Şimdi Ara

Başkanlığa Evet Atacak Arkadaşlar Suriyeliler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
4.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Recep tayyip erdoğan halka sormadan 4 milyon mülteciyi ülkemize aldı. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Başkanlık yetkileri verilirse vatandaşlık verilmesi de hızlandırılacak ve benzeri durumlar artacak. Cidden merak ediyorum ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akpli olan birisi kendi partisinin politikalarini begenemez. Arkadasim aylik 430 liraydi galiba kyk dan kredi aliyor. Suriyeli 1200 burs aliyor desem orada oylece kalir. Ama bunlari baglayan baska bir sey var ki bunlara ragmen hala gozleri kapali oy veriyorlar

• Evet atacak arkadaşların cevaplarını bekliyorum. Basit bir konu değildir, ülkenin geleceğini belirleyecek.

• Muhtemel cevap başlangıcı

Onlar mazlum, din kardeşimiz...

• Geçen Emine Erdoğanın konuşmasını dinleyen oldu mu bilmiyorum ama, evet derseniz vatandaşlık vericez dedi resmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwartvis

Geçen Emine Erdoğanın konuşmasını dinleyen oldu mu bilmiyorum ama, evet derseniz vatandaşlık vericez dedi resmen.

Sarayda suriyeli aileleri ağırlamıştı. Orada mı söyledi? Ha bu arada cidden suriyelilerin büyük kısmına vatandaşlık ve normal türk halkından farklı ayrıcalıklar verilmesi hatta onlara özel ilçe düzenlemelerinin yapılması düşünüyor. Başkanlığın kabul edilmesi bu durum için eşsiz bir fırsat olacak. O kadar suriyeliyi halkına sormadan ülkeye sokan adam milyonlarcasına vatandaşlık verirken mi soracak? Artık bir yerlerden dur demenin vakti geldi. Halka sadece kabul edeceği şeyleri değil ülkenin geleceğini etkileyecek bu meseleleri de danışın demek lazım. Halk tek bir kişiden üstündür. Bu referandun bunu pekiştirmek için kaçırılmayacak bir fırsat. Bu fırsat kaçarsa adam bütün arapları devlet kademesine yerleştirir, işe yerleştirir, dükkan almasını sağlar, sen de kenardan bakıp durursun. Suriyeli meselesi artık egemenlik meselesi olmaya yakındır. Bu gidişat kabul edilemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 22 Şubat 2017; 11:13:35 >

• Avrupada mülteci olmak nasılmış videoyu izleyin. birde Türkiye de nasıl.
  • Watcha gonna do watcha gonna watcha gonna do when it comes for you ?

• iamburak kullanıcısına yanıt
    Sanırım orada söylemiştir hocam daha dün akşam haberlerde gördüm. Videosu mutlaka vardır inyernette veya haber sitelerinde, çok yeni.

Dediklerinize katılıyorum, ben Suriyelileri vatandaşlığa hatta ülkeye kabul etmek için bile referandum olmasını savunan biriydim ama bu gidişle bize kimse bir şeyi sormayacak, vergi döneminde düdüklenecek insanlar olarak kalacağız kendi vatanımızda. Geçenlerde Suriyelilere vatandaşlık çoktan verildi haberleri çıkmıştı, hatta TC kimlik fotoğrafları vardı. Ülke gündemi şuan her zaman olduğundan bile yoğun, ama bu meselenin kolayca geçilecek bir mesele olmadığını düşünüyorum. Bu sefer tokadı yiyecekler ama referandumda, ama Suriyeliler konusunda.

Devran elbet dönecek, sonsuza kadar iktidarda kalmayacaklar. Sözlerim yanlış anlaşılmasın, ben Kemal Kılıçdaroğlu'nun da başkan olmasını istemem her ne kadar şuan benim fikirlerime en yakın siyasetçi olsa da. Onun tek adamlık yapması da facia olur ve ben bunu istemem çünkü ben aklımla düşünüp muhakeme edebiliyorum, gözüm kapalı gidip oy atmıyorum kimseye. Umarım bu sefer düzgün bir kampanya yürütür, elinde tonla koz var.

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Evet atacak arkadaşların cevaplarını bekliyorum. Basit bir konu değildir, ülkenin geleceğini belirleyecek.

