Şimdi Ara

** BAYMAK DUOTEC COMPACT ** Kullanıcıları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
611
Cevap
22
Favori
64.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tekrar teşekkürler hocam
  • ugurdeniz1992 U kullanıcısına yanıt
    baymak logi kablosuz programsız on/off çalışır wi fi özellikli değil
    baymak connect ise wi fi özellikli
    öncelikle isteğiniz ihtiyacınız nedir bu önemli, bana normal o.t yeter size wi fi li lazımdır herkesin ihtiyacı farklıdır
    baymak marka o.t alırsanız baymak servisi ücret karşılığı montaj yapar
    eca trv leri değiştirmeyin gittiği yere kadar kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Command.com kullanıcısına yanıt
    Şu anda 5 yıl garantili olan hangi kombiler var

• Merhaba,

Baymak DuoTech Compact model kombi ve Idee programlanabilir kablosuz termostat aldım. Dün kombinin ilk açılışı yapıldı bugün de termostat bağlantısı için geldi servis. Fakat bu kombi ile termostatın uyumlu olmadığını söylediler önce. Müşteri hizmetlerini aradım ve uyumlu cevabını aldım. Zaten uyumlu olduğunu da @disintegration hocam da belirtmişti. Servis bölge müdürünü aradı ve onlardan da uyumlu cevabını aldı.

Şimdi bağlantıyı yaparız fakat on/off mode çaışacağını ve suyun sıcaklığını görüp ayarlayamayacağımızı söyledi. Kendisi mi bağlantıyı yapamıyor ya da bilmiyor yoksa ben yanlış bir iş mi yaptım bilmiyorum. Nasıl bağlanacağını bilen eden varsa ya da yol gösterecek olan varsa servisle tekrar iletişime geçip düzeltilmesini sağlayacağım. Teşekkürler.
  • m.aksoy M kullanıcısına yanıt
    servis bilgisizmiş.anakartta 2 port var
    on/off ve opentherm(modülasyonlu çalıştırma)
    opentherm portuna bağlasınlar.

• duotec compact kombim kurulduktan 4 gün sonra ekranı dahi çalışmıyor, hiç elektrik gelmiyor. sorun ne olmuş olabilir. fabrika çıkışı arıza olabilir mi ?. içerisinde ayrı bir sigorta mevcut mu ?
  • @disintegration hocam merhabalar,

ilk defa kombi alacagim. Arastirmalarim sonucunda Baymak mantikli geldi ancak model konusunda kafam biraz karisti. Kombinin boyutu ilgili bir sorunumuz yok, takilacak yerdeki alan cok genis. Duo Tec Compact ve Idee'ler arasinda kaldim. Anladigim kadariyla Idee'lerin isimlendirmelerinde de bir cakallik soz konusu. 24 olan 20KW, 28 olan 24KW. Kalori olarak da Duo Tec Compact'tan dusuk kaliyorlar gibi. Ev yaklasik 100-110m2. Petek uzunlugu da 10 metre kadar.

Simdi bir de garanti konusu var tabi. Duo tech'lerdeki garantiyi kacirdik ama Idee kombiler Temmuz sonuna kadar 7 yil garantili.

Hepsini goz onune aldigimizda sizce hangisi daha mantikli olur?

Duo Tec Compact 24kw - 20000 Kcal/H - 3800TL-4000TL
    Idee 24 Premix 20KW - 17200 Kcal/H - 4800TL-5000TL
    Idee 28 Premix 24KW - 20000 Kcal/H - 4800TL-5000TL
  • emrag E kullanıcısına yanıt
    merhaba
    baymak idee 24 dediğiniz gibi aslında 20kw bir kombi 20kw kalorifer 24kw musluk sıcak su gücü 20/24 olarak geçer
    baymak idee 28 ise 24/28
    baymak idee de lcd ekran ve düğmeler yok kullanılması zor bir kombi baymak idee oda termostatı satılıyor bu o.t yi taktığınız zaman kombinin lcd ekranı olmadığı için o.t yi bir nevi kombinin ekranı gibi kullanabiliyorsunuz. kalorifer ve musluk artı ve eksi tuşlarını o.t den değiştiriyorsunuz

baymak idee o.t 3 versiyon kablolu programsız, kablolu programlı, kablosuz programlı

eğer baymak idee o.t alacaksanız baymak idee olur onun haricinde önermem
    bir de satış fiyatı var baymak idee 24 internette baktım en ucuz 4600 4700
    7 yıl garanti ama fiyatı abarmışlar
    baymak duo tec compact ise 3600 3700 ve 3 yıl garanti
    ekstra para vererek +3 yıl garanti yaptırabiliyorsunuz 3 adet kombi bakımı da hediye son güncel fiyatı bilmiyorum ama 900 1000 lira olabilir
    yani baymak idee 24 alacağınıza baymak duo tec compact 24 alıp parayla 6 yıl garanti yaptırabilirsiniz böylece baymak idee oda termostatı kullanmak zorunda kalmazsınız belki başka marka bir o.t kullanacaksınız

bir de doğrudan 5 yıl garantili kombiler var eca proteus premix ve airfel digifel premix airfel 3600 3700, eca 3900 4000liraya satılıyor

bir de en ucuza ama aynı kalitede 2 yıl garantili 3100 3200 liraya baymak lambert lpy ve baymak dolcevita dpy var
    her iki model kalite olarak idee ve duo tec lerle eşittir aşağı kalitede değildir satış stratejisi yüzünden daha ucuza satılıyor bunu belirteyim
    çelik premix eşanjör,pirinç hidroblok grubu,cold burner door teknolojisi,geniş modülasyon aralığı

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler üstad.
    Bana, enerji tasarrufunu iyi yapacak ve ben onun işine fazla karışmadan kombiyi yönetecek bir oda termostatına ihtiyacım var.
    Uzaktan kontrol isterim ama olmazsa olmaz değil.
    Ne almalıyım sence?

