Şimdi Ara

Battlefield 1 Düşük Fps Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sorunu anlatmadan önce sistemimi yazayım aşağıya;

-Intel Pentium G4560 3.5 Ghz
    - Msi gtx1050 ti Gaming
    - Corsair 8gb single ram
    -H110m Pro Vd
    Sorunum ise şu şekilde; Bf1'de Benchmark testlerinden çok çok daha az fps alıyorum. 64 kişilik operasyonda fps 30-40 arasında geziniyor. Bu arada ayarları düşürmem bir şey fark etmiyor hatta daha az fps alıyorum. Cpu kullanımım %100 olmasına rağmen Gpu kullanımı 40-50'lere bile düşüyor. Bu sadece 64 kişilik arenada değil her modda geçerli. Denediğim çözümleri yazıyorum. (İşe yaramadılar.)

- Nvidia denetim masasından performans odaklı ayarlar yapma
    - Ekran kartını OC'lama
    -Görev yöneticisinden oyuna işlemci kullanım önceliği verme

Yardımlarınızı esirgemeyin, şimdiden teşekkürler.

• İşlemci darboğaz yapıyor multiplayer modunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya birader bu ne saçma bir laf gözünü seveyim. Yaptığını ben de biliyorum fakat Benchmark videolarında en az kullanım değeri ℅70 ekran kartının. Benimki ℅40'ları görüyor. Kullanmıyor yani kendini anlayamadığım bir şekilde işlemci daha fazlasını taşıyabilir. Ayarları arttırınca da düşüyor fps. Anlamadım ki ben ne yapacağımı, dün birkaç ayar değişimi yaptım low ayarlarda 70 fps alıyordum ortalama 64 kişilik operasyonda, ekran kartı℅80-90 arasında kullanıyordu kendini sonra yine anlattığıma döndü. İllaki bir çözümü olmalı bunun.

• Arkadaşlar konu güncel

• İslemcin bu oyun icin yetersiz. Herhangi bir müdahale ile cozemezsin. İşlemci değiştirmek sart.

Ayrica benchmark ile gercek zamanlı fizik motorlu online modu kiyaslayamazsin. Benchmark yüksek skor verir.

• Benimde Laptop

Gtx950m

İ5 4590 2.3 yanlış olabilir

12 gb ram

Var oyunu ilk aldığımda 2 hafta falan highda oynaniyordu multide yağ gibiydi fakat güncelleme geldi oyuna 3gb şimdi low bile ara sıra fps düşüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TheGreenAxe

Benimde Laptop

Gtx950m

İ5 4590 2.3 yanlış olabilir

12 gb ram

Var oyunu ilk aldığımda 2 hafta falan highda oynaniyordu multide yağ gibiydi fakat güncelleme geldi oyuna 3gb şimdi low bile ara sıra fps düşüyor

Umarım düzelir bakalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.