Şimdi Ara

Başlangıç Motoru HONDA CBR600RR (ALINDI) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
16.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaanmertcelik

Hocam 250cc kullanan biri olarak diyorum pistte gidersiniz, 120den daha fazla hızlara çıkarsınız bana göre en dikkat etmeniz gereken nokta virajlar. Virajı dönerken birden fazla gaz verseniz yada aniden gazı keserseniz motor üstünden atar sizi. Zaten bu gibi durumlardan dolayı düşük güçte motor alın diyorlar. Siz siz olun motoru tanıyana kadar çok yüksek devirlerde sürmeyin ki motoru daha rahat kontrol edebilesiniz.
    Kazasız belasız sürmeniz dileklerimle

Evet zaten mümkün mertebe virajlara düşük ve sabit hızla giriyorum. Kesinlikle motoru yatırıp döneyim gibi bir derdim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: KuKLy

Öncelikle Hayırlı Olsun ve Dikkatli Sürüşler Diliyorum.

Bende Motor Almak İstiyorum ve Araştırmasındayım.

Yaşım 19 Vee Küçüklüğümden Beri Motor Tutkunuyum. Honda CBR600 Nasıl Önerir Misiniz ?
    Özellile Benim İçin Motorun Sesi Çok Önemli. Ben Motorda Ses Ararım Ona Göre Başka bir Motorsiklet Önerebilirsinizde.

Ve de Mağlum Öğrenciyim( PARA AÇISIDA ÖNEMLİ )

Gerekli Olan Bütün Bilgileri Paylaşırsanız Sevinirim.

Güzel kardeşim yaşın 19, bu motor sana tehlikeli gelebilir. Ben 32 yaşında aldım bu motoru belirli bir olgunluğa geldikten sonra ki hala önümde açık boş yol olsun yine tahrik ediyor insanı gazı açmak için. Hatta herkes bana gelip "abi bu motoru nasıl gaza gelmeden kullanıyorsun?" gibi sorular soruyorlar.

Ayrıca tekrar söylüyorum, trafiğe kapalı alanda ve bol virajlı bir pistte 200 CC ile eğitim aldım toplam yaklaşık 15 saat eğitim aldım. Daha sonra 600RR ile bu pistte deneme sürüşlerine çıktım motora alışmak için. Kendimi hazır hissedince trafiğe çıkmaya başladım.

• quote:

Yaşım 19 Vee Küçüklüğümden Beri Motor Tutkunuyum. Honda CBR600 Nasıl Önerir Misiniz ?
    Özellile Benim İçin Motorun Sesi Çok Önemli. Ben Motorda Ses Ararım Ona Göre Başka bir Motorsiklet Önerebilirsinizde.

Hocam yapmayın etmeyin 19 yaşında gencecik adamsınız. Hayatınızı bir tutku uğruna tehlikeye atmaya değmez. Her şeyin bir sırası var. Şehir içinde 20-30 bin km yapmadan büyük cc lere geçiş yapmayın. Linkteki videoyu izlemenizi de tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=8--P6AEHQs0

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zaga20 Z kullanıcısına yanıt
    Çok Teşekkür Ederim İlginiz İçin. Çok Yararlı Bir Video, peki başlangıç için ne önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tjodalv

quote:

Güzel kardeşim yaşın 19, bu motor sana tehlikeli gelebilir. Ben 32 yaşında aldım bu motoru belirli bir olgunluğa geldikten sonra ki hala önümde açık boş yol olsun yine tahrik ediyor insanı gazı açmak için. Hatta herkes bana gelip "abi bu motoru nasıl gaza gelmeden kullanıyorsun?" gibi sorular soruyorlar.

Ayrıca tekrar söylüyorum, trafiğe kapalı alanda ve bol virajlı bir pistte 200 CC ile eğitim aldım toplam yaklaşık 15 saat eğitim aldım. Daha sonra 600RR ile bu pistte deneme sürüşlerine çıktım motora alışmak için. Kendimi hazır hissedince trafiğe çıkmaya başladım.

Öncelikle İlginiz İçin Teşekkürler.

Evet Haklı Olabilirsiniz. Biraz Yaş Açısından Şuan Dediğiniz Gibi Haklısınız. Peki Başlangıç İçin Ne Alabilirim Bilginize Mağdurum Şuanda

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tjodalv

quote:

Öncelikle İlginiz İçin Teşekkürler.

