Şimdi Ara

Battlefield 4 Grafik Ayarları (FPS + Stabilite), Hata Giderme Rehberi [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
43
Favori
53.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağolasın sistemlerimiz yaklaşık aynı ekran kartım benimki 7870xt seninkiyle aynı ayarda deniycem :) farkı buradan yazarım teşekkürler.
  • SLI için ayarlar var mı ? kartlar aşağıdaki kartlar..

Zotac nVidia GeForce GTX 560 Ti AMP! Edition 1GB 256Bit DX11
    ASUS GTX560 DirectCU
  • Al bunları güzel kardeşim. ultra bile olmasa high ultra karışık yaparsın.Zaten iquana da belirtmiş "ben ultra oynuyorum aynı kart ile" diye..Ben bazen 105-120 fps de alıyorum ama bu durum sanırım sunucular ile alakalı..Ama yukarılarda dediğim gibi o ayarlarda 60 ın altına hiç düşemedim.Kısacası işlemcime çok çok güvenmememe rağmen beni çok mahcup etti..
    psu nuda unutma min. 500 watt olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffalcon -- 27 Kasım 2013; 13:40:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffalcon

Al bunları güzel kardeşim. ultra bile olmasa high ultra karışık yaparsın.Zaten iquana da belirtmiş "ben ultra oynuyorum aynı kart ile" diye..Ben bazen 105-120 fps de alıyorum ama bu durum sanırım sunucular ile alakalı..Ama yukarılarda dediğim gibi o ayarlarda 60 ın altına hiç düşemedim.Kısacası işlemcime çok çok güvenmememe rağmen beni çok mahcup etti..
    psu nuda unutma min. 500 watt olsun..

Psu ne kadar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PSU hemen hemen bir kalıp peynir büyüklüğünde...

Şaka bir yana, eğer fiyat olarak sorduysan buradan bakabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deeside

PSU hemen hemen bir kalıp peynir büyüklüğünde...

Şaka bir yana, eğer fiyat olarak sorduysan buradan bakabilirsin

30-40 TL ymiş teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Ek olarak oyunda FPS yükseltmek için şu işlemi mutlaka yapın:

Core UnParking İşlemi:

http://forum.donanimhaber.com/m_83529179/tm.htm

Çökmeleri önlemek için işe yaradığı söylenen user.cfg dosyası:

Bu dosyayı Battlefield 4 ün kurulu olduğu klasöre (BF4.exe nin olduğu yere) zip'ten çıkarıp koyun.
    http://www.dosya.tc/server19/hSqfKp/user.zip.html

Not: Dosyayı wordpad ile açarsanız son satırda PerfOverlay.DrawFps 0 yazan yerdeki 0'ı 1 yaparsanız FPS yi görürsünüz ekranda sürekli.

Not 2: Çökmelere karşı oyunu "fullscreen mode" yerine "borderless window" oynamanız da önerilenler arasında. (grafik ayarlarından değiştirebilirsiniz)

Visual C++ tüm versiyonların kurulumu için:
    http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/VC-Redist-Installer.shtml

Burada sözü geçen linkteki programı indirmenizi tavsiye etmiyorum setup içerisinde gömülü olarak saklı onlarca sacma sapan adı sanı duyulmamış programı da beraberinde yüklüyor...Unparking ile ilgili programları başka sitelerden bulmaya çalışın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Khazun
    Burada sözü geçen linkteki programı indirmenizi tavsiye etmiyorum setup içerisinde gömülü olarak saklı onlarca sacma sapan adı sanı duyulmamış programı da beraberinde yüklüyor...Unparking ile ilgili programları başka sitelerden bulmaya çalışın...

