Şimdi Ara

Battlefield 1 (2016) [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.936
Cevap
154
Favori
711.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hop bakalım sene 2003 BF1942 benzeyecekmi bakalım
  • bence cephe savaşlarını güzel yansıtabilirlerse sonrasında senaryoyu güzel yaparlarsa iyi olur.
  • Cephe icinde toprak kazma, tunel kazma vs olursa ciddi heyecan olur bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Zuhahahaha süpermiş ya
  • Mesajım bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1. Dünya savaşı olacaksa illaki ucundan kıyısından bir yerlerde bizden de bahsetmek durumundalar.

Benim bildiğim tam 7 cephede savaştık.

Çanakkale'den bahsetmeyecekleri elbette aşikar, onun için heveslenmeyelim bence.

Saygılar.
  • Nitrado'nun facebook sayfasından paylaşımında Mart'ın 15'inde çıkıyor diye paylaşılmış bizde inandık kek gibi!
    :)
    Safsata olduğunu tahmin etmeliydik ne de olsa Nitrado söz konusu :)
  • Sabırsızlanıyoruz ! Gelsede Hemen Hile Diye Ağlatsak :D
  • Cpt.Price'ı transfer etsinler
  • Eğer gerçekten WW1 temalı kaliteli bir Battlefield oyunu yaparlarsa muhteşem olur. Artık yaşlanmış bilgisayarımla vedalaşıp PS'e geçmeyi düşünürken bu oyun iyi çıkarsa bana tekrar bilgisayar toplattıracak sanırım.

WW1'de silah çeşitliliği çok fazla olmasa da farklı dinamiklerle oyunu çekici hale getirilebilir. Mesela;

- Siper savaşı modu olsa ve kısıtlı mühimmatlar tükenebilse, cephedeki çatışma süngü savaşına dönebilse, dolayısıyla yakın dövüş mekanikleri ve silahları eklense harika olmaz mı?
    - Zırhlılar ve bataryalar o dönemde az sayıda ve çok değerliydi, oyunda da bunlar conquest hedefi olabilir.
    - Motosiklet yoksa da atlı birlikler olur Rush/ Taaruz modunda acayip keyifli olacağına eminim.
    - Uçak yok diyen arkadaşlar, o zaman uçaklar da vardı fakat gerek olmadığı için havadan havaya atış olayı yoktu tabii. Hatta bildiğim kadarıyla uçaklar askeri olarak ilk kez Osmanlı'ya karşı bombardıman için kullanılmıştı ve çok büyük zaiyat verip kaybetmiştik. Bunun doğal sonucu olarak tarihte ilk kez uçak düşüren de biziz diye biliyorum. Sanırım İlber Hoca'dan dinlemiştim bunu, yanlışım varsa kusura bakmayın.
    - Donanmalar zaten çok kötü seviyede değildi, yeterli çeşitlilikte oyuna eklenebilir.
    - Osmanlı taraflardan biri olduğu için Türkçe diyaloglar da ekleyebilirler, bizim için atmosfer harika olur.

Aslında aklıma birsürü farklı mekanikler geliyor ama benim kafamdaki oyunla klasik Battlefield oyunları arasında dağlar kadar fark var tabii. Muhtemelen WW1 yapsalar bile silah ve araç çeşitliliğini arttırmak için model uydururlar dediğiniz gibi. Yine de belli olmaz, Battlefield sürekli modern dönemleri konu alacak diye bir kaide yok. Ben olsam daha bile eski savaşları da konu alır, hiç değilse ara oyun olarak çıkartırım. Her tarafta lazerler, robotlar, jetlerle dolu sürüyle oyun var ama eski savaşları konu alan büyük stüdyoların yapımları -strateji türü hariç- yok denecek kadar az.

Sen istersen yaparsın DICE

• Resim mesim bise yayinlasalar bari :)

• Modern silahlar olmayınca tadı olmaz bence
  • Şimdi arkadaşlar 1. Dünya Savaşı cephelerde modern silahlara yeni yeni geçilen bir dönem, bundan dolayı çoğu savaşta "hand to hand combat" dedikleri yakın mesafe dövüşleri çokça yaşandı. Yani "WW1" yapacaklar ise o zaman bolca yakın dövüş dinamiği koymaları gerekli yani "WW1" her açıdan kotarılması çok zor bir hedef ancak bir de yapıp bunu tuttururlarsa o zaman oyun tarihine geçerler. Yukarıda ki arkadaşın yazdığı gibi cephe savaşları, siper savaşları vs. şimdiye kadar hiç deneyimlemediğimiz şeyler olduğundan vereceği haz çok daha fazla olacaktır. Şahsi kanaatim eğer geçmişe döneceklerse yine WWII yaparlar, az önce bahsettiğim zorluklardan dolayı.
  • Sızıntı olduğu söylenen bu resimler internette dolaşmakta.Resimler doğruysa WWI olayı yok onun yerine ABD,Pan-Asian (birleşik Asya koalisyonu) ve yine Rusya'nın Avrupa'ya yapacağı bir saldırı üstüne olacak hikaye.Tabii her zamanki gibi bir ton DLC. DLC'lerden biride BF 2142 tadında olacak sanırım.

Battlefield 1 (2016) [ANA KONU] Battlefield 1 (2016) [ANA KONU] Battlefield 1 (2016) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrim -- 28 Mart 2016; 15:55:08 >

• Teknolojiden bıkmışız, eskiye dönelim diye bekliyoruz adamlar gitmiş gelecek temalı oyun yapıyor. Umarım doğru değildir o görüntüler.
  • Gelecek teması olacağına ww2 olsa daha iyi olur

• o atmosferi yapsınlar yeter
  • Gelecek teması olmasında ne olursa olsun. Dünya savaşı uzun zamandır özlenen bir tema. Ben çok umutluyum. Battlefield 1942'yi ne oynamıştım küçükken. Şu motoru hatırlayan var mı? Köprülere bomba döşerdim tank geçerken güm

Bu mesaja eklenen görseller:

Battlefield 1 (2016) [ANA KONU]

• Sızıntı doğruysa yine aynı haritaları dlc diye kakalayacaklar demek ki.
  • Bir yandan ww1 bir yandan gelecek teması konuşuluyor.Keyifler kaçtı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.