Şimdi Ara

Battlefield 1 (2016) [ANA KONU] (994. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.936
Cevap
154
Favori
711.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 992993994995996
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu durum eğer monitörünüzün yenileme hızı ile oyun içindeki yenileme hızı birbirinden farklı ise oluşabilir çünkü masaüstü ile oyundaki yenileme hızları birbirinden farklı ise oyuna girdiğinizde oyun içinde seçili tazeleme hızı aktif olacağından monitörde yenileme hızı değişimi nedeniyle bahsettiğiniz gibi bir durum(anlık görüntü gidip gelmesi) oluşacaktır.Oyun içinden tazeleme hızını monitörünüzün tazeleme hızına eşitleyip tekrar deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Hocam bu durum eğer monitörünüzün yenileme hızı ile oyun içindeki yenileme hızı birbirinden farklı ise oluşabilir çünkü masaüstü ile oyundaki yenileme hızları birbirinden farklı ise oyuna girdiğinizde oyun içinde seçili tazeleme hızı aktif olacağından monitörde yenileme hızı değişimi nedeniyle bahsettiğiniz gibi bir durum(anlık görüntü gidip gelmesi) oluşacaktır.Oyun içinden tazeleme hızını monitörünüzün tazeleme hızına eşitleyip tekrar deneyebilirsiniz.

Anladım hocam oyunu 144hz ayarlayıp tekrar deneyeceğim sağolasın

• Normalde 45 FPS civarında oynuyorum. Bugün FPS artışı sağlamak için ayarları düşüğe çektim ve kısa süreliğine 60 a kitledim. Ama daha sonra fpsimde çok fazla düşmeler olmaya başladı. Oyunda mı bir sıkıntı var yoksa ben ayarları kurcalarken birşey mi yaptım ki ?
  • Meteormta kullanıcısına yanıt
    Normalde grafik ayarlarını düşüğe çektiğinizde saniyede işlenen kare sayısının yani fps değerlerinizin yükselmesi gerekir fakat muhtemelen işlemci limitine takılıyor olmasınız ki gpu kullanımında oluşan düşüşlere bağlı olarak fps değerlerinizde değişmeler oluşuyordur.Oyunun işlemci kullanımı bir hayli yüksek olduğundan dolayı ayarları düşüğe aldığınızda gpu kullanımında düşüşler oluşabilir buda bahsettiğiniz fps düşmelerine yada fps dalgalanmasına yol açar.Oyunda son güncelleme ile pc de performans düşüşü mevcut fakat oyunun işlemci kullanımı bir hayli yüksek bu yüzden çoğu oyuncu fps dalgalanmasına yol açan bu yüksek işlemci kullanımı için güncelleme bekliyor fakat en yakın güncelleme şubat ayında gelecek.

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    O zaman ben eski ayarlarıma döneyim :) Saolun bilgilendirme için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burc_oker

ben mikrofon kullanmadigim icin genelde chatten yazisiyorum oyun icinde ama buyrun gelin beklerim arkadaslar. gzuel eglenceli oluyor hep beraber daha da zevkli olur. saglam bir squad ile cok guzel isler cikiyor.

ekledim ikinizi
  • gizmo_x kullanıcısına yanıt
    tamamdir kabul ettim.
  • Dostlar önceden sormuştum ama kimseden cevap alamamıştım tekrar sorayım ; Şuan oyunu en ucuz hangi şekilde,ne gibi yöntemle alabilirim ? Eskiden battlefront çıktığında meksika vpn ile almıştım o olay hala devam ediyor mu ?
    Teşekkürler.
    windows 10 update yapınca ani fps düşüklüğü 10 saniyede bir anlık donma ve aşırı 1 lere kadar fps düşüşü arkadaşlar oyunda mı sorun var ?
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Evet önceden aldığım fps'den 10 fps daha düşük alıyorum. Hiç bir ayarı değiştirmedim. Ekran kartı en güncelinde. Oyunda update zaten daha gelmedi. Yani daha önceki ayarlar sürüceler neyse aynısı. Ama oyunda sanki kasma başladı. Windows güncellemesiyle mi alakalı.
  • Windows 10'da Steam overlay'i üzerinden nasıl oynanıyor? Steam'e ekledin mi bazen açıyor bazen açmıyor oyunu, windows 7'de direkt açıyordu.
  • xX.3B.Xx X kullanıcısına yanıt
    Oyun icinden dx12 aciksa kapatmayi dene oyle afterburner ac hocam.

Bende ikisi ayni anda calismiyordu
    Bahsettiğiniz sorunları çıktığı günden beri Windows 10 üzerinde oynadığım Battlefield 1 de yaşamadım :)Oyuna gelen son güncellemede bir miktar performans düşüşü mevcut ama Windows 10 güncellemelerinin oyuna herhangi bir etkisini gözlemlemediğimi söyleyebilirim :)
    Win 10 Bf1 için en stabil platformdur. Oyundayken arka planda ki işlemci kullanımını kontrol ediniz. İşlemciyi kullanan başka bir programın açık olduğu ihtimali yüksektir.
    Yalnız hocam win 10 format attıktan sonra hiçbir update kurulu olmadan oyunda en ufak takılma yaşamadım updatelerden mı ? Programlardan mıdir? Nedir ? Oyunda anlık FPS 90 lardan 1 FPS ye düşüyor dönüyor makina görev yöneticisinden bakıyorum işlemci ve Rami de fazla kullanmıyor vürüs tr yok sanki bir program la çakisiyor olabilir mı ?
  • m2DeX_Tr M kullanıcısına yanıt
    15 senedir Pc içindeyim övünmek gibi olmasın çözemedim sorun kalmadı su ufak tefek sorun sorunu zorlaştırıyor örneğin takilmanin neden kay aklandigini bulmanız zorlaşıyor deneme yanılma yoluyla ile çözebiliriz veya driver yazılım problemi var gibi şu tür sorunlar çıkması beni deli ediyor
  • Hocam ben win 10 kurduktan sonra hiçbir güncelleme olmadan oyunu sorunsuz en ufak takılma olmadan oynuyordum ne olduysa updateler driver kar guncellendikten sonra olmaya başladı ayriyeten sistemim gayet iyi oyunu rahatlıkla açabilecek güçte
  • İlk genişleme paketinde 20 silah geleceği bilgisi dolaşıyordu ama yanlış bilgi heralde o
    https://www.battlefield.com/tr-tr/games/battlefield-1/premium
    Burda yazdığına göre ve yanlış anlamadıysam o 20 silah 4 dlcnin toplam silah sayısı.
  • adamlar yapmış abi yok böyle birşey ama sistem gereksinimleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: thehawk

Oyun icinden dx12 aciksa kapatmayi dene oyle afterburner ac hocam.

Bende ikisi ayni anda calismiyordu

Tamamdır hocam. Dx11 ile Dx12 arasında fps farkı varmı peki?
  • 
Sayfa: önceki 992993994995996
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.