Şimdi Ara

Bayi ve noter yanlışıkla bizi araç sahibi yaptı (ağır suç içerir) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
8
Favori
18.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
140 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 207m

Yanlış tescil yapılan aracın trafikte ne işi var ? Senden önce bayi zaten buna müsaade etmez. Otoparka çektir falan, yanlış yönlendirmeyin insanları.

Alıntıları Göster
    Anahtar onda. Diyelim ki bayide çalışan manyağın teki sarhoş oldu. Parka çekili aracın anahtarlarını alıp kaçırdı. Kaza yapıp birini öldürdü veya yaraladı. Bayimi sorumlu olacak. Yoksa biz mi? Ruhsat sahibi derdini anlatana kadar olanda ona olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zQrba

Hata yapmamış ki, gelen evrakları bayiye güvendiği için kontrol etmemiş. Yani kontrol edipte gözünden kaçsa hata dersin. Büyük ihtimal hem bayide hem de noterde çalışanlar bunu devamlı sorunsuz yapıyordu, bu sefer patladı.

Ayrıca kimse hatasını kabul edip, konu sahibine yardımcı olmuyorken neden konu sahibi hatadır olur diyip kabullensin? Adama durup dururken şu dönemde bir sürü iş çıkarmışlar.

Alıntıları Göster
    Tescil işine hakim değiller ve bu nedenle panik yapmışlar. Panik oldukları için konu sahibi arkadaş ile konuşup sorunu çözmek yerine üstünü örtmeye çalışmışlar. Bana da bu şekilde davranilsa bende sinirlenirdim. Ben burada satış temsilcisi ve noterin hayatını karartmak lazım diyenleri eleştirdim. Noterin noterliği iptal edilmeliymiş! Oldu olacak giyotinle idam edelim...

• quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

Çok geçmiş olsun, ilk fırsatta olayı belgeleyip bunları yapanları sürüm sürüm süründürün.

st kendi burnunu kurtarmak için kırk takla atar. ST’nin dediklerini yapmayın belge vermeyin.

Markanın Türkiye deki genel merkezine ulaşıp durumu anlatın.

Bakın çağrı merkezini Arayın demiyorum, markanın direk faturada yazan Türkiye distribütörlüğünü arayın, X bayisi ile probleminizin olduğunu ifade edin ve yardımcı olabilecek bayilik departmanı gibi bir yere sizi bağlamasını rica edin.

Her koşulda ısrarcı olun, mutlaka birisine bağlatırın!

İlgili birime aktarılırsanız bölge müdürü ile görüşmek istediğinizi belirtin. Kendisi yok, toplantıda ıvırda zıvırda derlerse ulaşabileceğim numarasını isteyin.

BM de yok ise X bayisinin bulunduğu bölgede hangi X kişi yetkili ise onu isteyin. Bağlamak zorundalar.

Genel merkeze olayın mutlaka gitmesi gerekir hocam. Bölge müdürleri, bölge direktörlerine kadar ulaşın. Bunu yaparsanız olayı hızla incelemeye başlarlar kısacası bayiyi öperler ve hakkınızı daha kolay alırsınız.
    Genel merkez ne yapabilir yahu ? Olay tamamen sistemsel. Yanlışlıkla yapılan bir durum. İnsanlık hali, herkes hata yapabilir. Bu işler önemli şeyler tabi, basit işler değil. Otomobil Satış danışmanlığı öyle kolay bir meslek değil. Ciddi anlamda eğitim, dikkat ve zeka gerektiriyor. Riskli bir iş. Satış danışmanı belki işlemlerİ yürütürken niyetli olabilir, ramazan ayındayız malum. Bir anlık dikkatsizliğin bedeli bu işlerde bunun gibi sonuçlar doğurabiliyor. Ama dönüşü olmayacak bir durum değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartipi

%92 engelli akrabam var engel fiziksel veya zihinsel değil hastalıktan dolayı kısaca vasi vb yok araçlarını tapularını kendi alabiliyor kesinlikle diye bir şey yok o yüzden engele göre değişir dememin sebebi bu.
    Zihinsel engelli. Bunu yazmayı unutmuşum. Fiziksel olsa dediğiniz doğru.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Anahtar onda. Diyelim ki bayide çalışan manyağın teki sarhoş oldu. Parka çekili aracın anahtarlarını alıp kaçırdı. Kaza yapıp birini öldürdü veya yaraladı. Bayimi sorumlu olacak. Yoksa biz mi? Ruhsat sahibi derdini anlatana kadar olanda ona olur.

