Şimdi Ara

Başkasının pasaportuna IMEI kaydettirme devri kapandı (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
13
Favori
74.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
85 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beş tane hattı olan, istediği hatlarını değişe değişe telefonda kullanamayacak mı? Sadece tek bir hatta mı sabitleniyor? Nasıl oluyor?

• @Mobidik
    Pasaport sahibinin tc no su üzerine olan tüm hatlarla kullanabilir, isterse 20 hattı olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun üstünden kaç yıl geçti hala bypass yapılabilecek bir yöntem bulunamadı mı? :/

• BTopbas kullanıcısına yanıt
    Malesef hayır
    BTK, her türlü önlemini almış.
    İyi başardıkları tek konu bu zaten

• Konunun Anayasa mahkemesine götürülmesinden başka yol yok.

Gerekçe imei kayıt zorunluluğu ile iletişim özgürlüğünün kısıtlanması, engellenmesi ve gizliliğinin ihlal edilmesi.

İşin içinde maliye ve cep telefonu ithalatçıları olunca pek kimse uğraşmıyor ama AYM hiçbirinin gözünün yaşına bakmaz.

• Arkadaşlar cihazı kendi adıma kaydetmekle ilgili bir sorun yok ancak kurumsal bir şirkette çalışıyorum ve şirketimin verdiği hattı kullanıyorum. Yıllardır hep telefonlarımı yurtdışından alır kullanırdım. En son XsMax’i 350 tl gibi bir ücrete kaydettirmiştim gül gibi kullanıyorum. Sistem ne acayip olmuş. Hem 1800 masraf hem de 1800 versem bile şirket hattımda kullanamıyorum.

Bu şirket hattı problemini çözmenin bir yolu var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok.

• Akinci A kullanıcısına yanıt
    Aykırı olmasına aykırı. Yapmanız gereken sırasıyla

1. Yol
    1-Yurtdışından telefon getirin.
    2-Telefonu kendi pasaportunuza kaydedin.
    3- Ödediğiniz harç için 60 gün içinde vergi mahkemesinde iptal davası açın.

2. Yol
    1- Kayıtsız, ancak kapanmamış, bir telefon temin edin.
    2-Telefona kendi sim kartınızı takıp şebekeye bağlanın.
    3- 120 gün sonra telefon iletişime kapatılınca 60 gün içinde Ankara İdare mahkemesinde BTK aleyhine iptal davası açın.

(İki dava için ortak adım)
    4-Dava sırasında anayasaya aykırılık iddiasında bulunun. Mahkemeye bu durumu kanıtlarıyla birlikte sunabilirseniz, mahkeme talebinizi kabul edip konuyu AYM'ye taşıyacaktır.

Yürürlükte olan bir kanunu, olağan iptal davası süreleri geçtikten sonra anayasa mahkemesine taşımanın yegane yolu bir dava esnasında anayasaya aykırılık iddiasında bulunmaktır. Olmaz demeyin. AYM kararlarına baktığınızda, çok sayıda bu şekilde açılmış iptal davaları olduğunu görebilirsiniz.

Ancak AYM'nin mevcut üye yapısı ile iptal kararı çıkmasını beklemeyin. Kararların çok büyük çoğunluğu ret ile sonuçlanıyor. O çatır çatır iptal kararı veren AYM tarihte kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 8 Temmuz 2020; 11:57:22 >

• dolaşıyor ortalıkta yeni yol diye 650 tl istiyorlar geçici bir şey galiba nasıl yapıldığını bilen var mı ?

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Ben çukurdayım başkasını da çukura çekeyim. Hay ben sizin zihniyetinize ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • anlamadıgım bir konu var btk bu kadar sıkı takip ediyor madem piyasada satılan global cihazlara nasıl 50 liraya imei atıp kullanıyor millet. Epey de ucuza satıyorlar sahibinden'de..

• Arkadaşlar farklı bir yöntem var da ben mi bilmiyorum ? Bi telefoncu var kayıtlı kayıtsız satıyor 4600 ip11 icin kayıtsız istedi kayıtlı 5800 tüm hatlara açık diyor ben mümkün değil dedim adam kaz mi arıyor acaba ?

• Yurtdışından getirilen telefonları aldık ve pasaportumuza kaydettirdik diyelim. Ömür boyu benim sim kart ilemi çalışıyor bu yoksa telefonu sonraki bir zaman da satabiliyor muyum??

• quote:

Orijinalden alıntı: tatlisevgi

Yurtdışından getirilen telefonları aldık ve pasaportumuza kaydettirdik diyelim. Ömür boyu benim sim kart ilemi çalışıyor bu yoksa telefonu sonraki bir zaman da satabiliyor muyum??
    2 yıl sonra tüm hatlara açık oluyor

• tatlisevgi T kullanıcısına yanıt
    3 yıl sonra tüm hatlara açık oluyor diye biliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar, eğer ki 31 Mayıs 2019 tan önce telefon kaydettirdiysek, yeniden bir sonraki kayıtı 2 yıl sonra mı yapabilirim yoksa genede 3 yıl mı geçerli

• Duman çağına dönmeden Z kuşağı büyüse bari.

• Yok diyen arkadaşın hiçbir bilgisi olmadan salladığı çok belli.

Dubai'den iphone 12 pro max getirttim, şirket numaranıza şirket yöneticisi sizin tc kimlik ve adınız soyadınızı operatöre bildiriyor.

eDevlet üzerinde kaydettikten sonra numara tanımla ekranında 24 saat sonra görüyorsunuz.

Ben de hemen çıktı o ayrı.

2020 için 1800TL

2021 için 2000TL olacakmış.

Aralık ayı içinde kaydettirmenizi öneririm. Aralık ayında kaydederseniz 1 yıl avantajınız olmuş oluyor.

• kanomen kullanıcısına yanıt
    Uzunca bir süre pasaport kayıtlı telefonlar şirket hattı ile kullanılamıyordu. Dediğiniz imkan haber konusu karardan çok sonra geldi.

• arkadaşlar acil bir durumum var,

ben yurda girişten sonra pasaportun 180 gün hakkı var sanıyordum kayıt hakkı kullanmak için ancak 120 günmüş ve zaman geçmiş.. şimdi birşey yapma şansım var mı acaba? başka pasaportla da olmuyor hat sahibiyle aynı olmak zorunda olduğundan.

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.