Şimdi Ara

Başkası adına kayıtlı telefon hattı kullananlara EKİM 2013'e kadar süre (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.554
Cevap
38
Favori
95.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 9008

İyi bir uygulama olmuş bende eniştemin üzerindeki hattımı taşırım ama güvenlik artırılmalı ya başkası benden önce davranırda numaramı alırsa?

O duruma önlem almak amacıyla zaten devredilecek hattın eski sahibinin de bayide bizzat bulunması gerekiyor.

2 yıl kadar önce yaklaşık 10 yıllık hattımı üzerime alacaktım. Mevcut hat sahibinin de gelmesi gerektiğini, kimlik fotokopisinin yeterli olmadığını söylemişti. Ardından 30 küsür lira talep edince vazgeçmiştim devirden.

Bu mevzuat değişikliği iyi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manivela

quote:

İyi bir uygulama olmuş bende eniştemin üzerindeki hattımı taşırım ama güvenlik artırılmalı ya başkası benden önce davranırda numaramı alırsa?

O duruma önlem almak amacıyla zaten devredilecek hattın eski sahibinin de bayide bizzat bulunması gerekiyor.

2 yıl kadar önce yaklaşık 10 yıllık hattımı üzerime alacaktım. Mevcut hat sahibinin de gelmesi gerektiğini, kimlik fotokopisinin yeterli olmadığını söylemişti. Ardından 30 küsür lira talep edince vazgeçmiştim devirden.

Hayır gerekmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerekmiyor..

• ben direk kendi üzerime hat aldım rahatım :)
    annemin hattıda duruyor onuda iptal ettirim bi ara

• quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

quote:

Orijinalden alıntı: manivela

quote:

Hayır gerekmiyor.

Nasıl olacak işleyiş acaba?

Kullanılan hatta SMS ile şifre falan mı gelecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 14 Ekim 2012; 22:38:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: diamond4000

ben direk kendi üzerime hat aldım rahatım :)
    annemin hattıda duruyor onuda iptal ettirim bi ara

Yeni mi yaptınız ücretsiz mi oldu?

• Kendi üzerime olan hattı 1 yıl önce kurumsala taşımıştım 40 TL para ödeyerek.Peki ben bu hattımı tekrar kurumsaldan bireysele kendi adıma alabilir miyim ? Bu çıkan yasa beni de kapsar mı :)
  • yaptırabilen var mı arkadaşlar ?
  • Henüz başlamamış uygulama,böyle giderse bayramdan sonraya kalır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: differentt

yaptırabilen var mı arkadaşlar ?

avea bayisi, yeni yıla girince başlar diyor

• Tüm masrafları operatörler karşılayacağı için ağırdan alıyorlar sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

quote:

Orijinalden alıntı: man utd

quote:

quote:

quote:

Bu taahhütnameyi imzalarken belirli bir süre o operatörde kalma şartı falan olur mu ?

Taahüt imzalamiyorsunuz.Yalnizca kendi uzerinize aliyorsunuz

Yeni uygulamaya göre, başkalarına ait cep telefonu hatlarını kullananlar 1 Ekim 2013 tarihine kadar ilgili GSM işletmecisine başvurup taahhütname imzalayarak, kullandıkları hattı herhangi bir ücret ödemeden kendi adlarına kaydettirebilecek. Bu süre içinde başvuru yapıp telefon hattını üzerlerine alanlar aynı SIM kart ve numarayla telefon hatlarını kullanmaya devam edebilecek.

Taahhütname imzalayarak ibaresi var haberde.Nedir bu o zaman ? Taahhüt anlamına gelmiyor mu bu da ?

Hattin esas sahibinin 1 yil itiraz hakki var onunla ilgili bir durum olabilir..Yoksa operatorlerin musterisini kendisine baglamasi icin cikarilmis bir mevzuat degil..

Anladım hocam.Bir an önce operatörlere bilgilendirme yapılsa da işlemi gerçekleştirsek.

