Şimdi Ara

Baymak novadens tam yogusmali nasil kombi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
6.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ben 5 yildir kullaniyorum..ilk taktigim yillarda cok sikayetciydim..bu kombi cok yakiyor diyordum..meger benim ev sorunlu yalitim sikintisi vs cok fazla olumsuzluk var..o yuzden tuketimlerim cok yuksek..

Kombiye gelecek olursak 5 yildir tik demedi..benim aldigim yil 7 yil garantili idi..galiba su siralardada 7 yil garantili diye duydum..sormak.lazim.

Sokulebilir ekrani termostat olarak kullaniliyor..ama dis hava sensoru veya modulasyonlu termostat gibi donanim ozelligi yok.

Sicak su kabiliyetinden memnunum.

Baymak grubu kombilerin hemen hepsi ayni kombidir.

Novadens, falke condanse, dolcevita, vs premix yogusmalilarin hepsi ayni asa yukari.

Tavsiye edermiyim fiyatina gore ederim..

Sessiz bir kombi olsun derseniz baymak biraz gurultuludur..ama 40 45 derece sabit calismalarda cok ses olmuyor..daha sessiz olan kombiler mevcut

Novadensin su anki fiyatino bilmiyorum ama diger kombilerle asa yukari ayni gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• baymak brötje novadens iki versiyondur birisi düz novadens yani kumandasız, diğeri ve en çok bilineni kumandası çıkartılabilen novadens extra

baymak'ta idee modeli hariç kalan premix yoğ kombilerin hepsi %100 aynı kombidir ve aynı bantta üretilir bütün malzemeleri aynıdır:ana eşanjör,plakalı eşanjör,motorlu 3yollu vana,pirinç hidroblok,modülasyonlu fan,pompa...vs kısaca aynı
    sadece novadens extranın kumandası çıkabildiği için o yönden tek farkı bu yoksa novadens extra nın da malzemeleri diğerleriyle aynıdır

baymak novadens ve diğerleri 2012 yılında kasa ve versiyon değiştirilerek yenilendi ve de yerli üretim olarak üretilmeye başlanmıştı
    2012 öncesi eski kasa baymak premix ler italya daki baxi fabrikasından geliyordu
    fransada ki baxi fabrikasının bantlarını makinalarini istanbul baymak fabrikasına taşıdılar ve 2012 den itibaren baymak, premix yoğ kombi de üretmeye başladı

şu anda satılan son güncel kasadır,baymak düğme ve lcd ekranı yeniledi ama bu makyajdır kombinin içi aynıdır
    5yıldır en çok satan premix yoğ kombilerden biridir en önemlisi de kronik sorunu yoktur

bence tek eksiği modülasyonlu oda termostatı takılamıyor ve novadens extra hariç diğer baymak lara dış hava sensörü takılabiliyor
    bu modeller:
    baymak duo tec
    baymak brötje novadens
    baymak falke condens
    baymak lambert lpy
    baymak dolcevita dpy

bu kombi alınır mı diye sorarsan bence alınır, modülasyon aralığı en geniş premix yoğ kombilerin başındadır 2012 yılında bu alanda immergas kombilerle beraber 1numaradır diyebilirim o zamanlar %19.5 - %100 aralığında modülasyon yapan kombi yoktu
    kombide cold burner door teknolojili yanma grubu var,yoğuşma verimi için faydalı
    pompası 90pW grundfos ve çok güçlü bir pompadır en dandik tesisatlarda bile fark yaratır
    elektrik motorlu 3 yollu vana ve hidroblok grubu pirinç malzemedir yani dayanıklıdır

bu kombileri 1600 lere alailiyorduk ama euro/dolar çok arttı
    fiyat önemliyse baymak brötje novadens ile aynı kombi olan baymak lambert lpy öneririm 1800-1900liraya alınır ilave olarak ta istediğin oda termostatını takarsın tabii on-off oda termostatı
    not:baymak'ın 7 yıl kampanyası 1ocak itibariyle bittihttp://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-lambert-lpy-24-fi-fiyati,3106101.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 14 Ocak 2017; 11:9:37 >

• novadens extra ile duo tec arasında ne fark var ? novadens extra da sonunda Fİ yazan bir model var bunun farkı ne ?novadens extra ile novadens extra fi farklı ürünler mi ?
  • crow in cornfield C kullanıcısına yanıt
    extra ve duo tec aynı kombi.extraya kombinin üstündeki paneli kablo ile bağlayarak oda termostatı olarak kullanabiliyorsun başka marka oda term takamazken duo tece her marka model oda term takılır extrada fi ayrımı yok tek modeldir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

extra ve duo tec aynı kombi.extraya kombinin üstündeki paneli kablo ile bağlayarak oda termostatı olarak kullanabiliyorsun başka marka oda term takamazken duo tece her marka model oda term takılır extrada fi ayrımı yok tek modeldir

extra nın oda termastatı nasıl? bunu kullanarak ekonomi sağlamak mümkün mü yoksa sadece konfor amaçlı mı ?
  • disintegration kullanıcısına yanıt

Üstadım rahatsız ediyorum konu çok eski ama evde baymak novadens extra 45 modeli var bu kombiye benim uzaktan kontrollü oda termostatını takmak istiyorum kendi üzerinde kini iptal edip acaba yapılabilir mi üzerindeki kullanmayıp kendim harici farklı termostat takabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hmtdrsn84 H kullanıcısına yanıt

eski novadens extra'lara başka marka o.t takılamıyor diye biliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.