Şimdi Ara

!! BAŞLIYACAM BU PROGRAMA , BIRAK YAKAMI ARTIK !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BU MSN PLUS İLE YÜKLEDİĞİM MSN EMOTİONS PLUS 2 PROGRAMI BAŞIMA DERT OLDU , PROGRAM HER İKİ DAKİKADA DING DİYE KARŞIMA ÇIKIYO VE REGİSTER OLMAK İSTİYO , BİRTÜRLÜ KALDIRAMADIM DENETİM MASASI PROGRAM EKLE / KALDIRDAN DA KALDIRRAMIYOM , PROGRAM FİLESIN ALTINDA MSN İLE ALAKALI TÜM KLASÖRLERİ SİLDİM FAKAT ONLARLA ALAKALI DEĞİLMİŞ

REGEDİTTEN AYNI İSİMLİ KLASÖRLERİ ARATTIRIYORUM AMA NAFİLE YOK , XP DEN ARATTIRDIM dll uzantılı dosya buldu sildim fakat yine olmadı , virüs programları(bit, kapersk) ile tarattırdım yine yok

diğer spyware programları ile taratttırdım yine çıkıyo delirecem

• hijackthis programini dene bi de.
  • hijackthis le de olmazsa regedit le bir dene
  • olmadı program , regeditte yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: rebel_rude boy

ARKADAŞLAR BU MSN PLUS İLE YÜKLEDİĞİM MSN EMOTİONS PLUS 2 PROGRAMI BAŞIMA DERT OLDU , PROGRAM HER İKİ DAKİKADA DING DİYE KARŞIMA ÇIKIYO VE REGİSTER OLMAK İSTİYO , BİRTÜRLÜ KALDIRAMADIM DENETİM MASASI PROGRAM EKLE / KALDIRDAN DA KALDIRRAMIYOM , PROGRAM FİLESIN ALTINDA MSN İLE ALAKALI TÜM KLASÖRLERİ SİLDİM FAKAT ONLARLA ALAKALI DEĞİLMİŞ

REGEDİTTEN AYNI İSİMLİ KLASÖRLERİ ARATTIRIYORUM AMA NAFİLE YOK , XP DEN ARATTIRDIM dll uzantılı dosya buldu sildim fakat yine olmadı , virüs programları(bit, kapersk) ile tarattırdım yine yok

diğer spyware programları ile taratttırdım yine çıkıyo delirecem

Bu dediğin eklenti yanılmıyor isem trojen içermektedir. Bu yüzden bu eklentiyi kaldırmanı tavsiye eder, antivirus programı ile sistemini taratmanı öneririm...

• Tabe unuttum yazmayı... Norton 2005 kullan
  • yukarda ne yazdık antivirüs program kullandık
  • format at dikkat et birdaha
  • Safemod da taratmanı tavsiye ederim ayrıca netten stinger.exe yi indir ve run dan msconfigde açılışta çıkmaması için onlara ait sign leri kaldır
  • meydey45

daha mantıklı cevap , bu kadar hali hazır bilgiye format atamam , daha yapıcı lütfen
  • stinger.exe denendi dostum temiz , bu kadar programdan sonra zaten birşey bulsa şaşarım.
  • 'başlat bilgisayarım sağ tıkla yönet' diyerek
    burda hizmetler ve uygulamalar
    içinde hizmetler-massenger kapat dersen
    sorun kalkabilir.
  • messenger kapat dersem messengerı nasıl kullanacam ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rebel_rude boy

yukarda ne yazdık antivirüs program kullandık

Yazdığını gördük, okuma özürlü değiliz, tavsiye ediyoruz, denemesi sana kalmış.
    Antivirüs yazılımlarını çok iyi biliyorsunuzya, 1980 li yıllardan beri adını değiştirmeyen symantec i denemeyip, daha önce piyasa da tutunamamış ve adını değiştirmek zorunda kalmış programlarla uraşırsanız biraz zor.

Bir de anlayamadığım bir şey daha var. Madem o kadar iyi biliyorsun Zone Alarm gibi bir firewall kurupta hangi dosyaların internete çıkmaya çalıştığıunı tespit edip ona göre hareket etmiyorsun....

