Şimdi Ara

Baykar ilk kez BAE'ye Bayraktar TB2 teslimatı yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 15
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • firat_kilic (6 mesaj) CleanCoders (4 mesaj) BalkanGöçmeniBirBey (3 mesaj) homebird (2 mesaj) Mylevi (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (10 mesaj) Mobil (2 mesaj) (13 mesaj) (1 mesaj) (1 mesaj)
  • @
9 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Baykar ilk kez BAE'ye Bayraktar TB2 teslimatı yaptı

Bugüne kadar 22 farklı ülkeye Bayraktar TB2 İHA satan Baykar, yeni teslimatlara devam ediyor. Bu defa Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) 20 adet Bayraktar TB2 İHA teslimatı yapıldı.

Reuters’ın kaynaklarından edindiği bilgilere göre BAE, daha fazla Bayraktar İHA satın almak istiyor. Bayraktar, bu talebi karşılamak için çalışmalara başladı. Baykar daha önce Libya’ya Bayraktar TB2 İHA satmıştı. Bu İHA'lar Libya'da BAE destekli güçlerin saldırılarını püskürtmek için kullanılmıştı.

Suudi Arabistan, Bayraktar SİHA fabrikası kurmak istiyor

Türkiye ile Suudi Arabistan arasında normalleşme sürecine geçilmişti. Normalleşme adımının meyvesi olarak Suudi Arabistan, kendi topraklarında Bayraktar İHA üretim fabrikası kurmayı planlıyor. Kurulacak fabrikada sıfırdan üretimden montajına kadar tüm aşamaların gerçekleşmesi isteniyor. Suudi yetkililer ile Baykar arasında ciddi değerlendirmeler ve görüşmeler yapıldığı ifade ediliyor.

Ayrıca Bkz.Bayraktar Kızılelma'nın ilk motor entegrasyon testi başarıyla tamamlandı

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’ın geçen ay yaptığı açıklamaya göre Baykar, 22 ülkeye Bayraktar TB2 SİHA ve 4 ülkeye Akıncı TİHA ihracatı için sözleşme imzaladı.

Bayraktar TB2 kesintisiz 27 saat uçabiliyor

Bayraktar TB2, 27 saat boyunca havada kalabiliyor. 27030 feet irtifada uçuş gerçekleştiriyor. Operasyonlarda ise 18000 feet yükseklikte uçuyor. Üç yedekli aviyonik sistemleri ve sensör füzyon mimarisiyle tamamen otonom taksi, kalkış, normal seyir ve iniş kabiliyetine sahip.

Kanatlarında Roketsan tarafından üretilen 4 adet MAM-L ve MAM-C füzelerini taşıyor. Faydalı yük kapasitesi 150 kg, maksimum kalkış ağırlığı ise 650 kg. Türk Silahlı Kuvvetleri için silahlandırılan sistem, keşif, sürekli havadan gözetleme, hedef tespiti ve imha imkânı sağlıyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Bayraktar TB2
    Bayraktar TB2
    Bayraktar TB2
    Bayraktar TB2
    Bayraktar TB2
    Bayraktar TB2
    Bayraktar TB2
    Bayraktar TB2
    Bayraktar TB2
    Bayraktar TB2
    Bayraktar TB2

Kaynak:https://www.reuters.com/world/middle-east/exclusive-turkey-sells-battle-tested-drones-uae-regional-rivals-mend-ties-2022-09-21/

|
    |

• araplar bize ambargo yapsın hakaret etsin düşmanlık bildiren açıklamalar yapsın bizimkilerde onların önünde eğilerek İHA satsın.
    süper iş!!!

• wacadakada w kullanıcısına yanıt
    Talk money baby :D

Sadece Araplar yapsa razıyım, ABD daniskasını yapıyor. Ne Fetö yü veriyor, nede f35 leri

• Aslolan ülkenin çıkarları. Ülkeler arası ilişkilerde geçmişe takılıp kalınmaz. (Bu yapılan yanlışı unutalım veya onları çok sevelim anlamına gelmiyor.) Ülkeler menfaati icabı gerektiğinde oturup anlaşır ve kendilerince en kazançlı yolu tercih ederler. Öyle olmasa iki Dünya savaşında birbirlerini çoluk çocuk katleden Avrupa ülkeleri bir araya gelip AB yi kuramazdı. Kin gütmek ve düşmanca davranmak kimseye bir şey kazandırmaz. Hatta tam tersi yapılan anlaşma ve işbirlikler, ülkelerin birbirlerinin aleyhine olmayı engeller.

