Şimdi Ara

Battlefield 3 Ekran Kartı Testleri [ANA KONU] YENİ SÜRÜCÜLER GELDİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.009
Cevap
1
Favori
43.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AIainPROST

1 ghz gtx 560 ti
    3.5 ghz x4 955

caspian borderde açık alanda 20 fps altına iniyor oyuna takılıyor 64 kişi online iken

açıkcası bu kartla oynayamadım

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Asus 560ti ile 1920x1080'de
    ve ayarlar high'da iken gayet akıcıydı. Denemek için ultraya aldığımda da herhangi bir takılmaya denk gelmedim, yine akıcıydı ancak oyun beni sarmadı arkadaşlar.

X58A-UD5 rev. 2 anakart ve İ7 950 işlemci kullanıyorum. FPS ölçümü yapmadım. Crysis 2'de (DX11+ultra) iken 30 FPS'nin altına indiğinde bariz fark ediliyordu ve takılmalar oluyordu ancak bu oyunda yukarıda yazdığım çözünürlükte ve Ultra ayarlarda oynadığım halde her iki haritada da gayet akıcıydı .

Ekleme: Ne işlemcide, ne de ekran kartında hız aşırtma yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 30 Eylül 2011; 9:31:32 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

quote:

1 ghz gtx 560 ti
    3.5 ghz x4 955

caspian borderde açık alanda 20 fps altına iniyor oyuna takılıyor 64 kişi online iken

işlemciden olsa gerek.

aynen dediğin gibi olsa gerek

metro mapinde cpu kullanımı çok az iken

casper mapinde cpu coşuyor fan deli gibi dönmeye başlıyor zaten

açık alanda 5 10 fps hareket dahi etmiyor

bir de MSI Afterburner, on-screen displayda 950 MB civarı video RAM gösteriyor bende, operation metro bölümünde. 1 GB GTX 560 Ti ancak yetiyor bu açıdan. ama ultrada gayet akıcıydı oyun. ama henüz caspian borderda oynama fırsatı bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: thepunisherWZ

Sistemim imzadaki gibi.Ekran kartı overclock ile 6870'den çok az daha fazla performans sunuyor normalde.
    Catalyst 11.10 sürümü yüklü.Ekran kartı sıcaklığı oyundayken ortalama 75 derecede seyrediyor.
    Bellek kullanımı görev yöneticisinde görünene göre %80lerde.

Şöyle bir sorun var : FPS düşük değil ancak sabit durduğunuz yerde bile bazen sert ve 4-5 saniyelik takılmalar girebiliyor.Nedenini bulamadım.Low ayarlarda da aynı Ultra ayarlarda da.

Hocam, o takılma büyük ihtimalle internet bağlantısındandır. bende de oluyor. bazen düzeliyor pingler bazen takılıyor, bir bakıyorum bir sonraki framede kendimi 5 metre ötede buluyorum. zaten adamlar duvarın arkasından filan öldürüyorlar. bir müddet sonra da fazla pingten serverdan atılıyorum. rezil internetten oynayamadık doğru düzgün.

• quote:

quote:

quote:

1 ghz gtx 560 ti
    3.5 ghz x4 955

işlemciden olsa gerek.

aynen dediğin gibi olsa gerek

metro mapinde cpu kullanımı çok az iken

casper mapinde cpu coşuyor fan deli gibi dönmeye başlıyor zaten

açık alanda 5 10 fps hareket dahi etmiyor

Bizde o map ile oynamayız boşver

Bu akşam bende indireyim bakalım 4.0ghz 955 bide 560ti verdik mi oc 40fps altına inerse oynamam zaten oyunu öyle oyun mu olur

• sağa sola dönerken flashing olan var mı?
  • bende acayip takılmalar oluyor bazen hd 5850 ile.genel olarak 30 fps civarı geziyor.açık yeşillik alanda 24 e takılıyor bazen yukarı çıkmıyo hiç
  • Driver'lardan bahseden oldumu bilmiyorum ama Nvidia WHQL driveri olan 280.26 ile oyun işkence çekiyor. Ara ara parlamalar olup, ani donmalar yasıyorsunuz ve oyun ara ara çöküyor. Beta Driver olan 285.38 ile parlamalar ve performansa gözle görülür bir artış oluyor. Zaten oyuna girerkende bu driveri indirmemiz gerektiğini söylüyor.

