Şimdi Ara

baskı devre matkabı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
21.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar baskı devre yapıyorum ama kaliteli matkap bulamıyorum piyasada ki matkaplar çok kötü İLK resimdeki matkap var bende cok kötü. Sizin tavsiye ettiğiniz bir matkap ve nerde bulabilirim?:S Yada İKİNCİ resimdeki matkap nasıldır ve onu nerde bulabilirim? yardımcı olun matkaplar çok kötü iyi bir matkap istiyorum!!!!(çok ince uçların takılabileceği şekilde)

baskı devre matkabı...

baskı devre matkabı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Külyutmaz -- 29 Nisan 2009; 0:53:54 >

• Proxxon marka olana bak , işini görebilir .
    12V olanı ; özel adaptör ister ama kuvvetlidir .
    http://www.olguncivata.com/modules.php?name=Kategoriler&opt=urun_goster&u_id=1094
    220V olanıda var .
    http://www.olguncivata.com/modules.php?name=Kategoriler&opt=urun_goster&u_id=1086
    Pahalı gelirse çin malı sahtesi perşembe pazarında var ,
    önce 3mm proxxon mandren satın al ucuzdur , mandrene uygun çin malı 220V ayarlı matkap satın alırsın .
  • saol bunlar işimi görür gibi diğer tavsiyeleride bekleyeceğim fakat buna 0.3 - 3.2 mm ucu nerden bulabilirim? perşembe pazarından bulabilirmiyim?
  • Matkap uçlarının tüm serisi , perşembe pazarı hırdavatçılar çarşısında Muş ticarette var .
    istersen kargo ile yollarlar bile ( matkap uçlarını , matkabı veya mandreni )
    tel: 0212 293 31 70 Ömer'e Abdulkadir abinin selamı var dersen fiyatı'da az söyler .
    eğer uçları toptan (10'luk paketle) alacak isen Beyazıtta yeni polonya pazarı toptan'da daha ucuz olur .
  • karaköyden kasımpaşaya olan cadde üzerinde her boy matkap ucu satanlar var. ikinci matkabı ise karaköydeki elektronikçilerde bulabilirsin.
  • 0.3 mm çok ince bir uç.ince uçları alırken gövde kısmı kalın olanları al.biraz pahalıdır ama kullanımı kolaydır.
    "selgin teknik" > karaköy 0212 244 37 25
  • Bütün bunlara hiç gerek yok... al bi tayp tamircisi vs. bir yerden 12v motor (yaklaşık 4-5 cm çapında) 2-3 lira bi tane mandren (1.5 lira) iki tanede uç (1 lira) birleştir hepsini 12v bir güç kaynağına bağla. gör baskı devre batkabı naısl oluyormuş... ben meslek lisesinde 2 senedir el yapımı matkabımı kullanıyorum..
  • Eğer tezgah da alırsanız dikkat edilmesi gereken bir nokta var.Benim çok önceleri aldığım bir tezgah var.Resimdeki.
    Kol mekaniğinden dolayı matkap aşağı noktaya doğru yaklaşırken kol kuvveti matkabı sola doğru itiyor.Kol kuvveti en alt noktaya inene kadar matkaba yukarıdan dik bir kuvvet uygulamalı.
    Böyle olmayınca kaymalar oluyor.
    Düzeltme; matkap yuvasının arka noktasını sola itiyor.Matkap tek sutunda hareket ettiği için matkap sağa kayıyor.

baskı devre matkabı...

baskı devre matkabı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloko -- 1 Mayıs 2009; 11:40:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Phenom55

Bütün bunlara hiç gerek yok... al bi tayp tamircisi vs. bir yerden 12v motor (yaklaşık 4-5 cm çapında) 2-3 lira bi tane mandren (1.5 lira) iki tanede uç (1 lira) birleştir hepsini 12v bir güç kaynağına bağla. gör baskı devre batkabı naısl oluyormuş... ben meslek lisesinde 2 senedir el yapımı matkabımı kullanıyorum..

benimde biryerlerde 24 volt motorum olucak baya güçlü birşeydi bu mandreni motor miline nasıl tuttururuz? Gerçekten çok güzel bir yöntemmiş en kısa zamanda mandren alıp deniycem
  • manderenlerin motor miline sıkıştıran düzenekleri var. önemli olan mandrenin motor miline uygun olmasıdır.
  • istersen dremel 300 alabilirsin ama fiyatı biraz tuzlu
  • karaköy bu işler için ideal bir araştırma ortamıdır
  • arkadaşlar kırmızı matkap tan bulamazmıyız yada karaköyde nerde bulabilirim iyi kaliteli matkap fiyatı biraz tuzlu olsa bişey olmaz..(cok ince uclu arıyorum :S)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Külyutmaz -- 2 Mayıs 2009; 19:14:58 >
  • Hocam bu kırmızı olan matkaptan var bende. Yazıcıoğlundan almıştım fiyatı da gayet iyiydi. O kadar kuvvetli ki geçen metal 1 lirayı delmeye çalıştım, hiç zorlanmadan deldi, ben de çok şaşırdım ama işini kolaylıkla görebilecek bi alet..
  • bende karaköyden almıştım, vitrinlere göz gezdirirsen bulursun.
  • arkadaşlar kuvvettinden den ziyade daha çok 0.2 - 0.8 mm arası uc takılabiliyormuş duydugum kadarıyla yani ince uc takılabiliyormuş bu konu hakkında bilginiz varmı? vede yazıcıoğlundan tam olarak yer bellimi ?
  • çok kaliteli bişi istiyosan proxxon un bir modeli var yanlız biraz pahalı. 220v hız ayarlı mandrenli ve yanında bir kaç extra parça ile birlikte karaköyde 60 euro idi en son. bence bu işi sürekli yapıcaksan almaya değer. yinede sen bilrsin.

baskı devre matkabı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chex -- 2 Mayıs 2009; 22:24:09 >
  • Sürekli bu işi yapıcaksa küçük tezgah üstü matkaplarda var bence daha uygun bu iş için
  • var biliyorum ama nerde ve ne kadar fiyatı o konudada yardımcı olursanız iyi olur...
  • on numara baskı devre matkabı bide bulabilirsem pedal yapıcam anahtar olarak mükemmel olacak

baskı devre matkabı...

baskı devre matkabı...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.