Şimdi Ara

Basketbolcular Baksın!!!!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
15.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kemalton

ben de 15 yaşındayım.hormonlumusun yaaaaaaaa.o boy ne.

katılıom ark. dediğine 15 yşndaım ama boyum 1.67 fln ama çok pis oynarım bu oyunu crossoverlr fln manyak yaparm üstüme yoktr
  • cross-overda bende yok.doğaldır heralde oda.ben genelde hook-shot,ribound,blok yada pota altı oynarım...yani savunmada hücumda olduğumdan daha iyiyimdir...
  • 18'in(kişiye göre değişir ergenlik diyelim) altındaki yaşlarda body yapmak kesinlikle iyi değildir boyu tabiikide kısaltmaz ama uzamasını etkiler kısa kalırsın.15,16yaşındaki kardeşlerime verebileceğim tavsiye kesinlikle kendi ağırlıkları(barfiks,şinav vs) yada sağlık topu dışında bi ağırlıkla çalışmasınlar.ağırlık verecekleri antreman çeviklik ve sıçrama olsun(sıçramanın eniyi antremanı yine sıçramaktır) yüzmenin ve sutopunun dayanıklılık,sıçramaya iyi geldiğini biliyoruz.
  • Arkadaşlar smaç basmak için yada zıplamanızı geliştirmek için böyle ağırlık muhabbetine pek gerek görmüyorum...Hatta bu kadar çalışmayada gerek görmüyorum şu an 16 yaşımdayım 12 yaşımdan beri her fırsatta zıplıyorum ve şu anda 3.05e voleybol topuyla iyi ısındımmı smaç basabiliyorum(tek ayak) çift ayak çift el çemberi çekiyorum iyi ısındığımda...Bunu her fırsatta zıplamaya borçluyum ama 4 sene gibi bi zaman geçti tabi oda var...İnanmayanlar için kanıtlayabilirimde İstanbulda oturuyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jacobsen

Arkadaşlar smaç basmak için yada zıplamanızı geliştirmek için böyle ağırlık muhabbetine pek gerek görmüyorum...Hatta bu kadar çalışmayada gerek görmüyorum şu an 16 yaşımdayım 12 yaşımdan beri her fırsatta zıplıyorum ve şu anda 3.05e voleybol topuyla iyi ısındımmı smaç basabiliyorum(tek ayak) çift ayak çift el çemberi çekiyorum iyi ısındığımda...Bunu her fırsatta zıplamaya borçluyum ama 4 sene gibi bi zaman geçti tabi oda var...İnanmayanlar için kanıtlayabilirimde İstanbulda oturuyorum...

doğrudur tabi kardeş nie inanmıyalım diğer dediklerinde doğru sayılır aslında yani ağırlık olayı yani zıplaması çok kötü olan bi kişi sırf ağırlık çalışması yaptı diye sımaç basacak diye bi şi yok bu birazda genlerle alakalı bir olay biraz allah vergisi oluyo artık bu yeteneğe sahip olmayan arkadaşlarda bu tür ağırlık çalışmaları ve diğer kondisyon arttırıcı çalışmalarla biraz olsun performansı arttırıyorlar hepsi bu

• Tabiikide bu bir yetenekde sayılır genlerle alakalı bişey örneğin benim ailem özellikle baba tarafımda bu konuda geçmişi olanlar var örneğin kuzenim 192 boyunda 360 smaç basabiliyor...Bu arada benim boyumda 172 daha uzayacağınıda sanmam...Uzamasında zaten bu boyda smaç basmak her zaman daha etkileyici olur...

Bu arada 20 yaşına gelmeden yani gelişimi tamamlamadan asla kendi ağırlığınız dışında(Halter vb..) ağırlıklarla çalışma yapmayın bunlar epifiz bölgelerini kapatır ve büyümeniz yavaşlar ve durur aman diyeyim..
  • al işte smaç dediğin böyle olmalı...
  • Buna ne demeli...