Yazılım ve teknolojik altyapı bizde olduğu müddetçe yurtdışındaki bu tip üretim tesislerinin bize herhangi bir zararı olmaz. Aksine hem stratejik hem de prestij bakımından önce firmaya sonra ülkeye değer kazandırır. Biz de F 16 nın çok büyük bir kısmını burada üretebiliyoruz ama gidip Amerika'dan F 16 almaya çalışıyoruz. Neden sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 21 Eylül 2022; 18:28:14 >

Sedat Peker bunlarda değil mi? 2 ay önce de konuşacağım diyor hala. Yolsuzlukları anlatacağım diyor. İha fabrikası bile Araplara özelleştirilebilir diye korkuyorum ben.

• Hani şu gezinin finansörü denen bae mi?

• Resmi olarak fetöyü iste hemen verir. İstedi mi türkiye fetöyü ? Ayrıca barzaniye de satalım nasılsa parasını veren alabiliyor. Bae fetö destekçisi değil miydi
  • Mylevi M kullanıcısına yanıt
    Yani ABD dostumuz diyorsun

• Neden dostumuz olsun, benim değil akepenin dostuymuş ki hükümete geldikleri gibi cargill e çivi çakılamayan ormanda fabrika kurdurdular.

şeker fabrikalarını abd nin verdiği raporla sattılar/kapattılar

orduyu fetö komutanlarına emanet eden, her istediklerini veren ben değilim?

bir emirle kozmik odayı açtıran , içindekileri amerikaya sızdıran, karşılığında yunanistana adaları kaptıran da ben değilim?

sen olmayasın amerikan dostu ?

• Mylevi M kullanıcısına yanıt
    Ben ABD düşmanıyım, Sende ABD düşmanı olduğuna göre kavga edecek bir fikir ayrılığı göremiyorum.

• BAE = Küçük Şeytan (DİKKAT YENİ AKİT İÇERİR)

HAFIZA TAZELEYELİMBaykar ilk kez BAE'ye Bayraktar TB2 teslimatı yaptı 

• Şu yandaş medyanın başlıklarını bile okumak beyin hücrelerini öldürüyor. Her gün bunların etkisi altında kalanları düşünemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

şimdiki başlıklarını merak etmiyor da değilimBaykar ilk kez BAE'ye Bayraktar TB2 teslimatı yaptı 

• __sin__ _ kullanıcısına yanıt
    Her şey para demek değildir. Onur denen bir şey var. Sihaya sovyet motoru takılması da hata. Unutmazlar.

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt
    tf-x'i g.kore üzerinden vericekler. f35in oem versiyonu gibi düşün. kore versiyonu kf-x Tr versiyonu tf-x. AKPye güvenilmez.

Katar limanları aldı 2060a kadar. Usanın ortadoğuda en büyük üstleri katarda. Katar üzerinden yapıyorlar ki millet anlamasın görmesin...

• __sin__ _ kullanıcısına yanıt
    Para ile vatandaşlıkta veriyorlar. Para her kapıyı açıyor bazılarında.

charles iii de yunan kral soyundan geliyor ingilizlere borç yapıyorlar birde. Kurtuluş savaşını anlat bakayım desen bizim yöneticilere... bakalım ne biliyorlar? Mecliste ettikleri yemini bile çiğniyorlar. Babalar gibi satarım deyip unakıtan her şeyimizi satmıştı. Dincilikle bir yere kadar o kompanse edemeyince ilave rol sahte milliyetçilikle bir yere kadar derken 20yıl+ geçti T.C.M.B.şimdi borç -55milyar dolar elinden kolundan çarmıha germişler. Fatiha okuyacaklar. Verdikleri haptan uyuyan millet uyanabilirse... ameliyat yapıyorlar canlı canlı. Herkesi nutuk (nut-k arapça.. Türkçesi ise mantık) okumaya davet ediyorum. 100 yıllık hesaplar görülüyor... bir türlü uyandıramadık kardeşim seni.

• firat_kilic kullanıcısına yanıt

Fırat kardeşim, seninle fikir ayrılıklarım olsa da ben seni iyi bir insan olarak tanıdım, İkimiz de ABD karşıtıyız. kavga etmeye değecek kadar büyük fikir ayrılığımız yok.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.