Şimdi Ara

Battlefield 1 (2016) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
28.623
Cevap
187
Favori
630.176
Tıklama
Giriş
    2263 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bundeskanzler

Tüfeklerdeki zırh delici merminin etkinliğinin arttırılması gerekli. Tankın içindeki silahçılara bu fişeklerle zarar verme olayı gelse iyi olur diye düşünüyorum.
    quote:

Tüfeklerdeki zırh delici merminin etkinliğinin arttırılması gerekli. Tankın içindeki silahçılara bu fişeklerle zarar verme olayı gelse iyi olur diye düşünüyorum.

Hocam bide gaz bombası ile tanktakiler zehirlensin diyeceksin sandım bir an korktum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    İşlemci:AMD FX X6 6300 Soket AM3 4.4ghz (O.C) 14MB Önbellek 95W 32nm İşlemci,Ekran kartı:MSİ GTX 1050 Tİ 4GT OC 4GB DX 12 , Anakart:GIGABYTE 970A-DS3P AMD 970/SB950 AM3 DDR3 2000MHz (O.C.),Ram:GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram,Kasa:XIGMATEK ASGARD 382 600W MidT ATX SİYAH,İşletim:Windows 10 ,Mause:Razer deathadder elite.Mausepad:Qck+
  • Yüzbaşı
    377 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Forumdakilere bıraksak tankları bisiklete çevirecekler. Bırakın da açık alan da az etkili olsun şu tanklar. Aynı tanklardan sizin takımınızda da oluyor alın kullanın çok güçlüyse sizde..

Bugün bir maça denk geldim gayet iyi tank kullanırım ama göz açtırmadılar. Sürekli assault squad'ı taciz etti deploy atıp atıp atg attılar. Tankı rahat bırakmazsanız çok işlevsel olmuyor. Şu oyun biraz da taktiksel bir oyun. O tank bir bölgeye tek başına rahat bir şekilde girip çıkamaz karşı takım çok kötü olmadığı sürece. Yanındaki piyadeler tankı, tank da piyadeleri koruyacak ki faydalı olsun.

Düşman spotlama olsun, manga lideri emir vermesi olsun bunlara dikkat etmeyen yığın var oyunda.
    quote:

Forumdakilere bıraksak tankları bisiklete çevirecekler. Bırakın da açık alan da az etkili olsun şu tanklar. Aynı tanklardan sizin takımınızda da oluyor alın kullanın çok güçlüyse sizde..

Bugün bir maça denk geldim gayet iyi tank kullanırım ama göz açtırmadılar. Sürekli assault squad'ı taciz etti deploy atıp atıp atg attılar. Tankı rahat bırakmazsanız çok işlevsel olmuyor. Şu oyun biraz da taktiksel bir oyun. O tank bir bölgeye tek başına rahat bir şekilde girip çıkamaz karşı takım çok kötü olmadığı sürece. Yanındaki piyadeler tankı, tank da piyadeleri koruyacak ki faydalı olsun.

Düşman spotlama olsun, manga lideri emir vermesi olsun bunlara dikkat etmeyen yığın var oyunda.

dediklerine harfiyen katılıyorum bende iyi tank kullanırım yürüyen kalehttps://en.wikipedia.org/wiki/A7Valdığım zaman en az 3 tane objektıt ele geçirim takım arkadaşlarımla ama denk geldinmide göz açtırmıyor bu iblis assaultlar
    |
    |

• Binbaşı
    1385 Mesaj
    quote:

quote:

Bu oyunun olayı bu. Biz 5 kişi arkadaşlarla dün oyundaydık. Amiens'te F'de ekip olarak bir tane tank çıkarmadık çıldırdı millet.
    |
    |

İnsan kalbinde ne taşıyorsa, dünyaya bakınca onu görür. / Goethe

• Yüzbaşı
    525 Mesaj
    ben güncelleme gelen kadar ara verdim, sıkıldım biraz oyundan. biraz cs den devam:)
    |
    |

|
    |
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Yüzbaşı
    525 Mesaj

yanlış hatırlamıyorsam tanktan merminin sekme durumu vardı, şimdi adı ne hatırlamıyorum o olayın. hatta fury filmini izlediyseniz orada da gerçekleşiyor bu dediğim:) bir araştırın isterseniz.
    |
    |
    Wadjet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Çanakkale geçilmez bölümünü izledim sonda çıkan yazılar efsaneydi.
    Pandanın dediği gibi savaşta kazanan yoktur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

gewehr 98 benim betadan beri favorim, 1903 ondan biraz daha yavas ama o da iyi. Yine de russian 1895 biraz daha hizli ozellikle yakin menzilde oynadigim icin biraz hizli hareket etmesi gerekiyor gewehr ve 1903 biraz yavas kaliyor benim icin. martini zaten kendi alaninda tek :)
    |
    |
    lupin_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Silverhand

