Şimdi Ara

Battlefield 4 (2013) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
40.248
Cevap
165
Favori
1.115.460
Tıklama
Giriş
    10521 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Rhem

i5 2500k , Asus P8PD7 Pro , Gigabyte GTX460 OC , 2*2gb DDR3 1600 , FPS Bluestorm2 500w power, win7 64
    BF4 oyunu nu yeni aldım dün gece oynayım dedim fakat ekranda takılmalar yaşıyorum ani hareketlerde ve bol aksiyon sahnelerinde çok sık oluyor bu parçalarla bf3 sıkıntısız oynadım.
    Sizden ricam BF4 ü orta ayarlarda sıkıntısız oynaya bilmem için minimum neleri değiştirmem gerekir ?
    Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim...

Ekran kartınız sorun çıkartıyor.
    |
    |
  • Binbaşı
    1282 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lwd

Boş serverda 90 fps oynuyorken dolu serverda fps nin 30 lara düşmesinin suçlusu hangi parça?

ben 64 kısılık oynayamıyorum mesela. 32 kısılık maplar gayet akıcıyken 64 kısı olunca oyun takılıyor.

işlemci phenom x2 965 BE

Boş serverda 90 fps oynuyorken dolu serverda fps nin 30 lara düşmesinin suçlusu hangi parça?

Tabiiki online kişi sayısı :) geçen lockerde oynuyoruz 25 30 kişi yanyana geldik fps gerçekten 30lara kadar inmişti :)
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: patya

quote:

ben 64 kısılık oynayamıyorum mesela. 32 kısılık maplar gayet akıcıyken 64 kısı olunca oyun takılıyor.

işlemci phenom x2 965 BE

işlemcinden yapacağını sanmıyorum hocam aynı işlemci var bende 4 ghzde stabil kullanıyorum 64 kişi haritada min 34 fps aldım ortalama 48-50 arasında değişiyor. ayarlar herşey ultra 4xaa şeklinde. kartım 7950.
    |
    |

"Bilkent University"
  • Yüzbaşı
    935 Mesaj
    Zebellah gibi islem ve grafik gucu isteyen oyun iste. 3bin liralik kartla minimum 45 fps alinabildigi yani fpsnin anlik minimum dusus siniri (averaj fps ve max fps degil) oyundan hersey beklenir. Şöyle minimum 75 fps dropsuz BF4 deneyimi çok yeşil istiyor yeaa. Yapanlar sagolsun join serverde öyle her tiklamada oyuna sokmuyo Nasa'ya bağlaniyoruz Marsta multi atiyoruz gibi mavi intel ledler falan ama o join tuşuna basa basa kırdım zorluyorum girebilmek icin böylede güzel bir oyun vesselam.
    |
    |
  • Çavuş
    94 Mesaj
    1 hafta öncesine kadar oyundan arada sırada atıyordu fakat son 1 haftadır çok fazla atmaya başladı. nerdeyse her çeşit hatayı aldım couldnt join server, something went wron, ea server client down vs vs. arkadaşıma da almıştık oyunu indirmeyle uğraşmasın diye benim dosyalardan kurdu oyunu. sıkıntıların bundan olduğunu düşünüyorduk fakat ikimiz de cd den tekrar kurduk oyunu ve hala sürekli atıyor oyun. nette bulabildiğim her çözümü denedim düzelmedi. internet hattından olabileceğini düşündüm ultranet tarifesine yükselttim yine değişen birşey yok. laptopla oynayan bir arkadaştan rica ettim onu da şimdiye kadar hiç atmamışken bizim netten bağlanınca attı. bunu gördükten sonra internet hattıyla alakalı olduğunu düşündüm. modemden port açmaydı upnp yi kaldırmaydı denemediğim kalmadı en son fabrika ayarlarına döndürdüm yine düzelmedi. ne yapmak lazım sizce?

Orijinalden alıntı: advacatous

1 hafta öncesine kadar oyundan arada sırada atıyordu fakat son 1 haftadır çok fazla atmaya başladı. nerdeyse her çeşit hatayı aldım couldnt join server, something went wron, ea server client down vs vs. arkadaşıma da almıştık oyunu indirmeyle uğraşmasın diye benim dosyalardan kurdu oyunu. sıkıntıların bundan olduğunu düşünüyorduk fakat ikimiz de cd den tekrar kurduk oyunu ve hala sürekli atıyor oyun. nette bulabildiğim her çözümü denedim düzelmedi. internet hattından olabileceğini düşündüm ultranet tarifesine yükselttim yine değişen birşey yok. laptopla oynayan bir arkadaştan rica ettim onu da şimdiye kadar hiç atmamışken bizim netten bağlanınca attı. bunu gördükten sonra internet hattıyla alakalı olduğunu düşündüm. modemden port açmaydı upnp yi kaldırmaydı denemediğim kalmadı en son fabrika ayarlarına döndürdüm yine düzelmedi. ne yapmak lazım sizce?

hocam sonuna kadar okudum sonunda cozdun sandım... hala cözulmediğini görünce

• Yarbay
    5387 Mesaj
    www.bf4db.com dan kendi statlarınıza bakabilirsiniz.Çok sayıda ban yiyen ve şüpheli oyuncu var.Rakamlar öyle böyle değil her 5 kişiden biri ya teşebbüs etmiş ya kullanmış yada uyarı ban yemiş.Oyun hileciden geçilmiyor anlıyacanız
    |
    |
    CORSAIR 900D -- Corsair HX1200i -- GIGABYTE Z370 AORUS 7 -- 8700K -- MSI 1080 TI ARMOR -- GSKILL 16GB 3200MHZ CL16 -- SAMSUNG EVO 850 1TB ssd + SAMSUNG 970 EVO 250GB ssd -- CREATIVE X-FI SBX PRO USB -- LOGITECH Z906 --Corsair H115i -- NOCTUA D15 -- Corsair H105 -- SAMSUNG 40JU6070 4K''
  • Yarbay
    2675 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yigitovski

Arkadaşlar kaliteli Türk serverları hangileri? 1-2 tavsiyede bulunabilirmisiniz?