Evet Haklı Olabilirsiniz. Biraz Yaş Açısından Şuan Dediğiniz Gibi Haklısınız. Peki Başlangıç İçin Ne Alabilirim Bilginize Mağdurum Şuanda

Commuter al dostum.

YBR uzmez seni parcasi da ucuz.

• Thomassee kullanıcısına yanıt
    Fiyatları Nedir ? Ses Açısından İstediğim Kaliteyi Alamam Sanırım
  • quote:

Fiyatları Nedir ? Ses Açısından İstediğim Kaliteyi Alamam Sanırım

Sifiri 4.000 civariydi.

125 cc zaten ses falan yok.

• tjodalv T kullanıcısına yanıt
    sizi sonuna kadar destekliyorum iyi bir araba sürücüsü iyi bir motosiklet sürücüsü olabiliyor bunun en büyük örneği benim hayatımda motora binmemiştim haziran ayında aldım ve nazar değmesin maşallah diyelim daha ciddi bi kazam yok ufak tfek şeyler yaşadım oda motosikletin lastiklerinin iyi olmayışındandı kaydı vs 600 1000 farketmez iyi bi araba sürücüsüyseniz motosikletide sürebilirsiniz tabi motosikleti a dan z ye tanımak koşuluyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: lipitor45

Öncelikle hayırlı olmasını ve kazasız belasız binmenizi dilerim.
    ancak haddim olmamakla birlikte uyarmak isterim. İntihar etmenin daha az acı verici seçenekleri olduğunu bilin. Bu yaptığınız düpedüz intihara teşebbüstür. 1985 doğumluyum ilk motoruma 1999 yılında binmeye başladım o zaman honda CG 125 Titanlar çok modaydı. onunla yaklaşık 20 bin km yaptıktan sonra 2011 yılında CBR 250R aldım ki süper sport hissiyatına en yakın 250cc injeksiyonlu bir makineye bineyim diye. ona da tam 17bin km bindim. sonra onu satıp 3 hafta kadar önce Yamaha Fazer 8 aldım.

1- 125CC < 250CC < 779CC buradan anlayacağınız üzere kademeli olarak arttırdım.
    2- Mesleğimde Yunuslar denilen Motosikletli Tim Amirliğinde çalıştım. Sizin anlayacağınız Profesyonelim demiyorum ama çok tecrübeli olduğumu bilmenizi isterim. Bu kadar tecrübeli olduğum halde 2 kere büyük kaza yaptım şansım vardı ki 125 ve 250 cc lik motorlarım ile yaptığım kazalardan bir tek kemiğim bile kırılmadan kurtuldum. iki kazamda da şehir içinde 50km hız ile iki ayrı arabaya çarptım. iki kazada da karşı taraf suçlu. ilki tali yolda geçiş hakkı bendeyken karşı tarafın kavşağa aşırı süratli girmesinden kaynaklıydı ikinci kazada ise 4 şerit bölünmüş yolda U dönüşü yasak olan yerde karşı yönden gelen aracın bana 10 m kala aniden u dönüşü yapması ve benim duramamamdan kaynaklı çarpışmadır. yine karşı taraf suçlu.

özet olarak siz ne kadar dikkatli olsanız da karşı tarafın hatasını telafi edemediğiniz sürece kaza kaçınılmaz olur. benim şansım düşük hızda kaza yaptığımdandır. Aldığınız motor 270km hız yapabilecek bir motor. Allah korusun çevre yolunda 100km hızla giderken kaymanız halinde bir yere çarpmasanız bile arkadan gelen araçlar duramayıp sizin bedeninizi ezer ver parçalara ayırır. Bu olay bir kaç ay önce gerçekleşti 2 RACING motoru çevre yolunda aynı yöne giderken birbirlerine çarpıp dengelerini kaybettiler ve yere düşen sürücülerin üzerinden geçen diğer araçlar onları parçalara ayırdı. Biz 3 kişi olduklarını 3 tane kafa bulduktan sonra anladık. 1Km boyunca ceset parçaları topladık.

