Şimdi Ara

Bayilerin inanılmaz kar marjları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
7.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • misal 55 bin tl olan clio'nun 25 bini vergisi, kaldı 30 bin tl. üretim maliyetleri, fabrikanın giderleri,nakliyesi,kar'ı ve sonunda bayiye girişi kaça olacak ki bayinin yüksek kar'ı bunun neresinde olacak. filoyu bayi karşılamaz yada büyük kısmını karşılamaz, üretici karşılar.
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    O dediğin olacak iş değil. Biraz incelersen burda 2 3 binlik telefon için bile toplananlar oldu ama alamadılar. Geçen gördün kia için toplanmışlar o da olmamış. Kia için toplananların muhabbetini okudum biraz hiç öyle 10 20 bin :) düşen olmamış. Hayal onlar.
  • vay be milleti göz göre göre kazıklıyorlar o zaman birde liste fiyatı üzerinden %3-5 indirim yapıp iyi indirim yaptık diyorlar utanmazlar
  • aaguler kullanıcısına yanıt
    Araclarin faturasini kesmedikten sonra stok yapmasa bir seyi ifade etmezki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vayyolu .

• Liberal ekonomi diye sağolsun herkesin birbirini ütmesini istiyor devlet.

• Sonuçta ticaret yapılıyor. 50 bin lik arabayı 150 bine de satmak ister.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfiican

Hocam okumadın sanırım, 80 bin fiyat çektiği arabayı 64,500e filo indirimiyle veriyor adam. 64,500den bile kar ediyorsa bu bayi o arabayı 80binden listeye koymak nedir?

Ya ticaret bilgin var mi ? Toptan alim ne demek biliyor musun ? Toptan alimlarda fabrikalarin verdigi mal fazlasindan yaptiklari indirim ve vadeden haberin var mi ?

Cevap basit almayin kardesim adam 64 bin tl vermis sümbüle konu acmis,milletde demiyorki 3 sene once 30 bin olan teneke ne ara indirimle 64 bin oldu.Bunu demeyenlerin dedigi seye bak,yaw neden liste fiyati 80 bin de 64 bin degil,lan olmasi gereken 30 bin 64 bine razi gelip bayiye bok atiyorsunuz,oluyu diriyi miktiniz otv %20 oldu kdv kalkti sira bayinin karina geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

quote:

Orijinalden alıntı: seyfiican

Hocam okumadın sanırım, 80 bin fiyat çektiği arabayı 64,500e filo indirimiyle veriyor adam. 64,500den bile kar ediyorsa bu bayi o arabayı 80binden listeye koymak nedir?

Ya ticaret bilgin var mi ? Toptan alim ne demek biliyor musun ? Toptan alimlarda fabrikalarin verdigi mal fazlasindan yaptiklari indirim ve vadeden haberin var mi ?

Cevap basit almayin kardesim adam 64 bin tl vermis sümbüle konu acmis,milletde demiyorki 3 sene once 30 bin olan teneke ne ara indirimle 64 bin oldu.Bunu demeyenlerin dedigi seye bak,yaw neden liste fiyati 80 bin de 64 bin degil,lan olmasi gereken 30 bin 64 bine razi gelip bayiye bok atiyorsunuz,oluyu diriyi miktiniz otv %20 oldu kdv kalkti sira bayinin karina geldi.

1. Ticaret bilgim var, okulunu okudum şuan yüksek lisansını yapıyorum.

2. Toplu alım yapılmadı, sadece filo indirimi adı altında bir indirim uygulandı.

3. Araba sümbül değil.

• Aynı şey Audi de başıma gelmişti liste fiyatı 150 bin olan A3 1,0 motorun masa başında indirimle 109 bine kadar düşmüşlerdi.Bazı firmaların liste fiyatları çok değişken olabiliyor.Birde yaptıkları kur sabitleme olayı vs oluyor ondan da kaynaklanıyor.Yani sizin söylediğiniz 15 bin audinin indiri yanında hiç birşey değil :) Ayrıca pazarlık etmeyen birine bile direk o indirimi yapıyorlar.İşte liste fiyatımız bu bakın şu kadar iskonto yapıyoruz vs gibilerinden güzel insan kandırıyorlar :)
  • Bayiler genelde C segmenti araçlarda araç başına 20000TL civarı kar ediyor. Zaten filo indirimde de görüldüğü gibi 16000TL kadar indirim yapmışlar. Bu da en az 5000TL daha karları olduğunu gösteriyor.

