Şimdi Ara

==BATERİSTLER VE BATERİ ÇALMAYA HEVES SALANLAR BUYRUN== (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
412
Cevap
17
Favori
254.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • buyrun ben burdayım tum davulk olayları orada toplansın bence isteyene elimden geldiimce yardımda bulunurum (teknik olaylar harici)

http://forum.donanimhaber.com/m_7613668/mpage_2/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: bitirenadam

Beyler 3 yıldır davul çalıyorum şu anda yaşım ufak ama yaşıma göre iyiyim hocamın çıktığı barda çıkıyorum ... Elimde bir sürü video var .... İsteyenlere burdan paylaşabilirim .... Öğrenmek isteyenlerede elimden gelen yardımı yaparım

Piyasa davulcusu olarak eğitim görüyorum ilerde bu işten para kazanabilmek için .... Yani her türlüü şarkının hakkını vererek çalabilirim Pop olsun metal olsun jazz olsun farketmez ama çalarken kendimi kaybettiğim şarkılar Hit The Lights Lars ın attığı soloları atabiliyorum şarkıyı dinlerseniz anlarsınız Bikaç gün sonrada şarkıyı tümden çözerim ...

Ayrıca size bikaç baterist öneriyim işte benim TOP4:

1-Carter Beauford = gerçekten çok temiz çalıyor limewiredan aratırsanız bulursunuz.

2-Buddy Rich= buda baterinin babası sanırsam öldü şimdi deli gibi çalıyor.

3-Mike Portnoy= gerçekten yetenekli biri, dream theater ın bateristi .

4-Lars Ulrich= bu arkadaşta pek benim tarzım deil çok dam dum çalıyor ama gzl parçalar da var ( örk:Nothing Else Matters)

Hocam videoların eğitim videolarımı acaba?Eğer öyleyse kimin videoları?Misal Dave Weckl'ın falan mı..?
    Eğer rapid e veya başka bir yere upload edip linki bu topic e koyabilirsen çok büyük bir iyilik yapmış olursun bana..Zaten maddi olumsuzluklarım nedeniyle davul alamadım ve kursa gidemedim.Ancak evde internetten bulduğum dökümanları karıştırarak günde 1 saat kadar stick control,geri kalanındada basit rock ritmlerini yapmaya çalışıyorum.
    Şimdiden teşekkürler..

Edit:İmla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2Late4Escape -- 11 Şubat 2007; 18:27:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: bitirenadam

Beyler 3 yıldır davul çalıyorum şu anda yaşım ufak ama yaşıma göre iyiyim hocamın çıktığı barda çıkıyorum ... Elimde bir sürü video var .... İsteyenlere burdan paylaşabilirim .... Öğrenmek isteyenlerede elimden gelen yardımı yaparım

Piyasa davulcusu olarak eğitim görüyorum ilerde bu işten para kazanabilmek için .... Yani her türlüü şarkının hakkını vererek çalabilirim Pop olsun metal olsun jazz olsun farketmez ama çalarken kendimi kaybettiğim şarkılar Hit The Lights Lars ın attığı soloları atabiliyorum şarkıyı dinlerseniz anlarsınız Bikaç gün sonrada şarkıyı tümden çözerim ...

Ayrıca size bikaç baterist öneriyim işte benim TOP4:

1-Carter Beauford = gerçekten çok temiz çalıyor limewiredan aratırsanız bulursunuz.

2-Buddy Rich= buda baterinin babası sanırsam öldü şimdi deli gibi çalıyor.

3-Mike Portnoy= gerçekten yetenekli biri, dream theater ın bateristi .

4-Lars Ulrich= bu arkadaşta pek benim tarzım deil çok dam dum çalıyor ama gzl parçalar da var ( örk:Nothing Else Matters)

taktir ediyorum seni..yukarda werdigim linke gelirsen orda davulcular arasında bilgi paylasımı yapılıyo bekliyorum..

yukarda ilkk 4 demişsin benim ilk 4um

(arastımanızı tavsiye edrim)

1-Terry bozzio
    melodik drumminhg yapıyo sanki bir orkestra gibi eger adamı yan odadan dinliyosanız 3 kişi çalıyomus gibi gelir..