Umarım siz şanslı tarafta olursunuz...
    size tek uyarım HIZ YAPMAYIN.

gerçektende ibret verici şeyler yaşamıssınız fakat bakıldığında suç çoğu zaman motorsiklet dışındaki etkenlerden kaynaklanıyor cok tecrübem yok ama u dönüşü yapan bi araç banada rastlamıştı cep telefonuylada konuşuyordu üstelik adamın tamponunu indirdim aşağı

• özellikle cadde fln giderken dikkatsiz sürücüleri göreceksiniz sinyal vermeden sağa yada sola sapacaklar siz sollayayım derken aniden önünüze kıracak bunu cok yaşadım o yüzden aceleye gerek acele gidicem dersenizde sellektör yada kornayla sürücüyü uyarmalısınız kornaya basmaktan çekinmeyin sakın sizin yol güvenliğiniz önemli cok sayıda kuralları iğneyen trafik canavarı görüyorum hergün daha bugün kırmızıda gece taksi,yolu gördüğüm halde yol vermeyen sellektör yaptığım halde görmeyen telefonla konuşan biriyle baya bi yanyana gittim,sürücüler motosikletlere daha duyarlı ama trafik canavarı sürücüde cok özellikle taksicile minibüscüler
  • konusunda uzman yerlerden eğitim almanız şart. Bir viraja hızlı girip dardan almanız halinde maddi kayıp, sakatlık ve ölüm kaçınılmaz.

hayırlı uğurlu olsun diyelim.
  • quote:

Çok Teşekkür Ederim İlginiz İçin. Çok Yararlı Bir Video, peki başlangıç için ne önerirsiniz ?

İstediğiniz tip ve bütçeye göre CBF 150 - CBR 125 - CBR 250 başlangıç için uygun motorlar :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaga20

quote:

İstediğiniz tip ve bütçeye göre CBF 150 - CBR 125 - CBR 250 başlangıç için uygun motorlar :)

Çok TeşekkürlerÇok Teşekkürler
  • Affınıza sığınarak ben motora binmeyi hayatınızı trafikte karşı tarafa emanet etmek olarak görüyorum. Nekadar çok motora binmeyi arzulasamda malesef ülkemizdeki trafik kültürü ortada!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • motorun çıkardığı o ses.........ANLAYAMAZSINIZ
  • merhaba öncelikle lütfen ölme hayat çok güzel dikkatli ol, ökelalık yapmak istemedim sadece hepimiz için tehlike aklımızda olsun diye yazıyorum genellikle, sen alalı baya olmuş umarım cevap yazarsın

hocam cbr600rr nasıl sesi görüntüsü çok güzelde sesi acaba diğerlerine göre nasıl yolda otobanda sevmediginiz bir tarafı falan var mı, bir mekandan falan çıkınca çıglık atmış sesiyle çıkılabiliyormu r6 daki gibi falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: makavel1

merhaba öncelikle lütfen ölme hayat çok güzel dikkatli ol, ökelalık yapmak istemedim sadece hepimiz için tehlike aklımızda olsun diye yazıyorum genellikle, sen alalı baya olmuş umarım cevap yazarsın

hocam cbr600rr nasıl sesi görüntüsü çok güzelde sesi acaba diğerlerine göre nasıl yolda otobanda sevmediginiz bir tarafı falan var mı, bir mekandan falan çıkınca çıglık atmış sesiyle çıkılabiliyormu r6 daki gibi falan

Yaşıyorum hala :) sorun yok. Herhangi bir kazaya karışmadım ama çok dikkatli kullanıyorum özellikle ara sokaklarda. Her an biryerden araba veya yaya çıkacak endişesiyle kullanıyorum.

Benimkinde Karbon Akrepovic egzoz var. Kimisi az ses çıkardığını kimisi ise gayet güzel olduğunu söylüyor. Bu arada aynı egzozla muayeneden sorunsuz geçtim.
    Sanırım Akrepler yüksek devirlerde çok daha güzel ses çıkartıyorlar. Denedim bende gayet güzel yüksek devirlerde.
    Sevmediğim tarafı hakkında birşey diyemem sonuçta ilk motorum ve diğerlerini kullanmadığım için artılarını veya eksilerini değerlendiremeyeceğim.
    Ama bi mekandan fln çıkarken gayet ara gazı vererek çığlık atmış gibi kalkabiliyorsun, tüm gözler ztn sende oluyor :)

• tjodalv T kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevilesi adam -- 18 Ekim 2014; 22:20:47 >
  • Tereyagsiz olsun, su sıralar diyetteyim...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.