• ugurdeniz1992 U kullanıcısına yanıt
    uzaktan kontrol olmazsa olmaz değil ise o zaman en iyisi iyi bir kablosuz oda termostatı almak
    baymak logi kablosuz ve aç kapadır programsızdır
    baymak idee kablosuz oda termostatı ise programlıdır
    günlük program yapacaksan baymak idee kablosuz o.t alınabilir günlük program yapılmayacaksa baymak logi
    https://www.baymak.com.tr/urunler/kontrol-ekipmanlari/oda-termostatlari
  • burdaki tavsiyelerine bakarak baymak duotec aldım. Yalnız şöyle bir sorun meydana geldi 1 hafta kadar şehir dışına çıktık geldim kombi çalışmıyor. servis çağırdım Sirkülasyon Pompası yüksek gerilime maruz kalarak bozulmuştur 1500 tl gibi bi ücret cıkardılar. Yaptırmadım haliyle Şimdi sormak istediğim böyle birşey mümkün mü cihazın anakartı dururken anakartın üstünde sigortaları vs varken uyku modundaki kombinin sirkülasyon pompası yanma ihtimali varmı ona göre şikayette bulunacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berat_06 -- 13 Temmuz 2020; 14:58:34 >
  • berat_06 B kullanıcısına yanıt
    pompa bozulsa bile garantiden değiştirmeleri gerekir pompalar artık modülsyonlu elektronik işlemcili. geçmiş olsun

• Ustad kabul ettiremiyorum ki buyurun teknik servis formu nasil oluyor anlam veremedim
    ** BAYMAK DUOTEC COMPACT ** Kullanıcıları

servise yüksek voltajdan hasar aldığını kanıtlayın deyin.Evi dolaştırın bakalım başka bozulan eşya varsa kabul edicem deyin.tek tek baksın istediği cihaza.Yüksek voltaj cihaz seçmez bağlı olduğu faz daki her cihaza hasar verir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen hocam buzdolabi ankastre camasir bulasik hepsi ayni yerde bi kombiyi mi secmis bu yuksek akim anlamadim. Eşya sigortasi var allahtan ama onu illaki servise kabul ettirecem boyle sacmalik mi olur anlamadim garanti var ama hersey garanti disi.

baymak merkeze şikayet oluşturdunuz mu?Hayır bu servis çalışanlarını anlamıyorum sanki madalya mı takıyorlar böyle yapınca.Garanti bitmiş olur tamam ama garantili cihaza saçmalık bu yaptıkları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Aynısı başıma geldi. Tüm binanın elektrik sistemine bir şey oldu. evimde sadece 4 günlük kombinin pompası yandı. kombi içinde ki 2 cam sigorta pompa yandığı için patlıyordu. servis yeni montaj ürün olduğu için DELTA markasının ürettiği üzerinde baymak kabartması olduğu kombi voltaj regülatörü taktı (350 TL) ve ürünün tüm elektrik kesintilerine,voltaj dalgalanmaları vb. durumları için komple garantide olduğunu söyledi. Bu montajın servis bilgisine ekleyerek sisteme kaydetti.

Üst komşumun Demirdöküm kombisinin direkt anakartı yandı. değişim sonrası o da baymak servisine voltaj regülatörü taktırdı. artık kafalar rahat bu konuda
  • @meeb valla anlamadım bende baymak merkezi aradım şikayet ettim kabul etmediğimi belirttim arızaya gelen teknik servise arattırdı tekrardan gine adam diyorki ben öyle ön gördüm öyle yazdım garanti dışı :) laf anlatamazsın ki şirket neyi ezberletmişse onu konuşuyolar sanırım.

@turktacettin evet regülaötrü bende taktıracağim sorun o değil ki yani bu saçmalığı regülatöre bağlamalak saçmalık servisde aynısını dedi regülatör olsa garanti kapsamında işlem yapardım diye :)
    sizde şunu deyin kanıtlasınlar.Dağıtım şirketi raporlarına bakılsın.Apartmanda diğer kişilere sorulsun vs.
  • Arkadaşlar anladığım kadarıyla baymak bu kombide anakartı voltaj dalgalanmasına karşı yanmayacak şekilde tasarlamış ancak içerideki devir daim motoru frekans kontrollü kendinden anakartlı farklı bir devreye daha sahip olduğu için voltajdan etkileniyor ve bozuluyor. Baymak da kendince bunu garantiye sokmuyor. Servisler kombide başınıza gelecek en büyük problemin elektrikden dolayı çıkacağını ve garantinin bunu karşılamayacağını zaten hepimize söylüyor(Yasal olarak her yerde yazıyor).

Bana servis motorun garanti kapsamında değişimi için ilk olarak fabrikaya gönderilip gerekli kontrolden geçtikden sonra yenisinin geleceğini söyledi
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.