Şimdi Ara

** BAYMAK DUOTEC COMPACT ** Kullanıcıları (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
611
Cevap
21
Favori
64.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba, 130m2'lik sıfır daireye Bosch 2300i, Bosch 2200i, Vaillant EcoTec Intro, Airfel Digifel Premix ve Baymak DuoTec Compact (başka bir öneri de olabilir) modellerinden hangisini önerirsiniz acaba, daire şimdilik kiralanacağı için ileride kendimiz oturduğumuzda Kablosuz Oda Termostatı düşünebiliriz.

@disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursad84 -- 26 Nisan 2021; 0:6:23 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt

Evde Yanlız yaşadığımız için 2 petek yakmak bana yetiyor Bi sorum yaşarmıyız acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursad84

Herkese merhaba, 130m2'lik sıfır daireye Bosch 2300i, Bosch 2200i, Vaillant EcoTec Intro, Airfel Digifel Premix ve Baymak DuoTec Compact (başka bir öneri de olabilir) modellerinden hangisini önerirsiniz acaba, daire şimdilik kiralanacağı için ileride kendimiz oturduğumuzda Kablosuz Oda Termostatı düşünebiliriz.

@disintegration

merhaba

kombiyi hemen alacaksanız baymak duo tec compact alın 23 mayıs'a kadar alınıp garantisi başlatılırsa 7 yıl garanti avantajı var kiralık evde uzun garanti avantajdır.ayrıca komponentleri kalitelidir yukarda youtube linki ekledim

kombinin için hep bakır,pirinç,çelik. plastik parça yok kaliteli bir kombi

• quote:

Orijinalden alıntı: Diridiri06

Evde Yanlız yaşadığımız için 2 petek yakmak bana yetiyor Bi sorum yaşarmıyız acaba

2 petekte termostatik vana yoksa kombi devir daim ediyorsa sorun yaşamazsınız

Teşekkür ederim, baymakın uzayan garantisinde bazı parçaların garantiye girmediğine yönelik cevaplar aldım böyle bir şey var mı? Bu kombi haricinde hangisini önerirdiniz acaba?

@disintegration

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

sizin ev yerden ısıtma, modülasyonlu o.t olmaz
    aç kapa yani on/off oda termostatı almanız lazım
    kombiden kazan sıcaklığı da 35 40c civarı ayarlanacak
    santek'i bilmiyorum on off çalışıyorsa olabilir hasanemmi ile konuşun
    ben markaları ürünler öneriyorum honeywell,siemens,danfoss,general,intherm...gibi

yerden ısıtmada neden on/off olması şart, modülasyonlu neden çalışmıyor bilgi verebilir misiniz

ben aristonda modülasyon yaptı diye biliyorum, sensys artı dış sensörle, diğer markalarda bu konuda farklılık mı var, ben ariston u mu yanlış biliyorum?

• sensys'te yerden ısıtma modu veya düşük kazan sıcaklığında çalışabilme özelliği varsa sorun yok

• @disintegration ustam duotec compact için bugün 4350tl'ye anlaştım yarın gelip takacaklar. herhangi bir tavsiyeniz dikkat etmem gereken bir şey var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vizi -- 27 Nisan 2021; 13:7:35 >
  • vizi V kullanıcısına yanıt

yapabiliyorsanız kombinin altındaki bağlantı setini plastik değil metal/pirinç tam geçişli vana ve filtre isteyin

sigorta kutusu kombinin yanında olsun baca ise yukarı doğru %3 veya 5 gibi eğimli olsun bunları belki yapacaklardır ama iş bilmeyen çok usta var piyasada

hayırlı olsun

çok teşekkür ederim. bu model çıktığından beri sizin yazılarınızı tavsiyelerinizi sürekli takip ettim ve kısmet bugüneymiş. inşallah uzun yıllar sorunsuz sıkıntısız kullanırız. 7 yıl garanti olacakmış. 3 yıl daha uzatmak ister misiniz dediler 860tl karşılığı. bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?

bütçeniz varsa uzatmanızı öneririm 10 yıl çok uzun bir süre

uzatmadan önce yıllık bakım şartı var mı diye sorun ve garantinin kapsamını sorun ben komple garantili diye biliyorum

bir yakınımın modülasyonlu fanı bozulmuştu servis ücretsiz değiştirmişti

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

sensys'te yerden ısıtma modu veya düşük kazan sıcaklığında çalışabilme özelliği varsa sorun yok

yerden ısıtma modu var 20-45 derece arasında çalışıyor

modülasyon yaptığını sanıyorum, makine mühendisi ve ısıtma uzmanı değilim ama, şu şekilde çalışıyordu ve ben de bunu modülasyon olarak düşünüyordum:

