Şimdi Ara

Bayiiden aldığım araçta takoz unutulması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
3.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim anlamadığım daha önce hiç başka araç kullanmadınız mı başka araca binmediniz mi? amortisörlerin sert olması başka birşey hiç çalışmaması çok başka.. bir terslik olduğunu anlamamak imkansız
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    hemen hemen tüm ithal araçlar deniz yolu ile gelir . bunun VAG larda çıkarılmasının unutulması sadece o distribütorun umursamazlığını ve işe yaramazlığını gösterir .diğer tüm araçlarda bu takozlar çıkarılır . işte anlayın VAG hizmet anlayışını .
  • Benim leonda sert, jantlar 17" hep ona yoruyordum.. yoksa takoz mu varf

Gerçi 2 kere bakıma girdi, 1 kere lastikler değişti. öyle bir şey olsa farkedilir miydi?

yada varsa nasıl anlaşılır bu olay? benim de içime kurt düştü açıkçası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomofil tutkunu -- 19 Ekim 2016; 11:35:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucahidkarakus

Arkadaşlar bende Leon sahibiyim. Haziranda satın aldım. Sormak istediğim şey şu ; Ben bu takoz olayını var mı yok mu diye nasıl kontrol edebilirim ? Aracın sürüşünüde herhangi bir aksilik görmedim ama yinede içime kurt düştü kontrol edeyim.

Aracı yetkili servise götürün sıfır aracın takozlarını sökmeden nasıl teslim ettiklerini sorun bakalım ne diyecekler.
  • Kendi arabama böyle bişey olsaydı kafayı yerdim.

O servisin allah bin türlü belasını versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun, ne olursa olsun bu durumdan dolayı hem aracı aldığınız yeri hemde o yerin bağlı olduğu firmanın merkezine şikayet maili atmalısınız. bu kusuru fark etmeseydiniz belki kötü bir kaza geçirebilir veya geçirmiş olabilirdiniz.

• quote:

Arkadaşlar bende Leon sahibiyim. Haziranda satın aldım. Sormak istediğim şey şu ; Ben bu takoz olayını var mı yok mu diye nasıl kontrol edebilirim ? Aracın sürüşünüde herhangi bir aksilik görmedim ama yinede içime kurt düştü kontrol edeyim.

Hocam aynı şüpheye bende düştüm. biraz araştırdım.

ön amortisörlerde varsa bile körük içerisinde kalıyormuş, körüğü sıyırıp bakmak lazım.

bunun içinde ya bi lastikçide lifte aldırıp bakıcaz, yada kriko ile biraz kaldırıp bakıcaz..

akşam eve gidince mutlaka bakıcam ben..

Bayiiden aldığım araçta takoz unutulması

• hocam geçmiş olsun, muhtemelen trim sesleri daha kısa sürede gelmeye başlayacak, servisin ihmalkarlığı
  • valla daçyada günahlarını bile unutmuyorlar,hatta arabadaki var olan yol bilgisayarını bile ekrandan kaldırmışlar.
    kemer ayarını beş para etmez bardaklığı bile sökmüşler
    şükür direksiyon duruyo

volkswageni bu cömertliğinden dolayı tebrik ediyorum

• Doğuş otomotivden araç almanın sonucu. Bakın altını çiziyorum, vw grup demiyorum, özel olarak distribütörü belirtiyorum. Doğuş otomotiv.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomofil tutkunu

quote:

Hocam aynı şüpheye bende düştüm. biraz araştırdım.

ön amortisörlerde varsa bile körük içerisinde kalıyormuş, körüğü sıyırıp bakmak lazım.

bunun içinde ya bi lastikçide lifte aldırıp bakıcaz, yada kriko ile biraz kaldırıp bakıcaz..

akşam eve gidince mutlaka bakıcam ben..

Merhaba, benim körükler yırtılmış zaten kaldırıp baktık aynen dediğiniz gibi körüklerin içinde kalıyor.

• Yakında opsiyon olarak da sunarlar ahlaksızlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Youtubeda gormustum bi Golf ayni bu durumdaydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VAG bünyesindeki markalarda araçların nakliyesi ve bayide bekleme süresi esnasında amortisörlere yük binip işlevinin azaltmaması için fabrikadan çıkışta böyle takozlar konuluyor. Ancak bizim iş ahlakı süper bayiler ve çalışanları araç satıldığında kontrol etmeleri gereken check listi üstün körü geçtikleri için böyle durumlarla karşılaşıyoruz. Konfor kaybı dışında ciddi güvenlik zaafına da neden oluyor bu durum basit bir olay değil. Bende de Leon FR var, benim aracımda böyle bir şey olsa tepelerine binerdim. Tamam takozu çıkardık, yırtılan körüğü de değiştirdikle geçiştirilecek bir durum değil bu. Sorumlusu kimse cezasını çekmeli. Ne ilk ne son, Doğuş Oto çalışanları iyi eğitmeli. İnsan canı söz konusu.
  • Demekki vw grubu araç alanlarahat talozlari kontrol edin uyarısı yapiyoruz.

Uğraşmak istiyorsanız dava bile açabilirsiniz.

Bir avukatla görüşün isterseniz

• bozak07 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle konu sahibine geçmiş olsun. Bu Doğuş Otoya açılan davanın haddi hesabı yok ama hükümete yakınlıkları dolayısıyla hep yırtıyorlar. Tabi yine de bişey olmayacak nasılsa diyip peşini bırakmak olmaz. Sonuna kadar takipçisi olunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ışıklılımühendis20 -- 19 Ekim 2016; 14:33:40 >
  • Dukeee D kullanıcısına yanıt
    Yav bakkal bile sattığı 1 liralık ekmeği kontrol ediyor bu andavallar 70.000 liralık arabaya bakmıyor. Ya kaza yapsaydın ya da bir arıza çıksaydı bunun hesabını kim verecekti. Adamlar peynir ekmek gibi satıyoruz diye artık hiç birşeyi umursamyorlar.
  • bence cok sert cık bayiye
    gerçektende anan baban evladın kazada zarar görebilirdi

ya sana ekstra 2-3 yıl garanti hediye etsinler

yada direk avukatla hayatımı tehlikeye attılar sorumluluklarını yerine getirmediler diyerekten maddi manevi tazminat davası aç
  • Araç satışları okadar yoğun ki demek, araçları kontrol edebilecek fırsatları olmuyor belki de. Sırada okadar adam var, hangi birini kontrol edecek adamlar!!
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.