Şimdi Ara

Battlefleet Gothic Armada II (Yama Çalışması İptal!!!)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Oyunun başlığında "İptal" yazdığım için hemen sebepleri söyleyeyim. Hak vereceksiniz. Öncelikle oyunun çevirisi kolay gibi geldi. Boş bulunup dosyayı detaylı incelemedim. Hatta tüm gün boyunca 2000 den fazla satır çevirdim. Daha sonra gördüm ki; sinematik bölümlerin altyazısını önce bir bütün olarak çeviriyorsunuz, sonra bunu biren fazla satırda parçalanmış olarak ekliyorsun. Bazı bölümlerde kelimeler kesik kesik, bu da durumunuza göre kesik kelimelerden cümle oluşturuyor...Aşağıda vereceğim örnekler gibi çok zorlu içerikler var... Bunlarda yapılabilecek küçük bir hata sonucu oyun dil dosyası hatası veriyor. Bu .json, python tabanlı dosyalardan nefret ediyorum. En azından hata yapılan yerdeki çeviri gözükmemeli veya "missing text" gibi birşey yazmalı. 16800 satırda hata olur, olur ama gelde bunu ara... Velhasıl bu oyunun altyazı dosyasını yapanları tebrik ediyor, bu oyunu çevirmeye değmez, zaman yazık. Bunun yerine İngilizce öğrenmek daha iyi.... "Buradaki ders, işi iyi tahlil et, hemen atlama"

Eğer ben-biz çeviririz diyenler varsa aşağıda oyunun kilitleme/açma işlemi için Pyhton dosyasını ve çevirdiğim yerler dahil altyazı dosyasını veriyorum. Oyunun dosyası UTF-16 olmalı, dosyanın başında UTF-8 yazan yeri değiştirin. Ayrıca sıfırdan kendi başlayacaklar için dosya ilk oluşturulunca, sonunda Null karakterler var, bunları silin...

Şifresiz Dil Dosyası:https://dosya.co/irwmiup6ubdv/langEN_fx.rar.html
    Phyton Şifreleme ve Açma Dosyası:https://dosya.co/uopm68z2itps/bfga2_aes.py.html

Bir kaç örnek vereyim ne demek istediğimi anlayacaksınız:
    1. <DES_Torp_Assault>{#GB} 1 {/} torpido başına saldırı eylemini tetikleyin, {#WB} {Torp_TroopDamages_Calculation} {/} {#WB} {Torp_CritTroopDamages_Calculation}% {/} ile birlik hasarı verdi.</DES_Torp_Assault>
    2. <Description_Nova_Cannon_Shot>Range: from {#WB}{Skill_NovaCannonShot_Min_Range}{/} to {#WB}{Skill_NovaCannonShot_Max_Range}{/} units.
    Area of effect: {#WB}{Skill_NovaCannonShot_AOE_Radius}{/} units.
    Damage: from {#WB}{Skill_NovaCannonShot_Max_Damage}{/} at the centre to {#WB}{Skill_NovaCannonShot_Min_Damage}{/} at the edge of the area of effect (ignores armour).
    Morale loss: {#WB}{Skill_NovaCannonShot_Morale_Loss}{/}</Description_Nova_Cannon_Shot>
    3. <Prologue01_Scene01_Dialogue03>Kara Filo, Medusa'dan Ultramar'a kabusları boyunca yankılanan bir çığlık ile her yere sıçradı; yeni bir kabus çağına kadar tek bir lanet ruh içinde çaresizliği olan sonsuz bir gelgit, hain, cin ve delinin gelgiti başlamıştı. - Hain Horus'un mirasçısı Despoiler Şeytanı, mirastan vazgeçti. Yeni bir kabus çağının müjdecisi olan 13. Kara Haçlı Seferinde başladı. Stalwart Cadia; gazabı ilk hisseden olacaktı. </Prologue01_Scene01_Dialogue03>
    <Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineA>Kara Filo, Medusa'dan Ultramar'a kabusları boyunca</Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineA>
    <Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineB>yankılanan bir çığlık ile her yere sıçradı;</Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineB>
    <Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineC>yeni bir kabus çağına kadar tek bir lanet ruh</Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineC>
    <Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineD>içinde çaresizliği olan sonsuz bir gelgit, hain,</Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineD>
    <Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineE>cin ve delinin gelgiti başlamıştı. - Hain Horus'un mirasçısı</Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineE>
    <Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineF>Despoiler Şeytanı, mirastan vazgeçti.</Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineF>
    <Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineG>Yeni bir kabus çağının müjdecisi olan başladı. </Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineG>
    <Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineH>13. Kara Haçlı Seferinde</Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineH>
    <Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineI>Stalwart Cadia; gazabı</Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineI>
    <Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineJ>ilk hisseden olacaktı.</Prologue01_Scene01_Dialogue03_LineJ>

gibi...

Battlefleet Gothic Armada II (Yama Çalışması İptal!!!)Battlefleet Gothic Armada II (Yama Çalışması İptal!!!)Battlefleet Gothic Armada II (Yama Çalışması İptal!!!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep.ali -- 9 Mart 2020; 20:20:2 >

• Son sürüme göre yamayı yapmıcak mısınız? Ben mi yalnış anladım.
  • TackleBarry kullanıcısına yanıt
    Son sürümlere doğru oyunu Co-Op eklentileri ile süslediler, dil dosyasında normal oyun oynayan için çok bir eklenti yok. Hele oraya kadar gelelim . :)
  • Merakla takipteyim.
  • TackleBarry kullanıcısına yanıt
    Herhalde bu oyunu sadece ikimiz oynuyoruz
  • Süper haber.
  • recep.ali R kullanıcısına yanıt
    Üzücü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TackleBarry -- 9 Mart 2020; 20:19:14 >
  • beyler bende indirdim oynayacagım ama hiç bir halt anlamadım oyunun bir yerden yamasını buldum ama nasıl kurulum yapacagım bi bilgi de yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.