Şimdi Ara

Battlefield 1 (2016) [ANA KONU] (1376. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.936
Cevap
154
Favori
711.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13741375137613771378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • i5 6600k - Asus Strix Gtx 1060 - 16 Gb Ram sistem mevcut. Oyunda full ayarlarda 100 fps alıyorum sorun yok. Ancak anlamadığım bir takılma-kasılma durumu var. Genel bir sorun mu acaba. Sistemimin yeterli olduğunu düşünüyorum niçin akıcı oynayamıyorum anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar :(
  • oyundaki en iyi silah hangisidir diye gezmiştim bende burda.bu herkes için farklı olabilir.ama yeni başlayanların denemesi için bayadır oynamış biri olarak buraya tavsiye atıyim.
    Taauruz:Automatico Siper Taauruzda amaç zaten yakın oynamak ve bundan daha iyi yok.
    Sıhhiye:Selbstlader M1916 Nişancı(oyunun en iyi silahı) bence.Her mesafede çok etkili.
    Destek:Burdaki silahlar çoğu birbirine benzer.MG 15 Bastırma en etkilileri.Bar tipi olanlarda oynayabilen için deneyebilirsiniz.
    Gözcü:Gewehr 98 K.Nişancı x10.Parlamayı önemsemeyin.zaten düşman sizi görünce haritadasınız.çok iyi zoomlar ve tam anlamıyla oturtur.Bu tip bir silahla oynayamayanlar Gewehr 95 Karabina yıda deneyebilirsiniz.
    Tabanca:Kırmızı Baron P08
    Vasıta ise bence hafif tank en iyisi.Hızlı manevra yapar.Genelde çok karışık bir yer değilse rahat kaçarsınız.2 tip silahıda gayet kullanışlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamermn -- 6 Nisan 2018; 0:58:44 >
  • goldenmouse kullanıcısına yanıt
    i5 yüzünden. oyun işlemci gücünden ziyade çoklu çekirdek kullanımına uygun olarak yazılmış. 60 hz serverlar yerine daha düşük hz serverlar olsa belki bir nebze daha iyi olabilirdi. Artık işlemci alırken en düşük 8 thread olanlar tercih edilmeli çünkü oyunlar artık buna kesinlikle geçiş yapacaktır. Özellikle yeni konsollarla beraber.
    İşlemciye en çok yüklenen grafik ayarı efekt ayarları. Efekt ayarlarını 1-2 tık düşür. Bir de fps'yi 60'a sabitle. Grafik ayalarında var. Daha akıcı olur.
    sayfalar önce benim yazmış olduğum kombinasyon baya farkediyor cpu kullanımı için, onu deneyebilrisin.

---

buna ek olarak yeni birşey öğrendim birkaç gün önce, özellikle w10 1607'den sonrası için, aşırı bir standby memory kullanımı var, hatta bf1 oynarken çoğu kullanıcı fark etmiş, free memory 0 oluyor ve o sıra takılmalar yüksek cpu kullanımı başlıyor. çözümü var, standby memory'i flush'lamak. microsoft'un yazdığı RAMMAP ile oluyor ya da en basiti, otomatik 5dk bir yapmak, aşağıdaki linkte var.

quote:

Download EmptyStandbyList and put it somewhere where you won't move ithttps://wj32.org/wp/software/empty-standby-list/

Right click > Properties and select Run as Admin under compatibility.

Open Task Scheduler > Create Task on the far right

General Tab (give it a name). Under security options > Change user or group > Advanced > Find Now > go down and choose SYSTEM (important to make it run silently in the background). Tick 'Run with highest privileges' and 'Hidden' at the bottom. Pictures herehttps://stackoverflow.com/questions/6568736/how-do-i-set-a-windows-scheduled-task-to-run-in-the-background

Triggers tab > New > On a schedule > One Time. Tick repeat task every 5 minutes (possibly excessive but it causes no issues). Also choose 'for the duration of: indefinitely'

Actions tab > Start A program > Point to the EmptyStandbyList.exe file.

Done! Standby memory is automatically cleared every 5mins.