• o ne laan.
    tamam abi yaa sakin ol...
  • arkadaşım ben koçlarımın sölediğini sana söyliyim sıçramaya geliştirmek için ayağının üstünde küçük küçük sıçra,merdivenlerden bi yukaru bi aşağı in,ve bol bol sitense(yazılışını bilmiyim)çök ve uzun bi süre beklee bence en doğal antreman buu durrr
  • Basket koçları senin smaç basman için değil sayı atmanı kolaylaştırmak için zıplama antrenmanı yaptırıyolar yoksa smaç basmak için ayrı olarak özel antrenman yapmalısın...
  • yaşım 14 boyum 1.75 1.76 civarı kilom 52 smac icin nasıl bir calısma yapmalıyım sızlerınde yazdığınız gıbı bu donemde ağır yapılırsa ileride sağlık sorunları cıkabılıyormus cevap bekliyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkksk -- 2 Haziran 2009; 23:57:32 >
  • ARKADAŞLAR 17 YAŞINDAIM 195 BOYUNDAIM 69 KİLOYUM AMA PANYA YA ZOR DEĞİYORUM SMAÇ BASABİLMEM İÇİN NE ÖNERİRSİNİZ..
  • seninle yaşıtız ben 1.80im olduğum yerden panyaya deyiyorum. koşarak çemberi çekiyorum. 83kgyum. ben en rahat 70ken zıplıyodum. 69 kg 1.95 için biraz az gibi bence 75 falan senin için ideal olmalı. çok zayıf olmak zıplamayı olumlu etkilemez.
  • ip atlayın günde 1000 tane
  • quote:

Orijinalden alıntı: velitom

ARKADAŞLAR 17 YAŞINDAIM 195 BOYUNDAIM 69 KİLOYUM AMA PANYA YA ZOR DEĞİYORUM SMAÇ BASABİLMEM İÇİN NE ÖNERİRSİNİZ..

naptın sen ya o boyla kemıklerını toplasan zaten 80 kg gelır yanlşmı tartıldın ayrıca panyaya zor degıyorum dedın abı etme parmak ucuna çıksan zaten tutcan nerdeyse sende kemık sorunu var kaslarında problem yok o boy ve ınce yapıyla basamıyorsan kemıklerın aşırı kalın hantaldır yada .... düz taban ayakların vardırr . bence bı doktoro gıt ha hıç spor yapmamşssan parmak ucu koşmaya ve ip atlamaya başla kaslaırnı sıçramaya yoneltt...
  • Boyum 1.96 kilom 95, yaş 23 zıplamada çok iyi değilim, antremanlara başlayacağım, zıplama tekniği olarak en iyi yöntem nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nazgUL_vB

quote:

Orijinalden alıntı: velitom

ARKADAŞLAR 17 YAŞINDAIM 195 BOYUNDAIM 69 KİLOYUM AMA PANYA YA ZOR DEĞİYORUM SMAÇ BASABİLMEM İÇİN NE ÖNERİRSİNİZ..

naptın sen ya o boyla kemıklerını toplasan zaten 80 kg gelır yanlşmı tartıldın ayrıca panyaya zor degıyorum dedın abı etme parmak ucuna çıksan zaten tutcan nerdeyse sende kemık sorunu var kaslarında problem yok o boy ve ınce yapıyla basamıyorsan kemıklerın aşırı kalın hantaldır yada .... düz taban ayakların vardırr . bence bı doktoro gıt ha hıç spor yapmamşssan parmak ucu koşmaya ve ip atlamaya başla kaslaırnı sıçramaya yoneltt...

Oha yok artık panyeye o boyla deyemiyormusun ? Elini kaldırsan değersin hocam benimde yaş 16 1 94 boy var rahat smaç vuruyorum.

• yaşım 17, boyum 1.78-1.80 arası, kilo 55-60 arası(baya düşük kilo ).sadece 2 senedir basket oynuyorum. 2. senenin sonlarına doğru klübe kayıt oldum şuan çok kasmadan 3.05 lik potaları 3 parmak çekebiliyorum ileride smaç basma şansım varmı acaba ?

• arkadaşlar 1995 eylül doğumluyum boy 1.98 kilo 80 olduğum yerde çemberi çift el çekiyorum ama smaç vuramıyorum nedense bi türlü vuramadım çok sinir bi durum bi yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam lazım.haftanın 6 günü kluple antreman yapıyorum antalya bşb deyim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.