DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
baskı balata debraj kaç km degişir. ne kadar gider?
7
Cevap
0
Favori
36.749
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Ford >> baskı balata debraj kaç km degişir. ne kadar gider?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      83 Mesaj
      11 Nisan 2007 13:56:08 Konu Sahibi
      arkadaşlar focusun baskı balata debraj kaç km degişir. ne kadar gider?

|
      |

• Çavuş
      73 Mesaj
      11 Nisan 2007 14:57:21
      Arkadaşım baskı balata 60000 diyorlar ama ben 90000'de değiştirdim. Servis çok pahalı. Bursa'daysan Yalova Yolundaki Ç&B otomotiv ile görüşmeni tavsiye ederim. Ben orada yaptırdım, memnunum, aynı zamanda triger değişti, genel bakım yapıldı. Fiyatlar Ford servise göre uygun.

|
      |

• Yüzbaşı
      644 Mesaj
      11 Nisan 2007 15:28:50
      valla baskı balatası için bir km vermek bana kalırsa çok doğru değil çünkü kullanım son derece önemli bir faktör bu anlamda...aracınızı 5.vitese alın devri 5000 e kadar getirin ve bu durumda kalkmayı deneyin eğer araba stop ediyorsa aracınızın baskı balatası iyidir yok bole bir durumda kalkıyorsa araba o zaman baskı balatasını değiştirmeniz gerekir!

|
      |

SONSUZA DEK MATEMATİK
      EMRE KOYUNCU
    • Binbaşı
      1921 Mesaj
      11 Nisan 2007 16:02:42
      Baskı ve balata, bitince değişir.. Benimki şu an 106 binde.. Bana, hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor..

|
      |

2006 Mondeo TDCI Ghia Jatco
    • Yüzbaşı
      790 Mesaj
      11 Nisan 2007 16:57:21
      Vectra A'nın baskı balatasını 148 binde değiştirmiştim. Şimdiki araçlarda asbestsiz balata kullanıldığından daha çabuk biter diyorlar.

İster fren ister debriyaj olsun, hiçbir balatanın ömrü km ile ölçülmez. Kullanım tarzına, kullanılan bölgenin coğrafi özelliklerine (dağ tepe rampa) ve kullanılan trafik ortamına göre balataların ömrü değişir. Sürekli uzun yol yapan bir araç baskı balatasını 300 binde de değiştirebiir. Sürekli şehir içi hele de İstanbul gibi bir yerde kullanılan araç ise 40 binde değiştirebilir. O nedenle balatanın ömrü yaptığı km ile ölçülmez.

|
      |

• Yüzbaşı
      790 Mesaj
      11 Nisan 2007 16:59:36
      quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

Baskı ve balata, bitince değişir.. Benimki şu an 106 binde.. Bana, hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor..

Abi gerçi sen daha önce tecrübe etmişsindir de, balatayı değiştirdikten sonra debriyaj öyle bir yumuşuyor ki, meğer kamyona biniyormuşum da haberim yokmuş diyorsun.

|
      |

• Binbaşı
      1921 Mesaj
      11 Nisan 2007 17:38:03
      quote:

Orjinalden alıntı: avdr
      Abi gerçi sen daha önce tecrübe etmişsindir de, balatayı değiştirdikten sonra debriyaj öyle bir yumuşuyor ki, meğer kamyona biniyormuşum da haberim yokmuş diyorsun.

Bende bir gün değişirsem sırf bu sebeple değişeceğim zaten..

|
      |

2006 Mondeo TDCI Ghia Jatco
    • Onbaşı
      24 Mesaj
      27 Ocak 2017 15:39:10
      Vw scirocco 1.4 tsi 160000 oldu.su an bir sikinti yok.kalkista zor anlasilacak sekilde titreme oluyor.baski balatadan mi acaba.40 binde aldim arabayi hic baski balata degismedi.el frenini crktim 1 viteste yurdum az gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ak0forever -- 27 Ocak 2017; 15:40:30 >
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.