Hikaye modu neden kısa, keşke biraz daha detaya inselerdi. Dün PintiPanda tv'de
    quote:

Orijinalden alıntı: Straight Edge

Hikaye modu neden kısa, keşke biraz daha detaya inselerdi. Dün PintiPanda tv'de

inerler türklerin gözünden de bi dlc gelir çünkü tepki aldılar türklerden

• Yarbay
    3802 Mesaj

Oyundan gercekten anlamayan bir suru var gerci bu suc degil ilk defa oynayabilirler ondan olabilir ama bir suru dagda tasta pusup dusman vurmaya calisan mi dersin, emir veremeyen squad leader mi dersin, bayrak almadan oyun kazanilacagini dusunen koca bir takim mi dersin, spot yapmayi bilmeyenler mi dersin tek tek sayayim bitmez.

Bu arada arkadaslar aklima gelen ufak tefek tuyolar oldukca paylasyim;

* Oncelikle cok onemlilerden biri bence su; biliyorsunuz sentinery, flamethrower kullananlarin zirhlari cok guclu normal asker hasari almiyorlar. Bunlara yaklastiginizda yakin mesafede sizi gormeden bayonet charge yapin F tusu ile direkt ustune kosun o sizi oldurmeden siz bicagi saplayip oldurursunuz. Ben hepsini ayni sekilde kesiyorum, arkalarindan denk gelirseniz zaten saplarsiniz da onden oldugu zaman direkt kosarak F tusuna basip bayonet ile saplayin bicagi namussuzlara :)

* tank kullanan arkadaslar benim favorim heavy tank, tamir tusu sadece X degil tamir olurken hasar alirsaniz tamiriniz yarida kalir. 3 tusuna basarsaniz herhangi bir bekleme yapmadan yaklasik %30 civarinda acil durumlar icin tamir yapar ve tekrar kullanim icin belli bir sure bekler. Ani durumlarda 3 tusuna basip en azindan %30 civari tankin saglik oranini arttirabilirsiniz direkt meydanlara cikmayin tank ile taktiksel yaklasin sonucta agir bir tank cok yavas manevra kabiliyeti var.

* at kullananlar biliyordur at ve piyadesi hasar aldiginda yada mermisi bittiginde 3 tusu mermi, 4 tusu saglik atar yere. Atla kosarken yere atmayin alamazsiniz, guvenli bir yere gidip sabit durun 3 ve 4 tusuna basin mermi ve saglik icin yere kitleri atiyor. Ayrica normal piyadesiniz mesela merminiz bitti? at gorurseniz cikin ustune 3 tusuna basin mermi atsin sonra attan inip cephaneyi doldurun.

* squad lider emir verme olayini hala bilmeyenler var. Normalde X tusuna basip give order yapilabilir veya, mouse ile bir bayraga bakip (ornek A bayragi) Q tusuna basarsaniz ayni islevi yapar yani direkt o bayraga saldir emiri verir bunu yapmamizin amaci o squad icindeki oyuncular o bayraga gidip alirsa eksta puan alirsin.

aklima gelirse daah yazarim selamlar
    |
    |

• Yarbay
    3802 Mesaj

hocam turklerin onlarin pazar payindaki rakami o kadar dusuk ki suan herkes oyunu silse yada bi daha almasa adamlarda ekonomik bir degisiklik bile meydana gelmez. o yuzden cok umutlu olmayin.
    |
    |
    lupin_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Single dlc'den ziyade multide süveyşten hariç yeni bir operasyon cephesi olsaydı güzel olurdu Gelibolu falan. Ama daha fazla tepki verir millet o yüzden yapmazlar herhalde .
    |
    |
    burc_oker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    377 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: burc_oker

hocam turklerin onlarin pazar payindaki rakami o kadar dusuk ki suan herkes oyunu silse yada bi daha almasa adamlarda ekonomik bir degisiklik bile meydana gelmez. o yuzden cok umutlu olmayin.
    quote:

Orijinalden alıntı: burc_oker

türkler birçok oyunda pazar payının en kısımlarından birini kapsıyor anca gün geçtikçe türklerin oyunların türkçeleşmesi bu payı arttırır
    |
    |

İlk kez Battlefield oynayanlar bir tutorial falan izlese, ya da Youtube'da ki MP Gameplay'ler den izleseler problem olmayacak aslında. 1-2 ufak mantığı kavrasa herkes çok daha çekişmeli, eğlenceli maçlar olacak ve herkes keyif alacak oyundan. Ben de bir kaç ufak bilgi yazayım;

