Şimdi Ara

Bayi ve noter yanlışıkla bizi araç sahibi yaptı (ağır suç içerir) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
8
Favori
18.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
140 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Isim benzerliği okey de tc benzerliğini nasıl sağlamışlar garip

Bildiğim kadarıyla TC ye fatura kesiyorlar sonra isim düşüyor.Yoksa ülkede bi ton Ahmet Yılmaz var hangi biri kimin arabası olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRhero

Noterin kesinlikle haberi yoktur, noter katibi satış temsilcisini tanıdığı için evraksız halletmiştir. Katiple filan değil direk noterle görüşün, çünkü şu anda onun adıyla büyük bir suç işlenmiş.
    Ayrıca araç şu an sizin adınıza, bayiden aracın kullanılmaması için anahtarları isteyin, vermezse polise benim aracıma el koyuyorlar diyebilirsiniz.
    Aynen öyle.

Konuştuğum katipti. Noterin kendisine söylesem bana yararı dokunur mu acaba?

• Kısıtlı ise noter sistemi satış için izin vermemesi lazım. Hikaye bana pek inandırıcı gelmedi.
  • Resmi yollardan kendinizi garantide tutun. Avukatınızın onayı olmadan hiçbir şey yapmayın.
    Başkalarının da dediği gibi otomobili otoparka çektirin ve anahtarları size teslim etmelerini isteyin. Çünkü bu süreçte araç ile ne yapılırsa yapılsın hukuki sorumluluğu sizdedir.

Özellikle satış temsilcisinin size söylediklerini kesinlikle uygulamayın, o sadece kendini kurtarmaya çalışacaktır.
    Sizin sonrasında neler yaşayabileceğiniz umurunda olmaz.
  • Çok geçmiş olsun.
    Noter kısıtlı olduğuna dair sistemde bir bilgi görememiş mi acaba? Amatörlük desen değil. Dalgınlık desen, insan en azından dalgın olduğunu kabul eder. Nu düpedüz suç işlemek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu TC kimlik numaraları ne işe yarıyor acaba? hiç mi bakılmaz. o bayiye gidip aracın tüm anahtarlarını ruhsatını alın. araba kalsın orda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuş Kafası

Çok geçmiş olsun.
    Noter kısıtlı olduğuna dair sistemde bir bilgi görememiş mi acaba? Amatörlük desen değil. Dalgınlık desen, insan en azından dalgın olduğunu kabul eder. Nu düpedüz suç işlemek.
    Başka bir noter de durumu söyleyecem

• aracın ücreti ödenmiş ve üzerinize mi yapıldı görünüyor?
    --çakal mod on,halsiyetsizlik activated--
    ihbar edin bir şekilde arabayı buldurun. "benim değil mi kardeşim ah bak bu da belgesi" diyerek aracı sarı siteye koyup parasını yiyin. elbet madurlar olacaktır ama burası türkiye. ya ezersin ya ezilir.
    --çakal mod off, halsiyetsizlik inactivated--
  • Vay arkadaş işe bak geçmiş olsun.

Peki sizin mesaj vardı göleli at hırsızı nicki ile.. o mesaj yüzünden üyeliği mi iptal etti moderatör? Bu da işin zincirleme enteresan kısmı..

En enteresanı ise eski nick ile uyumlu bir işlem olmuş sizle ilgisi olmasa da

Sonuçta suçunuz yok, birilerinin canı yanacak ama size yansımaz inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Noter katibi en çok suçlu. Fatura ile ruhsat düzenlemek, su faturası ile tapu devrine benziyor. Diğer evraklar yok hocam zaten onlarda.

Başka noterleri aradım bir çoğu o noterin hapse girme ihtimali çok yüksek diyor.
    Olayın nasıl geliştiğini çözmeden kimseyi suçlu ilan etmeyin. Sadece isim benzerliği ile bu kadar işlem yapamazlar.
    Bayideki st veya muhasebe birimi eski evraklarınızı notere göndermiş olabilir. Bu durumda noterin yaptığı iş hatalı olmaz. Olayı tamamen aydınlığa kavuşturmadan herkesten eşit miktarda şüphelenin.
  • Arabam çalındı diye ihbar yapın. Onlar uğraşsın. Bu surede kaza vs olursa da araba çalındı dersin.

Noterden de satın alma evraklarını isteyip, yeni ruhsat çıkartın.

Arabanız hayırlı olsun.

Şaka tabi bunlar. Adliye kapalıysa karakola gidilebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • St beni aradı.

Noter sisteminde yapılan yanlışlıkla yanlış kişiye ruhsat dökümü yapıldığına dair noterin, noterler birliğine başvuruda bulunduğunu 1 hafta içersinde ruhsatın iptali sağlanacağını bildirdi.

