Şimdi Ara

Başlangıç için motor önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Şehir içi ulaşımda ayağımı yerden kesicek rahat bir motora ihtiyacım var. İlk motosikletim olacak.

Aradığım özellikler:
    - Genelde İstanbul içi kullanacağım. Ama İstanbul dışına çıkacaksam yakın illere rahatsız etmeden götürmesi.

-Yakıtının uygun olması.

-Çok hız yapması mühim değil, 100 görse yeterli.

Kısaca başlangıç motoru arıyorum. Ortalama bütçe 7-8 bin lira

Aklıma üstüne çok az daha koyup pcx 125 veya nmax almak var. Sym gts 250i evolar da göz kırpmıyor değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir süre pcx 125 kullandım. Şehir içi yakıt tüketimi max 2,2 lt gördüm. Kullanımı ve bagaj kapasitesi gerçekten iyi. Selesi konforlu ve artçıda rahat eder. 110 km hıza kadar çıkıyor daha fazlası yok gibi düşün. Led farları ve start/stop çok hoşuma gitti.
  • III I II III I I kullanıcısına yanıt
    Hocam sesli çalışıp titreyen bir motor mu? Yanlarına çanta vesayre ekleyip artçı ile yola çıkılacak bir motor mu? Uzun yolda rahatsız eder mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hayrikoc61

Hocam sesli çalışıp titreyen bir motor mu? Yanlarına çanta vesayre ekleyip artçı ile yola çıkılacak bir motor mu? Uzun yolda rahatsız eder mi?
    Sessiz ve titreşimi yok. Yanlarına çanta değilde arka tarafa top case takabilirsin. Uzun yolda rahatsız etmez ama bu tarz motorlarla uzun yol işkence olabilir. Ortalama 80 km hızla gittiğini düşün , yol çok uzar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: III I II III I I

Sessiz ve titreşimi yok. Yanlarına çanta değilde arka tarafa top case takabilirsin. Uzun yolda rahatsız etmez ama bu tarz motorlarla uzun yol işkence olabilir. Ortalama 80 km hızla gittiğini düşün , yol çok uzar.

Alıntıları Göster
    Vitesli alırsam 6000-7000e düşük km ki tvs apache rrr 150 veya honda cbf 150 düşünüyorum. Ama direk vitesli ile başlamak zor olur diye önce pcx ile başlayıp sonra değiştiririm galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Vitesli alırsam 6000-7000e düşük km ki tvs apache rrr 150 veya honda cbf 150 düşünüyorum. Ama direk vitesli ile başlamak zor olur diye önce pcx ile başlayıp sonra değiştiririm galiba.

Alıntıları Göster
    Daha önce 4 tane vitesli 2 tane sukuter motorum oldu. Sana bir tavsiye eğer vitesli aşığı birisi değişsen küçük cc motorda vitesli alma. Küçük cc de otomatik çok daha zevk verir. Pcx en güzel tercih olur bence , ilerde xmax 250 alırsın tadından yenmez.
  • quote:

Daha önce 4 tane vitesli 2 tane sukuter motorum oldu. Sana bir tavsiye eğer vitesli aşığı birisi değişsen küçük cc motorda vitesli alma. Küçük cc de otomatik çok daha zevk verir. Pcx en güzel tercih olur bence , ilerde xmax 250 alırsın tadından yenmez.

Alıntıları Göster
    Sizce xmax uzun yol motoru mu? Hani pcx 300-500 yapar da, xmax ile 900-1000km rahat yapılır mı?

• quote:

Sizce xmax uzun yol motoru mu? Hani pcx 300-500 yapar da, xmax ile 900-1000km rahat yapılır mı?

Alıntıları Göster
    Xmax ile daha konforlu uzun yol yapabilirsin. Çünkü pcx ile zorlanmadan 80 km hıza çıktığın yerde xmax ile 120 km hıza çıkabilirsin ve daha kuvvetli bir motordur. Pulsar 200 , r25 ve cbr 250 ile 1000 km den fazla yol yapan kişiler var ama motor araba gibi değil sürekli dik durman gerekli ve belirli bir süre sonra alışkın değilsen çok zorlanırsın. 2 saatte bir durup dinlenmen gerekli. Motorla uzun yolda bel desteğin olmadığı için belin ağrır ama zamanla alışırsan 500 km gibi yolculuklardan keyif alırsın.

• quote:

Xmax ile daha konforlu uzun yol yapabilirsin. Çünkü pcx ile zorlanmadan 80 km hıza çıktığın yerde xmax ile 120 km hıza çıkabilirsin ve daha kuvvetli bir motordur. Pulsar 200 , r25 ve cbr 250 ile 1000 km den fazla yol yapan kişiler var ama motor araba gibi değil sürekli dik durman gerekli ve belirli bir süre sonra alışkın değilsen çok zorlanırsın. 2 saatte bir durup dinlenmen gerekli. Motorla uzun yolda bel desteğin olmadığı için belin ağrır ama zamanla alışırsan 500 km gibi yolculuklardan keyif alırsın.

Alıntıları Göster
    Peki, diyelim pcxi aldık, sürdük. Daha üst model bir motosiklete geçmek istiyoruz. Tam anlamıyla uzun yol motoru diyebileceğiniz bir motor var mı 15-20 bine?

Çünkü ben bir arkadaşım ile yakın illere gidip oraları gezmek istiyoruz. Yani baya dolanacağız motosiklet ile.

• hayrikoc61 kullanıcısına yanıt
    O fiyat aralığında Honda Silverwing uzun yol yapmak için inanılmaz keyifli bir scooter olacaktır. Fakat çok yakıyor maalesef.
  • quote:

Peki, diyelim pcxi aldık, sürdük. Daha üst model bir motosiklete geçmek istiyoruz. Tam anlamıyla uzun yol motoru diyebileceğiniz bir motor var mı 15-20 bine?

Çünkü ben bir arkadaşım ile yakın illere gidip oraları gezmek istiyoruz. Yani baya dolanacağız motosiklet ile.

Alıntıları Göster
    O fiyatlara alabileceğin en güzel motorlar X-MAX 250 ve Sym Joymax 250i olabilir. Bir kaç seçenek daha var ama içlerinde en ideali bu ikisi bana göre. Benim arkadaşım Antalya - Balıkesir yapıyordu sürekli Sym ile. Vitesli istersen Mt-25 de kullanımı kolay motordur. Fakat skuterler vitesli motorlara göre çok daha avantajlı. Skuterda ayaklarını öne koyabilirsin , bagajı yeterli seviyededir seni memnun eder , arkasına çanta bağlarsan 2x bagajın olur. Ayrıca oturuş pozisyonundan dolayı rahat edersin. Ben kendi adıma konuşuyorum senin gibi bir amacım ve bütçem olsa bakacağım motorların başında xmax ve joymax gelir.

• Başlangıç aşamasında 125 150cc yi geçmeyin bununla bir 8-10 bin km tecrübe kazanın daha sonra uzun yol motoru bakarsınız. 250 cc Scooter başlangıçta sizi çok zorlar hem çok yakar hem ağırdır hakimiyet zordur, devirip grenajları kırarsınız. Pcx tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.