Şimdi Ara

Battlefield 4 (2013) [ANA KONU] (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40.467
Cevap
149
Favori
1.193.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bf 4 beta erişimi için MOHW oyununu ön sipariş etmekten başka bir yol daha getirirler inşallah. BF4 premium direk çıkacak diyorlardı, onu ön sipariş verenlere beta access versinler. Veya bf3 premium üyelere versinler. Tek yolu medal of honor olmamalı. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

quote:

Orijinalden alıntı: slayer983

quote:

Orijinalden alıntı: Archangel™

@Sucuklu Menemen
    Peki düşüncelerimiz farklı fakat suppression olayında zaten kötü oyuncuların 1. olabilecek olması değil konu
    Kötü oyuncular yüzünden iyi oyuncuların cezalandırılması , adamı vuramaması.
    Ben kötü bir oyuncu olsam alsam M60'ı kursam yere mermi bitene kadar ateş etsem , karşımda iyi bir oyuncu olsa yinede baya bir uğraşır vurmak için. Bu da kötü oyuncular için bir ödül

Suppression denilen olay savaştaki taktiklerden biridir. Temel askerlik eğitimi alırken yani acemi birliğinde bile bunu ders olarak aldık.

Mükemmel olmasa da daha çok simulasyona dönük bir oyun olan bu seride böyle bir özelliğin olması gayet yerinde. kişiye katkısından çok karşı takım oyuncuların üzerinde yarattığı psikolojik baskıyı dikkate almak lazım. Zaten gerçek savaşlarda da düşman kuvvetlerinin üzerine sürekli sabit bir ateş açıp onların hedefi görerek karşılık vermesini önleyip kendi askerlerinin hedeflerini görerek indirmeleri amaçlanır ve önemli bir taktiktir. Yapımcı ekipte bilen bilmeyen diye ayrımı ortadan kaldırsın adamlar ucuz puanlar toplasın diye değil, savaşın unsurlarından biri olduğunu düşünüp oyuna eklemiştir.

Kusura bakmayın da metro haritasında ilk 3 sıra daima supportlarındır( genellikle ), assaultlar çok nadir ilk 3 e giriyor. Adam kuruyor çatal ayağı salla babam salla 200 mermiden illaki 2-3 kill alır, zaten ammo kutusunu da yanlarına attılarmı ohh deme keyiflerine. Biz gariban assaultlar da 2-3 kill almak için durmadan taruz edelim mermimizi bitirelim v.s oyun bitti skorboarda bakıyorsun adam bütün el olduğu yerden sallamakla 1 ci olmuş bense 5. Allahtan revamı ?

metro başlı başına bir saçmalık zaten

• quote:

quote:

quote:

@Sucuklu Menemen
    Peki düşüncelerimiz farklı fakat suppression olayında zaten kötü oyuncuların 1. olabilecek olması değil konu
    Ben kötü bir oyuncu olsam alsam M60'ı kursam yere mermi bitene kadar ateş etsem , karşımda iyi bir oyuncu olsa yinede baya bir uğraşır vurmak için. Bu da kötü oyuncular için bir ödül

Suppression denilen olay savaştaki taktiklerden biridir. Temel askerlik eğitimi alırken yani acemi birliğinde bile bunu ders olarak aldık.

Mükemmel olmasa da daha çok simulasyona dönük bir oyun olan bu seride böyle bir özelliğin olması gayet yerinde. kişiye katkısından çok karşı takım oyuncuların üzerinde yarattığı psikolojik baskıyı dikkate almak lazım. Zaten gerçek savaşlarda da düşman kuvvetlerinin üzerine sürekli sabit bir ateş açıp onların hedefi görerek karşılık vermesini önleyip kendi askerlerinin hedeflerini görerek indirmeleri amaçlanır ve önemli bir taktiktir. Yapımcı ekipte bilen bilmeyen diye ayrımı ortadan kaldırsın adamlar ucuz puanlar toplasın diye değil, savaşın unsurlarından biri olduğunu düşünüp oyuna eklemiştir.

Kusura bakmayın da metro haritasında ilk 3 sıra daima supportlarındır( genellikle ), assaultlar çok nadir ilk 3 e giriyor. Adam kuruyor çatal ayağı salla babam salla 200 mermiden illaki 2-3 kill alır, zaten ammo kutusunu da yanlarına attılarmı ohh deme keyiflerine. Biz gariban assaultlar da 2-3 kill almak için durmadan taruz edelim mermimizi bitirelim v.s oyun bitti skorboarda bakıyorsun adam bütün el olduğu yerden sallamakla 1 ci olmuş bense 5. Allahtan revamı ?

No explosive 64p serverda sana bir ara assault oynayışımı göstereyim ben o zaman.

http://battlelog.battlefield.com/bf3/battlereport/show/1/55525669/
    http://battlelog.battlefield.com/bf3/battlereport/show/1/57865729/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GREAT EMPEROR -- 25 Mart 2013; 19:46:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: JeanCold Killah

quote:

quote:

quote:

@Sucuklu Menemen

No explosive 64p serverda sana bir ara assault oynayışımı göstereyim ben o zaman.

http://battlelog.battlefield.com/bf3/battlereport/show/1/55525669/
    http://battlelog.battlefield.com/bf3/battlereport/show/1/57865729/

Benimde böyle bir raporum varda nereden bakıyordum bulamadım bir türlü...