Bizim dusunmemize gerek yok. Reis bizim yerimize dusunur!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: erzard

Akpli olan birisi kendi partisinin politikalarini begenemez. Arkadasim aylik 430 liraydi galiba kyk dan kredi aliyor. Suriyeli 1200 burs aliyor desem orada oylece kalir. Ama bunlari baglayan baska bir sey var ki bunlara ragmen hala gozleri kapali oy veriyorlar

Dusmanlik. Suanda muhalif olan kesime, ozellikle chp ve chplilere o kadar nefret duyuyorlarki ne olursa olsun oy vermeye devam ediyorlar. Forumda da bu tarz soylemleri olan cok kisi var.
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Adamlarin savunacak bir seyleri yok. Soyleyecek bir seyleri olmayinca cehape zihniyeti diye baslayip atiyorlar

• Bu soruyu evetçileremi sordun yoksa hayırcılaramı, çünkü konuya bakınca, evet kullanacaklardan tek yanıt gelmezken, sadece hayırcıların konuşmalarını görünce, konu başlığımı yanlış diye düşündüm.
  • AKPli arkadaslar önce düşünmeye baslasin da bu konuyu sonra dusunler

• quote:

Adamlarin savunacak bir seyleri yok. Soyleyecek bir seyleri olmayinca cehape zihniyeti diye baslayip atiyorlar

Bu sekilde konusup sonrada mantikli olabilen daha gormedim. Bazilari mantikliymis gibi basliyor, bazen elestiriyormus gozukuyor ama sonra gene "bunlar boyle" diye basa donuyorlar.

Hayir bir de baskasi yapinca epey laf soyleyen ama kendi kesimi yapinca ses cikarmayan hatta bizzat kendi yapan cok var. Burada bir tanesi kendi kesimi yapinca "onu da siz elestirin" diye ses cikarmayan, konulari okumadan, bilmeden malzeme buldum diye laf eden(bu onun lafi) ama bana sirf elestirmedim diye epey laf soyleyen, siyasi cikar icin isine geldigi gibi konusanin tartisma degeri kalmamistir gibi laflar soyleyen var. En sonunda "iyi senin gibi konusayim" deyip bizzat kendi cumlelerini uyarlayip ona karsi soyledim diye sinirlenip blokladi. Simdi gel de bunlara laf anlat.

• quote:

Akpli olan birisi kendi partisinin politikalarini begenemez. Arkadasim aylik 430 liraydi galiba kyk dan kredi aliyor. Suriyeli 1200 burs aliyor desem orada oylece kalir. Ama bunlari baglayan baska bir sey var ki bunlara ragmen hala gozleri kapali oy veriyorlar

Bunun sebebi akpnin baskı politikası tarihte onlarca örneği var.

Ama bir yerden sonra bir şeyler patlıyor.

• Ak partiye oy veren birisi olarak düşüncem şu yönde Suriyede ki mültecileri almak dahiyane bi fikir değildi. Sonuçta multeci ile bielikte bomba patlamalari da girdi ülkeye. Suriyede ki guvenli bölge daha erken oluşturulup orada gecici sure tutulmaları daha mantıklıydı fakat güvenli bölgenin gec kurulmasıyla plan yattı ve Suriyeliler ülkeye girdi fakat almamazlık demek ölümleri demekti. Suriyelilerin de bunu bilerek bunun farkında olarak boyle davranması gerekirken ülke kendilerininmiş gibi davranıyorlar. Ak Partiye oy veriyorum ve Suriye politikasını doğru bulmuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dişsizadam

Ak partiye oy veren birisi olarak düşüncem şu yönde Suriyede ki mültecileri almak dahiyane bi fikir değildi. Sonuçta multeci ile bielikte bomba patlamalari da girdi ülkeye. Suriyede ki guvenli bölge daha erken oluşturulup orada gecici sure tutulmaları daha mantıklıydı fakat güvenli bölgenin gec kurulmasıyla plan yattı ve Suriyeliler ülkeye girdi fakat almamazlık demek ölümleri demekti. Suriyelilerin de bunu bilerek bunun farkında olarak boyle davranması gerekirken ülke kendilerininmiş gibi davranıyorlar. Ak Partiye oy veriyorum ve Suriye politikasını doğru bulmuyorum.

ülkeye alınmalarına alıştık
    ya vatandaşlık?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alex59

Bu soruyu evetçileremi sordun yoksa hayırcılaramı, çünkü konuya bakınca, evet kullanacaklardan tek yanıt gelmezken, sadece hayırcıların konuşmalarını görünce, konu başlığımı yanlış diye düşündüm.

Evet verecek arkadaşlara sordum fakat onlar cevap yazmaktan kaçıyorlar.

• hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi Suriye politikasini doğru bulmuyorum. Vatandaşlık demek kalıcı olmaları demek ve ben uygun bulmuyorum. Ayrıca ben burda ülkeden sürülsünler de demiyorum bunu da belirteyim. Ama başkanlık sistemini ile de vatandaşlığın pek bi ilgisi olduğunu düşünmüyorum yani etki eder elbet 4 milyon mülteci ama başkanlık düşürülerek verilmiş bi hak olduğu konusunda fikirsizim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.