Şimdi Ara

Başka ilden araç alma- Plaka değişikliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
1
Favori
3.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ankara'da yaşıyorum ama ikametgah adresim başka bir il. Ben Ankara dışındaki bir ilden araç aldığımda aracı Ankara plaka yapmak istiyorum.
    Mesela Eskişehirden araba aldım 06 Ankara plaka yapacağım. Ama ikametgahım İstanbul. Bunun oluru nedir ? Nasıl bir prosedür uygulamam lazım ?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrykt -- 14 Mayıs 2014; 3:08:51 >

• Oturumunuzu Ankara'ya aldırmaktan başka bir yolunuz yok. Oturumu Ankara'ya aldırın, aracı alın. Ardından İstanbul'a geri aldırın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Oturumunuzu Ankara'ya aldırmaktan başka bir yolunuz yok. Oturumu Ankara'ya aldırın, aracı alın. Ardından İstanbul'a geri aldırın..
    Ankara'ya nasıl alabilirim ikametgah adresimi ? Şu an yurtta kalıyorum. Nereye gidip bildirmem lazım ?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrykt -- 14 Mayıs 2014; 1:56:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrykt

Ankara'ya nasıl alabilirim ikametgah adresimi ? Şu an yurtta kalıyorum. Nereye gidip bildirmem lazım ?
    Teşekkürler.

İkametgah değişikliği için İl Nüfus Müdürlüğü'ne başvuracaksınız. Fakat size bu adrese ne zaman geçtiğinizi sorarlarsa iki üç gün olduğunu söyleyin, yoksa ceza yersiniz.

Yalnız tahminimce yurtta kaldığınıza dair yurt yönetiminden alınmış bir yazıyla gidin. Belki isterler.
  • quote:

quote:

Teşekkürler.

İkametgah değişikliği için İl Nüfus Müdürlüğü'ne başvuracaksınız. Fakat size bu adrese ne zaman geçtiğinizi sorarlarsa iki üç gün olduğunu söyleyin, yoksa ceza yersiniz.

Yalnız tahminimce yurtta kaldığınıza dair yurt yönetiminden alınmış bir yazıyla gidin. Belki isterler.

Tamam hocam çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrykt -- 14 Mayıs 2014; 2:50:27 >

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Rica ederim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Rica ederim

Alıntıları Göster
    Ben ikamet şartı aranmadığını sanıyordum. :S

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Ben ikamet şartı aranmadığını sanıyordum. :S

Alıntıları Göster
    sanırım öğrencisiniz. noterde kimlik numaranızı girdiğinizde ikametiniz neresi ise orası çıkacak onun için en güzel çözüm Ankara'da yaşayan ailenizden birinin üzerine almak plaka işlemlerini yapıp sonra üzerinize tekrar almak olur. Yoksa arkadaşında dediği gibi ikametinizi Ankara'ya da alabilirsiniz.
  • Araç plakamız, oturdugumuz adres neresiyse o ilin kodu ile mi çıkıyordu?? yeni öğrendim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Araç plakamız, oturdugumuz adres neresiyse o ilin kodu ile mi çıkıyordu?? yeni öğrendim
    Benim de bu konuda bir sorum var. İl dışından araba alacağım, ruhsat aldığım ilin emniyetinde mi çıkar aracı kaydettirdiğim ilin emniyetinde mi? Plaka değişmeyecek, üstündeki plaka ile kullanacağım.
  • Plaka degisimi yoksa noterde satisi yapip araci aldiginiz ilin trafik tescile gidip ruhsati degistirirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Plaka degisimi yoksa noterde satisi yapip araci aldiginiz ilin trafik tescile gidip ruhsati degistirirsiniz.

Aracın plaka 67, adres 03 olacak. Afyon emniyetten ruhsat alma şansım yok mu veya zonguldak emniyete gidip durumu aktarsam ruhsatı hemen verir mi (sigortayı internet üzerinden anında hallederim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: syerturan

quote:

Plaka degisimi yoksa noterde satisi yapip araci aldiginiz ilin trafik tescile gidip ruhsati degistirirsiniz.

Aracın plaka 67, adres 03 olacak. Afyon emniyetten ruhsat alma şansım yok mu veya zonguldak emniyete gidip durumu aktarsam ruhsatı hemen verir mi (sigortayı internet üzerinden anında hallederim)

İkisi de mümkün. Sigortayı hemen yaptırırsanız ruhsatı çıkarırsınız. Fakat bunu hemen trafiğe çıkabilmek için yapacaksanız acele etmeyin. Noterden aldığınız satış belgesiyle yola çıkabilirsiniz. Ben aracımın devrini 6 Mayıs'ta aldım, henüz ruhsatı yenilemedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE2F1DE54

quote:

Alıntıları Göster
    Peki başka plakalı bir araç aldık ikemetgah adresimiz istanbul plaka sabit kalabiliyor mu yoksa onuda değiştirmek zorunlu mu?

• Adrese postaliyorlar ruhsati istediginiz takdirde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: syerturan

quote:

İkisi de mümkün. Sigortayı hemen yaptırırsanız ruhsatı çıkarırsınız. Fakat bunu hemen trafiğe çıkabilmek için yapacaksanız acele etmeyin. Noterden aldığınız satış belgesiyle yola çıkabilirsiniz. Ben aracımın devrini 6 Mayıs'ta aldım, henüz ruhsatı yenilemedim..

Aracı aldığım yere tekrar gitmeyeceğim için hemen almak istiyorum. HGS falan için de ruhsat gerekiyor.

• quote:

Adrese postaliyorlar ruhsati istediginiz takdirde.

Kayıtlı adrese postaladıkları için elden almak istiyorum zaten, sistemde ev adresim var, postacının çalıştığı saatte ben de çalışıyorum.
  • Bulundugunuz ilin tescil burosundanda alabilirsiniz. Bence en guzeli satisi yapip hemen ruhsati almak. Ben oyle yapmistim sonradan ugrasmazsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

Peki başka plakalı bir araç aldık ikemetgah adresimiz istanbul plaka sabit kalabiliyor mu yoksa onuda değiştirmek zorunlu mu?

Zorunlu değil.
  • quote:

Bulundugunuz ilin tescil burosundanda alabilirsiniz. Bence en guzeli satisi yapip hemen ruhsati almak. Ben oyle yapmistim sonradan ugrasmazsiniz.

Cuma günü yetiştirebilirsem öyle yapacağım. Hem teslim alma hem de hgs ciddi sıkıntı, haftada iki defa otoban kullanıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.