Şimdi Ara

baymak elegant 12 chs a+ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
28.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O makina ucuz değilki zaten okadar para eder veya etmez.ucuz neye göre ucuz.siiz yanmışsınız başkazını yakmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut usta35

O makina ucuz değilki zaten okadar para eder veya etmez.ucuz neye göre ucuz.siiz yanmışsınız başkazını yakmayın

Tmm dostum simdi ayni dili konusmaya basladik. bizde formun bu amaca hizmet etmesi icin calisiyoruz. Eger seninde bu klimaya verip alacagimiz paraya daha iyi bir urun veya muadili varsa yazarsin bizde kabul ederiz cunku su an bir cok insanin cikmazda oldugu konuda bu zaten dikkat edersen. Yoksa kimsenin daikin mitsubishi vs tartistigi yok. ha yoksa bu markalarin disinda sunacagin bir alternatifin surekli temcit pilavi gibi ayni seyleri tekrar etmenin de bir manasi yok. Cunku insanlar bir urun alirken iki seye odaklidir:f/p.daha oncede dedigim gibi gerisi hikayedir. Ve su anda herkes kendi butcesi ve kullanim amacina gore buna karar vermeye calisiyorlar. Herkes aldigi urun ile ilgili fiyat ve performans degerlendirmesini yaparsa zaten piyasa kendiliginden dengesini bulacaktir....

• Arkadaşlar bende 12000 baymak elegant serisini aldım ısıtma konusunda çok memnunum tavsiye ederim soğutmayı daha deneyemedim yaz gelmediği için :-) fakat birşeyi merak ettim servisi aradım yukarı aşağı fonksiyon çalışıyor sağ sol çalışmıyor. Sadece 18000 ile 24000 sağ sol fonksiyon aktif dedi. Acaba siz aldıysanız sizde de mi aynı durum mevcut...

• Bilader kimayı zaten aldıysan bize de sana hayırlı olsun demek düşer. Kullanım koşulları ve elektrik faturanı bekliyoruz.

Hayırlı olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: can46100

Arkadaşlar bende 12000 baymak elegant serisini aldım ısıtma konusunda çok memnunum tavsiye ederim soğutmayı daha deneyemedim yaz gelmediği için :-) fakat birşeyi merak ettim servisi aradım yukarı aşağı fonksiyon çalışıyor sağ sol çalışmıyor. Sadece 18000 ile 24000 sağ sol fonksiyon aktif dedi. Acaba siz aldıysanız sizde de mi aynı durum mevcut...

Benimkinde mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrtt

quote:

Arkadaşlar bende 12000 baymak elegant serisini aldım ısıtma konusunda çok memnunum tavsiye ederim soğutmayı daha deneyemedim yaz gelmediği için :-) fakat birşeyi merak ettim servisi aradım yukarı aşağı fonksiyon çalışıyor sağ sol çalışmıyor. Sadece 18000 ile 24000 sağ sol fonksiyon aktif dedi. Acaba siz aldıysanız sizde de mi aynı durum mevcut...

Benimkinde mevcut

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Klima bölümü çok ateşli, kabaca yazanlara itibar etmeyin.

Tabi ki almadan önce biraz araştırmak lazım, üretici, satıcı, servis biraz karışık bu klima muhabbeti, aslında kabaca yazanlara itibar etmeyin dedim ama o kişilerde uzun zamandır burada danışanlara evlerine düzgün birşeyler alsınlar, aldıkları ürün parasını hak etsin diye anlatıp dururlar, sabırları da kalmamış olsa gerek, yine de bu üslubu haklı çıkarmaz.

Aldığınız klima yanılmıyorsam Aux üretimi, Çin, ısıtma konusunda 5 derecenin altında çok birşey beklemeyin, ben geçen yıl sıcaklardan uyuyamaz duruma geldiğimizde, yaz ortası şöyle yatak odasının sıcağını kırsın rahat uyuyalım fiyatı da uygun olsun diye fazla araştırma fırsatım olmadan 9.000 BTU aldım Baymak'tan, servisi iyi denk geldi, montajı falan güzel, tabi bir yaz kullandım, memnun kaldım, ama burada okuduklarımdan sonra fikir sahibi oldum, 990 TL para verdim o klimaya geçen yıl, ancak şimdiki aklım olsa Airfel bakardım belki.

Neyse alınmış alınmıştır, en güzel şekilde kullanmaya bakacağız artık, şimdi oturma odasına alacağım, çok okudum buraları, mbirol, 9köy, kocausta vs. birkaç bu işin piri kişilerin yazılarını uzun uzadıya okudum, şimdilik Zibro'da karar kıldım, sonuçta kesemize göre en güzelini almak istiyoruz, karar kıldım gel gör ama hala içimde acaba şu mu acaba bu mu diye emin olamadım, bu işe takılırsak sonu da gelmiyor, 2 senedir klima alamayan var burda

Klimanı temiz tut, bakımını ihmal etme, güle güle kullan, soğutmada sıkıntı yaratmaz herhalde, ne market markaları var insanlar uzun yıllardır serinliyor onlarla, elektrik bana çok gelmedi tabi geceden geceye çalıştırdığım için, ama bu kış çok soğuklarda klimayı açmış eşim sıcak modunda, beklemiş biraz sıcak hava yok, vazgeçmiş sonra, normal soğukta ısıtıyor ama çok soğuklarda fazla beklentin olmasın, bu arada umarım montajda vakum işlemini yaptırmışsındır. Tekrar güle güle kullan...

