Şimdi Ara

Başka şehire gidicem kendi ayaklarım üstünde duracağım egosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
5
Favori
3.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mevcut ekonomik koşullar altında dursanız dursanız diken üstünde durusunuz ayak değildir o

tanım : Eskiden yapılabilen şuan maddi mantıksızlık olan durum

• Abi benim altıma bez bağlanmasıyla senin linux sistem dosyaları editlemen arasında 0 korelasyon var. Ananın seni doğurduğu tarihle benim anamın beni doğurduğu tarihin farklı olmasından kaynaklanıyor bunlar sadece. Fazla bi anlam yükleme bence. Senin yaşıtların zamanında boğazda 3er 5er arsa kapatıyordu. 10 tane de çocuk yaptılar. Nüfus patladı, kaynakları bolluk zamanında kullana kullana bitirdiniz, şimdi dışarıda yemeğe 1000 tl verilen bir hayat bıraktınız, gençlere de tutumlu olma telkinleri veriyorsunuz. Size koca bir NAH. Sizin kuşağa çemkiren ben değilim sizi çağ dışı ve demode buluyorum bilakis. Gençler sizden daha zengin olacak hem de sizin yaşamadığınız kadar hayatını yaşayacak. Hem de sizin gibi çalışmaktan sürmenaj olmadan yapacak bunları. Kudurun.

Evin fiyati 10 yilda 40 katina cikmis, normal bi ulkede olur mu böyle bir sey.

Millet ucuzken evi alabildiğinde aliyordu, su an kiralar bile sacmasapan boyutlarda. 2011de 160k ortalama altinin bile verebilecegi bir meblagdi, su an 7m toplamak degil hakim pasa vs, kallavi doktorlar icin bile cok uc miktarlar. Sıkıntı zaten vakti zamaninda alabilenlerin veya su an onlara denk durumlarda olanlarin benzer imkanlara sahip olamamasi. Cocuk bilkenti burslu kazanip dereceyle bitirse trde max 30-40k ya başlıyor ise, o maasla egeanin kredisine zor girersin ev filan zaten hikaye. Napacakti bu cocuk, ilkokulda bitcoin mi kazacakti. 10 yıl once ona denk seviyede çıkan cocuklar ilk senede altina c180 cekiyordu. Simdi bunların tercihi mi suclu oldu?

İşte siz hayatınızı yaşayamadan biriktirince ev alabiliyordunuz. Artık alınamıyor. Skindirik lcw’de bile bir mont asgari ücretin 4’te 1’i.

yine de bir şeylere sahip olmak için hayatınızı yaşayamadınız ve bu yüzden hayatını istediği gibi yaşayan gençlere nefret dolusunuz. Netflix yazmak zor değil. Senin gibi moruklar bile yazabilir inan. Netflix izleyip bira içmenin(betimlemenin leşliğine bak, 15 yaşındaki çocuk bile yapmaz artık bunu da neyse x kuşağı boomer sonuçta) veya öğrenci evi tutup kız atmanın yanlış veya ayıp hiçbir tarafı yok herkesin rızası varsa. Öğrencinin dibine kadar eğlenmesi de aynı şekilde yanlış değil. Gençliğinizin en verimli dönemlerini hayat kaygısıyla geçirip dilediği gibi yaşayan insanlara nefret kusmaktan vazgeçin, zaten ölüp gideceksiniz yaş gereği son günlerinizi nefretle geçirmeyin bari xD

ister kabul edin ister etmeyin çağ değişti ve sizin i.t gibi çalışarak aldığınız evi yolunu bulan insanlar 1 haftada alabiliyor. Sizin yaptığınız gibi bi işe girip sizden daha fazla çalışsa zamanında sizin aldığınız evi alamaz. İnsanlar artık 4 duvar almak yerine hayatını yaşamayı tercih ediyor ve buna kudurmanıza hiç gerek yok.

Şu x kuşağının muhabbeti de baydı. Sizin zamanınızda doğsaydım milyoner olurdum dünyanın ve özellikle Türkiye'nin en kolay zamanlarına denk geldiniz boş boş konuşuyorsunuz. Gel yer değiştirelim de gör hayatın zorluğunu. Mahallenizdeki 20 kişiden ibaret hayatınızla sürekli dilinizde tecrübe lafı. Senin 40 yaşında gördüğünü ben 15 yaşında yorumladım bitirdim. Tek vasfın dünyanın en rahat zamanında doğmuş olman yoksa koca bir hiçsin. (Lafım bütün x kuşağı mensuplarına btw)
  • İnsanlar çoğunlukla kozasından çıkıp takılmaya başka şehire gitmek istiyo ne anlatıyon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bounlukizaraniyor kullanıcısına yanıt

1250 kyk bursu ile kozadan mı çıkarsın bilemiyorum

• TidyTie T kullanıcısına yanıt

1200 liraya dün 2 kişi sushi yedik maalesef. Şehri dışı durum elverişli değilse mantıklı değil. Genel olarak insanlar ayakları üzerinde durmak için değil aile evinden uzaklaşmak için şehir dışına gitmek istiyor, bunu diyorum.