Yada madem register istiyor, mutlaka bir modül çalıştırması gerek, taskbar dan tek tek modüllere niye bakmadın...

Bilgiye de biraz saygılı ol lütfen, azarlar gibi cevap yazma...

• ya sana kim söyledi benim çok bildiğimi , bilseydim heral burda sorunumu anlatmazdım çözerdim kendim , benim kızdığım olay, ne zaman bir konu içinde kullandığımız antivirüs programının(mcafee,kapersyk,bit) ismini yazsak hemen biri atlıyo norton diye , ben sorunu söylüyorum ordan norton diyorsun.
  • bu arada sorun hala çözülemedi , bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardım larını bekliyorum
  • Arkadaşım,

Ne kadar antivirusler hakkında bilgin var yok bilemiyorum, ancak her antivirus programı farklı scan engine lere, mimarilere ve tarama prensiplerine sahiptir. Kimi ki pek azı Norton gibi tüm program ve modülleri tek tek açar ve kodlarını kontrol eder ( ki Norton bu yüzden makinayı yavaşlatır ) kimi litaratür olarak belirlenmiş dosya boyutlarını ve kod eklendilerini tarar bu yüzden daha hızlı işlev görür ve makinayı yormaz, bunlar da tarama esnasında değil ama koruma esnasında yeteri kadar güvenilir değildir. Bazıları modülü dağıtarak buradan virüs dediğimiz kodları siler ve modülü tekrar paketler yani çalışır hale getirir, kimi de temizledim der ama virüs kodu içeren modülün o işlevleri yani virüs un yapacağı işlevleri yasaklar, böylece temizledim demesine rağmen karantinaya almış olur vesselam... Ayrıca Bırak diğer antivirüsleri Norton 2003, 2004 ve 2005 arasında dağlar kadar fark var. 2003 lerin WMI ları yüzünden gerekli updateleri yapılmamaışsa SP2 sisteminizde yüklü antivirus yok diye uyarı verir. Neyse fazlada uzatıp ta geyik yapmayalım...

Bilmeden konuşan çok var haklısın, ama nazikçe teşekkürler diyebilirsin, "yukarıda yazdık" gibi saçma şekilde cevap yazıpta sende madem öle gördüğün insanların seviyelerine inme...

• hijackthis halleder
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoNeWaR

Arkadaşım,

Ne kadar antivirusler hakkında bilgin var yok bilemiyorum, ancak her antivirus programı farklı scan engine lere, mimarilere ve tarama prensiplerine sahiptir. Kimi ki pek azı Norton gibi tüm program ve modülleri tek tek açar ve kodlarını kontrol eder ( ki Norton bu yüzden makinayı yavaşlatır ) kimi litaratür olarak belirlenmiş dosya boyutlarını ve kod eklendilerini tarar bu yüzden daha hızlı işlev görür ve makinayı yormaz, bunlar da tarama esnasında değil ama koruma esnasında yeteri kadar güvenilir değildir. Bazıları modülü dağıtarak buradan virüs dediğimiz kodları siler ve modülü tekrar paketler yani çalışır hale getirir, kimi de temizledim der ama virüs kodu içeren modülün o işlevleri yani virüs un yapacağı işlevleri yasaklar, böylece temizledim demesine rağmen karantinaya almış olur vesselam... Ayrıca Bırak diğer antivirüsleri Norton 2003, 2004 ve 2005 arasında dağlar kadar fark var. 2003 lerin WMI ları yüzünden gerekli updateleri yapılmamaışsa SP2 sisteminizde yüklü antivirus yok diye uyarı verir. Neyse fazlada uzatıp ta geyik yapmayalım...

Bilmeden konuşan çok var haklısın, ama nazikçe teşekkürler diyebilirsin, "yukarıda yazdık" gibi saçma şekilde cevap yazıpta sende madem öle gördüğün insanların seviyelerine inme...

hala masal anlatıyorsun sen bırak bunlarıda bu sorunu nasıl çözecez onu anlat norton 2004 kurulu tarama yaptı fakat birşey yok hala register penceresi çıkıyo

• quote:

Orjinalden alıntı: andac5

hijackthis halleder

bu programı denedim dostum ama bir tarama yaptı bişey olmadı sonuçta aynı sorun devam ediyo
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.