*Elit sınıfları(Flamethrower, Tank Hunter v.b.) öldürdüğünüzde ekstra puan alırsınız. Yanlış hatırlamıyorsam 250 idi.
    *Assault sınıfındaki ATG, Heavy Tank'a 21 hasar veriyor. Heavy tank dışarıdan diğer tanklardan da, bombalardan da belirli bölgeler dışında 21 hasar alıyor.
    *Scout sınıfındaki K Bullets, Tanklara yaklaşık 5 civarı hasar vermekte.
    *Squad lideri iseniz bayrağa bakarak Q tuşuna basarsanız emir verirsiniz, ve o bayrağı alırsanız ekstra puan alırsınız. Düşman gördüğünüzde Q tuşuna basarak spotlamanız hem düşmanı takip etmenizi sağlar, hem de takımınıza gösterir düşmanı. Düşmanı spotlayıp takımınız öldürürse de 20 XP alırsınız.
    *Squad da bulunan kişilere deploy atmanız veya onların size deploy atması ekstra puan verir.
    *Önemli olan scout alıp tepelerde yatıp K/D kasmak değildir bayrakları almak hem daha çok puan verir, hem de takımınız için daha iyidir.
    *Support veya Medic oynuyorsanız fırsat buldukça etrafa sağlık veya mühimmat çantaları atın. Hem arkadaşlarınız bulup zor durumda kalmaz, hem de puan kazanırsınız.
    *Kritik noktalara mayın döşerseniz tankları dokunmadan tekte patlatabilirsiniz. (Monte Grappa tünel gibi)
    *Light tank kullanıyorsunuz ve Heavy tank sizi sıkıştırdı ne mi yapmalısınız? Çok basit. Etrafında genellikle arkasında dolanarak siz ona sürekli vurun. O sizin gibi hızlı değil ve açısı çok daha dar size göre. Sizi yakalayıp vurması zor ve tamamen sıkışmış oluyor. Patlatamasanız bile sizi patlatamamasını sağlayabilirsiniz.
    *Düşman eğer bir aracı veya atı bırakıp kaçtıysa yok edin. Bunlardan da ekstra puan alırsınız.
    *Sadece bir oyun olduğunu unutmayın, en yüksek skor için değil takımınızın kazanması için oynayın. Benim kazanma yüzdem %78 mesela.
    *Behemoth (Zeplin) sürücüsü dışındakileri öldürebilirsiniz. Bulundukları yerleri tutturmanız yeterli. Behemoth patladıktan sonra yere düşerken dikkat edin çok öldürücü olabiliyor.

Aklıma gelenler bunlar.
    |
    |

• Yarbay
    2662 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Böyle olursa o tankın bir anlamı kalmaz ve kullanışsız bir hale gelir yalnız.
    quote:

Direkt tek atsın demiyorum ki. Öbür türlü zırh delicinin bir anlamı kalmıyor tanka 5 dmg vermek dışında.

3802 Mesaj

ben rastgele bir server a girince genelde hep devam ediyorum ayni yerden. kazanma yuzdesi %48 benim nerde bos beles adam var benim takima denk geliyor. 10 roundda en az 3 kere 4 kere mvp oluyorum digerlerinde genelde ilk 10, hatta ilk 10 bile cok ilk 5teyim ama denk geldi mi kaybediyorum round lari :)
    |
    |

Boşsa karşısı takımı değiştir kanser sebebiyse. Yoksa ben elimden geleni yapıyorum. Ben de genelde mvp oluyorum. Günümdeysem eğer çok maçı tek başıma heavy ile alıyorum zaten. Günümde değilsem assault alıp göğüs göğüse :)

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3802 Mesaj

benim tank rank 6 oldu galiba cok tank oynama heveslisi degilim aslinda genelde aggresive recon yada assault oynuyorum ama tanki da sevdim. Sadece heavy tank assault olani oynuyorum guzel oluyor gercekten, cogu kisi yok tank cok guclu soyle boyle diyorda sanki bf4 te farkliydi. adam scout heli yi alip sinek gibi ortada dolasiyor 120-1 kd yapiyor, tank lav alan desen ayni bu her oyunda var yeni birsey degil ki.
    |
    |
    quote:

quote:

Direkt tek atsın demiyorum ki. Öbür türlü zırh delicinin bir anlamı kalmıyor tanka 5 dmg vermek dışında.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

O 5-6 hasar insanı çok kıl ediyor ama eminim yaşamışsındır. Son vuruşa denk gelirse ya da tamir ederken falan çok irrite ediyor yani.
    |
    |

İnsan kalbinde ne taşıyorsa, dünyaya bakınca onu görür. / Goethe

• Yüzbaşı
    437 Mesaj
    Arkadaşlar bu envartendeki silahları nasıl kullanıyorduk ?
SEO
kolayoto.com
haberler
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.