Bfturk de sanirim op locker oynaniyor genelde. Turk clan serverda da conq large oynanyor genelde. Ben aksamlari taf clan serverdayim. Rush ve domination karisik oluyor. Tsye gelirsen iyi zaman gecirjrsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

quote:

sanırım çözüme en yakın bulduğum şey şudur. başlata tıklayın ara kısmına cmd yazın sonra sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırı seçin. gelen ekrana netsh winsock reset catalog şu komutu girin. daha sonra pc yi yeniden başlatın bir süre atmadan oynadım.

• Binbaşı
    1939 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Maskeli Bilo

quote:

Arkadaşlar kaliteli Türk serverları hangileri? 1-2 tavsiyede bulunabilirmisiniz?

Bfturk de sanirim op locker oynaniyor genelde. Turk clan serverda da conq large oynanyor genelde. Ben aksamlari taf clan serverdayim. Rush ve domination karisik oluyor. Tsye gelirsen iyi zaman gecirjrsin.

Hocam ben Operation Locker ahritasına pek ısınamadım.Battlefield atmosferinden çok uzak bir harita bence.
    TAF Clan Server'in adını bu şekilde aratırsam çıkıyor mu?

"Bilkent University"
  • Yüzbaşı
    775 Mesaj
    Bir sniperdan iki mayıncılardan ciğerim soldu bu oyunda
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Maskeli Bilo

quote:

Hocam ben Operation Locker ahritasına pek ısınamadım.Battlefield atmosferinden çok uzak bir harita bence.
    TAF Clan Server'in adını bu şekilde aratırsam çıkıyor mu?

GOLDEN ARMY - TAF CLAN tam adı. Buna göre aratırsan görürsün sanırım.
    |
    |

• Yarbay
    2449 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

sanırım çözüme en yakın bulduğum şey şudur. başlata tıklayın ara kısmına cmd yazın sonra sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırı seçin. gelen ekrana netsh winsock reset catalog şu komutu girin. daha sonra pc yi yeniden başlatın bir süre atmadan oynadım.

Bi süre atmadı sonra atmaya mı başladı ?

Bende kafayı yemek üzereydim burda yardım istedim arkadaşlardan punkbuster elimle kurdum manuel olarak oyunla beraber gelen dosyaı kurdum system 32 ye attım dosyları sildim baştan tekrar yükledim aklına gelebilecek her kombinasyonu denedim. Allah razı olsun burda bi arkadaş port açma olayını söylemiş. Modeme girip aşağıda linkini vereceğim portları açtım modem de artık atmıyor oyundan. Arada sırada oyundan atıyor filan ama server sorunlu oluyor onlar beni attıktan sonra tekrar bakıyorm servere kimse yok herkes atılmış.

Ama karşılaştığım server hatalı olmayan sorunlarda var battlefield durduruldu programı kapat filan diyo çat atıyo oyundan. Bi keresinde kiling mechine oluyordum tam bir kaç sayfa önce yazmıştım bunu, server çöktü, girdim tekrar yine aynı şekilde zirvede oynuyodum çat bf durduruldu programı kapat filan dedi. Neyse uzatmadan açağınız portlar

https://help.ea.com/article/online-ports-for-battlefield-3

Port açmayı bilmiyorsanız da modemininz modemi + port açmak diye google da aratıp youtube da filan video bulabilirsiniz. İnş çözümü olur kolay gelsin
    İşlemci: Intel i7 4790K | Anakart: Gigabyte Z97X Gaming 5 | İşlemci Soğutucu: Corsair H100i v2 Extreme Performance | Ekran Kartı: Asus Rog Strix Gtx1070 O8G Gaming 8 Gb GDDR5 256 Bit Dx 12 | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb | Ram: Corsair 2x8 Gb Vengeance Pro 1866 Mhz C9 1.5V | Monitör: Asus VG248QE 24" 144 Hz 1 ms Full HD | Kasa: Corsair Carbide 400C + Evga Supernova 850W G2 Full Modular PSU | Klavye: Logitech Gaming G710 | Mouse: Logitech G502 | Ses Sistemi: Logitech S220 2.1 | Kulaklık: Corsair H1500 7.1/Platronics Gamecom 780 7.1 | İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit |

• Binbaşı
    1531 Mesaj

Hocam bence önce Windows 8.1'e geçin. Yine düzelmezse ramleri yükseltin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Rhem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/e1759af6-7c6f-40f2-b2c4-79b0e854c918/BDOM-Shanghai-CQ-24-7-Fast-Vehicle-Spawn-GGC-PBBans/

server bu beyler

• Yüzbaşı
    616 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: onurb3

2-3 gündür shangai serverlerina giremiyorum.dx güncel neden olabilir fikri olan var mı?

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/e1759af6-7c6f-40f2-b2c4-79b0e854c918/BDOM-Shanghai-CQ-24-7-Fast-Vehicle-Spawn-GGC-PBBans/

server bu beyler

punkbusterı güncelledim sorun cozuldu
    |
    |

• Yarbay
    5655 Mesaj
    Windows 8.1 ile kasmalar azalıyormuş sanırım.
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Bey Azura
Canlı Tv izle
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.