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/7a0763/standby_memory_issue_causing_stutters_on_creators/

16GB ram'ı olanlar dahi bu soruna sahipmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: goldenmouse

i5 6600k - Asus Strix Gtx 1060 - 16 Gb Ram sistem mevcut. Oyunda full ayarlarda 100 fps alıyorum sorun yok. Ancak anlamadığım bir takılma-kasılma durumu var. Genel bir sorun mu acaba. Sistemimin yeterli olduğunu düşünüyorum niçin akıcı oynayamıyorum anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar :(
    açılın bu sorunu en iyi bilen benim. tek sorun i5 6600k'nın o oyuna yetmediği yetiyor aslında ama şöyle oluyor işlemci %100 - %95 altına düşmüyor çünkü eski bir 6600k kullanıcısıyım bu %100'e geldiğinde ise oyunda fps droplar takılmalar yaşıyorsun. 4 çekirdek bu oyuna yetmiyor yani. 6700k alıp kurtulmak en iyisi. Arkadaşın 970m ve 6700q laptop'u ile gayet güzel oynarken yanında gtx 970 ve 6600k masaüstüyle ben çıldırıyordum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: one1r

Merhaba ryzen 5 1600 kullanan ve battlefield 1 oynayan arkadaşlara bir sorum olacak.

Ben bu oyunu şu aralar 4ghz ve sıvı soğutma ile oynuyorum sıcaklık 53-66 arası gidip geliyor.

Geçen sene yıl boyu 53-56 derecelerde oynardım sıcaklık yavaş yavaş istikrarlı artardı. Son 6-7 aydır sıcaklık hiç sabit değil 53-61-55-65 dolanıp duruyor.

Oynadığım diğer oyunlarda böyle bir problem yok.Prime testte 66 dereceyi geçmiyor.

Diğer ryzen kullanıcıları dahil yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.
    Ryzen 1600 ü 3.9ghz de kullanıyorum daha BF1 de 48-50 dereceyi geçtiğini bir kere görmedim üstelik sıvı soğutmada yok çok eski bir kule tipi soğutucu var. 4ghz için kaç voltaj veriyorsunuz bilmiyorum ama 1.4v üzeriyse sıkıntı büyük ben 1.275v da 3.9ghz stabil kullanıyorum 4ghz için 1.4v civarı istiyor bende altı üstü 100mhz için 1.275v dan 1.400v a çıkmak pek akıl işi gelmiyor bana.

• 4ghz için 1.36v kullanıyorum hocam 9saat blend test sonucu stabil. Sıcaklık dediğim gibi stres testte max 65-66 gayet iyi.
    Windows 10 creators update mi buna sevep bilemiyorum bir türlü çözüm bulamadım.

İşletim sisteminiz ve versiyonu nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi one1r -- 7 Nisan 2018; 2:20:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

4ghz için 1.36v kullanıyorum hocam 9saat blend test sonucu stabil. Sıcaklık dediğim gibi stres testte max 65-66 gayet iyi.
    Windows 10 creators update mi buna sevep bilemiyorum bir türlü çözüm bulamadım.

İşletim sisteminiz ve versiyonu nedir?
    4ghz için 1.36v düşük ama daha o volt da 4ghz kullanan hiç görmedim. 15-20dk prime 95 de test edin bence daha sağlıklı olur. Kullandığım işletim sistemi de windows 10 pro, sürüm 1709
  • hiç şüphe yok, önceden dediğim gibi i7 şart zaten artık. ama yine dediğim gibi iyi OC edilmiş i5 işlemcilerde hala oynatıyor 60FPS sınırında eğer gerekli ortam sağlanırsa.

---
    bu arada yukarıda paylaştığım standby memory çözümünü yapmadan, oyun oynarken standby memory'i kontrol edin eğer dediğim olay oluyorsa (free mem. 0'ken cpu 100% kalıyorsa) yapın, mesela bende olmuyor o sorun ve o yüzden yapmadım.
    ---

@goldenmouse: 60FPS üstüne çıkmak i5 işlemci için hayal bu oyunun multiplayer'ında, biraz gerçekçi olmak lazım. kombinasyonu koyuyorum tekrar aşağıya.

quote:

(GameBar/DVR/Mode kapatılmış).

1) user.cfg içinde
    RenderDevice.RenderAheadLimit 2
    RenderDevice.TripleBufferingEnable 0
    GameTime.MaxVariableFPS 60

2) oyun .exe'sinde compatibility tab, "Disable full-screen optimizations" exclusive full-screen için tick'li olacak.

