Şimdi Ara

Basketbol oynayıp boyu uzayan var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • halk arasında basketbolcular uzun olarak seçilir diye biliyoruz ama bende etrafımda görüyorum kısa boyluyken basketbola başlayıp sonra uzayan benim de yaşım 16 boyum 1.70 öyle asıl basketbolcular gibi 1.95 - 2 metre olmak değilde 1.80 olsam yeter tabi 18 e kadar

• Basketbolun boyla ilgisi belki %5-6 falandır iyimser şekilde.Eğer genetiğinde yoksa maalesef işe yaramıyor , öyle olsa 195 olurdum şimdiye Baba-ana tarafı erkek ortalaması 170 civarıysa yapacak pek bir şey yok.
  • Lüzumsuz Adam kullanıcısına yanıt
    bende aslında öyle düşünüyorum uzun olan basketbola kendisini uygun görüyor ve uzun olarak devam ediyor çokta basketbolla felan alakası yok.
  • Yaş öyle denildiği gibi 20-22 yaşına kadar uzamaz 16-17 yaşında durur istisnalar tabiki var şimdi gelip saçma yorum yapacaklar olur .

Basketbol boy uzatmaz boyu uzun olanlar basketbol oynar. Uzamaya yardımcı olduğu doğrudur ancak genetik en büyük faktördür eğer annen 160'ın altı baban 175 in altıysa 180 olmak çok uzak bir ihtimaldir ama en iyisi tabi Allah bilir belki uzarsın.
  • Her insanın genetiğinde zaten belli bir potansiyel boy uzunluğu vardır.Basketbol oynayarak,düzgün beslenerek,çevresel etkilerle o potansiyele ulaşma şansın artar.Ama asla onu geçemezsin.O yüzden önce genetiğine bak.Sadece anne baba olarak da değil dayı,amca falan.1,70-1,75 arasındalarsa senin +1,90 olman zaten çok çok küçük bir ihtimaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hannibal96

Her insanın genetiğinde zaten belli bir potansiyel boy uzunluğu vardır.Basketbol oynayarak,düzgün beslenerek,çevresel etkilerle o potansiyele ulaşma şansın artar.Ama asla onu geçemezsin.O yüzden önce genetiğine bak.Sadece anne baba olarak da değil dayı,amca falan.1,70-1,75 arasındalarsa senin +1,90 olman zaten çok çok küçük bir ihtimaldir.

1.78 - 1.82 arası olsam yeter
  • %60genetik %30 beslenme %10 spor

Benim düşüncem bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle bir durum var annen baban 1.60 1.70 ise işin çok zor ama istisnada olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Şöyle bir durum var annen baban 1.60 1.70 ise işin çok zor ama istisnada olabilir

bana orta boy gibi geliyor anne 1.50 baba 1.60 olanlarda var şuan anne babadanda uzunum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.