• quote:

Neden herkes şu OYUNLA ilgili bir tartışma varken gerçek hayattan bir örnek veriyor ki.Sonuçta oyundayız biz.O zaman 3e basınca ağır yaralı asker 10sn de kendine gelsin.
    Normalde karşısındakini alamayacak support kuruyor bipodu suppression sayesinde mermi üstünlüğüyle alıyor assaultu.Hadi 30v200 yapıyorsunuz yetmiyor mu?

quote:

http://battlelog.battlefield.com/bf3/user/NİCK/ burdan bakılıyor dostum son 15 rapora eğer favorilere eklemediysen 16. ve sonrası silinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GREAT EMPEROR -- 25 Mart 2013; 19:58:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: y.ulus

Bf 4 beta erişimi için MOHW oyununu ön sipariş etmekten başka bir yol daha getirirler inşallah. BF4 premium direk çıkacak diyorlardı, onu ön sipariş verenlere beta access versinler. Veya bf3 premium üyelere versinler. Tek yolu medal of honor olmamalı. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.

Premiumlarda betaya katılabiliyor
  • Bf3 ve bc2 nin ilk 5-6 sayfasini okudum,ikisinde de bf4 teki bekleyisi,sabirsizligi,heyecani goremedim. Umarim beklentilerimiz bosa cikmaz. 27 martta gorusmek uzere..Chao!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bekliyoruz, alalım yerimizi.
  • quote:

Savaş sadece kabiliyetle kazanılmıyor bazen akılla kazanılıyor. Kamuflaj ve seçtiğin ekipmanlar araziye uyumlu olması gerekiyor. Hareket alanlarının sınırlı ve dar olduğu bir yerde nişancılığına değil duruma göre hareket edeceksin. Daha öncede belirttiğim gibi savaşta taktik ve düzen çok önemli bir parametredir. Savaşlar her zaman sayı ve kabiliyetle kazanılmıyor. Böyle olsa sayıca üstün durumda olanlar her savaşı kazanırdı. On binlerce sayıdaki düşmanı sadece bin kadar asker yerle bir edebiliyor, bu reva mı? akıl hepsinden üstün geliyor. Altı üstü bir oyun olsa da duruma göre yapılan seçimler kişiyi daha öne taşıyor.

Sadece hareket alanını dar olması değil. Set halinde yapılan yani aktif savaşın başladığı ilk anda saflara sağdan ve soldan sabit makineli yani MG-4 ile kesintisiz bir ateş açılıyor mesela. adamlar bunun için bir açı hesabı da yapıyorlar ne kadarlık bir alanı görüyoruz ona göre makineli sayısı değişiyor. Bu adamların belli bir süre görevi sadece hesap ettikleri o açıya sürekli bir mermi yağdırmak adam vurmak değil baskı altına almak. Körü körüne attıkları bu mermiler karşı tarafın süreç sonunda kaybetmesine neden oluyor. Belki daha kabiliyetli ve daha iyi silahlara sahip askerleri olduğu halde.

Neyse sizler eğlenmeye bakın mantık aramayın, bunlar savaşın sevmediğiniz gerçekleri...

Yalnız oyuna bu gerçeklik oldukça saçma bir biçimde yansıtıldı. Bir adet mermi bile baskı ateşine giriyor oyunda. Hafif makinalı bir tüfeğin 250'lik ya da 500'lük bir mayonu boşaltmasından oluşacak baskı ve stresi anlarım da tek merminin izahı yok.

Hafif makinalıların tek sevdiğim yanı zaten baskı ateşi. Diğer türlü beş para etmez. Oyundaki baskı ateşi de bu silah tipine özgü olabilirdi, olmalıydı da...

• BF3'e doyamadım daha durun yav

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgay007 -- 26 Mart 2013; 10:52:56 >
  • Soundtrack'i beğendim. Demo falan 2013'de çıksa bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NIYEGELDINLAN

Soundtrack'i beğendim. Demo falan 2013'de çıksa bari.

Demo değil de beta çıkacak sonbahar'da.
  • Gameplay yarin tsi ile kacta?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Soundtrack ı bir ben mi beğenmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yafoo

Soundtrack ı bir ben mi beğenmedim

Çoğu kişi beğenmiyor , muhteşem orkestra soundtrack larından nasıl bu techno , dubstep karışımı soundtracklara gittiler ...

• BF3 zamanı olan heyecan yok buralarda. Belki videodan sonra daha coşar. Ama benim hiç bakasım gelmiyor artık. Bir zamanlar Call of Duty'ide severdim. En son 4. oyunu bekledim sonrasında heyecanım gitti. Şimdi aynısı BF serisinde oluyor. 3'ü BF2 gibi olacak diye heyecanla bekledim ama büyük hayal kırıklığı yaşamıştım. Şimdi BF4'de BF3 - Part 2 olacak gibi duruyor. Yapımcı ne tarz yöne gitmek isterse hakları vardır ben birşey diyemem tabi. En azından bu kadar cimri olmasalardı, çok değerli Frostbite motorlarında mod desteği bulundursalardı keşke. PR ekibi uçururdu oyunu.
  • BF4 belli kişilere gösterildi şuan
    Gösterimi görmüş ;
    https://twitter.com/cnibz

Şuan dikkatimi çeken ;

quote:

See ya Frostbite 2! #BF4

Hoşçakal Frostbite 2 demiş

quote:

Yes, there will be no Frostbite 2 or Frostbite 2.5

Ve birisi Frostbite 2.5 ? dediğinde Frostbite 2 yada Frostbite 2.5 olmayacak demiş
    Frostbite 3 olabilir mi bu kadar kısa sürede ?

quote:

I hope you're ready for a GPU upgrade. #BF4

• Gözüm kapalı alırım bu oyununun Premium Edition'unu değeceğini biliyorum daha oyunu görmeden Şimdi de zaman geçmez
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.