3) Nvidia control panel'de, pre-render frames "3D application default" ve max performance olacak.

4) Windows power settings'de, max performance olacak.

5) RTSS FPS limiter "0" yani kapanmış olacak.

6) oyun içinden
    DX12 and memory restr. kapatılmış.
    Fullscreen açık.
    VSYNC açık.
    FPS limiter, refresh rate'te.

oyun içi ayarlarımda hiçbir ayar kısık değil, hepsi Ultra, TAA ve 1080p.
    hatta input lag en aza iniyor bu ayarlarla, öylede bir faydası var. 60 FPS stabil ve CPU kullanımı normal 60%-85%, bazen 95% oluyor biraz FPS düşebiliyor 58 FPS gibi (64-player map).

391.35 WHQL yüklü bu arada ve W10 1709 güncel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 7 Nisan 2018; 2:35:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakso

4ghz için 1.36v düşük ama daha o volt da 4ghz kullanan hiç görmedim. 15-20dk prime 95 de test edin bence daha sağlıklı olur. Kullandığım işletim sistemi de windows 10 pro, sürüm 1709

Hocam blend test dediğim prime95 blend test.
    15-20dk değil 9 saat yaptım başka bir konuda yazmıştım screenshotı mevcut. 3.8ghz için de 1.24 kullanıyorum altını denemedim.

İşletim sistemlerimiz ve versiyon aynı. Windowsu yeniden kurmayı deneyebilirim.

• quote:

quote:

Hocam blend test dediğim prime95 blend test.
    15-20dk değil 9 saat yaptım başka bir konuda yazmıştım screenshotı mevcut. 3.8ghz için de 1.24 kullanıyorum altını denemedim.

İşletim sistemlerimiz ve versiyon aynı. Windowsu yeniden kurmayı deneyebilirim.

Alıntıları Göster
    Termal macun kurumus olmasin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

hiç şüphe yok, önceden dediğim gibi i7 şart zaten artık. ama yine dediğim gibi iyi OC edilmiş i5 işlemcilerde hala oynatıyor 60FPS sınırında eğer gerekli ortam sağlanırsa.

---
    bu arada yukarıda paylaştığım standby memory çözümünü yapmadan, oyun oynarken standby memory'i kontrol edin eğer dediğim olay oluyorsa (free mem. 0'ken cpu 100% kalıyorsa) yapın, mesela bende olmuyor o sorun ve o yüzden yapmadım.
    ---

@goldenmouse: 60FPS üstüne çıkmak i5 işlemci için hayal bu oyunun multiplayer'ında, biraz gerçekçi olmak lazım. kombinasyonu koyuyorum tekrar aşağıya.

quote:

1) user.cfg içinde

2) oyun .exe'sinde compatibility tab, "Disable full-screen optimizations" exclusive full-screen için tick'li olacak.

3) Nvidia control panel'de, pre-render frames "3D application default" ve max performance olacak.

6) oyun içinden
    Fullscreen açık.
    VSYNC açık.

hatta input lag en aza iniyor bu ayarlarla, öylede bir faydası var. 60 FPS stabil ve CPU kullanımı normal 60%-85%, bazen 95% oluyor biraz FPS düşebiliyor 58 FPS gibi (64-player map).

Direk i5 demissin de bilmeyen insanlarin kafasi karismasin

8.nesilden once ki 4/4 yani sanal cekirdegi olmayan islemcileri %100 somuruyor. I5 8400, 8600k gibi 6/6 islemcilerde sorun yok. Aslina bakarsak i7 dedigimiz islemci de 4 cekirdek tek farki sanal cekirdekler ile 4/8 calismasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05BCBF09E

İşlemciye en çok yüklenen grafik ayarı efekt ayarları. Efekt ayarlarını 1-2 tık düşür. Bir de fps'yi 60'a sabitle. Grafik ayalarında var. Daha akıcı olur.
    Monitör 144 hz olduğu için 60 sabitlemek yırtılmalara sebeb oluyor. Sizin ve diğer tüm arkadaşların yorumlarına bakarsak işlemci yükseltmek gerekicek sanırım
  • quote:

Hocam sorunu nihayet çözdüm.sorun işletm sistemi kaynaklıymış.
    Windows 1607 anniversary versiyon kurulumu yaptım dertlerden kurtuldum.
    Bf1 4ghz sıvı soğutma ile max 50derece görüyorum şuan.

