Şimdi Ara

Başlangıç NİNJA 250R uygun mu ? ( EDIT) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dostum bana sorarsan (Vstrom kullanıcısıyım) 250R şuan için almamanı tavsiye ederim. İlk Önce Eğitim almanı tavsiye eder , sonra Ybr yada Cbf ile başlamanı tavsiye ederim. 250R ile başlarsan eğer zaptetmede sıkıntı yaşayabilir, istenmeyen sonuçlar doğabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: weirdo

Sectigin Kask,mont,pantolon bmw r1200gs gibi enduro motorlarda kullanilan cinsten.Afrikaya gidip geliyorsan günübirlik uygundur.

Pantolonu kevlarli kot alabilirsin, montu deri veya tekstil racing tarzina uygun bir mont olabilir. Kaskda tercihen dahili güneş vizorlu, kışın kullanilacaksa kesinlikle pinlock lu modellerden tercih et.

Ekipman konusunda Bu arkadaşın tavsiyelerini kulak ardı etme. Arkadaşımız gerekli açıklamayı yapmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirgilSollozzo

Ben de bu heyecanli arkadasla ayni durumdayim.Son 1 yilda adeta vahiy gelmiscesine bir motorsiklet tutkusu basladi bende.

Deli gibi motor,ekipman arastirmasi yapiyorum.Motor kursu ve akabininde de ehliyetimi mutlaka alacagim ama bunlarin hicbirini yapmadan,tek basina motor surmeyi ogrenmenin bir yolu var mi acaba ? Bos arazide yavas yavas turlasam filan en azindan birseyler kapabilir miyim sizce ? yurumeye basladigimdan beri bisiklet biniyorum.Yasim 30,iki cocugum var ve olmeye niyetim hic yok.Aklim basimda yani.

Ne olur tavsiye verin.

Sende benim gibi bu sevdaya geç kapılanlardansın. 2 yıldır sürüyorum ve 33 yaşında 1 çocuk sahibiyim. şimdi bana sorsanız motosikletsiz bir hayat düşünemiyorum. Yanlız şunu anladım, ilk başlarda ekipmanlara verilen paranın gereksiz harcama olacağını düşünerek ucuza kaçmak, ileride işin ciddiyetini farkedince çöpe atılmış bir para oluyor. 5 kuruş param yokken değiştire değiştire, taksit ödeye ödeye şuan honca nc 700 dc integra biniyorum. Tabi motorlarla birlikte ekipmanlarında değişmesi beni en çok üzen konu. isterseniz 50 cc motora binin, mümkünse ekipmanınız alabileceğiniz en kaliteli modeller olsun. Zira bu geleceğe ve hayata bir yatırımdır. İnsanlar motosikleti ancak ölürse veya başından gerçekten büyük tahlihsiz bir kaza geçerse bırakabilir diye düşünüyorum. yaz kış yağmur çamur binerim ve istanbul gibi bir ilde hergün kaza atlatırım. Hatta bazen dangalak araç sürücüleri yüzünden motosikleti bırakmayı düşünecek kadar sinirlensemde, trafikte 4 tekerlekliler beklerken yanlarından geçerken alınan haz hiç birşeyle değişilemez.

• CC bakımından bir sıkıntı çıkarmaz. İlk başlarda yüksek hızlara çıkmamanı tavsiye ederim. Ekipman için ise biraz daha şık ekipman bak derim.Sonuçta racing bir motora bineceksin. Birde sevdandan erken vazgeçme motosiklet güzel bir taşıttır. Hata kabul etmez.
  • Aldığın montlarda sırt koruması mutlaka olsun . Bir de İstanbuldaysan gis akademi, honda veya yamaha gibi yerlerden eğitim al.
  • Arkadaşlar hepinizi etiketledim ama

İlk attığım edite bakarmısınız boy ile ilgili olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Who Feed Zed kullanıcısına yanıt
    Altın Elbiseli Adam'ın Ninja 250R videosunu izledim ama öyle bir şey dediğini duymadım. 250SL ile karıştırıyor olmayasın. Çünkü SL R'dan biraz daha küçük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 23 Şubat 2016; 16:01:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERT*

Altın Elbiseli Adam'ın Ninja 250R videosunu izledim ama öyle bir şey dediğini duymadım. 250SL ile karıştırıyor olmayasın. Çünkü SL R'dan biraz daha küçük.

bende ikisini izledimde hangisi hatırlamıyorum karistirmis olabilirim ama bide 250 likleri karsilastirdikları bi video var 4-5 kisi geliyo onlardan birinde ninja 250r vardı bi kac kisi motor küçük demisti ondan eminim

• quote:

Orijinalden alıntı: Who Feed Zed

quote:

bende ikisini izledimde hangisi hatırlamıyorum karistirmis olabilirim ama bide 250 likleri karsilastirdikları bi video var 4-5 kisi geliyo onlardan birinde ninja 250r vardı bi kac kisi motor küçük demisti ondan eminim

inazuma - r25 - cbr250 ile kıyaslanan videoadan bahsediyorsan o videodaki motor 250sl. ve evet 250sl 1.80'in üzerindekiler için sıkıntı yaratabilir çünkü sürücü koltuğunda geriye doğru kayamıyorsun fazla. ninja250r'da sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü en az cbr250 ebatlarında bir motor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 4everr

quote:

Orijinalden alıntı: Who Feed Zed

quote:

inazuma - r25 - cbr250 ile kıyaslanan videoadan bahsediyorsan o videodaki motor 250sl. ve evet 250sl 1.80'in üzerindekiler için sıkıntı yaratabilir çünkü sürücü koltuğunda geriye doğru kayamıyorsun fazla. ninja250r'da sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü en az cbr250 ebatlarında bir motor.

https://youtu.be/Fkrnax74lUw bu video hocam

10.20 de adam kamyon göstergesi dediğinde zaten direk r modeli oldugu anlasıyo

Bide 11.17 dede ninja 250r diyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.