Şimdi Ara

Battlefield 1 ( Xbox ) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
3
Favori
15.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pinky_Demon

1. dünya savaşı temalı bir oyunda ne silah özelleştirmesi beklıyorsun kardeş

Kardeş cod waw oynamadın herhalde istediğimiz şey kendilerinin de söylediği oyunda ince detay yok mesela ben dedimki mp18 menzili artırıyım artırınca iç donanım değişmeli buna eksi olarak silahın tepmesi artmalı yani eğer böyle şeyler beklemeyen gider verdun oynar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

quote:

Orijinalden alıntı: Pinky_Demon

1. dünya savaşı temalı bir oyunda ne silah özelleştirmesi beklıyorsun kardeş

O da ayrı bir muamma. Bu oyundan bir modern zamanı ele alan Battlefield oyunuymuşcasına özelleştirme beklememek gerektiği daha betadan belliyken, hatta betayı geçtim oyunun 1. Dünya Savaşı'nı konu alacağı ilk duyurulduğu andan belliyken bu beklentiyle alıp bir de üstüne bu yüzden ön siparişten pişman olmak da ilginç.

---

Bu arada çok söylenmiş ama oyun görsel anlamda beni çok şaşırttı, betadan sonra apayrı bir şey olmuş açıkçası bu kadar beklemiyordum, Halo 5'teki gibi dinamik çözünürlük kullanarak hem detay seviyesi hem de görsel kalite anlamında çok iyi bir iş çıkarmışlar. Oyunu betada da çok sevmiştim zaten de her halükarda Xbox için alacak olsam da betadaki performans canımı sıkıyordu, şimdiyse en ufak bir soru işaretim kalmadı.

Ayrıca single da Battlefield serisinde hiç olmadığı kadar iyi işlenmiş gibi görünüyor, multiplayer anlamında ise ben de bu oyunun konsolda yıllarca gideceği düşüncesindeyim, alanında ikinci bir rakip yok. Ha şu olur, eski zamanı sevmeyen adam Battlefield 4'e devam eder, seven Battlefield 1'i de oynar, böylece iki oyun da oyuncu kitlesinden bir şey kaybetmemiş olur. DICE, Battlefield 4 sonrası 1. Dünya Savaşı'nı seçerek çok iyi bir karar aldı bana kalırsa, hem oyun dünyasında daha önce bu tarz bir biçimde ele alınmamış bir mevzu hem de bir modern savaş Battlefield'ı olmadığı için BF4'ün oyuncu kitlesini baltamamış olacak. BF4 sonrası olası bir BF5'te oyuna katılabilecek şeyler daha kısıtlıyken yepyeni bir BF1 denemesi çok daha iyi gelecek düşüncesindeyim.

Kardeşim betada customize ekranı vardı ve bu ekran pek çok youtuber (doom64 westie vs.) tarafından ciddi şekilde kapsamlı ve ince detay olacağı söylendi bu söylem bf1 ilk fragman twicth de gösterildikten sonrada söylendi gelgelelim bu ekranda sadece süngü tak süngü çıkar 2 kat yakınlaştır var bu durumda can sıkıcı ha ek sorun bu mu dersen değil tabi ki pek çok sorunda var fps düşmesi başta olmak üzere tankların aşırı güçlü olma sorunu bir türlü çözülmedi heavy tank hem çok hızlı hem çok güçlü tekrar diyorum max 8 ay

• Tankın güçlü olması gerekiyor zaten gerçek hayatta tank gördüğünde nasıl g.tüm g.tüm kaçıyorsan oyunda da kaç bir zahmet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ketchup. kullanıcısına yanıt
    Heavy tanka nasıl güçlü diyorsunuz anlamıyorum. Deneme sürecinde heavy tankla terör estirdim evet ama bir kişi çıkıp benimle uğraşmadı. Başka bi oyunda karşıma heavy tank çıktı ve iki anti tank bombası atıp üç tane roketi yapıştırdım arkasına bakmadan kaçıp gitti içindeki.

• quote:

Orijinalden alıntı: HajHaj

Heavy tanka nasıl güçlü diyorsunuz anlamıyorum. Deneme sürecinde heavy tankla terör estirdim evet ama bir kişi çıkıp benimle uğraşmadı. Başka bi oyunda karşıma heavy tank çıktı ve iki anti tank bombası atıp üç tane roketi yapıştırdım arkasına bakmadan kaçıp gitti içindeki.

o adam salakmis dostum kendinde diyosun 2 bomba 3 roket atana kadar adamin seni bes kere vurmasi lazim duvar arkasindan tank tek atmasi bf4 de gozukmeyen bise koca duvar yikilmiyor duvarla aram da bes metre var oluyorum sence normal mi tanklar asiri guclu oldugu alenen ortada burda zaten en buyuk dezavantaj piyadeler cok ciddi yavaslatilmisken tanklar o kadarda yavaslamadigi gercegi oyun pek cok alanda ciddi guncellemeler almazsa olmaz ama begendigim seylerde var mesela sabit turretlar tank turretlari eski bflere gore cok daha iyi vuruyor betaya gore atlar daha pasif sniper isabetliligi azaltilmis bunlar hep arti ama sunlari bekliyorum
    +piyade hizi betadan yavas simdiye gore hizli olmali
    +ozellestirmeler artmali
    +tank hizlari ve armorlari ayarlanmali
    +zeplin haric tren ve geminin etkinligi artirilmali

• Oyunu beğendim görüntüler gayet güzel. Türkçe olması ayrı bir güzellik katmış.
    Mesela multiplayer da beklerken 1. Dünya Savaşı ile ilgili kısa bilgiler geçiyor. Savaş yapacağınız yer hakkında veya kullandığınız bir tüfeğin hangi savaşta kullanıldığı gibi
    bu tür ince şeyler tat katmış oyuna. TÜrk askeri birliklerin Türkçe bağırması da güzel olmuş :)

Senaryo modu konusuyla oynayanı hemen içine alıyor. Gerek konunun işleyişi, gerek müzikler gerek görüntü gayet güzel.

