Şimdi Ara

Bataryasız Notebook Kullanımı ve sonucları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
51.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben 3 yıla yakındır pilsiz kullanıyorum pil ömrü azalmasın diye ama fasa fiso...

toplasam 10 kere takmamışımdır ama şimdi pil 1 saat ancak gidiyor... hatta aylardır takmamıştım birazdan takıcam ölcekse bari kullanırken ölsün...

keşke hiç çıkarmasaydım belki garantiliyken ölürdü yenilerdik şimdi garantide yok :S
  • Geç farkına vardınız
  • BEN BATARYAI SÖKTÜM FİŞTE KULLANIYORUM ÇOK ŞÜKÜR HİÇBİŞEY OLMADI SİZDE BÖYLE YAPIN BATARYA ÖLDÜYSE NE TAKACAKSIN NE GEREK VAR ARKADAŞIM
  • 981651984991989819984761 kere söyledik birazer pilde ve AC takılı olarak kullanın diye yani bu insalardaki inat nedir anlamış değilim

ben kaç kişi ac de kullanıyor diye demediğimi bırakmadım tanıdıklardan biri dinlemedi bigün elektrikler dalğalanmış çort laptop gitti serviste bakmadı kullanıcı hatası diye halbuki millet alırken bataryasını çıkartıp kullanın diyorlar

geçmiş olsun umarım sizede servis hizmeti verirler türkiyede durum böyle yiyebilirsen

ben datron aldığımda adam bana abi kıyamet kopsa dahi bataryanı çıkarma sen güven bana demişti 6 yıldır çalışıyor bu şekilde ve batarya taş gibi laptop bozuldu üstüne su dökülünce yaptırdık ve halen batarya sağlam taş gibi

• fatihyuksel20 F kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde kullanmaya devam edin sökün sıkıntısını ilerde görürsünüz inşallah olmaz diyorum,yanlış yönlendirmeyin ondan yazma gereği hissettim batarya takılı olsun.
  • FATİHHK arkadaşımızın dediği gibi;
    Bataryası tam olarak dolduğu zaman laptop bataryadan yemiyor. eğer bataryası %100 ise ve laptop fişe bağlıysa, laptop direk fişten elektrik yiyor. batarya ile arasındaki bağlantıyı kesiyor. eğer fişten çıkarırsanız tekrar kendini bataryaya yönlendiriyor.
    Düşmeyin böyle yanlışlara. 3 yıl kullandığım emekli laptopum var hep bataryası takılı + fişe takılı kullandım ama hala bataryası sağlam.
    Bu 2. laptopum ve bunuda aynı şekilde bataryası takılı + fişe takılı kullandım hala sağlam.
    Düşmeyin yanlışlara, o eskidendi. Yıl oldu 2013 hala eski şeyler.
  • Arkadaslar ben de bataryasız kullanmıştım, bir gün bilgisayarı noröal kapattım daha acamadım,pilsiz kullanmayın, cünkü ben kullanırken anakart yandı, pilsiz kullanınca böyle sonuclara yol acıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılanların hepsini okudum bilmiyorum güncel başka ana konu var mı da 2 yıllık konuyu hortlatmak gibi olacak

benim laptop da şu anda "Pil'iniz eskidi değiştirilmesi gerekir" şu anda "bu pil ile arada sırada direk ansızın kapanır " uyarısı var ve dediği oluyor arada sırada kapanıyor saçma bir şekilde durup dururken herşey normal

Pili çıkarıyorum yine aynısını yapıyor şimdi ben ne yapacağım?Normalde Laptop Pilsiz çalışmıyor muydu ki bu şekilde yapıyor alet?

not:Win 7 li 5 yıllık bir laptop hiç değiştirmedim Pil'ini ve sürekli Pil üzerinde elektiriğe takılı kullandım.