EK: TAAHHÜTNAME ÖRNEĞİ
    1. ......... numaralı hattın kullanıcısı olduğumu ve söz konusu hattı kullanmaya devam
    ettiğimi,
    2. İşbu Taahhütnamenin 1 numaralı bendinde belirtilen hattı kendi üzerime kaydettirmek
    istediğimi,
    3. ........... A.Ş. ile ........... tarihli abonelik sözleşmesini bu amaç ile imzaladığımı ve kendi
    üzerime kaydettirebilmek için vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüklerin
    işletmeciler tarafından karşılandığını bildiğimi,
    4. İşbu Taahhütnamenin 1 numaralı bendinde belirtilen hatta ait tahakkuk etmiş ve
    edecek tüm borçları .......... A.Ş.’ye fer’ileri ile birlikte ödemeyi, bu itibarla ilgili hattın
    geçmiş dönem borçlarından dolayı her türlü sorumluluğu kabul ettiğimi,
    5. Söz konusu borçların ödenmemesi halinde hizmet alımının ........... A.Ş. tarafından
    durdurulabileceğini ve abonelik sözleşmesinin feshedilebileceğini bildiğimi,
    6. 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanununu, Elektronik Haberleşme Sektöründe
    Tüketici Hakları Yönetmeliğini ve Aboneliğin Güncelleştirilmesine İlişkin Usul ve
    Esasları okuyup anladığımı ve bu madde uyarınca işbu Taahhütnamenin 1 numaralı
    bendinde belirtilen hattın eski abonesinin yapılan işleme 01.10.2014 tarihine kadar
    itiraz edebileceğini ve itiraz olması halinde hattın eski abone adına kaydedileceğini ve
    abonelik sözleşmesinin feshedileceğini bildiğimi,
    7. Hattın eski abone adına kaydedilmesi ve abonelik sözleşmesinin feshi işlemlerine
    yargısal haklarım saklı kalmak kaydı ile itiraz etmeyeceğimi ve bu işlem nedeniyle
    oluşacak ödemeler ile hattın eski abone adına geri kaydedildiği tarihe kadar tüm
    borçlardan sorumlu olduğumu, herhangi bir hak, alacak, tazminat ve/veya herhangi bir
    isim altında ........... A.Ş.’den veya eski aboneden talep etmeyeceğimi,
    8. Talep etmesi halinde, isim ve soyadımın taahhütnameyi imzalama tarihimle birlikte,
    eski aboneye ......... A.Ş. tarafından bildirilebileceğini beyan, kabul ve taahhüt ederim.
    Ad, Soyadı:
    Tarih:
    İmza

• Nasıl olacak işleyiş acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: tanriseven

Nasıl olacak işleyiş acaba?

mantıklı.

son yüklenen kontör miktarı, son ödenen fatura vb. sorularla desteklenebilir de belki..

ilk defa yapılmıyor zaten.

benzer şekilde 2009 yılında da yapılmıştı.

linklerden eski sistemi okuyabilirsiniz:

http://forum.donanimhaber.com/m_27896064/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_29155036/tm.htm

• Bugün turkcell müşteri hizmetleri beni aramıştı bir konu için arada bunu da sordum. Telefonda ki bayan evet böyle bir bilgilendirme geldi bize ama biz zaten bu hizmeti para ile yapıyoruz ücretsiz yapmamız imkansız , bu olay sadece başkası adına izinsiz açılan hatları kapsar yani evrakları bizde olmamasına rağmen hat açılmış vatandaşları kapsar dedi. Ne kadar doğru bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freed0mm -- 17 Ekim 2012; 11:55:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu taahhütnameyi imzalarken belirli bir süre o operatörde kalma şartı falan olur mu ?

Yeni uygulamaya göre, başkalarına ait cep telefonu hatlarını kullananlar 1 Ekim 2013 tarihine kadar ilgili GSM işletmecisine başvurup taahhütname imzalayarak, kullandıkları hattı herhangi bir ücret ödemeden kendi adlarına kaydettirebilecek. Bu süre içinde başvuru yapıp telefon hattını üzerlerine alanlar aynı SIM kart ve numarayla telefon hatlarını kullanmaya devam edebilecek.

Taahhütname imzalayarak ibaresi var haberde.Nedir bu o zaman ? Taahhüt anlamına gelmiyor mu bu da ?

Hattin esas sahibinin 1 yil itiraz hakki var onunla ilgili bir durum olabilir..Yoksa operatorlerin musterisini kendisine baglamasi icin cikarilmis bir mevzuat degil..

Anladım hocam.Bir an önce operatörlere bilgilendirme yapılsa da işlemi gerçekleştirsek.