• para yoksa zor valla

arkadaşlarla konuşuyorum 4-5 civarı gidiyor diyolar

zor bu devirde okumak

• Beyler her şeyi devletten beklemeyin; fiverr gibi sitelerde freelance iş bulabilirsiniz, parttime iş bulabilirsiniz vs vs

• Godismee kullanıcısına yanıt

bu devlet ne işe yarıyor bab ba

• TidyTie T kullanıcısına yanıt
    Yurtta ot gibi yaşıyoruz napçaz başka

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • LeviEfendi kullanıcısına yanıt

Okul nasıl gidiyor hocam memnun musun

• ChristoBangalter kullanıcısına yanıt
    Çok süper kaliteli değil işte de memnunum
    Hocalar çok iyi değil açıkçası

• LeviEfendi kullanıcısına yanıt

Hayırlısı olsun hocam tus önemli zaten o da sana bağlı büyük oranda

• ChristoBangalter kullanıcısına yanıt
    Her türlü elimize kitap alıp okuyorız

• Windows95 kullanıcısına yanıt

Y kuşağına mensupsun dimi?

X kuşağının sonuyum.

Adam gibi çalışıp, biriktirip, marka giymeyip, ev alan kuşaktanım.

Nekşfiliş izlerken biraları yuvarlayıp, oturduğu yerden ev sahiplerine sallayan kuşaktan değilim.

kimse gormeden sil bence

İşte siz hayatınızı yaşayamadan biriktirince ev alabiliyordunuz. Artık alınamıyor. Skindirik lcw’de bile bir mont asgari ücretin 4’te 1’i.

yine de bir şeylere sahip olmak için hayatınızı yaşayamadınız ve bu yüzden hayatını istediği gibi yaşayan gençlere nefret dolusunuz. Netflix yazmak zor değil. Senin gibi moruklar bile yazabilir inan. Netflix izleyip bira içmenin(betimlemenin leşliğine bak, 15 yaşındaki çocuk bile yapmaz artık bunu da neyse x kuşağı boomer sonuçta) veya öğrenci evi tutup kız atmanın yanlış veya ayıp hiçbir tarafı yok herkesin rızası varsa. Öğrencinin dibine kadar eğlenmesi de aynı şekilde yanlış değil. Gençliğinizin en verimli dönemlerini hayat kaygısıyla geçirip dilediği gibi yaşayan insanlara nefret kusmaktan vazgeçin, zaten ölüp gideceksiniz yaş gereği son günlerinizi nefretle geçirmeyin bari xD

ister kabul edin ister etmeyin çağ değişti ve sizin i.t gibi çalışarak aldığınız evi yolunu bulan insanlar 1 haftada alabiliyor. Sizin yaptığınız gibi bi işe girip sizden daha fazla çalışsa zamanında sizin aldığınız evi alamaz. İnsanlar artık 4 duvar almak yerine hayatını yaşamayı tercih ediyor ve buna kudurmanıza hiç gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bounlukizaraniyor -- 1 Şubat 2023; 11:43:58 >

Seni zavallı.

Senin altında bez bağlıyken ben linuxun sistem dosyalarını editliyordum. İngilizcem de iyidir, teknolojiyle de aram iyidir. Karşındaki kişiyi "Netflix" yazamayacak kadar cahil zannedince nasıl da coşmuşsun, hey yavrum hey.

Hayatını yaşamana kimse bir şey demez fakat parasız kalınca da ağlamayacaksın.

Kişisel bütçeni zekice idare edemeyip parasız kalmanın adı ne zamandan beri "hayatını iyi yaşamak" oldu?

Aptallık ve sorumsuzluk senin dediğin kadar iyi bir şeyse ben de hemen yarın malı mülkü satıp bir maserati çekeyim altıma.

Ama yok malesef ben o kadar gerzekçe davranamam.

Yarın ölecekmişsin gibi yaşamak çok güzeldir, ama yarın ölmezsen ve hayat devam ederse parasızlıktan toton açıkta kalır kardeş.

Son olarak, eğer benim yıllarca çalışarak aldığım evi kafayı kullanan birinin 1 hafta çalışarak alması mümkünse, bizim kuşağa çemkirmek yerine buyur sen de al 1 haftada.

(1200 liraya sushi yiyebiliyorsan 1 haftada ev alacak potansiyelin de olmalı di mi? )

Benim zeki gençlerle derdim yok, tek derdim ağlak loserlarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows95 -- 1 Şubat 2023; 12:25:46 >

• kalyüncü kullanıcısına yanıt

Hee sileyim de kendi aranızda "kendi doğrularınızla" mutlu mutlu takılın.

Yok kardeş, hayat öyle bir şey değil.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.