Şimdi Ara

Battleship (2012) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
0
Favori
9.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gün izledim ben de. Tavsiye ederim. Soundtrack'ler, efektler vs güzeldi. Senaryo klasik fakat merak edilmiyor değil. 7/10

Not: Mecburiyetten Türkçe Dublaj izledin. En son 4 - 5 sene önce TR Dublaj izlemiştim yabancı bir filmi. Altyazı'lı olarak izleseydim puanım 7.5 - 8 civarı olacaktı.
  • Effectler muhteşem, modellemer çok iyi kesinlikle izleyin derim, böyle görselliği olan filmler pek çıkmıyor. Onun harici boş bir film. Normalde yazmam ama kendilerini bayağı bi övmüşler bu sefer. Bir de takıldığım tek nokta uzaylıların devasa uzay gemileri var, teknolojide nerden baksan 1000 yıl ilerdeler ama hala elleriyle dövüşüyorlar buna bir anlam veremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

Bluray gelince izlerim sinemaya gitmem diye düşünüyorum.

bluray 14 liradan ucuz mu olacak ki öyle düşünüyorsun yoksa zamanın mı yok
  • harika bir film herşey var para harcandığı belli
  • Gittim ve 5 gemi ile dizi çekmişler ya güzel tamamda şu ABD her defasında dünyayı kurtarıyor yaw vay anasını hep merak etmısımdır bunlar her film ve dizide dünyayı kurtardığı sırada bizimkiler hala 4+4+4 ü mü tartısıyorlar diyea
  • Film güzeldi, bu tür filmler hep "Independance Day" türevi diye düşünüyorum. Yani eğlencelik, bol aksiyon, amerikan tarzı espriler ve bolca CGI. Fakat ne kadar klişe olursa olsun seviyorum bu tür filmleri. Fakat asla bir District 9 kadar veya alien kadar aklımda kalmıyor. İzliyorum ve unutuyorum.

Şimdi bu filmde arasan bin tane mantıksız şey bulursun ama benim dikkatimi çeken bir iki şey var, diğerlerine zaten çok kafa yormadım.

Şimdi dünyaya teşrif eden bu uzaylıların bizden binlerce yıl ileride olduklarını düşünmeye gerek yok. Sadece 100 yıl ileride olmaları yeterli :) O açıdan baktığımda malubiyet yaşamalarını çok anormal bulmuyorum. Fakat...

1. Gemileri top atışlarıyla parçalanabiliyorsa bu adamlar atmosferden nasıl geçtiler?
    2. Hadi atmostferden geçtiler de saatte 1000 km hızla okyanusa dalıp oradan nasıl tek parça çıktılar.
    3. Uyduya çarpıp dağılan iletişim gemisinde hiç mi radar türevi yok birader :) Hem kıytırık uydu dev gemiyi nası perişan etti. Bu uzaylılar bizden geri bile olabilir. :)
    4. Zıplayarak ilerleyen gemiler hangi deha uzaylının icadı. İçindeki yaratıklar zaten sersemlemekten savaşamazlar.
    5. Öncü birlik göndermeleri çok mantıklı ama niye 4 savaş gemisi, binlerce asker gönderirsin. Atmosfer dışına bir casus uydu gönder, bak baklım kim napıyor. (Ama öyle yapsalar film olmazdı di mi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Kılıç

her yan rihanna dan daha güzel hatun kaynıyor, fizik desen bir garip kalça kocaman göğüs yok, yüz desen klasik melez amerikalı, biraz sokağa çıkın etrafınıza bakın, hepsini geçtim rihanna nın bakımı için aylık harcadığı para bu konuya yazan herkesin aylık gelirlerinin toplamından bile fazla olabilir, ortalama bir kadına her ay sıfır bmw 320d parası harcarsanız o kadın her türlü rihannadan güzel olur zaten, bu kadar abartmayın, hollywood taş hatun kaynıyor, rihanna için film izlenmez

filme gelirsek de klasik olarak amerika yine bizi kurtarıcak doğal olarak, bizde mevzu osmanlı olsun her türlü nasıl yedirilirse amerika da dünyayı kurtarsın nasılsa her türlü yedirilir dünyaya, ama en azından adamlar harcadıkları paranın hakkını veriyorlar, görsel olarak kaliteli olacağı kesin

Yıkıldım ya :)) bende dünyanın en güzel dedikleri kadına baktım ulan neye göre seçtiklerini anlamadım :)

