Şimdi Ara

Başlangıç için bu akvaryum nasil?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beta almayi dusunuyorum daha önce hiç akvaryum canlisi beslemedim bana kucuk geldi ama sorayim dedimhttp://www.hepsiburada.com/liste/marina-beta-akvaryum-baslangic-seti-gunes-girdabi/productDetails.aspx?productId=ptm70013350&categoryId=60000417

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OguzhanY

Beta için bile olsa bu akvaryum çok küçük. Akvaryum bile denemez. Set falan filan diye fiyat şişiriyorlar. Göz zevki de alamazsınız bununla.

Benim size tavsiyem 10-15 litre ufak bir akvaryum alın. Onu hazırlayın zevkinize göre. 20 lira tutmaz, 40 lira tutar belki ama pişman olmazsınız. Hem direk hepsini almanıza da gerek yok. Akvaryumu, ısıtıcısını, altına kumunu alırsınız. ( O litrede bir akvaryuma tek balıkla filtreye bile gerek yok. Haftada 1 %20 dip çekimi ile temizlik çözülür. ) Daha sonra bir taş dekoru belki bir iki kök bakımı kolay bitki alırsınız.

Oncelikle cevap için tesekkurler hocam oyle yapayim bugun petshopa bakalim ic ve dis filtre alacagim fakat dis filtre ne ise yariyor pek bi bilgim yok sanirim bir ic filtre alsam yeterli bir de beta ile uyumlu kavga etmeyen turler neler 2-3 balik olsun akvaryum buyuk olunca :) 50 - 75 litre civari bir sey almaya karar verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redlife35 -- 14 Nisan 2014; 15:53:18 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Redlife35

quote:

Beta için bile olsa bu akvaryum çok küçük. Akvaryum bile denemez. Set falan filan diye fiyat şişiriyorlar. Göz zevki de alamazsınız bununla.

Benim size tavsiyem 10-15 litre ufak bir akvaryum alın. Onu hazırlayın zevkinize göre. 20 lira tutmaz, 40 lira tutar belki ama pişman olmazsınız. Hem direk hepsini almanıza da gerek yok. Akvaryumu, ısıtıcısını, altına kumunu alırsınız. ( O litrede bir akvaryuma tek balıkla filtreye bile gerek yok. Haftada 1 %20 dip çekimi ile temizlik çözülür. ) Daha sonra bir taş dekoru belki bir iki kök bakımı kolay bitki alırsınız.

Oncelikle cevap için tesekkurler hocam oyle yapayim bugun petshopa bakalim ic ve dis filtre alacagim fakat dis filtre ne ise yariyor pek bi bilgim yok sanirim bir ic filtre alsam yeterli bir de beta ile uyumlu kavga etmeyen turler neler 2-3 balik olsun akvaryum buyuk olunca :) 50 - 75 litre civari bir sey almaya karar verdim.

Simdi dis filtre 150 litre ve buyuk akvaryumlar icin tercih ediyoruz. Daha kucukleri icin sikintili olabiliyor. Suyu cok fazla hareketlendiriyor. Yaptigi is ic filtreyle ayni. Daha avantajli cunku temizleme suresi cok uzun. İc filtreyi her hafta temizlemelisiniz. Dis filtreyi iki ayda bir. Tabii dis filtreler oldukca pahali.

Balik konusuna gelince betalar yalniz yasayan turlerdir akvaryum boyutu farketmez diger baliklara mutlaka zarar verir. Ama o buyuklukte bir akvaryum alacaksaniz low tech bitkili karma canli doguran veya tetra tanki yapabilirsiniz. Ben basta canli doguran oneririm. Yavru almak hep keyif verir.

Anladim çok sagolun.

• Kesinlikle hiçbir göz zevki vermeyecektir. Sadece havalı gösterilmeye çalışılmış bir oyuncak.
    Ne kadar geniş yeri olursa o kadar mutlu balıkların olacaktır.
    Tavsiye olarak alabileceğin en büyük akvaryumu almalısın , devam edersen ki mutlaka büyütmek isteyeceksin , sadece içindeki dekorasyonla , bitkilerle oynarsın.
    Başlangıç olarak tek beta düşünüyorsan 20litrenin altına inme derim.
    Sağlıklı hobiler
  • akvaryum konusunda istediğin herşey burada mevcut

Online PetShop

http://petimaj.com/
  • camcıya gidi 10 TL'ye 15 lt bir akvaryum yaptırın. (özel silkon ile)
    6 TL ye de rengi hoşunuza gidebilecek bir beta alın (erkek / halfmoon)
    4 TL'lik Hagen kumu (akvaryum toprağı)
    10 TL ile de çeşitli bitki alın.
    içine birde ayna koyarsanız, izlemeye doyum olmaz.
    5TL 'lik yemi de unutmayalım.(sera Betagran)
  • Arkadaslar bende soyle bir akvaryum yaptim is yerine icine 5ciklet bir vatoz koydum su an icin bir sikinti yok ama ilerde bir sikinti olurmu ?
     Başlangıç için bu akvaryum nasil? Başlangıç için bu akvaryum nasil?

• ??

• quote:

Orijinalden alıntı: malibu5

Arkadaslar bende soyle bir akvaryum yaptim is yerine icine 5ciklet bir vatoz koydum su an icin bir sikinti yok ama ilerde bir sikinti olurmu ?
     Başlangıç için bu akvaryum nasil? Başlangıç için bu akvaryum nasil?

Bu mor isik baliklari rahatsiz eder.Dogal gun isigi renklerine yonelin derim.Beyaz ya da pembe gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• En basta korkuolardı ama artık alıştılar korkmuolar. Akvaryum yeterli olurmu ılerde acaba buyuunce sıkıntı okurmu acaba ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.