Edit: Bu arada cihaz sessiz, rahat olun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klimt -- 14 Nisan 2015; 11:38:28 >

• Linkteki kullanıcı kılavuzunun 15. sayfasında üreticinin ismi yazıyor, dediğim gibi, Ningbo Aux Air Conditioner Co. Ltd. Kendi sitesine falan da bakmıştım bir ara...

Baymak Elegant Kullanıcı Kılavuzu
  • bu klimayı kullanan arkadaşlar son durum nedir?
  • ugrtt U kullanıcısına yanıt
    kardeş sende mevcut da otomatik mi sağa sola hareket ediyor yoksa el ile mi ve 12000 elegant serisi mi sende ki? kumanda üzerinde var bende de fakat açtığımda sağa sola gitmiyor sadece yukarı aşağı hareket ediyor.
  • ben de takipteyim bu klimayı. 16 metrekare yatak odama sessiz çalışan bir klima almak istiyorum. 12000 btu yeter sanırım.
    salona bosch aldım, almaz olaydım sanki evin içinde kamyon çalışıyor.
  • Herkese merhaba
    Bende klima almayı düşünüyorum. İki marka model arasında kararsız kaldım yorum yaparsanız sevinirim Me msz-hj35va / Daikin tegora ftxb35b iki klima liste fiyatları hemen hemen aynı ama daikini indirimli alabildiğim için arasında 600 tl lik bir fark oluşuyor. Me daha pahalıya geliyor. Sizce hangisini almalıyım?

• Arkadaşlar elektrik faturası geldi sonunda klimanın ne kadar yansıttığını bilemiyorum ama elektrikli soba çalıştırırken 100 tl civarı fatura gelmişti günde 2-3 saat çalıştırıyorduk ortalama şuan ise klimayı test ettik günde 2-3 saat çalıştırdık ve fatura 60 tl geldi bilgilerinize sunarım ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu08

quote:

Orijinalden alıntı: B.H.R.17

quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu08

ben de takipteyim bu klimayı. 16 metrekare yatak odama sessiz çalışan bir klima almak istiyorum. 12000 btu yeter sanırım.
    salona bosch aldım, almaz olaydım sanki evin içinde kamyon çalışıyor.

Boscha beter de, beterin beterini takip et sonrada neden ülke bu duurmda eee okuma araştırma yağmurdan kaçarken doluya tutul.
    Alın alın en fazla 3 - 5 ay sonra görürsünüz.:))))))

peki ne alalım hocam? hangi markanın konusuna girersen gir, mutlaka baltalayıcı mesajlar görürsün.
    bosch klimayı da araştırmalar sonucu aldım, sonuç ortada...

Bosch klima üreticisi değil kim ucuza yaparsa ona yaptırır ilk hatanız o olmuş. Baymak da aynen.
    Haier bakın.
    Biraz fazla verin 20 yıl kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrtt

quote:

Benimkinde mevcut

abi benimkindede yok bozuk mu. elegant 12000

sizinki hangi model
  • Sanırım yatay kanatcik hareketi sadece 24k modelinde kumandadan otomatik, 9,12,18k modellerinde elle ayarlaniyor. (Kullanıci kılavuzu 12. madde)

• Elektronik işi şans tır. 12 btu Baymak birader de var.sessiz ısıtması da soğutması da oldukça başaralı. 7 yıl garanti var.geçen sene bin tlye almıştık.fiyatına göre oldukça başaralı bendede vestel smart plus var 3 yıl oldu sorunsuz.ısıtması da güzel soğutması da.baymaktan biraz sesli ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Klimt

Sanırım yatay kanatcik hareketi sadece 24k modelinde kumandadan otomatik, 9,12,18k modellerinde elle ayarlaniyor. (Kullanıci kılavuzu 12. madde)

27 m2 lik salonumuza sadece soğutma amaçlı 12000 btu Baymak elegant almak istiyorum. GG da indirim ve puan ile 1.320.000-TL ye geliyor. sizce alayım mı?
    Maalesef forum sadece sorun üzerine bilgi paylaşımında bulunuyor. bu klimalar binlerce satılıyor ki bu kadar sorunlu olabileceğini düşünmüyorum. sonuçta 7 yıl garanti var ve Baymak markası da oturmuş bir marka.
    Yada bu seviyler de Vestel natüre plas veya v fashion mu bakayım? Biri inverter diğeri normal sanırım
  • mustrix M kullanıcısına yanıt
    Acikcasi ben size sunu alin bunu alin diyecek kadar deneyimli degilim, ancak burada ve diger forumlarda okuduklarimdan ve ogrendiklerimden yola cikarak nacizane fikrim Vestel almayin olurdu. Evet Baymak burada yerin dibine sokuldugu kadar kotu degil, klimalar bolumunde isler biraz fanatiklige dondu, ancak su da var ki Baymak alacaginiza Airfel almaniz daha mantikli olur. Hatta biraz daha cikip Zibro 6635 bakin derim.

• B.H.R.17 B kullanıcısına yanıt
    bhr17 bu nasıl bir seviyesizlik. 35 ile birlikte dibe vurmuşsunuz. Sizin gibi yorumcular bilgi almak istediğimiz forumları tv deki magazin programlarına çeviriyor. Yazık...
  • Bir tanede ben aldım.inşallah memnun kalırız
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.