeni bir konu açmadan bende bir soru sorayım arkadaşlar aynı model kombiden bendede var geçen sene almıştım kullanım sonucunda (geçen sene yoğuşma suyunu beş litrelik pet şişeye vermiştim ve on günde bir boşaltıyordum) bu sene ise beş litrelik pet şişe iki ay olmasına rağmen bir litre bile olmadı ayarlarla oynanıştım ama neyle oynadığımı bilmiyorum galiba yoğuşma yapmıyor fabrika ayarlarına getirmek istiyorum ama bilmiyorum
    birde oda termostatı kullanıyorum ambon değeri 0
    yukarıda vermiş olduğunuz kullanım belgesinde
    ambon 1 modül 1
    ambon 0 modül 1
    ambon 0 modül 0
    ambon 1 modül 0
    yazıyor hangisini ayarlamam lazım
    chl sl değeri kaç olması lazım
    saygılarımla
  • finitura F kullanıcısına yanıt
    Ambon - Üzerindeki paneli Oda termostatı veya sadece kontrol paneli olarak ayarlar.
    * Oda termostatı - 1
    * Kontrol paneli - 0
    Harici bir oda termostatı kullanıorsanız 0 olacak.

Modül - Dış hava sensörü varlığını belirtir.
    * Bağlı Dış hava sensörü varsa - 1 olacak
    * Bağlı Dış hava sensörü yoksa - 0 olacak

CHL SL kombi kazan sıcaklığını ayarlıyor evinizin ısınabildiği bir dereceyi kendiniz seçmelisiniz, maksimum 60°C yapın daha yüksek seçerseniz yakıt tüketimi anormal bir şekilde artar üstelik plastik tesisatınız varsa zamanla tahribata uğrar.
  • Cevap için teşekkür ederim ben oda termometre si olarak kullanıyorum o zaman amnon 1 dış ortam sensöru kullanmıyorum modül 0 olacak
    Peki yoğunlaşma suyu olayı hakkındaki yorumunuz ne
    Saygılarımla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende kullanıyorum termostat ayarında kullanacaksanız termostatın yeri çok önemli yani evin olmaması gereken kapı arkası yanı veya balkon yakını gibi yere koymayacaksınız yerden 1 veya 1.5 metreye kadar yükseklikte olmalıdır.yine termostatlı kullanmak isterseniz evinizin yalıtımı vs. düzgün olmalıdır tavsiyem kazan ayarında kullanmanız aslında cihaz çok iyi ben kombiyi görmüyorum bile balkondan odaya kadar çektirdim tüm işleri burdan yapıyorum rahat oluyor.(servise taktırın) aşağıda ayar için açıklama pdf var elinizde bulunsun.

https://yadi.sk/i/VeXaYyzPczzvV

kazan ısısı 50 ve üzeri olmalıdır.

termostata geçerken kazan ısıyı 50 -60 yapın sonradan termostat ayarına geçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi computeron -- 28 Aralık 2014; 19:04:35 >

• Ambon=1
    Modul=1
    CH SL=55 Yaptım.

Herhangi bir hata yapmış mıyım?
  • @ColdCry @computeron

Hocam biz de iki haftadır bizde şu şeyibi ttürlü atarlayamadıYardımcı olabilir misiniz?

Biz de yyazdıklarınızdan anladığım kadarıyla bugüngelen servis aambona ayarını 0 a aldı. Ama hala ev ıısınmıyo. 55 y0 dereceye aldık hala petekler çok ısınmıyor normal. Neyapmam lazım?

• ambon değeri sıfır ise tesisatınızda problem vardır yada kombinin altında ki vanaların süzgeçlerini temizleyin tıkalı olabilir.. ısınmaması mümkün değil ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: computeron

ambon değeri sıfır ise tesisatınızda problem vardır yada kombinin altında ki vanaların süzgeçlerini temizleyin tıkalı olabilir.. ısınmaması mümkün değil ..

Hocam teşekküreederim ambon ayarını nasıl 0 yapabilirim hangi tuş kombinasyonu acaba? Emin olayım servis 0 a mı aldı 1 e mi aldı

• şöyle yap

sol üsteki tuşa birkaç saniye bas rakamlar yanıp söner

devamında sağ altta ok tuşu ile ambon a kadar gel rakama bak sıfırmı ,birmi sıfır ise elleme değil ise sağ + - tuşları ile 1 rakamını .0 yap okey e bas yine ilk bastığın düğme ile çık (ip)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi computeron -- 17 Ocak 2015; 23:16:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: computeron

şöyle yap

sol üsteki tuşa birkaç saniye bas rakamlar yanıp söner

devamında sağ altta ok tuşu ile ambon a kadar gel rakama bak sıfırmı ,birmi sıfır ise elleme değil ise sağ ok tuşları ile 1 rakamını .0 yap okey e bas çık..

Çık teşekkür ederim hocam sağolun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

PDF:

Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Sorunum tamamen çözüldü. Gereken ayarlamaların hepsini yaptım ve şuan hiç bir sıkıntı yok. :)

Konuyu hortlatmış olacağım belki ancak hocam siz sorununuzu çözmüşsünüz. Bunu nasıl yaptınız. Kombiye ait kitapçığı okudum ancak daha da çok kafamı karıştırdı. 50 dereceye ayarladım kombiyi petekler sıcak ancak evi bir türlü adam akıllı ısıtmıyor. Ayrıca termostat felan yok tek başına kurulu bir kombi. Ayarları bana detaylıca yazarsanız çok sevinirim.

• Ben bu konuda tekrar konuşmak istedi. Ama yeni taşındığım evde bu kombiden var balkonda ambon 0 yaptım modüü yapamadım ch sl ayarini kaç yapmalıyım 50 yaptım çok sıcak oldu sonra 30a indirdim şu durumda evin sıcaklığı nasıl olur

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.