Alıntıları Göster
    Biraz saçmaladınız mı acaba 😂 bayide sarhoş personelin ne işi var hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Bu mesaj silindi.
    Yanlış tescili yapılan arabayı bayiden polis eşliğinde alıp otoparka götüreceksin öyle mi ? Nasıl olacakmış o iş 😂 polis üzerine güler senin. Adamın arabasını teslim etmeseler, gasp etseler, eyvallah. Arabanın, bayinin deposunda kalması mı daha güvenli, yoksa otoparka çekilmesi mi ? Bir düşünün bakalım.

• Arkadaş ben olsam bayiyi hoplatırdım, araba madem sizin üstünüze geçmiş arabayı talep edin yesinler birbirlerini. Arabanın üstüne yatın demiyorum ama tazminat talep edin en az 5-10 bin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

Aracida emniyet vasitasiyla,parka cektirin bence,bu surede arac kullanilacak,olasi kaza-ceza gibi sikintilarla ugrasmayin bir de.
    Kesinlikle burasi Türkiye... suçlu bile çıkabilirsiniz

• Ben sero B kullanıcısına yanıt
    Yapacaklariniz belli.

- ilk olarak araç sizin üzerinize ve başkasında olduğu için hemen icra dairesine gidip haciz ya da ihtiyati tedbir kararı aldiracaksiniz, elinizde resmi belge olsun yeter, işlem yapmasalar da olur

- Savcılığa acilen hem şirket hem noter hakkında suç duyurusunda bulunacaksınız, bunun süresi var sanırım 15 gün, bu süre içinde şikayet etmezseniz olay size patlar

- Yapılan bu hatayla ilgili gerekli karar çıktığında karar yazısını SYDV ye göndereceksiniz ki kardeşinizin engelli maaşı kesilmesin

- Satış temsilcisi ekranında kardeşinizin engelli olduğunu görüyor zaten, ben bu olayın iyi niyetle yapıldığını zannetmiyorum, muhtemelen otv indirimi almak için kullanmışlar.

- Kesinlikle bir belge vs imzalamayın, satışını mahkeme kararı olmadan vermeyin. Kardeşinizin maaşı kesilir

Geçmiş olsun

• 207m kullanıcısına yanıt
    İkisi de yanlış. Mal hakkında haciz işlemi yaptırılır

• soulstriper kullanıcısına yanıt
    Bravo, Bu daha doğru bir yaklaşım herhalde. Sonuçta o taşıtın özgürce ortalikta dolaşmasını engellemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 16 Mayıs 2020; 13:44:12 >
  • Araç şahsın adina ve başkasının elinde ama el koyma ya da gasp olmadığı için icra memurları yolu ile ihtiyati tedbir kararı, bir çeşit haciz işlemi uygulanır ve araç olduğu yerde mühürlenir. Bu işlemden sonra olabilecek her sorundan aracı otoparkta tutan otopark sahibi yani firma sorumlu olur.

• soulstriper kullanıcısına yanıt
    Evet ben de böyle bir tedbir olmasi gerektiğini düşünüyordum, teşekkürler

• Aracın ruhsatını ve anahtarlarını alın aracı hareket ettiremesinler

• Araç rahat çıkacak gibiyse gece gidip aracı anahtarla alın yapabilirsenizde galeriye satın o aracı geri alamazlar size dava da açmak için noteri suçlamaları da lazım noterde onları suçlayacak sonra da hiçbir şey olmayacak ama siz uğraşırsanız ne gerekli yaptırımları alacaklar ne de sizin harcadığınız para size geri gelecek o yüzden bırakın onlar sizinle uğraşsın. Malesef Trde işler böyle yürüyor mümkünse başka noterden ruhsat kaybettik deyip yeni ruhsat alın. Onlardaki geçersiz kalsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Biraz saçmaladınız mı acaba 😂 bayide sarhoş personelin ne işi var hocam.

Alıntıları Göster
    Opel gürses rezaleti yazar mısınız google’a

Önceden sarhoş olması şart değil. “Arabayı aldıktan sonra olursa“ şeklinde de düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Mayıs 2020; 14:12:21 >
  • Bu forum var ya suçlu adami suçsuz çıkarır mağdur olan adama ya mağduriyetini 2'ye katlar ya da ceza çıkartır.

• Konu altına yazılan mesajlara bak.

Herhalde bu başlıktaki birileri ya o noterde çalışıyor ya da satış temsilcisinin bizzat kendisi. Şaka gibi. Noteri aklayıp paklamak için neredeyse üzerine haksız işlem yapılan, hiçbir şeyden haberi olmayan engelli bireyi suçlu çıkartacaklar.

Tam komedi.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.