2-Dave weckl
    çok yetenekli bir jazz davulcusudur kendisi ayrıca latin de yapar bir kaç videosu war elimde (yukardaki linkde)

3-Mike mangini
    ilk izledigim solosu (linklde war) gercekten çok buyuk etkisi war o gunden beri el ve ayaklarımı birlikte çlştırarak hızlandırdım

4-Mike portnoy
    senkopda basarılı bir davulcu..

• Bide kimden ders alıyosun acaba soyleyebilrmisin?
  • işte benim repertuar isteyenler için...

ACDC-Thunderstruck
    ACDC-Back in Black

Duman
    -------------------

seni kendime sakladım
    herseyi yak
    aman aman
    eski koprunun altında
    kırmıs kalbini
    hayatı yasa
    --------------

pink floyd-another brick in the wall

Red Hot Chilli Peppers
    -----------------------
    Other side
    Californication
    DAni california
    Snow (heyo oh)

----------------

Yazvuz çetin-sadece senin olmak

Deftones-Pulp Fiction

SRV
    ----
    Cold shot
    Mary had a little
    pride and joy

-------------

Guns'n'rosses-dont cry
    Guns'n'rosses-Knocking on havens door
    deep purple-smoke on the water
    Deep purple-soldier of fortune
    Cake-Ill survive
    Chuck bery-Johnny be good
    Gary moore-since ıo met you baby
    Blues Brothers-sweet home chicago
    Blues Brothers-Every body need somebody love
    Lenny kravitz-Are you gonna be my way
    Lenny kravitz-It aint over til ıts over
    Eric clapton-Old love,
    Eric clapton-Wonderful tonight
    Athena-ah yasamak war ya
    Athena senden benden bizden
    yasar kurt-korku
    yasar kurt-fırt emin
    Barıs manço-kara sevda
    Cem karaca-ıslak ıslak
    Cem karaca-resimdeki gozyasları
    Aint no sunshine when shes gone
    Cat stevens-wild world
    Cat Stevens-Hard headed woman
    beatles-let it be
    Eagles-hotel california
    Lunyrd Skynyrd-Tuesdays Gone
    REM-losing my religion

ayrıca her turlu metal parcayıda çalabilrim(hız sorun deil(bazıları haric sanırım))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auratune -- 17 Şubat 2007; 17:39:45 >

• Gerçektende iyi paylaşım oLmuş..
  • bateri calmayı ilerletmek için SlipKnoT dinlemeli !!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: vsaridogan

bateri calmayı ilerletmek için SlipKnoT dinlemeli !!!

ne alakası war lan sliipknotla davulu geliştiremessin gelişir yeni basladıysan bir gıdım ama biryere kadar dinlmeyin sunu...(sunu dedigim yukadaki elemanı)
  • arkadaslar ben baslamak istiyorum bateriye de ucuz bişey nerde bulabılırım acaba dıjıtalle mı baslasam dıorum ne dersınız???????
  • geçenlerde ne zamandır beklediğim elektronik davulum geldi...

şu anda çok memnunum hiçbir problem yok...

belirteyim; amatörüm...

şu aralar stick controlumun tavana vurması için kasıyorum...sonralarında el-ayak koordinasyonu üzerine kasacağım...sonrasında ise ara verdiğim kursuma devam etmeyi düşünüyorum...(tabi arada birkaç şarkı çalışmıyor değilim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eddie -- 2 Nisan 2007; 18:31:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: eddie

geçenlerde ne zamandır beklediğim elektronik davulum geldi...

belirteyim; amatörüm...

