Şimdi Ara

BAYİ ÇALIŞANININ KİMLİK FOTOĞRAFI ÇEKMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
8.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 62
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 30
  • Ortalama Mesaj Aralığı 11 saat 51 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 12
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • gorkem220 (30 mesaj) maaart (8 mesaj) XpressMusic34 (4 mesaj) Lexco (4 mesaj) tlgsrcm (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (56 mesaj) Mobil (49 mesaj) Mini (4 mesaj) Uygulama (17 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> Mobil Operatörler >> Türk Telekom >> BAYİ ÇALIŞANININ KİMLİK FOTOĞRAFI ÇEKMESİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    46 Mesaj

Benimde o şekilde çekti bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    59 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

sordunuz mu peki niye telefonla çekiyorsunuz diye

|
    |
    Mustafa Cimen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    255 Mesaj
    Üstüne hat açarlar e devletten iptal edersin yada bayiden fazlada birşey yapamazlar fakat böyle durumlarda uyarmak gerek bayi yi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1100 Mesaj
    Genelde başvuru yapılan tablet ile çektiler. Telefon ile çekene pek denk gelmedim.

|
    |
  • Çavuş
    90 Mesaj
    Bayi ana bayi olmayınca bende de böyle bir işlem olmuştu ve kullandığı cihaz iphonedu bayinin Vodafone ile alakalı bir uygulama üzerinde yolladı fotoları çekerken @gorkem220

• Çavuş
    59 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

sordunuz mu nedenini

|
    |
    Hawk28 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    90 Mesaj

Açıkçası merak etmedim fazla sormadım bulunduğum konum küçük yer olduğu için herkes birbirini tanır herhangi bir sorun yaşamayacağımı düşündüğümden olsa gerek

|
    |
  • Binbaşı
    1042 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Mahmut8567

Hocam kusura bakmayın forumdan 7 gün uzaklaştırma almıştım o yüzden yazamadım size.

Numaranız başka operatöre taşındıktan sonra numaranı taşıdığınız bayideki adama "abi kimlik fotomu çekmişsiniz numaram taşındı artık fotoyu silin" de yoksa kimlik fotonla adına bir sürü hat açabilirler.

|
    |
    gorkem220 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5290 Mesaj

Ben telekoma geçerken tablet ile çekmişti fotoğrafı. Valla birşey olur mu olmaz mı insan bilemiyor burda.

|
    |
  • Yüzbaşı
    880 Mesaj
    Ben böyle bir şey yaşamadım

|
    |
  • Yüzbaşı
    575 Mesaj

Bir sürü numara taşıma işlemi gerçekleştirdim, evet çalışanlar kimlik fotoğraflarını çekiyor ama bunun hakkında üzerime hat açılması v.b bir sorun gelmedi umarımda gelmez.

Bence çalışanlar fotoğrafları çekip yönetime atıyorlar onlarda ne kadar kimlik fotoğrafı (numara taşıma/ yeni hat işlemi) yapmışlarsa o kadar + prim kazandıklarını düşünüyorum kimlik fotoğrafınıda o işi yaptıklarını kanıtılamak için olduğunu düşünüyorum  

|
    |
  • Binbaşı
    1469 Mesaj

Dijital kimlik uygulaması üzerinden çektiriliyor. Yoksa işleme alınamaz. Farklı amaçla kullanılacağından şüphe ederseniz üzerine Vodafone faturalı yada faturasız hat içindir. Başka amaçla kullanılamaz yazabilirsiniz. Eskiden bilgisayar üzerinden taratıp işleme alıyorduk şimdi vodafonenun verdiği uygulama üzerinden kimlik ön ve arka biyometrik oluşacak şekilde sisteme yüklenmektedir. Farklı bir durum düşünüyorsanız ilgili mercilere yazabilirsiniz.

• Binbaşı
    1028 Mesaj

Hocam o meşhur vodafone konusunu açtınız sonra sizi uzun süre göremedik,hoşgeldiniz tekrardan 😊

|
    |
    parlak47 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1042 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Mahmut8567

Sizi görmeyeli çok özlemişiz hocam tekrardan hoşgeldiniz.

|
    |
    parlak47 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    404 Mesaj
    Telefon ekranında o anda uygulama açık mı değil mi müşteri bilmediği zaman şüphelenmesi gayet doğal. Bayilerin bu konuda dikkatli olması gerekiyor. Kimlik fotokopisi bırakılmasın, kağıt evrak kullanılmasın diye dijital ortama geçildi ama güvenlik zaafiyeti devam ediyor tabi.

|
    |
  • Yüzbaşı
    848 Mesaj
    Alt bayiler kimliğin resmini çekip kendi aralarında ki ana bayiye gönderip sisteme giriş yapıyorlar, bu devirde üstüne hat kurulması çok zor çünkü herkesin telinde e devlet var hat açıldığı anda görür cebine mesaj gelir başka işlerde kullanabilir mi onu da zaman gösterecek

• Yüzbaşı
    460 Mesaj

Letgo’da bile hâla açık hat satılıyor hocam

|
    |
    mutalvarol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    14616 Mesaj

Birkaç ihtimal var.

1.İşlem yapılan tablette teknik bir sorun olması sebebiyle müşteriyi bekletmemek için kimlik fotoğrafının cep telefonu ile çekilmesi ve daha sonra sisteme eklenmesi

2.Cep telefonunda evrakların yüklendiği sistem programının kurulu olması

Her iki türlü de müşteriye bilgi verilmeli elbette şüphe oluşturmamak adına.