• kimi yerden yere vuruyor, kimi de öneriyor.. ne yapıcağımızı şaşırdık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

kimi yerden yere vuruyor, kimi de öneriyor.. ne yapıcağımızı şaşırdık

En iyisi kendin izleyip karar ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviyolcu

quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

kimi yerden yere vuruyor, kimi de öneriyor.. ne yapıcağımızı şaşırdık

En iyisi kendin izleyip karar ver.

haklısınız, izleyince bende yorumda bulunurum
  • Hayatımda izlediğim en saçma filmlerden biri

Filmin başı ergen filmi gibi başlıyor ortalar fena değil fakat son yarım saati hayatıma gördüğüm en saçma son yarım saat.

Dikkat ettiklerim :

-70 yıllık gemiyi kullanmaya gittikleri zaman o kadar savaş olurken etrafta dedelerin geminin etrafına çıkıp beklemesi ve o durumda gelip bir şeye ihtiyacınız var mı demesi

-Geminin resmen drift yapması salonda kahkaha atmama neden oldu.

-Uzaydan o hızla denize girebilen bir aletin füzelerden normal bir gemi gibi etkilenmesi.

-Uzayda yol alan bir aletin camının pimapen gibi kırılması (O silah normal bir sniper değil biliyorum fakat alet uzayda yol alıyor sonuçta)

-Sakat siyahi askerin iki kişinin zor çıkardığı kaskı pat diye çıkarması ve uzaylıyı o kadar pataklaması.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Hayatımda izlediğim en saçma filmlerden biri

Filmin başı ergen filmi gibi başlıyor ortalar fena değil fakat son yarım saati hayatıma gördüğüm en saçma son yarım saat.

Dikkat ettiklerim :

-70 yıllık gemiyi kullanmaya gittikleri zaman o kadar savaş olurken etrafta dedelerin geminin etrafına çıkıp beklemesi ve o durumda gelip bir şeye ihtiyacınız var mı demesi

-Geminin resmen drift yapması salonda kahkaha atmama neden oldu.

-Uzaydan o hızla denize girebilen bir aletin füzelerden normal bir gemi gibi etkilenmesi.

-Uzayda yol alan bir aletin camının pimapen gibi kırılması (O silah normal bir sniper değil biliyorum fakat alet uzayda yol alıyor sonuçta)

-Sakat siyahi askerin iki kişinin zor çıkardığı kaskı pat diye çıkarması ve uzaylıyı o kadar pataklaması.

Dostum onlar uzaylı olabilir fakat unuttuğun bir şey var karşısındaki Amerikan ordusu

Bende filmi çok beğenmedim. Genel olarak çok sıkmadı fakat zaman kaybı. 5/10

• vasat bir amerikan advertorial filmi.. deniz piyadelerini pazarlamışlar.. güya kahramanlıklarını anlatıyorlar.. aksiyon iyiydi de .. o ne uzaylılardı öyle hangi akıla hizmet anlamadım gitti..
  • bi ara gidip izlicem yorumlar beklediğimden farklı geldi :) ben tutulur diye düşünmüştüm ama klasik olan konularsa bizi de sıkar
  • Sinema bilgisi ve yorum tecrübesine oldukça güvendiğim bir arkadaşım bu film için Battle: Los Angeles'dan kat kat kötü demişti. Herhalde konu ve kurgu bakımından demiş olmalı. Çünkü yorumlardan anladığım kadarıyla görsel ve işitsel efektlerde herhangi bir eksiklik yada olumsuz nokta yok. Neyse en güzeli kişisel olarak izleyip yorumlamak. Severim bu tür filmleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can-KSK -- 8 Mayıs 2012; 16:48:17 >
  • Liam Neeson hatrına şans verilmesi gerekir diye düşünüyorum.. izlemediyseniz "UNKNOW" filmini şiddetle tavsiye ederim..
  • görsel efektler dışında bi numarası yok. zaten daha başında klasik amerikan filmi olduğu anlaşılıyor.
  • ses efektleri harikaydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roi-Aic

ses efektleri harikaydı

Aynen, tam sinemada izlemelik bir film. IMDB puanının 6.4 olduğuna bakmayın, bir görsel şölen izlemek istiyorsanız, film tam size göre. Ben şahsen çok beğendim.
  • Görsel efektler ve ses efektleri muhteşemdi.

Senaryo için aynı şeyi söylemek mümkün değil ancak devam filmi çekmeye çok müsait.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.