şu aralar stick controlumun tavana vurması için kasıyorum...sonralarında el-ayak koordinasyonu üzerine kasacağım...sonrasında ise ara verdiğim kursuma devam etmeyi düşünüyorum...(tabi arada birkaç şarkı çalışmıyor değilim)

stick controlun tavana vurması uzun bir sure ister hiç bir zaman tavana vurmaz kısacası diger egzersizlerde
  • quote:

Orjinalden alıntı: eddie

geçenlerde ne zamandır beklediğim elektronik davulum geldi...

belirteyim; amatörüm...

Hangi elektro davuldan aldın ve kaça?
  • Bende repertuarımı yazıyım..

Stüdyoda çaldıklarım...
    The Pursuit of Vikings-Amon Amarth
    Nemesis - Arch Enemy
    My Apocalypse - Arch Enemy
    Blinded By Fear - At The Gates
    Slaughter Of The Soul - At The Gates
    So You Die - Bloodbath
    Purifacation By Fire - Cannibal Corpse
    Free Card - Dark Tranquillity
    Nether Novas - Dark Tranquillity
    Punish My Heaven - Dark Tranquillity
    The Confession - Impious
    Painkiller - Judas P.
    A Touch of Evil - Judas P.
    Slaves of Pain -Sepultura
    Dead Skin Mask - Slayer
    South of Heaven - Slayer

....vs vs.
    Konserde Çaldıklarım(ımız)
    Slayer-Mandotory Suicide
    Opeth-Harvest
    Iron Maiden-Trooper
    .... vs vs

Bu arada hala Necrophagist çalamıyorum.
    (Not1: Sİdik yarıştırmak falan değil amacım)
    (Not2: Şuana kadar Necrophagist hariç denediğim bütün şarkıları çalmışımdır.)

• ben de başlamak istiyorum ama kursla başlanır sanırım.Yardımcı olabilecek arkadaşlar war mı?İstanbulda kurs fln bilen warsa lütfen söylesin
  • Beyler öncelikle merhaba. Ayrıca konuyu açan kişiye de mesajım, bence hiç de öyle düşünme çok yararlı bir topic olur bu benim gibi amatörlere. Arkadaşlar amatör diyorum ama daha önce hiç deneyimim olmadı. Bizim okulda Barış diye bi çocuk 4 sene Amerika'da bateri çalmış, şu an süper bateri çalıyor.Biraz da ondan aldığım gazla bateri çalmaya karar verdim. Şimdi ise istediğim şey özellikle Acıbadem taraflarında bildiğiniz bir bateri kursu var mı? Çünkü acayip bir merak saldım bateriye. Lütfen şu gariban baterist hayalleriyle yaşayan gence bir yardım eli uzatın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi therev -- 16 Nisan 2007; 20:07:20 >
  • oralarda warmı bilmiyorum ama aklına trakılan birşey olursa ilerde yardımcı olurum..
  • beyler bende bateriye başlamak istiyorum.dersler ne kadardan başlıyor?birde yeni başlayan birine önerileriniz neler olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bartified®

beyler bende bateriye başlamak istiyorum.dersler ne kadardan başlıyor?birde yeni başlayan birine önerileriniz neler olabilir

Aynen(sittin sene sonra ama / ilgi melodik death-black metal)
  • Közünüz golağınız patarüst görzün la crolar

DİKKAT ABİLER BİRAZ SERTDİR

Marthus ABİ
    http://www.youtube.com/watch?v=0Iic4mPndLI

Nicholas Barker ABİ (hızlı tosun)
    http://www.youtube.com/watch?v=PmU6G6NeIeI&mode=related&search=

Joey Jordison ABİ
    http://www.youtube.com/watch?v=6x8TfdJeObM&mode=related&search= (yarıda başlıyo)

Deicide - Homage For Satan Live (CLIP)

http://www.youtube.com/watch?v=aARyKTs6PJc&mode=related&search=

-------------------------------------------------------------------------------------------------
    OssGuu® @

Blinded by Fear

Oha o parça zordur çok.Tebrikler.

ya baba şu el-kol a aklım biraz eriyo ama ayakları nasıl hallediyosunuz aynı anda be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oblivionic -- 17 Mayıs 2007; 4:19:47 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.