Üzerinize hat açamazlar, o konuda endişeniz olmasın. https://www.turkiye.gov.tr/btk-mobil-sabit-internet-kablo-tv-uydu-isletmecilerinden-borc-ve-alacak-sorgulama

Bu adresten zaman zaman kontrol edebilirsiniz. Bilginiz dışında açılmış olan hatları kapattırabilirsiniz.

|
    |

• Çavuş
    50 Mesaj
    Bende 2 yıl evvel yeni hat almıştım bayii deki arkadaş tablet ile fotoğraf çekmişti hatta yanımda fatura olmadığından araç ruhsat resmini çekmişti.Bu zamana kadar bir sıkıntı çıkmadı ama arada e devletten adıma kayıtlı gsm hatlarını kontrol ederim.Avea var olduğu zamanlarda bir tane hazır kart almıştım o zamanlar kimlik fotokopili dönemdi 2 farklı hat daha açıldığını fark etmiştim 1 yıl içerisinde kapanmışlardı bir sıkıntı çıkmamıştı şimdi yapmıyorlar öyle şeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemorman -- 6 Aralık 2020; 6:53:18 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1490 Mesaj
    Sadece önlü arkalı kimlik fotokopisiyle bankacılık işlemlerinde yapılabilecek bir işlem olamaz,telefon numarası ve sim kart da gerekli işlemi yapacak kötü niyetli kişiye.
    Yalnız basit pek akla gelmeyecek birçok işlemde kimlik belgesinin ön yüzündeki bilgiler yeterli olabiliyor. TC No,Kimlik Seri No birlikte bilinmesi risktir.
    Bayi çalışanları melek yada peygamber değil,bizzat tanıdığım,yolda 5bin tl bulup cebine atacak tipler de çalışıyor.
    Yok senin kimlik resmini alıp da ne yapacak deyip geçiştirilemez. Kötü niyetli olsun yada olmasın,bayide işlem yapılıyorsa kişisel telefonuyla işlem yapamaz,resim çekemez.
    İzin vermeyin. Çıkın gidin istediğiniz yapılmıyorsa. Yalnız bayi dışında,kapıda,adreste,yada saha elemanların hariç. Onların durumu farklı,onlara telefonunuzla çekin deniyor,ona yapacak birşey yok.
    Bayilerde bayiye ait tabletler var,tablet yoksa zaten fotokopi çekiliyor kağıda ve evraklara imza atılıyor. Bayi cihazı haricinde yok uygulamayı açmış da çekiyormuş,hayır kardeşim,bayi cihazı hariç kabul etmiyorum deyiniz ve gerekirse işlemden vazgeçiniz.
    Komşum ve tanığım olan bir Vodafone bayisinde bayiye ait telefonlar ile işlem yapılıyor,onu da belirteyim. Eleman telefonla kimlik resmi çekiyor ama telefon personelin kişisel telefonu değil,bayinin içerde kullandığı bir telefon. Böyle durum da var. Bayide tablet de kullanılıyor telefon da. Her kullanılan telefon personelin kendi telefonu olmayabilir.

Turkcell bayisinde hat taşırken eleman tablet varken kişisel telefonuyla resim çekecekti ki izin vermedim. Efenim normal prosüdür falan dedi. Tablet ne işe yarıyor dedim. Bu konuşmayı kasadan bir yetkili duydu geldi. Sıkıntı nedir dedi. Kişisel telefondan işlem yaptırmam,bayi cihazı yoksa işlemi yapmayın başka bayide yaptırırım dedim. Bakınız,kasadan gelen yetkili,işlemi yapan elemana öyle bir bakış attı ki,işlemimi yapan kişinin hatalı olduğunu,kötü niyetli olduğunu o an anladım. Yetkili kişi,elemana tabletle neden yapmadığını sordu,o da hata veriyor dedi. Diğer kişi tableti aldı ve bakalım neden hata veriyor dedi ve hata falan vermeden resim çekti işlemi yaptı. Benden özür diledi,yalnız benim gördüğüm işlemi ilk yapmaya çalışan kişiye kızdığı ve o kişinin de yüzünün kızardığı. Zaten 2 hafta sonra o eleman orada çalışmıyordu.
    Risk olsun yada olmasın,kişisel telefonları ile kimlik görüntüsü alınmasına izin vermeyin. Mecbur değilsiniz. Yok adına hat açılırsa sana bilgi gelirmiş de,edevletten öğrenirmişsin de. Açıldıktan sonra kapattırmak için neden zaman kaybedeyim. Hiç mi haber izlemiyorsunuz,okumuyorsunuz: Kimlik fotokopisi yada full kimlik bilgileri ile çok da zararlı olmayan ama size mahkemelerde,savcılıkta zaman kaybettirecek işlemler yapılabilir. Hatta avukat tutmak masraf yapmak zorunda da kalabilirsiniz. Kendi cihazına resim çeken kişinin bunu kötüye kullanmayacağının garantisi yok. Kimse bütün bayi çalışanları için burada güvence veremez. Burada firma ismi vermek istemiyorum polemik olur diye,yakından tanıdığım 3 kağıtçının,serserinin biri bir bayide çalışıyor. Benim adıma cihaz alınmış haberim olmadı faturası geldi diye çok şikayet ediken bir firma. Özellikle bayan bir yakınınızın hat taşıma işlemi yapılacaksa asla kişisel telefondan işlem yaptırmayın. Bu bahsettiğim serserinin neler yaptığını duyduğum bildiğim için söylüyorum. Kendisi bir yakınım olur muhabbetini sevmesem de. Ne zaman rastlasam bugün bayiye şöyle bir kız geldi böyle bir kız geldi,numarasını aldım vs muhabbeti. Almadı,izinsiz kaydetti tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faydalı Bilgiler -- 6 Aralık 2020; 10:54:45 >

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Webtures SEO;SEO Nedir?
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,641
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.