Şimdi Ara

Battlefield 4 (2013) [ANA KONU] (1895. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40.467
Cevap
149
Favori
1.193.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18931894189518961897
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İçince hileci olmayan server bulabilirsem ona şükrediyorum artık. Lagmış, takılmaymış hepsini unutturdu sağolsun hileciler. Arkadaş adminin hile yaptığı server mi olur ya, bunu da gördük bf4 sayesinde.
  • Bu arada Cloud Storage'a bir şey oldu. SYNC yapmıyor.

Birçok server boşaldı anlamadım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyunda banada hile diye ağlıyorlar her iyi oynayana hile diye ağlamayı bırakın. araç ile 80 0 yaptım diye 10 kişi aynı anda ağlıyor.
  • BF4 te 65-70 ms ping ile 80-85 ms ping arasında dağlar varmıdır ? 2 internet seçeneğim var :

1- 8 mbit akksız = 120 tl ortalama 60-65 ping alıyor bf4 te. (speedtest ping hızı = 11-15 ms arası)

2- 20 mbit akksız= 80 tl ortalama 80-85 ping alıyor bf4 te. (speedtest ping hızı = 31-35 ms arası)

sizce hangisi tercih edilmeli. birini kullacam .

eğer 15 ms aşırı bi fark değilse 20mbit olanını seçecem . sizce napmam lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 25 Mayıs 2016; 14:25:34 >

• Takım çalışması herşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PehliOne- -- 25 Mayıs 2016; 15:12:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: türker_hoca

quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

quote:

Gtx 970 ile 1080p de ultra ayarlarda oynuyorum lakin görüntü ps4 e göre daha kötü görünüyor. Eksik birşey mi yapıyorum?

Ikiside aynı monitorde mi yoksa birisi tv de birisi bilgisayar monitorunde mi ? Test ettiniz

İkisi de 82 ekran 100 hz full hd tv de oynandı ama sanırım pc oynarken tv ye daha yakın durmam sorun olsa gerek.

Tv ayarlarında pc modu gibi bir şey var mı? Ben de pc'yi televizyona bağladım. Philips 82 ekran. Ayarlardan pc modu seçili olmadığında görüntü kötü gözüküyordu. Onu seçtim daha iyi görünmeye başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mss1905

quote:

quote:

quote:

Gtx 970 ile 1080p de ultra ayarlarda oynuyorum lakin görüntü ps4 e göre daha kötü görünüyor. Eksik birşey mi yapıyorum?

Ikiside aynı monitorde mi yoksa birisi tv de birisi bilgisayar monitorunde mi ? Test ettiniz

İkisi de 82 ekran 100 hz full hd tv de oynandı ama sanırım pc oynarken tv ye daha yakın durmam sorun olsa gerek.

Tv ayarlarında pc modu gibi bir şey var mı? Ben de pc'yi televizyona bağladım. Philips 82 ekran. Ayarlardan pc modu seçili olmadığında görüntü kötü gözüküyordu. Onu seçtim daha iyi görünmeye başladı.

Açık üstadım.

• THEKNIGHT kullanıcısına yanıt
    15 ms 0,015 saniye eder. Sen söyle aşırı bir fark var mı? Packet loss olmasın yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monaktus

15 ms 0,015 saniye eder. Sen söyle aşırı bir fark var mı? Packet loss olmasın yeter.

packet loss nerden ölçebilirim hocam ?
  • Cloud Storage sürekli hata verip duruyor, sizde'de böyle'mi ? Puanlarım falan boşa gitmemiştir inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PehliOne- -- 25 Mayıs 2016; 18:42:18 >
    Java yoksa javayı kurup internet explorer üzerinden testi yap. Chrome'da java çalışmadığı için packet loss yazmıyor.

http://www.pingtest.net/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Excaliburn

Cloud Storage sürekli hata verip duruyor, sizde'de böyle'mi ? Puanlarım falan boşa gitmemiştir inşallah.

Cloud Storage başka bir bilgisayara Origin yükleyip giriş yaptığınızda ve oyunu yüklediğinizde sanırım Single Player modunda kaldığınız yerden devam etmeye yarayan bir sistem.

Origin ayarlarından kapatabilirsiniz. Oyun tek PC'de oynanıyorsa gerek yok kapatın gitsin.

