Şimdi Ara

Başlamak Benim Planlarım: Ne Yapmalı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama büyükşehirlerde benzer eğitim organizasyonları var. Bulunduğunuz şehirde yoksa da İstanbul'a gelmeye değer bence. Tabi şehirdışından gelecekseniz honda harici başka alternatifler de var.
    yamahariding
    lamatech
    villalevent
    mottoakademi

bunları da bir araştırın bence. Bisiklet dengesi sorununuz yoksa 2 günde öğretiyorlar, iyi ki gelmişim diyorsunuz. Ben kursun öğretmeyeceğini anlayınca vespaacademy e gitmiştim. 42 yaşına kadar da hiç motosiklete binmemiştim. (çocukken kullandığım mobileti saymıyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama büyükşehirlerde benzer eğitim organizasyonları var. Bulunduğunuz şehirde yoksa da İstanbul'a gelmeye değer bence. Tabi şehirdışından gelecekseniz honda harici başka alternatifler de var.
    yamahariding
    lamatech
    villalevent
    mottoakademi

bunları da bir araştırın bence. Bisiklet dengesi sorununuz yoksa 2 günde öğretiyorlar, iyi ki gelmişim diyorsunuz. Ben kursun öğretmeyeceğini anlayınca vespaacademy e gitmiştim. 42 yaşına kadar da hiç motosiklete binmemiştim. (çocukken kullandığım mobileti saymıyorum)

hocam çok teşekkür ederim, karabükte yaşıyorum istanbula çok uzak değil. sizinde dediğiniz gibi en iyisi gitmek
  • ehliyet sınavına kendi aldığımız ekipmanla mı giriyoz yoksa sürücü kursu temin ediyor mu hocam?
  • nemoberk N kullanıcısına yanıt
    Sürücü kursu kask ve diz-dirsek koruma ve yelek veriyor. Kendi ekipmanınızla da girebilirsiniz. Kendi motorunuzla giremezsiniz, sürücü kursunun kayıtlı motosikleti ile sınava girersiniz.
  • Hiç birşey bilmeden direk A alma benim gibi 4. Sınavında, onda bile düşerek alırsın ehliyetini

Er6n ile girdim sınavlara ben yandım sen yanma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Advantea kullanıcısına yanıt
    Ben bunu söylediğim zaman abartıyorsun dediler. O da vitesli ne farkı var dediler, buyrun...

Kaç kez sınav parası ödediğinizi de söyleyin ve şu an er6 kullanabilir misin trafikte onu da söyleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motor ağır 200+ kilo hareket halindeyken bunun bir tehlikesi yok lakin her zaman belirli bir süratin üstünde ve hareket halinde değilsiniz haliyle işler durdugunuzda değişiyor büyük cc ve küçük cc nin olayi da bu zaten gaz tepkimesi ve motorun hareketsiz halindeki sana zorluk çıkartacağı ağırlığı ( dur kalk ışıklar yokuşta kalkış vs)

Şuan arkaşimdaki ybr125 i kullanıyorum memnunum hafif kıvrak daha 2 aydır falan biniyorum alıştım sayılır bendeki venox da onda yavaş yavaş değiştiriyoruz

İlk sınav 80 2. 200 ( ders ücretiyle beraber ) 3. 200 ve son 80 verdim (halime acıdılar veya umudu kestiler sanırım :) o yuzden )

Son sınavdan öncede honda akademiden gs1 aldım kısacası giren girdi yani

Er6n yi su anda gözüm kesmiyor ne yalan soyliyeyim sağdan yavaş giderim de denmiyor kazın ayağı öyle değil çünkü trafikte yalnız değilsiniz sürekli değişen bir cevreniz var ona ayak uydurmak icap ediyor umarım yardımcı olmuşumdur

• Advantea kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, bence de yeni başlayacak arkadaşlara umarım yardımcı olur.
  • Şahsi fikrimi söylüyorum. A sınıfı alabilecekken A2'ye başvurmak zaman ve para kaybından başka birşey değildir.

Bu noktada önemli olan husus sürücü kursudur. Ömrümde 1 kere bile motora binmeden, artçı bile olmadan A sınıfı aldım. Bunu yapmamı sağlayan benim keşfedilmemiş muhteşem motosiklet kullanma yeteneklerim falan değildi. Sürücü kursu ve hoca herşeydir. Türkçe konuşmayı bilen bir hocam vardı ve efendi gibi anlattı mevzuyu. İşleri kavrayana kadar da etüt ettirdi. Sonuç olarak tek seferde Mt-07 ile sınavı vermiş oldum.

Eğer düzgün eğitim verildiği halde hala kalıyorsanız sınavdan bence kendinize biraz pay çıkarmanız lazım. Fazla heyecan yapmaya gerek yok, sınavda tek teker yapacaksınız demiyorlar motorla.
  • honda eğitimi için honda bayisiyle mi görüşmem lazım yoksa telefonla çayırova yı mı aramam lazım?
  • nemoberk N kullanıcısına yanıt
    bayi ile işin yok
    https://safetyturkiye.com/
    0(850) 733 22 20
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanatairum

Şahsi fikrimi söylüyorum. A sınıfı alabilecekken A2'ye başvurmak zaman ve para kaybından başka birşey değildir.

Bu noktada önemli olan husus sürücü kursudur. Ömrümde 1 kere bile motora binmeden, artçı bile olmadan A sınıfı aldım. Bunu yapmamı sağlayan benim keşfedilmemiş muhteşem motosiklet kullanma yeteneklerim falan değildi. Sürücü kursu ve hoca herşeydir. Türkçe konuşmayı bilen bir hocam vardı ve efendi gibi anlattı mevzuyu. İşleri kavrayana kadar da etüt ettirdi. Sonuç olarak tek seferde Mt-07 ile sınavı vermiş oldum.

Eğer düzgün eğitim verildiği halde hala kalıyorsanız sınavdan bence kendinize biraz pay çıkarmanız lazım. Fazla heyecan yapmaya gerek yok, sınavda tek teker yapacaksınız demiyorlar motorla.

ben de aynı şekilde hiç motor tecrübem olmadan A sınıfı aldım. yakın zamanda kesinlikle yüksek cc motor kullanmayı düşünmüyorum fakat vergiler, ücretler vs her geçen gün katlanarak artıyor. almışken A olsun dedim. kursta 2 gün yuki 170, 2 gün de mt-07 ile eğitim aldım. sınavda da herhangi bir sorun olmadı. mt-07 kullanmak eğlenceli idi fakat kendimi o yeterlilikte görmüyorum tabi ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

'' Barkın demedi '' savunması yapmıyorum ki ben ?

Ben sadece cc tavsiyesini dikkate alıyorum.Bende arada o videoyu açar izlerim.

Benim demek istediğim tekrar tekrar kurs masrafı çıkarmaya gerek yok.Kursa vereceğin para ile ekipman alırsın daha iyi.

Yönetmelik çıkalı neredeyse 2 sene olacaksa o adam gece sohbetlerinde illa ki değinmiştir bu konulara bakmak lazım.

bosver hocam sunu. muhattap almaya bile degmez gecen gunlerde de adamin motoru ucuz diye biriyle alay ediyordu.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.