Şimdi Ara

Battti batacak denen fakir Almanya toplu ulasimi ucretsiz yapiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
2.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meeeeeee Meeeeeee Meeeeeeee

• Battı batacak derken jack?

• Almanya için battı batacak diyen kim ben daha çok onu merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Almanya için battı batacak diyen kim ben daha çok onu merak ettim.

Bazı arkadaşlar, muhalefet olacağım diye önce bir yalan uydurup, sonra o yalanı yayıp, adrından da o yalan üzerinden muhalefet yapıyorlar.
    Siz de sanki ilk kez denk gelmiş gibi sormuşsunuz.

Hem halkın güvenini kaybetmek için herşeyi yap, sonra da halk şöyle mal, böyle cahil vs. Değişik bir yaklaşım.
  • sanal84 S kullanıcısına yanıt
    Kendine saray yapmaz belki ama Yunanistan batmasın diye dünyanın parasını harcar. Pkk ya para verir. EU ayakta kalsın diye kendi cebinden para verir.

Şu an kaç aydır Almanyada hükümet kurulamıyor. Neden ??? Çünkü her şey senin sandığın gibi toz pembe değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desici09

Kendine saray yapmaz belki ama Yunanistan batmasın diye dünyanın parasını harcar. Pkk ya para verir. EU ayakta kalsın diye kendi cebinden para verir.

Şu an kaç aydır Almanyada hükümet kurulamıyor. Neden ??? Çünkü her şey senin sandığın gibi toz pembe değil.

Ben olaya farklı bakıyorum, şöyleki...Dediğiniz gibi hükümet kurulamıyor onca aydır.Dünyada birçok ülkede bu olması halinde ekonomik kriz kapıda olur, siyasi kriz ekonomiyi ve sobra dolasıyla toplumu etkiler.Ama Almanya’da bu söz konusu mu?Tabiki değil.Bence bardağın dolu tarafı bu olmalı bir ülkede.Toplum hiçbir şekilde siyasi iradeye teslim edilmemeli.

Yunanistan ve Euro konusuna gelince.Almanya kaz gelecek yerden tavuğu esirgemez.€nun ve Avrupa Birliğinin güçlü olması Avrupa’da en çok Almanya’ya yarar sağlar ekonomik anlamda.Zaten kurulmasındaki asıl amaç serbest ticaret.Tabiki de bunun üzerine o tür politikalar üretecek.

Biraz daha kitap okuyup, yabancı makaleler takip etmelisiniz.A haber ve türevlerinden Almanya ekonomisi ve siyasi mekanizması hakkında bilgi alamazsınız.Aldığınız bilgi işte yazdığınız mesaj kadar olur.

• İett gerçekten fiyatları çok abarttı, öğrenci kartın yoksa vay haline. Akbilinde 5₺ olsa bi yere git gel yapmaya bile yetmiyor. Ve son bi kaç aydır dikkat ediyorum kimsenin akbilinde para yok hep yetersiz bakiye çıkıyor, bi otobüste ortalama 7 8 kişi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desici09

Almanya, ihrac ettigi mallarin %45'ini gene avrupaya satar. yani avrupanin batmasi demek gene alman ekonomisini baltalayacagindan, yunanistan, ispanya, portekiz, irlanda gibi ülkelerin batmasini önleyerek, hem onlara yardimda bulunurlar hemde gene kendilerine gelip mal ithal etmelerini saglarlar. egerki euro-zone dagilirsa, bugün avrupa birligi destegiyle ayakta duran yunanistan-ispanya-portekiz gibi ülkeler kendi para birimlerinde euro alamayacak veya cok pahaliya alabilecek duruma geleceklerinden gene zarar gören alman ekonomisi olacaktir.

özet gecersek, ne kadar kriz, dis borc olursa olsun, almanya ürettigi ve kazandigi gelirlerini avrupayla paylastigi sürece ne avrupa birligi ne de yunanistan gibi ülkeler batacaktir. buna da yukarda bahsettigim sebeplerden ötürü izin vermezler.

Sorunun cevabı bu. Hükümet krizine gelince siyasi bir durum. Avrupa ülkelerinde sıkça yaşanır. Bizim gibi körü körüne bir partiye oy atılmadığı için hiçbir Avrupa ülkesinde, her seçimden sonra koalisyon oluyor oralarda. O yüzden uzun sürüyor. Hollanda'da da yaşandı geçen yıl aylarca hükümet kurulamadı, Belçika'da geçmişte 2 yıllık bir hükümet kurulamama süreci var. Ama sonuçta hiçbir ülkede sorun yok, ekonomik kriz yok, hayat olduğu gibi devam ediyor çünkü sistemleri oturmuş.

Biz yakın zamanda 7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar çıkaramadık, 5 ay hükümet kuramadık, ülke birbirine girmişti.

• Bizde okumuşta zır cahil

Biz almanyada 30 yasindaki birisinin hayat standartlarina erisek icin 60 a kadar calsiman gerekli

Adam ornegin bw320 yi almak icin max 2yil calisiyor bizimkiler de hayatini bir araba icin harciyor

Buradan soyeleyim orne olsun ilerde belki cok param olacak ama gidip de s.kimsonik arabalara o paralari vermem alirim 10 yasindaki arabayi kullanirim

Rol modelim ikea nin vefat eden sahibi olan kişi

Adam 25 yasindaki volvoyu kullaniyor roportajda benim biryere ulastiracak bir arac icin neden okadar para ve zaman harcayimki diyor reis

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.