Ben dün 2 saat kadar oynama fırsatı buldum. GTX 460 (900mhz'de) ve x3 720(3.5ghz) aa ve af kapalı rahat oynadım diyebilirim. FPS 30'lara kadar iniyor ama ara ara..

Bir ara kendimi CoD oynuyor gibi hissetmedim desen yalan olur. Oynanıs yapısı olarak biraz ona benzemis gibi. Çok daha hareketli ve dinamik bir oynanış olmus. Çokta güzel olmuş.
  • quote:

sağa sola dönerken flashing olan var mı?

Oyunun başlaması için saniye sayarken yaptı ancak oyun başlatıktan sonra hiç yapmadı.
  • dürbün'den yansıyan ışık var bir de abi, ben ondan bahsetmiyorum, benim dediğim ekranın komple beyaz olup gelmesi. çok kısa sürüyor ve belirli yerlerde oluyor sanırım bug'dan.
  • quote:

dürbün'den yansıyan ışık var bir de abi, ben ondan bahsetmiyorum, benim dediğim ekranın komple beyaz olup gelmesi. çok kısa sürüyor ve belirli yerlerde oluyor sanırım bug'dan.

Aynı şeyden bahsediyoruz. Dediğim gibi ben de sadece oyuna başlamadan önce geriye doğru saniye sayarken yaptı, özellikle baktım, oyun içinde hiç yapmadı.
  • quote:

dürbün'den yansıyan ışık var bir de abi, ben ondan bahsetmiyorum, benim dediğim ekranın komple beyaz olup gelmesi. çok kısa sürüyor ve belirli yerlerde oluyor sanırım bug'dan.

Yukarda yazdım, bug değil driver ile tamamen düzeliyor.
  • amd'den henüz bu yönde bir çalışma gelmediği için mecbur parlıyoruz
  • @t3

Bende son çıkan 285.xx li beta sürücüsü yüklü olduğu halde yaptı. Onu yüklemeden açmayı denedim, uyarı verip açmamıştı bile.
  • quote:

sağa sola dönerken flashing olan var mı?

evet bende oluyor metro içindeyken. beta olmasından kaynaklı büyük ihtimal.
  • Bende 2-3saat oynadım. gtx 560 ti ve 2600k ile
    ortalama 45-50 fps civarı seyrediyor. oynanış filan gayet güzel.
  • athlon x3 440 3.6 hgz
    5770
    4gb ddr3
    500gb hdd
    24 monitör
    gigabyte 880gm-ud2h ana kart

bu sistemle ne yaprsam yapıyım 1920 1080 de akıcılık olmuyor mediumda bile 1650 ye aldığımda highda oyun akıyor
  • Bende de yapıyordu o parlama ama driver'dan sonra hiç görmedim nedense. Yada gördüm ama olayın heycanı ile farketmedim Zaten o metro biraz sorunlu, açık alanda daha fazla fps alıyorum ben ama en iyi aksiyonda metro bolumunde oluyor
  • @ridermak: kardeş kartın 5770 ve 1080p oyun oyanamay çalışırsan olmaz.

@ahmet-79: eğer 1080p ultra detayda oynadıysan değerler çok iyi. ben 1080p ultra da 30-40-50 fps kusur görüyorum afterburnerda fakat sisin içinde fps düşüyor. sendede bu durum varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3

Bende de yapıyordu o parlama ama driver'dan sonra hiç görmedim nedense. Yada gördüm ama olayın heycanı ile farketmedim Zaten o metro biraz sorunlu, açık alanda daha fazla fps alıyorum ben ama en iyi aksiyonda metro bolumunde oluyor

aynen metro da pusu atılıyor, açık alanda headshot'ı yiyip duruyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: t3

Bende de yapıyordu o parlama ama driver'dan sonra hiç görmedim nedense. Yada gördüm ama olayın heycanı ile farketmedim Zaten o metro biraz sorunlu, açık alanda daha fazla fps alıyorum ben ama en iyi aksiyonda metro bolumunde oluyor

aynen metro da pusu atılıyor, açık alanda headshot'ı yiyip duruyorum.

Çunkü bunun bir oyun olduğunu unutan insanlar oluyor. Adam spawn noktalaranı ezberlemiş, yatmış bir köseye daha sen doğmadan öldürüyor seni. Ama oyun ciddi anlamda çok keyifli olmuş. Counter ve CoD2'den sonra en çok zevk aldığım FPS multisiydi.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.