• quote:

quote:

Hocam sorunu nihayet çözdüm.sorun işletm sistemi kaynaklıymış.
    Windows 1607 anniversary versiyon kurulumu yaptım dertlerden kurtuldum.
    Bf1 4ghz sıvı soğutma ile max 50derece görüyorum şuan.

Alıntıları Göster
    İlginç gerçekten windows sürümü ile sıcaklığın yükselmesi özellikle tek bir oyunda pek görüldük şeyler değil ama sorununuz çözüldüyse ne mutlu.

• quote:

hiç şüphe yok, önceden dediğim gibi i7 şart zaten artık. ama yine dediğim gibi iyi OC edilmiş i5 işlemcilerde hala oynatıyor 60FPS sınırında eğer gerekli ortam sağlanırsa.

---
    ---

quote:

1) user.cfg içinde

6) oyun içinden
    Fullscreen açık.
    VSYNC açık.

6600k, 16 gb ram, 1080ti ile ultra 2k ayarlarda 110 fps civarı alıyordum ben ama çok sık 45, 50 fpslere düşüyordu. Yani %100 kullanım yüzünden aniden fps yerlere çakılıyordu.

• i5 dediğim yerde, iyi OC edilmiş 4 thread cpu sınırda bu oyun için (60fps sabit). i7 derken ise, 8 thread çok ideal, hatta OC'suz bile 60FPS sınırını aşıyorsun.

@goldenmouse: attığım kombinasyonda VSYNC ayarını açın dedim zaten, bu halde kırılma yaşamazsın ama 144Hz'te olacağından bunu fps limiter ile 60FPS'ye sabitlemek biraz olsun akıcılık anlamında gözlerine garip gelebilir. o hissiyatı bilemiyorum çünkü 60Hz üstü monitor'üm olmadı. tavsiyem nvidia panelden resolution'u 60Hz olarak seçmen olacak.

hedefin 144Hz'te 144FPS ise işlemciden önce ekran kartını değiştirmen lazım. (GTX1060 vardı sende yanlış görmediysem)

edit: @italyanaygiri: OC yapman lazım, en az 4.2GHz. hatta ram'larda en az DDR3-2133 veya DDR4-3000 olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 7 Nisan 2018; 20:13:37 >
  • Yukarıda Prime95 ve CPU sıcaklık yorumları gördüm, 26.6'dan başka versiyon kullanmayın. Bunun üstü versiyonlar bug'lı ve realistik sonuç vermiyor, işlemciler gereğinden fazla ısınıyor ve teste göre spesifik değil bu anormallik, (hani bazı testler cpu'nun devrelerini farklı yerlerde daha çok kullanıyor ve 100% kullanım ile 100% kullanım aynı olmuyor).

https://www.reddit.com/r/intel/comments/78xi6t/psa_to_everyone_wondering_what_version_of_prime95/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 7 Nisan 2018; 20:23:46 >
  • quote:

i5 dediğim yerde, iyi OC edilmiş 4 thread cpu sınırda bu oyun için (60fps sabit). i7 derken ise, 8 thread çok ideal, hatta OC'suz bile 60FPS sınırını aşıyorsun.

@goldenmouse: attığım kombinasyonda VSYNC ayarını açın dedim zaten, bu halde kırılma yaşamazsın ama 144Hz'te olacağından bunu fps limiter ile 60FPS'ye sabitlemek biraz olsun akıcılık anlamında gözlerine garip gelebilir. o hissiyatı bilemiyorum çünkü 60Hz üstü monitor'üm olmadı. tavsiyem nvidia panelden resolution'u 60Hz olarak seçmen olacak.

hedefin 144Hz'te 144FPS ise işlemciden önce ekran kartını değiştirmen lazım. (GTX1060 vardı sende yanlış görmediysem)

edit: @italyanaygiri: OC yapman lazım, en az 4.2GHz. hatta ram'larda en az DDR3-2133 veya DDR4-3000 olmalı.
    OC işin içine girecekse 4/4 8350K bırak 60 ı 100 fps in altına inmiyor GTX1070 ile

https://www.youtube.com/watch?v=TzfYSDHimzE

• 
Sayfa: önceki 13741375137613771378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.