Multiplayer ile ilgili olarak forumlara baktığımda bir fps konusudur gidiyor, nasıl anlıyorsunuz arkadaşlar bu fps düşmesini pek anlamıyorum. Oyunun grafikleri güzel ve tatmin edici. Bir fps düşüşü veya grafiklerde düşüklük göremedim, etkileyici. Oyun esnasında yağmur yağmaya başlaması gibi olaylar hoş olmuş.

Battlefield 1 ( Xbox )

Battlefield 1 ( Xbox )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tidus -- 17 Ekim 2016; 0:54:08 >

• tidus kullanıcısına yanıt
    daha önce 60,75,144 gibi fps değerlerinde pek oyun oynamamışsanız anlamanız nitekim zordur.

ama 32-64 kişilik oyun modlarında ciddi derecede fps sorunu var. ben rahatsız olduğumdan dolayı conquest girmiyorum domination yapıyorum bu ara.
  • 2000 den beri konsol kullanırım konsolda gördüğüm en iyi grafiklere sahip bir oyun efsane olmuş bence .Kullaklık sağlam olursa sesler müthiş atmosfer seni büyülüyor parasının son kuruşuna kadar hak eden bir oyun süper süper süper
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zuckuss

Tankın güçlü olması gerekiyor zaten gerçek hayatta tank gördüğünde nasıl g.tüm g.tüm kaçıyorsan oyunda da kaç bir zahmet.

ilk kez oynuyosun galiba kardes bf4 e tankin kritik noktasi arkasidir iki rokette devirirsin tabi koruma acmazsa yani koca abrams 2 rolete gidiyosa bu eski tanklarin 3 roket 2 anti tank bombasi ile olmesi problemdir gercekle kiyaslarsan herkes mauser alsin bi tane de bomba bakalim kaldi ki mark v olsun heavy olsun bu kadar hizli ve etkili tanklar degil tam tersi cephe onlerinde sabit duran araclardir tankcilar bu yuzden guvercin ile haberlesir ve iclerinde hic cikmazlardi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketchup. -- 17 Ekim 2016; 10:01:53 >
  • oyun efsane. ses sistemi olmasına rağmen özellikle kulaklıkla oynuyorum ki düşmanın ayak sesi, çıtırtısı falan duyulsun da kendimi kollıyım diye. grafikler çok çok iyi. bazen ot-çalılık yakınlaştığımda karelenme hissediyorum. bu tv'den mi kaynaklanıyor hdmi'den mi yoksa oyunla mı alakalı anlamadım. (samsung 55F8000'de oynuyorum)

single mode sanki ekstra daha keyifli, çok emek harcanmış gibi. single olsun multi olsun küçük bilgiler hem çok işe yarıyor, hem de bilmediğiniz birsürü şey öğreniyorsunuz.

Beni en çok keyiflendiren ve ortama sokan şey ise Almanların savaş filmlerinden çıkmışçasına kulaklarınızda çınlayan konuşmaları. adeta savaşı yaşıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkness_kaan -- 17 Ekim 2016; 11:04:46 >
  • EA Access'i olmayıp oyunu $60'dan alacaklar, Microsoft Store dijital Battlefield 1 alışverişlerine takip eden on iş günü içerisinde $10 hediye kartı veriyor. Oyun 50 dolara geliyor da diyebiliriz bir anlamda.

https://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Battlefield-1-for-Xbox-One/productID.5066139200
  • Arkadaşlar oyunu Amerika Best Buy dan bir arkadaş vasıtasıyla aldım. Gelecek oyunda türkçe olmayacak değil mi? Sonradan jeton düştü maalesef, eğer bir çözümü olmayacak ise geldiği zaman satışa koyacağım.

Battlefield 1 Early Enlister Deluxe Edition
    Büyük ihtimal Türkçedir böyle saçmalıklar ancak PS4 de olur hocam oyun gelince görürsünüz.

• Hocam teşekkürler cevap için. Chat ile EA nın sitesinden müşteri temsilcisiyle iletişime geçtim türkçe olmayacağını söyledi.

Bestbuy ve Amazon tarzı siteler Amerika ya ingilizce sürümü gönderiyorlarmış. Worldwide copy türkçe içerebilir dedi.

Getiren arkadaşa söyledim yapabilirse başka birine verecek yapamazda getirirse aldığım fiyattan satacağım duyurulur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tidus -- 17 Ekim 2016; 13:56:54 >
    Benim Us store dan indirdiğim oyun Türkçe bilgin olsun.

• O zaman müşteri hizmetleri de bilmiyor :)) En kötü açarım oyunu hocam türkçeyse kullanırım değilse satarım
    Aynı şekilde ben de onaylayabilirim. US bölgeden indirdim oyunu ve Türkçe. Sadece Xbox'ın dilini Türkçe yaptım farklı olarak.

Konsolun bölgesini TR yapınca TR altyazı gelir büyük ihtimalle. Bizim arkadaşlar oyunu Us aldı konsol bölgesi Us ama altyazı vardı.

• Oyunu alali 6 gun oldu. Ea access trial code gelmedi. gelse de bi 10 saat takilsak bari
  • logistics kullanıcısına yanıt
    Şuan Access uyesi isen deneyebilirsin eğer öyle bir kod gelecekse zaten oyun cıktıktan sonra gelir.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.