Edit: Google dan baktım biraz meğer hiç bir şey bilmiyormuşum bu Pil konusunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 4 Şubat 2016; 10:25:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

Yazılanların hepsini okudum bilmiyorum güncel başka ana konu var mı da 2 yıllık konuyu hortlatmak gibi olacak

benim laptop da şu anda "Pil'iniz eskidi değiştirilmesi gerekir" şu anda "bu pil ile arada sırada direk ansızın kapanır " uyarısı var ve dediği oluyor arada sırada kapanıyor saçma bir şekilde durup dururken herşey normal

Pili çıkarıyorum yine aynısını yapıyor şimdi ben ne yapacağım?Normalde Laptop Pilsiz çalışmıyor muydu ki bu şekilde yapıyor alet?

not:Win 7 li 5 yıllık bir laptop hiç değiştirmedim Pil'ini ve sürekli Pil üzerinde elektiriğe takılı kullandım.

Hocam bilgisayarınız günlük kullanım içinmi yoksa oyun bilgisayarımı .

Bazı bilgisayarlar fişe takılıykende oyun esnasında bataryadan beslenebiliyor , ben bunu söyle anladım uzun süre oyun oynadığımda bataryam tam dolu değilse yüzdenin düştüğünü görüyorum sizdede böyle birşey olabilir .bataryadan beslenemediği içiin adaptörde yetmiyorsa kapanabilir .

Konuyu açan arkadaşta bayağı şansızmış , bahsettiği durum her elektronik cihazda olabilir dolap, tv bilgisayar gibi . ama herzaman olacak diye bişey yok benimde başıma geldi .

Ben o zman bir hdd ile kurtardım ama diğer parçalarda direk elektrik kesintisinden zarar görebilir . Ama bu her kesintide olacak diye bir durum söz konusu değil .

• quote:

Yazılanların hepsini okudum bilmiyorum güncel başka ana konu var mı da 2 yıllık konuyu hortlatmak gibi olacak

Her donanımın ömrü vardır. Raf ömrü denilen kullanılmasa bile dayanabileceği bir ömür. Bataryalar ise kimyasal ürünler oldukları için kullansanızda kullanmasanızda bir süre sonra tamamen öleceklerdir.Sizin başınıza gelen bu batarya ömrünü doldurmuş. Bu kullanım hatası falan değil yapıları bu .Bilgisayarlara bile 5 yıl biçiliyor ömrü (pratikte çok daha fazla gitmesine rağmen)

Bilgiasayarınızın verdiği uyarı pilin öldüğünü gösteriyor.Piyasadan muadil pil alabilirsiniz yada servislerden orjinal pil.Bu size kalmış.

• Pilsiz kullanmaya çalışıyorum kafasına göre kapatıyor Laptop ister oyunda olsun isterse normal kullanımda

Orjinal pil sordum 135$+KDV
    Yan sanayi ise 125-65TL arası
  • Biraz araştırma yapmaya çalıştım ama bulamadım

Batarya/Pil'i çıkardım kullanmaya çalışıyorum arada sırada kafasına göre makine direk kapanıyor

Pil kullanım kısmında "Güç Tasarruf" seçeneğinde daha uzun kullanabiliyorum Pilsiz şekilde " Yüksek Performans " seçeneğinde ise daha çabuk kapanıyor Oyun vs de çok daha dikkatli olmam gerekiyor

sizce bu normal bir durum mu? Acer Win 7 64 bit dışardan soğutma da sağladığım bu makine neden kapanıyor Pilsiz kullanımda?
  • Pilinizden kalanları öğrenmek için komut satırını yönetici olmayarak açın ve şu komutları girin "powercfg/batteryreport" yazın ve kullanıcı klasörünüze oluşan battery-report.html dosyası ile
    bataryanızın kalan kullanımını göreceksiniz. Hem bataryanın ilk gün olan kapasitesini hem de şu anda olan kapasitesini öğreneceksiniz. Komut satırını yönetici olarak açarsanız orada belirttiği gibi
    /Windows/System32 klasörüne battery-report.html dosyası oluşacaktır. Installed Batteries kısmında "Design Capacity" yazan kısmı göreceksiniz. Bu bataryayı ilk aldığınızda olan kapasitesidir.
    Onun bir altında "Full Charge Capacity" olacak bu da piliniz tamamen dolduğunda kullanabildiğiniz batarya kapasitesidir.
  • Laptop Pilsiz şekilde çalışınca belirsiz şekilde direk kapatıyor bunun çözümü ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarık09