Fiyatların abartılı şişmesi sadece kur ve vergilerle ilgili değil.

Oligopol olan bu piyasada herkes ortaklaşa sisiriyor fiyatları. Amaç halkı ve müşteriyi trolleyip kaziklamak.

• Vallahi biz satıştan değil servisten kazanıyoruz diyen ST yalanları da birer birer ifşaa oluyor böylece...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Öyle büyük kar falan yok

56 bine sattığı arabanın 20.000 TL vergi kalan 36.000 TL arabayı satan markanın kazancı bunun üzerinden daha birde %20 Gelir vergisi ödeyecekler

Lüküs arabalarda belki daha fazladır kazançları ama 50 bin 60 civarı araçlarda ciddi karları bence yok

Alınan vergilerden dolayı ben kazançlarının baltalandığını düşünüyorum bu yüzden Servisten kazanmaya bakıyorlar

olur mu öyle şey. %20 gelir vergisi kardan ödenir. ayrıca kar payı dağıtımı yapıldığında +%15 daha ödenir.

kazanç iyi. arkadaşımın lada bayii vardı ve memnundu karından. yanlış hatırlamıyorsam %7 kar marjı vardı. ayda 50 otomobil satıyordu. bunların servisiydi falan iyi gidiyordu. sonra kriz ve ardından lada bitti. yani sattığın sürece ucuz araçtan da kar var pahalı araçtan da.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Önceden konu acmıştım toplu Megane alımı diye birkaç kişi bulabilseydim 10-20 bin ucuza alacaktık araçı ama herkes alaya aldı bende iptal etmek zorunda kaldım heralde herkes okadar zenginki 10-20 bin onlar için önemsiz

onun için kimse uğraşmaz. illa megane alacaksam oyak üyesi yakınıma gider alırım indirimle. toplu alım için araba mı kalmamış başka...
  • şener songur demek ki senin arabalar 59 bin tl olmalı demenin mantığı araç başına yaptıkları 20 bin tl kar mış. desteksiz sallamak böyle olur, bayi kim 20 bin kar kim.. devletten, üreticiden, distribitörden sıra gelirse bayi 5 bin kazanırsa öpsün başına koysun.
  • sade vatandaş hariç herkes kazanıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müdüründen ustasına, satış temsilcisinden çaycısına kadar nerden baksanız en az 25-30 personelin çalıştığı bayilerin, araç başına 3-5 bin lira kar elde ettiklerini düşünmek bana pek mantıklı gelmedi, kaba hesapla hergün 1 adet araç satsa ve araç başına 5 bin kar dediğinizde ayda 150 bin lira eder ki, bu tutar personelin giderlerine anca yeter, kaldı ki daha bir çok gider söz konusu, yani çok daha ciddi karlar söz konusu diye düşünüyorum
  • Ülkemizde maaşlı çalışanlar semizlik inektir :)) Memurlar hele, mis mis :)) Bütün hayatları karı koca 1 ev 1 araba taksidi ödemekle geçer :)) %3+%3 zamcık maaşlara :))

• Fingolfin2 F kullanıcısına yanıt
    yalanin daniskasi. kar marji en dusuk sektormuş. doğuş oto salak zaten vw grubun distributorluğunu almiş nasilsa en dusuk kar marji var. gitsin bakkal açsin daha iyi kar marji olur.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.