2 hafta tatilden dönünce, kombiyi ilk açışta 40 derece kazan suyu sıcaklığı hesaplayıp, 16-7 dereceye soğumuş evi 18-9 vs ısındıkça sıcaklığı 36-32-30 vs diye düşürüyordu, ta ki ayar derecesi olan 21 derecey yaklaşıncaya kadar

ayrıca rutin çalışmada tahminen 23-24 derecelerde olan tesisat dönüş sıcaklığında, ev istenen sıcaklıktan 0,2-0,3 derece altındayken 28-9 derece kazan suyu hesaplayıp, bu şekilde dur kalk yapmadan saatlerce çalışabiliyordu

sanırım modülasyon oranı en iyi olan ve min kapasitesi 2,4 kW olan tek kombi markası olması sayesinde yapabiliyordu bunu, yani ben buna modülasyon diyorum

diğer markaların da yüksek modülasyon yapan modelleri, örneğin warmhaus, daikin, buderus 122i vs de buna yakın şekilde çalışır diye düşünerek bu modelleri ve aksesuarlarını araştırıyordum,

onlar yerden ısıtmada benzer şekilde çalışabilir mi? yoksa modülasyon başla bir şey de ben yanlış mı akıl yürütüyordum üstadım?

• yerden ısıtmada modülasyonlu oda kumandası şart değil. iyi bir kablosuz on off oda termostatı da olur

kombilerde artık modülasyonlu pompalar var kombi en uygun paramatrede minimumda olacak şekilde çalışır

mesela buderus logamax plus gb122i ve buderus rc 36 rf kablosuz on off oda termostatı yerden ısıtmada kullanılır

20 45c arasında kombi çalışacaksa geniş aralıkta modülasyon yapan kombi tabii ki avantaj kombi geniş aralıkta oransal çalışır

warmhaus ewa veya minerwa, bosch condens 2300, buderus gb122i...gibi

mesela bosch condens 2300 konusu bayağı aktif çok kullanıcısı var forumda mutlaka yerden ısıtma kullanan arkadaşlar var onlara sorabilirsiniz

Biten varsa uzat abi kafan rahat olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Diridiri06

Biten varsa uzat abi kafan rahat olsun

hocam bu kombiden memnunmusun

bende araştırıyorum

• -Mardinli kullanıcısına yanıt

Gözün kapalı al kardeşim demirdöküm ile bunun arasında kaldım ama bu daha iyiymiş demirdöküm biraz isim yapmış dedi kombi cok sessiz değil ama sesli de deil

sayın @disintegration ustam. sağolasın sayende iyi bir kombiye sahip olduk 10 yıl garantisi başlatıldı. şimdilik çok güzel bir sıkıntı yok. oda termostatı konusında kafam karışık baymak logi, logi pro, idee olarak modeller var. öncelikle kablosuz olmak üzere hangisini önerirsiniz? modülasyon yapabilmesi çok mu önemli? ayrıca önceki mesajlarda bahsedilen yoğuşma için kazan sıcaklığı ayarı yapılabilmesi için hangisi seçilmeli? teşekkürler şimdiden.

oda termostat konusu karışık bir konu çünkü idee kablosuz o.t ve diğer ikisi arasında fiyat farkı var

idee o.t ile oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışır. diğer türlü tesisat suyuna göre mod çalışır

logi ve logi pro arasında da program özelliği farkı var

bence burada sizin ihtiyacınız önemli baymak logi pro bence f/p olarak öne çıkıyor

hem kablosuz hem programlama hem ayaklığı sayesinde sehpa ..vs üstüne koyabiliyorsunuz

kazan sıcaklığı ise evdeki ısı kayıplarına göre değişkenlik gösterir evde ısı kayıpları fazla yoksa mevsim geçişlerinde 40c, kışın 45c, soğuk günlerde 50c çok soğuk günlerde 55c civarı ideal. biraz da deneme yanılma yöntemiyle kendi evinizde en uygun C ayarlarsınız sonuçta her evde değişkendir

kendi evimde 40 45c yeterken sizin evde belki 50c altında ısınamayacaksınız. kombiyi 60c ve üzerinde kullanmamaya bakın 55c ve altı idealdir

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.