1. ......... numaralı hattın kullanıcısı olduğumu ve söz konusu hattı kullanmaya devam
    ettiğimi,
    2. İşbu Taahhütnamenin 1 numaralı bendinde belirtilen hattı kendi üzerime kaydettirmek
    istediğimi,
    3. ........... A.Ş. ile ........... tarihli abonelik sözleşmesini bu amaç ile imzaladığımı ve kendi
    üzerime kaydettirebilmek için vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüklerin
    4. İşbu Taahhütnamenin 1 numaralı bendinde belirtilen hatta ait tahakkuk etmiş ve
    edecek tüm borçları .......... A.Ş.’ye fer’ileri ile birlikte ödemeyi, bu itibarla ilgili hattın
    5. Söz konusu borçların ödenmemesi halinde hizmet alımının ........... A.Ş. tarafından
    Tüketici Hakları Yönetmeliğini ve Aboneliğin Güncelleştirilmesine İlişkin Usul ve
    bendinde belirtilen hattın eski abonesinin yapılan işleme 01.10.2014 tarihine kadar
    itiraz edebileceğini ve itiraz olması halinde hattın eski abone adına kaydedileceğini ve
    7. Hattın eski abone adına kaydedilmesi ve abonelik sözleşmesinin feshi işlemlerine
    yargısal haklarım saklı kalmak kaydı ile itiraz etmeyeceğimi ve bu işlem nedeniyle
    oluşacak ödemeler ile hattın eski abone adına geri kaydedildiği tarihe kadar tüm
    borçlardan sorumlu olduğumu, herhangi bir hak, alacak, tazminat ve/veya herhangi bir
    8. Talep etmesi halinde, isim ve soyadımın taahhütnameyi imzalama tarihimle birlikte,
    eski aboneye ......... A.Ş. tarafından bildirilebileceğini beyan, kabul ve taahhüt ederim.
    Ad, Soyadı:
    Tarih:
    İmza

demekki hat sahibinin beraber gitmesine gerek yok,
    iyi de,
    diyelim adamın hattı 532 250 250 0 gibi güzel numara,
    şimdi birisi gidip bu numara benim diyecek,başvuruyu yapacak,
    hattın esas sahibine bigilendirme mesajı gidecek...Onun da gidip,bu numara benim diye itiraz etmesi gerekecek,
    tamam bu seninmiş deyip ilk başvuruyu iptal edecekler,
    benimdi onundu kargaşası olacak yani...
    bunun bir formülünü çıkarmaları gerek yoksa işler karışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur06

Bugün turkcell müşteri hizmetleri beni aramıştı bir konu için arada bunu da sordum. Telefonda ki bayan evet böyle bir bilgilendirme geldi bize ama biz zaten bu ücreti para ile yapıyoruz ücretsiz yapmamız imkansız , bu olay sadece başkası adına izinsiz açılan hatları kapsar yani evrakları bizde olmamasına rağmen hat açılmış vatandaşları kapsar dedi. Ne kadar doğru bilemem

Inanma aktif olsun seve seve bedava yapacaklar ama ne zaman başlayacağı belli değil daha

• şuan gidip ücretsiz bi şekilte yapabiliyor muyuz işlemlerimizi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakansant

quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ettiğimi,
    istediğimi,
    Ad, Soyadı:
    Tarih:
    İmza

demekki hat sahibinin beraber gitmesine gerek yok,
    iyi de,
    diyelim adamın hattı 532 250 250 0 gibi güzel numara,
    şimdi birisi gidip bu numara benim diyecek,başvuruyu yapacak,
    hattın esas sahibine bigilendirme mesajı gidecek...Onun da gidip,bu numara benim diye itiraz etmesi gerekecek,
    tamam bu seninmiş deyip ilk başvuruyu iptal edecekler,
    benimdi onundu kargaşası olacak yani...
    bunun bir formülünü çıkarmaları gerek yoksa işler karışır.

Önceki uygulamada "ilgili hattın" sim kartını istemişler.

Yeni uygulamada da bu tarz birşey isteyeceklerdir; veya TİM'de işlem yapmak için ilgili hatta SMS ile şifre gönderimi gibi bir yol izlerler.

Her "numaram şudur" diyeni işleme almazlar herhalde :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanriseven -- 17 Ekim 2012; 13:12:08 >

• var mı ücretsiz yaptıran?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.