Pilinizden kalanları öğrenmek için komut satırını yönetici olmayarak açın ve şu komutları girin "powercfg/batteryreport" yazın ve kullanıcı klasörünüze oluşan battery-report.html dosyası ile
    bataryanızın kalan kullanımını göreceksiniz. Hem bataryanın ilk gün olan kapasitesini hem de şu anda olan kapasitesini öğreneceksiniz. Komut satırını yönetici olarak açarsanız orada belirttiği gibi
    /Windows/System32 klasörüne battery-report.html dosyası oluşacaktır. Installed Batteries kısmında "Design Capacity" yazan kısmı göreceksiniz. Bu bataryayı ilk aldığınızda olan kapasitesidir.
    Onun bir altında "Full Charge Capacity" olacak bu da piliniz tamamen dolduğunda kullanabildiğiniz batarya kapasitesidir.

Böyle bir parametre yok diyor Admin hesabı ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

quote:

Hocam bilgisayarınız günlük kullanım içinmi yoksa oyun bilgisayarımı .

Bazı bilgisayarlar fişe takılıykende oyun esnasında bataryadan beslenebiliyor , ben bunu söyle anladım uzun süre oyun oynadığımda bataryam tam dolu değilse yüzdenin düştüğünü görüyorum sizdede böyle birşey olabilir .bataryadan beslenemediği içiin adaptörde yetmiyorsa kapanabilir .

Bu söylediğin şu anda ki Pil olmadan direk Fiş ile kullanıp arada sırada Laptopun kapanmasını tarif ediyor gibi keza Pilsiz kullandığımdan beri Fan çok az çalışıyor nedense

ek bilgi( benim bu Acer 5742G Türk Telekomdan alındı üzerinde Stereo çift hoperlor bile yok Mono tek hoperlor var ve Klavyesi de aşırı dandik ister inanın ister inanmayın üzerindeki 520M Nvidia çipseti 64 bit halbüsem diğer versiyonu 128 bit'ini de aynı fiyata satıyor Nvidia)

kıssadan hisse Aletin üzerinde olması gereken donanım yok ve eğer Adaptör/Şarj cihazı belli bir seviyeden sonrasını düzenli yollamıyor ve bu Elektrik sistemi Pilli çalışma üzerine ise
    bu yüzden Fan'ı düzgün yeterli devirde çalıştırmayacak( keza gözlemim çalıştırmıyor)oradan kısacak ve alet ister istemez ısınacak ve kapanacak

tabi bu bir senaryo böyle de olmayabilir

Bunun yanında bir sorun daha olabilen bir şey Bios'un sıcaklık okumada yaptığı bir sistem hatası ve aşırı ısınma algısı ile direk kapatması

http://www.hardwareforums.com/threads/solved-acer-5742g-turns-off-instantly-not-overheated.31112/

söylendiğine göre BİOS Pilini çıkartmak lazımmış 1 saat kadar sonra tekrar yerine takılması gerekiyormuş bu pil CMOS yani dün akşam açtım makineyi yapmak için yine hayrete düşürdü bu Türk Telekom Laptopu çünkü Pil ufacık dandik bir şey öyle Youtube vidyolarında ki gibi değil(Marka Model aynı o vidyolarda) ve bu Pili adamlar sökülüp takılma yerini yapmayıp direk Lehimlemişler (yine youtube vidyolarında var o yer ve marka model aynı ne beklersinsıradan Türk Telekom işleri) Pil'i dolayısıyla söküp takamadım

yukarıdaki çözümü deneyemedim.

Ortada bir sorun var bu sorunda şu:

Laptopum Pilsiz şekilde Şarj cihazına direk bağlı şekilde çalışırken arada sırada direk kapanıyor bu kapanma genelde Oyun'a girince oluyor

eğer üzerinde olması gereken donanım yok ise Türk Telekomdan kaynaklı aynı Marka Model olsa bile farklılık içerdiği kesin
    yani sadece bu Laptopa özgü bir şey bile olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 7 Şubat 2016; 18:36:38 >

• geçmiş olsun kardeşim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.