Multiplayer oyunlarını etkileyen bir durum değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    Sorunu çözebildim sonunda. Öcelikle diğer arkadaşlara yardım açısından sorunumun ne olduğunu tekrarlayayım. Sanki pingim yüksekmiş gibi attığım adımlar geri alınıyor, helikopterde ekran titriyordu vs. Çözüm olarak Directx i tekrar yükledim ama ilk önce

Başlat >çalıştır >regedit.exe deyip, kayıt defterini açtıktan sonra,

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectX dizinini sildim. Ardından oyunun dizininden __Installer > directx > redist > DXSETUP.exe üzerinden tekrar kurulum yaptım.

BF4 rubberbanding, BF4 lag fix, BF4 lag sorunu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mss1905

quote:

quote:

quote:

Açık üstadım.

Pixel plus hd diye bir menü varsa oradaki ayarlarla oyna dinamik netlik ayarınıu max yap.genel netlik ayarı vardır orayı oyna bakalım.Senin tv 4k mı? Belki 4k tv de oyunlarda çözünürlüğü 1080p yapıyorsan.Tv nin doğal çözünürlüğü olmadığından gözüne kötü geliyordur. Sistemin yeterliyse oyunlarda çözünürlüğü 2k yada 4k yap. Bunu için minimum 980ti ekran kartı gerekli.

Hocam eğer pingin 60'ın üstünde çıkıyorsa boşuna bf4 oynama. Netcode yüzünden oyuna herkesten 5 adım geride başlıyorsun. Netcode için limit 60 ping. Üstüne çıktın mı salak salak bir sürü problem, yok duvar arkasından vurulma, yok önce vurmana rağmen düşmanın senden önce sana hasar vermesi, filan oyunun tadı kalmıyor. Ben çok araştırdım bunun bir çözümü de yok. O yüzden 80-85 ping ile sadece öyle girip tadımlık oynayacaksan oyna. Skore bazında birşey bekleme.

Bu arada hile yok diyenler, kendi abartı skorlarını paylaşıp fanboyluk yapmasın. Bizde oyunu oynuyoruz ve oyunun hileci dolu olduğunu herkes biliyor. Boş boş konuşmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibartan

Hocam eğer pingin 60'ın üstünde çıkıyorsa boşuna bf4 oynama. Netcode yüzünden oyuna herkesten 5 adım geride başlıyorsun. Netcode için limit 60 ping. Üstüne çıktın mı salak salak bir sürü problem, yok duvar arkasından vurulma, yok önce vurmana rağmen düşmanın senden önce sana hasar vermesi, filan oyunun tadı kalmıyor. Ben çok araştırdım bunun bir çözümü de yok. O yüzden 80-85 ping ile sadece öyle girip tadımlık oynayacaksan oyna. Skore bazında birşey bekleme.

Bu arada hile yok diyenler, kendi abartı skorlarını paylaşıp fanboyluk yapmasın. Bizde oyunu oynuyoruz ve oyunun hileci dolu olduğunu herkes biliyor. Boş boş konuşmayın.

hocam ama 80 pingle ben 27-5 dilan bitiriyorum genelde. o nasıl oluo ?

• quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

quote:

Orijinalden alıntı: zibartan

hocam ama 80 pingle ben 27-5 dilan bitiriyorum genelde. o nasıl oluo ?

Arkadaşın abarttığı kadar bi durum yok
    Biz 75-120 pingle helikopter, tank sürüyorduk piyade oynuyorduk
    ping ama 130 un üstüne çıkmaya başladığı anda helikopter duvara çarpıyomuş gibi oluyordu
    Skorlarım genelde 60-100 / 10 civarıdır
    10 aydır oyuna girmiyordum yeni internet aldım 2 gün önce yeni internetim 63 ping veriyor yabancı serverlarda

• Youtube'da pek çok video var, onlardan neden 60 pingin sınır olduğunu görebilirsin. Sen belki ortalaması düşük softcore serverlarda oynuyorsundur filan ama olay değişmiyor. Ben şahsen sadece hardcore oynuyorum ve ne zaman server 60 üstü pinge çıksa ya da öyle bir servere girsem aynı sıkıntılar başlıyor. Benden demesi. Para senin karar senin istediğini seç.
  • Benim tv full hd. Trumotion açınca daha güzel oldu sanki. Dediğin netlik ayarlarına bakacağım . Sağolasın

• quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

quote:

Orijinalden alıntı: monaktus

packet loss nerden ölçebilirim hocam ?

çalıştır'a gel cmd yaz sonra bunu kopyala oraya yapıştır ping google.com -f -l 1472 sana ne kadar kayıp olduğunu söyler
  • 
Sayfa: önceki 18931894189518961897
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.