Hangi program arkadaşım? Tam olarak neden bahsettiğini yazar mısın komple mesajımı alıntılamışsın ne kastettiğin anlaşılmıyor.
  • Beyler oyun oynadıktan bi sure sonra oyunda tuşlar geç algılamaya başlıyor kasma hiç yok ama tuşlar geç algılıyor sizce sebebi nedir?
  • arkadaşlar ben grafik ayarı yapamıyorum nedenini bilen var mı?
  • Bende mosue lagmı desem micro shutteringmi desemem ne desem bilemedim 60 fps sabit ama sanki oyunda kasıyor hissyatı var ayrıca oyunda vsync kapalı okduğunda oyun kare atlıyor çok berbat bir durum resmen takılarak ilerliyor mecburen vsync açmak zorunda kalıyorum
  • aresmar kullanıcısına yanıt
    Unparkingle alakalı forumdan verilen ilk linkten bahsediyorum. Yüklemeye kalktım denemek için heralde bir sekiz dokuz adet yancı programı sormadan yükledi. İndirmeyi düşünen arkadaşlar bunu dikkate alsınlar. Bahsedilen link aşağıdadır forum içerisinde açılmış bir konu seninle bir alakası yok :)

• quote:

Unparkingle alakalı forumdan verilen ilk linkten bahsediyorum. Yüklemeye kalktım denemek için heralde bir sekiz dokuz adet yancı programı sormadan yükledi. İndirmeyi düşünen arkadaşlar bunu dikkate alsınlar. Bahsedilen link aşağıdadır forum içerisinde açılmış bir konu seninle bir alakası yok :)

CPU unpark için daha önce ben indirdim programı ama dediğin sorun yoktu herhalde aynı link verilmemiştir bilemiyorum ya da download linki yerine reklam linkine tıklamış olabilirsin çok yanıltıcı olabiliyor download sitelerindeki reklamlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Jakoß

Bende mosue lagmı desem micro shutteringmi desemem ne desem bilemedim 60 fps sabit ama sanki oyunda kasıyor hissyatı var ayrıca oyunda vsync kapalı okduğunda oyun kare atlıyor çok berbat bir durum resmen takılarak ilerliyor mecburen vsync açmak zorunda kalıyorum

Bu durum test range'de ya da single player campaign'de mi oluyor yoksa multiplayer'da mı. Çünkü bazı kasmalar server lag dolayısıyla oluyor. Her server da farklı durum olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

CPU unpark için daha önce ben indirdim programı ama dediğin sorun yoktu herhalde aynı link verilmemiştir bilemiyorum ya da download linki yerine reklam linkine tıklamış olabilirsin çok yanıltıcı olabiliyor download sitelerindeki reklamlar :)

Bu unpark olayı sadece intelde mi oluyor?

• bu hıyar oyunu lagsız oynayan nasıl oynadığını bi zahmet hatırna yazsın grafik ayarlarını kısıyorum fakat özellikle çatışma nanında lag oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC

bu hıyar oyunu lagsız oynayan nasıl oynadığını bi zahmet hatırna yazsın grafik ayarlarını kısıyorum fakat özellikle çatışma nanında lag oluyor.

Bu rehberde yazan herşeyi denedin mi? Özellikle ikinci mesajdaki.
    unparking işlmeini yaptım söz konusu programla unparking 0 gözüküyor bütün çekirdekler. nvidia 331.93 beta sürücüsünü de kurdum belki düzelir diye.

64 kişilik sunucularda atma kilitlenme oluyor bu, user.cfg dosyası kesin çözüm mü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 29 Kasım 2013; 15:29:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC

unparking işlmeini yaptım söz konusu programla unparking 0 gözüküyor bütün çekirdekler. nvidia 331.93 beta sürücüsünü de kurdum belki düzelir diye.

64 kişilik sunucularda atma kilitlenme oluyor bu, user.cfg dosyası kesin çözüm mü.

Kesin diye birşey yok sorunlarım azaldı benim. Oyunda hiç kimsenin çözemediği sorunlar var yama bekleyeceksin herkes gibi :)
    2 aralıkta bir yama yayınlanacak, umarım çözüm olur, user.cfg dosyasını exe nin olduğu bölüme attım, fps ayarınıda açtım ama çalışmadı. 64 bit mi 32 bit mi çalıştırıyorsun kimileri 32 bit çalıştırın demiş.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.