Bu durumu başka bir notere bildirdim. Aynısını söyledi. Önce noter sisteminden kaynaklı sehven satış olduğunu noterler birliğinden iptali için uğraşması gerekiyor noterin dedi. Eğer 4 günde çözülemezse savcılığa suç duyurusunda bulunun dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Olayın nasıl geliştiğini çözmeden kimseyi suçlu ilan etmeyin. Sadece isim benzerliği ile bu kadar işlem yapamazlar.
    Bayideki st veya muhasebe birimi eski evraklarınızı notere göndermiş olabilir. Bu durumda noterin yaptığı iş hatalı olmaz. Olayı tamamen aydınlığa kavuşturmadan herkesten eşit miktarda şüphelenin.

Alıntıları Göster
    Eski evrak diye bir şey yok. Başkasının kimlik ve vekaleti ile başkasına araç tescili var. Sehven satış olmadığını iddia eden noter var.

• sosyal hizmetlerde çalışıyorum, eğer engelli evde bakım ücreti alıyorsanız 2. bir araç sorun olmayacaktır. Çünkü bizim baktığımız kıstas gelir getirici mal varlıkları.

ama 2022 engelli aylığı alıyorsanız kesin konuşmak zor. SYDV nin insafına kalmış.
  • Tescil ve sistem ile ilgili birşey bilmeden herkes sallamış durmuş:) genelde avukatlarda tescil olaylarına vakıf değildir. Şunu söyleyeyim yapılan hata her zaman olan ve düzeltmesi kolay bir hata. Tescil poliste iken genel müdürlük düzeltme yapıyordu şimdi noterler birliği yapacak. İşlemi yapan noter çalışanı mesleki soruşturma geçirir. Olayda kimsenin maddi menfaati olmadığı çok belli. Bu nedenle sehven yapılan hata diye sisteme not düşülür. Bu hatanın nedeni müşterinin satış temsilcisine işlerin hızlı olması için baskı yapmasıdır. Sistem değişti mi bilmiyorum ama eskiden mernisten çekim yapılıyordu. Sistemde isimler alt alta durur. Yanlış olanı işaretle miştir. Noterde işlemi yapan kişi o gün belki 100 araç tescili yaptı. Acele ile yapılan işlerde hata olur. Buna benzer bir olayın şahidi olmuştum. Polis memuru tescil yaparken sıfır km toyota Corolla aracı hurdaya ayırmıştı. Büyütülecek bir mevzu değil bence. Bu arada polis değilim...

• quote:

Orijinalden alıntı: san_jose

sosyal hizmetlerde çalışıyorum, eğer engelli evde bakım ücreti alıyorsanız 2. bir araç sorun olmayacaktır. Çünkü bizim baktığımız kıstas gelir getirici mal varlıkları.

ama 2022 engelli aylığı alıyorsanız kesin konuşmak zor. SYDV nin insafına kalmış.
    Buradaki memur aynısını söylemiyor. Bir pejo aracı aldık diye adamlar maaşı kestiler. Ne ebeveynlerinde ne de kısıtlıda hiç bir şey yok. Sadece ötv indirimli araç var. Pederin emekli maaşı (1800 tl) ve peder üzerine kayıtlı değersiz gelir getirmeyen arsa. Buna rağmen adam kestiler maaşı. Çok uzun uğraşlar sonucu evde bakım aylığını bağladılar. Kesinlikle kıstasları yok. 90 bin liraya alınmış bir araca adam dert ediniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BOMBOM41

Bu mesaj silindi.
    Haksız zenginleşme diye bir şey var. Öyle hayal ettiğin gibi olmuyor.

Diyelim ki bir gün banka hesabında çat diye bir para gördün. Bunun miktarı da önemli değil, tabi ki 50-100 tl gibi bir paradan bahsetmiyoruz.

Sen o parayı çekip çatır çatır yerim dersen, babalar gibi ya geri öder ya da içeri girersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

Tescil ve sistem ile ilgili birşey bilmeden herkes sallamış durmuş:) genelde avukatlarda tescil olaylarına vakıf değildir. Şunu söyleyeyim yapılan hata her zaman olan ve düzeltmesi kolay bir hata. Tescil poliste iken genel müdürlük düzeltme yapıyordu şimdi noterler birliği yapacak. İşlemi yapan noter çalışanı mesleki soruşturma geçirir. Olayda kimsenin maddi menfaati olmadığı çok belli. Bu nedenle sehven yapılan hata diye sisteme not düşülür. Bu hatanın nedeni müşterinin satış temsilcisine işlerin hızlı olması için baskı yapmasıdır. Sistem değişti mi bilmiyorum ama eskiden mernisten çekim yapılıyordu. Sistemde isimler alt alta durur. Yanlış olanı işaretle miştir. Noterde işlemi yapan kişi o gün belki 100 araç tescili yaptı. Acele ile yapılan işlerde hata olur. Buna benzer bir olayın şahidi olmuştum. Polis memuru tescil yaparken sıfır km toyota Corolla aracı hurdaya ayırmıştı. Büyütülecek bir mevzu değil bence. Bu arada polis değilim...
    Sehven işlem yapıldığına dair noter bize evrak vermek zorunda mı? Çünkü sosyal yardımlar için araç tescili iptali olacaksa bile bir kere sisteme düştümü görevli memurlar zebani gibi gelirin yok nasıl aldın aracı diyor. Kesmek için yer arıyorlar.

• Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun. İş sizden çıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.